Jump to content

Alcatel POP 4S


Dimos_Vav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tου φίλου παντως που ανεφερα εντυπωσεις σε προηγουμενα ,χαλασε η οθονη ,αναβει αλλα δειχνει ελαχιστα ή μερικά .Το είχε στην αυτοματη φωτεινοτητα .Δοθηκε στο καταστημα να το στειλει αυτο για επισκευή και θα δουμε .

 

Ειχα καιρό να μάθω νέα του φίλου μου ,λόγω υποχρεώσεων.Mετά από ταλαιπωρία μηνών ,πήγαινε έλα στο σερβις μέσω καταστήματος αγοράς ,αλλάχτηκε η οθόνη .Ολες τις προηγούμενες φορές έπαιζαν με το λειτουργικό και κάτι δεν πάταγε καλά σε επαφή .Για αντικατάσταση ούτε λόγος .Οτι παίζει προσφορά θέλει προοχή .Οτι πληρώσεις παίρνεις.:O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μεταφέρω τη γνώμη μου μετά από χρήση κάποιων μηνών. Είχα αγοράσει το τηλέφωνο από μεγάλη αλυσίδα και το είχα πάρει με εγγύηση καταστροφής. Το τηλέφωνο μου έπεσε και διαλύθηκε. Μου δόθηκε άλλο, καινούργιο. Παρουσιάζει τα ίδια θέματα με το προηγούμενο.

Θα τα χαρακτήριζα όλα ως ότι το τηλέφωνο ''θέλει'' αλλά δε δύναται. Απορώ αν είναι πραγματικά 8 οι πυρήνες. Κολλάει πολύ εύκολα. Τίποτα δεν κυλάει smooth όπως λένε κάποιοι για την κύλιση του μενού και των εφαρμογών.

Η μπαταρία δε με βγάζει ποτέ από το πρωί ως το βράδυ. Ευτυχώς φορτίζει με το φορτιστή της σε 45'.

Η δεύτερη συσκευή έχει χειρότερο ακουστικό από την πρώτη.

Έχω ένα Bluetooth ακουστικό Plantronics όπου σε όσα τηλέφωνα το χρησιμοποιώ λειτουργεί άμεσα. Εδώ αν το κλείσω για λίγο, δε δίνει ήχο στις κλήσεις και πρέπει να κάνω restart στη συσκευή.

Η κάμερα είναι συμπαθητική.

Το GPS έχει εξαιρετική ακρίβεια.

Το αποτύπωμα του δαχτύλου πριν την αναβάθμιση λογισμικού ξεκλείδωνε την οθόνη άμεσα και γρήγορα. Τώρα πια θέλει πάντα και pin.

