Jump to content

Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αδερφέ έχει βγάλει έκδοση για δίκαρτο και αν το duo εννοείς να παίρνει και 2 σιμ και SD γιατί να μην το κάνει στην αρχή και να το κάνει μετά?

Δλδ όσοι το πάρουμε τώρα είμαστε ζώα? δεν το καταλαβαίνω αυτό. (δεν τα έχω μαζί σου με την σαμμυ τα έχω)

μόνο εγώ βλέπω την χαζομάρα εδώ πέρα της σάμμυ? :mad::mad::mad:

Ειλικρινά σου μιλάω ήμουν ένα βήμα πριν την αγορά του day 1, με όλα αυτά όχι μόνο δεν θα το πάρω day 1 αλλά θα προτιμήσω και άλλη εταιρία (αναμένω να δω και το iphone 7) όχι ότι μου προσφέρει πενάκι και δίκαρτο η apple αλλά από αυτήν ξέρω τι θα μου δώσει και δεν έχω προσδοκίες και απαιτήσεις τόσο. Καταλαβαίνεις τι εννοώ?

 

Ο συνειρμός που κάνεις είναι εντελώς άστοχος... Αναμένεις να δεις τι το iPhone 7 γιατί η Samsung δεν δίνει Dual Sim + SD ? Το βλέπεις αυτό σαν εναλλακτική με βάση τις ανάγκες σου? Η Apple δεν θα σου δώσει Dual Sim, SD, Stylus, κλπ.

 

Το Note 7 ΔΕΝ θα βγεί με Dual Sim + SD. Τέρμα και τελείωσε. Ας σταματήσουμε να παραπονιομαστε για το τι δεν κάνει η συσκευη και ας δούμε τι κάνει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο συνειρμός που κάνεις είναι εντελώς άστοχος... Αναμένεις να δεις τι το iPhone 7 γιατί η Samsung δεν δίνει Dual Sim + SD ? Το βλέπεις αυτό σαν εναλλακτική με βάση τις ανάγκες σου? Η Apple δεν θα σου δώσει Dual Sim, SD, Stylus, κλπ.

 

Το Note 7 ΔΕΝ θα βγεί με Dual Sim + SD. Τέρμα και τελείωσε. Ας σταματήσουμε να παραπονιομαστε για το τι δεν κάνει η συσκευη και ας δούμε τι κάνει!

 

Παρεξήγησες, λίγους μήνες πριν την ανακοίνωση του Ν7 σκεφτόμουν πια θα είναι η επόμενη αγορά μου σε smartphone.

Μια από της επιλογές μου ήταν το Iphone όπως και το Note. Όταν λοιπόν παρουσιάστηκε το Ν7 εντυπωσιάστηκα σαν συσκευή, σαν brand όμως με έχει κουράσει με τις επιλογές της και τις κινήσεις της και αυτό με απομακρύνει από αυτή και με πάει περισσότερο κάπου αλλού (ενδεχομένως στο iphone όπου θα είναι και το πρώτο apple που θα αγοράσω). Οι προσωπικές μου ανάγκες από ένα smartphone δεν είναι απαγορευτικές για να μεταπηδήσω από το ένα στο άλλο, ενολίγης δεν έχω ανάγκη το spen όσο και αν μου αρέσει αυτό. Επίσης είμαι fan της σαμμυ αλλά δεν θα έλεγα όχι να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό. Όλο αυτό το λέω για να σου δείξω ότι ο συνειρμός μου δεν είναι άστοχος απλά έχει βάθος από πίσω που εσύ δεν το ξέρεις και δεν το βλέπεις. Νομίζω ότι αν γινόταν μια κουβέντα σε έναν καφέ θα καταλάβαινες αρκετά από αυτό που θέλω να εκφράσω, πράγμα που σε φόρουμ είναι λίγο περιορισμένο.

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ρώτησα και στο παρελθόν αλλά μάλλον τα παιδιά που το έχουν δεν είδαν την ερώτηση μου.

Το secure folder παίζει με 3rd launcher?

 

Παραλαμβάνω μάλλον απο Δευτέρα και εγώ. Έχει "κολλήσει" στο τελωνείο από χθες το βράδυ...

Link to comment
Share on other sites

Παρεξήγησες, λίγους μήνες πριν την ανακοίνωση του Ν7 σκεφτόμουν πια θα είναι η επόμενη αγορά μου σε smartphone.

