Jump to content

Αγορα μεταχειρισμενου ή καινουριου μεχρι 200 250


sotospap
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα

Καθως το galaxy s4 βγαινει οφ σιγα σιγα με σπασμενη οθονη και δεν.συμφερει το φτιαξιμο ψαχνω κατι νεο

οθονη πανω απο 5.5

να μην κολλαει πουθενα

2 3 ραμ και πανω

και πολυ καλες καμερες

Ο θειος μου πουλαει Νοτε 4 σε πολυ καλη κατασταση 250

Υπαρχει τωρα κατι μεχρι τοσα χρηματα που να ειναι καλυτερο και να μπορει να το κοντραρει ανταξια;

 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο. Θέλεις και τουλάχιστον 5.5 ίντσες οπότε περιοριζεσαι έρχεται.

Κανονικά ίσως έλεγα να πας σε κανένα μαγαζί να κοιτάξεις καινούργιο g4 αλλά με τόσα θέματα που να το προτείνει κάποιος..

 

Λιγάκι που το κοίταξα νομίζω στα 250 είναι πολύ καλά που στο δίνει το NOTE 4. Είναι και γνωστός οπότε τι μπορεί να πας στραβά; :p

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

@NickName98

το είχα για λίγο διάστημα το Samsung Note 4, τώρα έχω το κινητό της υπογραφής σου, προσθέτοντας όμως το pro στο τέλος.... :D

Πραγματικά δεν υπάρχει λόγος να πάρει την μεταχειρισμένη, 2 ετών, αξιόλογη κατά την άλλα συσκευή, όταν βρίσκει την έκδοση 32/3 GB του Xiaomi στα 150 ευρώ.

Το μόνο που του λείπει του Κινεζου είναι το πενακι, το οποίο αν δεν έχεις ανάγκη κ δεν έχεις συνηθίσει, σου είναι άχρηστο.

Εμένα τουλάχιστον, ήταν... :)

Αν πάρα ταύτα επιμένει να διαθέσει 250 γιουρα, ας περιμένει να δει πως τα τσουλησει το νέο μοντέλο της Xiaomi κ πράτει ανάλογα...;)

Link to comment
Share on other sites

Το Pro έχω ;)

Λίγο η καλύτερη οθόνη και η καλύτερη κάμερα(?), και νομίζω πως τα αξίζει. Ακόμα και μεταχειρισμενα note 4 κοίταξα και η τιμή είναι στα ύψη.. Αλλά για να το λες κάτι θα ξέρεις :p

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

δινεις 250 για το νοτε

το πουλας καπακια 350

 

βαζεις και ενα 50αρι ακομη και αγοραζεις το xiaomi και εγινες :)

Link to comment
Share on other sites

Το Pro έχω ;)

Λίγο η καλύτερη οθόνη και η καλύτερη κάμερα(?), και νομίζω πως τα αξίζει. Ακόμα και μεταχειρισμενα note 4 κοίταξα και η τιμή είναι στα ύψη.. Αλλά για να το λες κάτι θα ξέρεις :p

Sent from my Redmi Note 3 PRO

Mόνο το 1ο ισχύει...αυτό για την οθόνη...αυτό για την κάμερα δεν ισχύει.

Μπαίνει λοιπόν σφήνα η σούπερ μπαταρία του Κινέζου, η πολύ καλή και απροβλημάτιστη εμπειρία χρήσης, η απίστευτη υποστήριξη, η τιμή του που είναι πλέον στα 150 ευρώ (!! :blink: :blink: !!) κ.λ.π. οπότε, όχι....δεν τ' αξίζει με την καμία και με τίποτα η αγορά του Samsung στα 450+ ευρώ, πόσο μάλλον μεταχειρισμένου στα 350+ που λέει κ ο φίλος μας παρακάτω, γιατί με τον Κινέζο είσαι υπερ-καλλυμένος και με +300 ευρά στην τσέπη!!!!!

δινεις 250 για το νοτε

το πουλας καπακια 350

βαζεις και ενα 50αρι ακομη και αγοραζεις το xiaomi και εγινες :)

 

Πολύ ωραία είναι τα μαθηματικά σου

-250+350+50=ένα RN3 PRO που σου κοστίζει 50 μόλις ευρώ!!! :lol: :rotfl: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mόνο το 1ο ισχύει...αυτό για την οθόνη...αυτό για την κάμερα δεν ισχύει.