Γενικά θα με χαρακτήριζα απαιτητικό χρήστη, αλλά σε συσκευές Sony που είχα παλιότερα, δεν αντιμετώπιζα τέτοια προβλήματα. Είναι σίγουρο ότι δε θα αγόραζα ξανά Alcatel.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλησπερα.Ειχα αγορασει πριν μια βδομαδα απο τα public το alcatel pop 4.Στις ρυθμισεις οταν πρωτοανοιξα το κινητο επελεξα να μεταφερθουν ολες οι εφαρμογες απο το παλιο samsung στο νεο alcatel και μου πιανε χωρο 7,55/8 gb εκανα επειτα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και η μνημη πηγε στα 6,50/8gb χωρις να επιλεξω τη μεταφορα εφαρμογων.Δηλαδη διαθεσιμο 1,5 gb.Ειναι αυτη η πραγματικη διαθεσιμη μνημη η πρεπει να κανω ξανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;επισης πως μεταφερονται οι εφαρμογες στην καρτα μνημης;και ποιες συχνοτητες 4g υποστηριζει;ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ειχα αγορασει πριν μια βδομαδα απο τα public το alcatel pop 4.Στις ρυθμισεις οταν πρωτοανοιξα το κινητο επελεξα να μεταφερθουν ολες οι εφαρμογες απο το παλιο samsung στο νεο alcatel και μου πιανε χωρο 7,55/8 gb εκανα επειτα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και η μνημη πηγε στα 6,50/8gb χωρις να επιλεξω τη μεταφορα εφαρμογων.Δηλαδη διαθεσιμο 1,5 gb.Ειναι αυτη η πραγματικη διαθεσιμη μνημη η πρεπει να κανω ξανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;επισης πως μεταφερονται οι εφαρμογες στην καρτα μνημης;και ποιες συχνοτητες 4g υποστηριζει;ευχαριστω.
καλημέρα.απο τις ρυθμισεις θα μπεις εκει που γραφει εφαρμογες.πανω πανω θα πας εκει που γραφει όλα.θα ανοίγεις κάθε μια εφαρμογή ξεχωριστα,και θα δεις καπου ένα κουτακι που γραφει μετακινηση στην καρτα SD.θα το πατησεις και θα μετακινηθεί η εφαρμογή στην καρτα,και θα σου ελευθερωσει χωρο στην ram.υποψην ότι δεν μπορουν να μετακινηθουν ολες οι εφαρμογες.καποιες εχουν περιορισμο.αν θελεις κατεβασε και καποια εφαρμογή που σβυνει αχρηστα και περιτα αρχεια.εγω ας πουμε εχω βαλει την clean master lite από το play store,και εχω μεινει απολυτα ευχαριστημένος.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.απο τις ρυθμισεις θα μπεις εκει που γραφει εφαρμογες.πανω πανω θα πας εκει που γραφει όλα.θα ανοίγεις κάθε μια εφαρμογή ξεχωριστα,και θα δεις καπου ένα κουτακι που γραφει μετακινηση στην καρτα SD.θα το πατησεις και θα μετακινηθεί η εφαρμογή στην καρτα,και θα σου ελευθερωσει χωρο στην ram.υποψην ότι δεν μπορουν να μετακινηθουν ολες οι εφαρμογες.καποιες εχουν περιορισμο.αν θελεις κατεβασε και καποια εφαρμογή που σβυνει αχρηστα και περιτα αρχεια.εγω ας πουμε εχω βαλει την clean master lite από το play store,και εχω μεινει απολυτα ευχαριστημένος.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλά δεν μπορώ να το βρω πήγα εκεί που λέει εφαρμογές κ δεν λέει πουθενά πάνω πάνω ολα.Το alcatel pop 4s έχεις; γιατί έχει διαφορά από το pop4 που έχω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλά δεν μπορώ να το βρω πήγα εκεί που λέει εφαρμογές κ δεν λέει πουθενά πάνω πάνω ολα.Το alcatel pop 4s έχεις; γιατί έχει διαφορά από το pop4 που έχω εγώ.
καλημέρα.συγνωμη για την καθυστερηση.τωρα ειδα το μνμ.οχι το pop up.αλλα δεν θα υπαρχει διαφορα πιστευω στα μενου.αν εισαι στις εφαρμογες και κανεις κυλιση στην οθονη από δεξια,προς τα αριστερα,δεν μετακινειται το μενου;εκει θα βρεις και καπου να λεει ολες οι εφαρμογες.εκει ανοίγεις κάθε μια και σβυνεις οποια δεν θελεις η τα δεδομενα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.συγνωμη για την καθυστερηση.τωρα ειδα το μνμ.οχι το pop up.αλλα δεν θα υπαρχει διαφορα πιστευω στα μενου.αν εισαι στις εφαρμογες και κανεις κυλιση στην οθονη από δεξια,προς τα αριστερα,δεν μετακινειται το μενου;εκει θα βρεις και καπου να λεει ολες οι εφαρμογες.εκει ανοίγεις κάθε μια και σβυνεις οποια δεν θελεις η τα δεδομενα.

 

Πηγα στις εφαρμογες και δεν μετσκινειται απο δεξια προς αριστερα το μενου.Ασ το μην το ψαχνουμε αλλο το χω κανει φυλλο και φτερο το κινητο δεν λεει πουθενα μετακινηση σε sd.Κατεβασα και το link2sd αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Καλησπερα εχω το alcatel pop 4 και παρατηρησα απο χθες το βραδυ οτι κολλανε ολες οι ιντερνετικες εφαρμογες.Κατεβασα και αντιικο προγραμμα αλλα δεν βρηκε καποιο ιο.Εκανα και εκαθαρριση αρχειων αλλα τιποτα.Μπορει καποιος να μου δωσει μια λυση ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα εχω το alcatel pop 4 και παρατηρησα απο χθες το βραδυ οτι κολλανε ολες οι ιντερνετικες εφαρμογες.Κατεβασα και αντιικο προγραμμα αλλα δεν βρηκε καποιο ιο.Εκανα και εκαθαρριση αρχειων αλλα τιποτα.Μπορει καποιος να μου δωσει μια λυση ευχαριστω.
καλημέρα.αργουν στην λειτουργια τους η δεν ανοιγουν καθολου;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλημέρα.αργουν στην λειτουργια τους η δεν ανοιγουν καθολου;

 

Συγγνωμη για την καθυστερηση.Αργουσαν υπερβολικα στην λειτουργια τους αλλα λυθηκε εκανα κατι σαν επανεκκινηση πατωντας το πληκτρο ενεργοποιησης και το κουμπι volume.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σκεφτομαι να παω το κινητο μου για αναβαθμιση αλλα εχει σβηστει η αποδειξη αγορας που ειναι η εγγυηση.Το κινητο το χω 11 μηνες.Μπορουν να βρουν την εγγυηση απο το imei η θα πληρωσω;Απο τοτε που πηρα το κινητο δεν μου χουν στειλει ουτε μια αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λογικα θα το βρουν.τα αλακτελ δεν παίρνουν τόσο συχνα η και καθόλου αναβαθμισεις.φαντασου εγώ εδώ πάρει τεσσερα αλκατελ και στο τέταρτο μου ήρθε αναβάθμιση.δεν ξέρω τι γίνεται αν την κανεις και εσύ.αν το συνδέσεις με κομπιούτερ.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...