Μια από της επιλογές μου ήταν το Iphone όπως και το Note. Όταν λοιπόν παρουσιάστηκε το Ν7 εντυπωσιάστηκα σαν συσκευή, σαν brand όμως με έχει κουράσει με τις επιλογές της και τις κινήσεις της και αυτό με απομακρύνει από αυτή και με πάει περισσότερο κάπου αλλού (ενδεχομένως στο iphone όπου θα είναι και το πρώτο apple που θα αγοράσω). Οι προσωπικές μου ανάγκες από ένα smartphone δεν είναι απαγορευτικές για να μεταπηδήσω από το ένα στο άλλο, ενολίγης δεν έχω ανάγκη το spen όσο και αν μου αρέσει αυτό. Επίσης είμαι fan της σαμμυ αλλά δεν θα έλεγα όχι να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό. Όλο αυτό το λέω για να σου δείξω ότι ο συνειρμός μου δεν είναι άστοχος απλά έχει βάθος από πίσω που εσύ δεν το ξέρεις και δεν το βλέπεις. Νομίζω ότι αν γινόταν μια κουβέντα σε έναν καφέ θα καταλάβαινες αρκετά από αυτό που θέλω να εκφράσω, πράγμα που σε φόρουμ είναι λίγο περιορισμένο.

Φιλικά.

 

Μια χαρα σε βρισκω γιατι συμφωνα με τα λεγομενα σου δεν σε νοιαζει πολυ το Note 7 και οτι κουβαλαει στο software+το Spen απλα διαμαρτυρεσαι οτι εαν το αγοραζες δικαρτο να ειχε την εξτρα υποδοχη με μεγαλυτερη μνημη.Αρα δεν εχει καταληξει τι θες να παρεις. Κανε λοιπον την τεχνολογικη σου βολτα οπως κανουμε ολοι μας και βγαλε το προσωπικο σου συμπερασμα:)

 

EDIT : Ειναι ομως φοβερο κοιταξτε τι εχει μεσα του .Μια πολυ καλυ παρουσιαση του τεχνολογικου τερατος !!!Λιγες μερες μεινανε μεχρι να ερθει στα χερια μου:D --->>>

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ρώτησα και στο παρελθόν αλλά μάλλον τα παιδιά που το έχουν δεν είδαν την ερώτηση μου.

Το secure folder παίζει με 3rd launcher?

 

Παραλαμβάνω μάλλον απο Δευτέρα και εγώ. Έχει "κολλήσει" στο τελωνείο από χθες το βράδυ...

 

 

Γιατί δώσε περισσότερες πληροφορίες τι εννοείς ότι έχει κολλήσει. Αν θελεισ στείλε ένα screenshot να δούμε την πορεία του.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Έχει φτάσει UK απο χθες το βράδυ, αλλά ακόμα δεν έχει προχωρήσει στο τελωνείο "Awaiting Customs clearance". Λογικά εάν είχε κάποιο θέμα θα με είχαν ειδοποιήσει άρα απλά παίρνουν τον χρόνο τους. Μίλησα με την μεταφορική και μου είπαν οτι παίρνει μέχρι και 48 ώρες μερικές φορές εαν έχουν πολύ δουλειά...

Δεν ανησυχώ, απλά θα το ήθελα όπως καταλαβαινετε στο ΣΚ για παιχνίδι!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα σε βρισκω γιατι συμφωνα με τα λεγομενα σου δεν σε νοιαζει πολυ το Note 7 και οτι κουβαλαει στο software+το Spen απλα διαμαρτυρεσαι οτι εαν το αγοραζες δικαρτο να ειχε την εξτρα υποδοχη με μεγαλυτερη μνημη.Αρα δεν εχει καταληξει τι θες να παρεις. Κανε λοιπον την τεχνολογικη σου βολτα οπως κανουμε ολοι μας και βγαλε το προσωπικο σου συμπερασμα:)

 

EDIT : Ειναι ομως φοβερο κοιταξτε τι εχει μεσα του .Μια πολυ καλυ παρουσιαση του τεχνολογικου τερατος !!!:D --->>>

Πολλές φορές μας έχει συμβεί τα "θέλω" μας να ξεπερνούν τα "χρειάζομαι".