Μπαίνει λοιπόν σφήνα η σούπερ μπαταρία του Κινέζου, η πολύ καλή και απροβλημάτιστη εμπειρία χρήσης, η απίστευτη υποστήριξη, η τιμή του που είναι πλέον στα 150 ευρώ (!! :blink: :blink: !!) κ.λ.π. οπότε, όχι....δεν τ' αξίζει με την καμία και με τίποτα η αγορά του Samsung στα 450+ ευρώ, πόσο μάλλον μεταχειρισμένου στα 350+ που λέει κ ο φίλος μας παρακάτω, γιατί με τον Κινέζο είσαι υπερ-καλλυμένος και με +300 ευρά στην τσέπη!!!!!

 

 

Πολύ ωραία είναι τα μαθηματικά σου

-250+350+50=ένα RN3 PRO που σου κοστίζει 50 μόλις ευρώ!!! :lol: :rotfl: :lol:

 

σωστα.. αλλωστε σε κανενα απο τα δυο δεν θα εχεις εγγυηση οποτε αυτο παει στην ακρη.

 

σαν πραξη σωστη ειναι.. αν το πουλησει 350 ποιο ειναι το προβλημα; :p

 

BTW το εφτιαξα το pro :lol: ηταν ετσι απο το ταπατοκ το ρημάδι

Link to comment
Share on other sites

σωστα.. αλλωστε σε κανενα απο τα δυο δεν θα εχεις εγγυηση οποτε αυτο παει στην ακρη.

σαν πραξη σωστη ειναι.. αν το πουλησει 350 ποιο ειναι το προβλημα; :p

BTW το εφτιαξα το pro :lol: ηταν ετσι απο το ταπατοκ το ρημάδι

 

Πάλι καλά που το έφτιαξες...:blink: :dizzy: :what: :dash: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που το έφτιαξες...:blink: :dizzy: :what: :dash: :lol:

 

ειμαστε τελειως offtopic αυτη τη στιγμη, αλλα εγραψα απο pc :P γιαυτο

Link to comment
Share on other sites

και εγω για redmi note 3 pro το εβλεπα

αλλα απο πλευρας λαγκ; δεν εχει καθολου θεμα ε; σε τι υπερτερει το νοτε; θα εχω καθολου θεμα με το rn3 γιατι διαβαζω δεν διαβαζει δακτυλικα αποτυπωματα λογο της ρομ και τετοια

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δηλαδη και 200 να.μου.το αφηνε το redmi note 3 pro ειναι πιο δυνατο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις ιδέα, με το μπαρντόν, γι αυτό θα σε ενημερώσω για τα βασικά.

 

Το κινητό είναι δυναμίτης, λαγκ? Τι είναι αυτό? :blink:

Ο επεξεργαστής του είναι ένα μικρό διαμαντάκι και η gpu του άκρως ικανοποιητική.

 

Στο antutu χτυπάει 82000+ και είναι πραγματική η "δύναμή" του.

To samsung galaxy note 4 πρέπει να είναι (πολύ) πιο κάτω...όχι ότι απαραίτητα "λέει" κάτι αυτό....αλλά όσο να ναι, λέει...:D

 

Μπαταρία 2 μέρες σίγουρα με 6-8 ώρες sot (ανοιχτή οθόνη) τουλάχιστον...:blink:

 

Σε όλα τα υπόλοιπα, άριστο, με απίστευτη υποστήριξη, εκτός την τέλεια βραδινή φώτο & βίντεο και την έλλειψη της 800-ρας συχνότητας 4G, που αν είσαι στην wind μπορεί ναι αλλά μπορεί και όχι, να έχεις "λιγότερο" 4g mobile internet...:X

 

Τα προβλήματα που λες προκύπτουν από την "πειραγμένη" rom που βάζουν τα κινεζομάγαζα για να έχουν Ελληνικά, αν κ νομίζω ότι Ελληνικά θα έχουν πλέον οι επίσημες εκδόσεις της global stable.

 

Άρα με την απροβλημάτιστη επίσημη έκδοση της xiaomi με Ελληνικά δεν θα ξανα-ασχοληθείς και θα χεις ένα κινητό τούμπανο, με μόλις 150 ευρώ.