Όπως και να έχει ο τεχνολογικός τομέας και πόσο μάλλον στα σμαρτφονς κυλάει γρήγορα και μέχρι να κάνεις την βόλτα όπως λες έχει βγεί η είναι στα σκαριά να βγεί κάτι καλύτερο η κάτι περισσότερο, αυτό λοιπόν μόνο εύκολο δεν είναι ειδικά όταν κοιτάς συσκευές του χιλιάρικου!!! ;)

Προσωπικά τα θέλω όλα και να μη δώσω ούτε 1 ευρώ!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές μας έχει συμβεί τα "θέλω" μας να ξεπερνούν τα "χρειάζομαι".

Όπως και να έχει ο τεχνολογικός τομέας και πόσο μάλλον στα σμαρτφονς κυλάει γρήγορα και μέχρι να κάνεις την βόλτα όπως λες έχει βγεί η είναι στα σκαριά να βγεί κάτι καλύτερο η κάτι περισσότερο, αυτό λοιπόν μόνο εύκολο δεν είναι ειδικά όταν κοιτάς συσκευές του χιλιάρικου!!! ;)

Προσωπικά τα θέλω όλα και να μη δώσω ούτε 1 ευρώ!!! :lol::lol::lol:

 

.......:lol:Απολαυσε το παραπανω βιντεο με υπομονη δες το ολο χωρις φοβο και παθος και πες....Πες την αληθεια...και γω ειμαι μαζι σουΜεχρι την μεση του βιντεο το κοινο που ειχα πισω μου (7-8 Ατομα στο χωρο της δουλειας μου) επεσε σε μουγκαμαρα χαχαχα μετα απο λιγο λεγαν ολοι το ιδιο ...ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΡΕ ....:lol:

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να μας πει σίγουρα για αγορά από εξωτερικό για το δίκαρτο? Θέλω να το πάρω αλλά φοβάμαι το τελωνείο. Επίσης φοβάμαι μην μου στείλουν τούβλο αντί για κινητό χαχα:p
Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμένω απο το from.ae. Ειναι μεγάλο και έμπιστο κατάστημα. Για τελωνείο κλπ θα πρέπει να "μιλήσεις" εσύ μαζί τους :)
Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμένω απο το from.ae. Ειναι μεγάλο και έμπιστο κατάστημα. Για τελωνείο κλπ θα πρέπει να "μιλήσεις" εσύ μαζί τους :)

Ενημέρωσε μας αν παραλάβεις αν πέρασε από τελωνείο η Όχι να ξέρουμε...το είδα και εγώ το κατάστημα αλλά φοβάμαι το τελωνείο

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας αν παραλάβεις αν πέρασε από τελωνείο η Όχι να ξέρουμε...το είδα και εγώ το κατάστημα αλλά φοβάμαι το τελωνείο

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο Γιώργος είναι Αγγλία, οπότε ότι και να συμβεί δε θα είναι αντιπροσωπευτικο για τα ελληνικά δεδομένα...

Γιώργο με το καλο να παραλαβεις, περιμένουμε εντυπώσεις...

Στην Ελλάδα, και χαμηλή τιμή να δηλωθεί στο πακέτο, ο τελωνης της εταιρίας κουριερ θα ζητήσει το αποδεικτικο πληρωμης (πχ paypal), οποτε θεώρησε την καμπάνα δεδομένη...

Link to comment
Share on other sites

Όντως....εδώ και πάρα πολύ καιρό η εταιρεία που εκτελωνίζει κάτι που έρχεται εκτός EU δεν λαμβάνει καθόλου υπόψη της την αναγραφόμενη τιμή. Ζητά απο τον αγοραστή αποδεικτικό πληρωμής, με αποτέλεσμα ο πέλεκυς να είναι βαρύς.

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας αν παραλάβεις αν πέρασε από τελωνείο η Όχι να ξέρουμε...το είδα και εγώ το κατάστημα αλλά φοβάμαι το τελωνείο

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο τελωνειο περναει δεν υπαρχει περιπτωση.

Εγω τους ειχα ζητησει να μου το στειλουν με χαμηλοτερη τιμη και μου εβαλαν επανω στο κουτι του αυτοκόλλητο χαρτακι που φαινοταν οτι εχει επανασταλει απο επισκευη με αξια στην αποδειξη 300 $ χωρις να αναγραφετε το ονομα του τηλεφωνου παρα μονο Samsung mobile phone.

Βεβαια και ηταν σφραγισμενο το κουτι του εννοειτε αλλα δεν πληρωσα τιποτα στο τελωνειο.

Λογικα και του Γιωργου (geovass) το ιδιο θα κανουν.