 

"Πες" μου αν θες κάτι άλλο από μία συσκευή...;)

Link to comment
Share on other sites

με το που.την παρω ομως και την ανοιξω ειναι ολα ετοιμα κομπλε; γιατι δεν εχω την δυνατοτητα να κατσω να βαζω ρομ και τετοια
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις θέμα με το να το έχεις στα αγγλικά, όλα έτοιμα, ναι. Το παίρνεις με official Stable

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ο @NickName98 εννοεί το μενού στα Αγγλικά, γιατί Ελληνικό πληκτρολόγιο για να γράφεις Ελληνικά στα μηνύματα, επαφές, browser Κ.λ.π., βάζεις από το Play Store....;)

 

Ξέχασα να σου γράψω για το τον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος που σε προβληματίζει, ότι αναγνωρίζει το δάκτυλο πριν καν ακουμπήσει πάνω το δάχτυλο....:D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πως το εννοείς το πιο δυνατό?

Όχι, δεν είναι πιο δυνατό το rn3 pro.

 

Το Mi Max φοράει τον 8-πύρηνο 652 snapdragon σε σχέση με τον 6-πύρηνο 650 που φοράει το RN3 PRO.

Διαφορά βέβαια στην πράξη νομίζω πως δεν υφίσταται, μιας και ο 650 είναι αστεράκι! ;)

 

Το mi max όμως, σαν πολύ max δεν είναι? :blink:

2 ολόκληρα εκατοστά μεγαλύτερο σε μήκος από το rn3 pro? :worry:

 

Όπως "βολεύεται" βέβαια ο καθένας!! :lol: :rotfl: :lol:

Link to comment
Share on other sites

αν η μπαταρια του μαξ ειναι εστω ιδια με του νοτε 3 προ, τοτε το μαξ αξιζει ;)

Λίγο καλύτερη είναι του Max απ' ότι έχω διαβάσει από άτομα που τα δοκίμασαν και τα δύο.

δε μπιγκερ δε μπετερ :p

θελω να το δω απο κοντα το μαξ! αν καθεται καλα στο χερι, το χτυπαω.

Κόψε ένα χοντρό χαρτόνι στις διαστάσεις του Max για να δεις πως σου κάθεται, εγώ έτσι έκανα και πήρα την απόφαση να κάνω την μετάβαση από το Redmi Note 2

Το mi max όμως, σαν πολύ max δεν είναι? :blink:

2 ολόκληρα εκατοστά μεγαλύτερο σε μήκος από το rn3 pro? :worry:

Είναι πιο λεπτό όμως και άμα λάχει μπορείς να παίζεις και ping pong :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=y1qxOBzsDec

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο λεπτό όμως και άμα λάχει μπορείς να παίζεις και ping pong :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=y1qxOBzsDec

 

Α να γειά σου..:up:

 

Μόλις είδα το MI Max, προσπαθούσα να βρω ποια η χρησιμότητα ενός tablet 6,44" για χρήση ως κινητού.. τηλεφώνου!! :wacko: :w00t:

 

Για ρακέτα του πίνγκ πινγκ προοριζόταν εξαρχής... :X

 

Έτσι, βγαίνει νόημα... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

@NickName98

το είχα για λίγο διάστημα το Samsung Note 4, τώρα έχω το κινητό της υπογραφής σου, προσθέτοντας όμως το pro στο τέλος.... :D

Πραγματικά δεν υπάρχει λόγος να πάρει την μεταχειρισμένη, 2 ετών, αξιόλογη κατά την άλλα συσκευή, όταν βρίσκει την έκδοση 32/3 GB του Xiaomi στα 150 ευρώ.

Το μόνο που του λείπει του Κινεζου είναι το πενακι, το οποίο αν δεν έχεις ανάγκη κ δεν έχεις συνηθίσει, σου είναι άχρηστο.

Εμένα τουλάχιστον, ήταν... :)

Αν πάρα ταύτα επιμένει να διαθέσει 250 γιουρα, ας περιμένει να δει πως τα τσουλησει το νέο μοντέλο της Xiaomi κ πράτει ανάλογα...;)

 

Φιλε που το βρίσκουμε με 150 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Geekbuying.

Το συγκεκριμένο μαγαζί επίσης, διαθέτει κ την international έκδοση (ή οποία προοριζόταν για την Ταιβαν), η οποία έκδοση, υποστηρίζει την 800-ρα συχνότητα του 4G, για όποιον ενδιαφέρεται...:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...