 

Στην Ελλάδα, και χαμηλή τιμή να δηλωθεί στο πακέτο, ο τελωνης της εταιρίας κουριερ θα ζητήσει το αποδεικτικο πληρωμης (πχ paypal), οποτε θεώρησε την καμπάνα δεδομένη...

 

Όντως....εδώ και πάρα πολύ καιρό η εταιρεία που εκτελωνίζει κάτι που έρχεται εκτός EU δεν λαμβάνει καθόλου υπόψη της την αναγραφόμενη τιμή. Ζητά απο τον αγοραστή αποδεικτικό πληρωμής, με αποτέλεσμα ο πέλεκυς να είναι βαρύς.

 

Ερχετε με Elta courier. Εμενα παντως δεν μου ζητησαν τιποτα......

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Με απλό ταχυδρομείο ναι....δεν πληρώνεις τελωνείο.

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμένω απο το from.ae. Ειναι μεγάλο και έμπιστο κατάστημα. Για τελωνείο κλπ θα πρέπει να "μιλήσεις" εσύ μαζί τους :)

Με τον exynos είναι το FD? Πληρωμή με PayPal δέχονται; με ποια μεταφορική το στέλνουν;

 

Μιας και είσαι ο τολμηρός και το παρήγγειλες δώσε μας τα φώτα σου !!

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι με Exynos είναι και δέχονται PayPal. Έχουν πολύ καλό customer support κι απαντάνε πολύ γρήγορα.

Μεταφορική διαλέγεις εσυ στο check out μεταξύ FedEx, DHL ή EMS express (που διάλεξα εγώ και το μετανιώνω γιατί το πακέτο έχει έρθει απο την Πέμπτη το βράδυ και είναι κολλημένο ακόμα στο τελωνείο).

 

Sent from my OnePlus 3

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ;

Έγινε τελικά η παραγγελία (ebay UK) Duos στα 790 Euro. Νομίζω πολύ καλή τιμή σε σχέση με αυτά που διαβάζω γύρω γύρω.

Sent from my OnePlus 3

Σε χρυσό? Γιατί αυτό βλέπω να παίζει πολύ σε ebay και δυστυχώς είναι το μόνο χρώμα που θέλω να αποφύγω. Παραδόξως τα μαύρα τα βρίσκω 100 λίρες πάνω

Link to comment
Share on other sites

Σε χρυσό? Γιατί αυτό βλέπω να παίζει πολύ σε ebay και δυστυχώς είναι το μόνο χρώμα που θέλω να αποφύγω. Παραδόξως τα μαύρα τα βρίσκω 100 λίρες πάνω

 

Η παραγγελεία αυτή είχε γίνει σε Black Onyx, αλλά την ακύρωσα.

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελεία αυτή είχε γίνει σε Black Onyx, αλλά την ακύρωσα.

Γιατι ετσι; καλή τιμή ήταν αν είχε dispatched από Αγγλια.

Πάντως αν γνωρίζει κανείς που μπορούμε να το βρούμε γύρω στο 800αρί έτοιμοπαραδοτο από Ευρώπη , ας στείλει ένα pm. Για το n930fd (δικαρτο) μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή ήταν πολύ καλή αλλά είχε παράδωση αρχές Σεπτέμβρη.

Ετοιμοπαράδοτο το FD δεν θα το βρείς Ευρώπη γιατι α) δεν έχει ακόμα κυκλοφορίσει η συσκευή στην Ευρώπη και β) δεν θα έρθει δίκαρτο στην Ευρώπη.

Αργότερα ίσως να το βρείς απο παραεισαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι...γνωρίζω τι παιζει με τα περισσότερα flagship δικαρτα της samsung. Τα ίδια ακριβώς που ισχύαν για τα s7 edge duos και note 5 duos τα οποία είχα στο παρελθόν. Έχω βρει έτοιμοπαραδοτο με αποστολή από Ευρώπη αλλά ήταν κοντά στο 1000αρικο. Προφανώς κάποιοι με άκρες σε Ασία θέλουν να εκμεταλλευτουν την ανυπομονησία μας για να βγάλουν ένα 200αρι, αλλά έτσι είναι αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μηνυμα χθες στον Tropical_mobile και τον ρωτησα πως μπορουμε να αποφυγουμε το τελωνειο.Η απαντηση ηταν συντομη και απολυτη :lol::p

 

Hello

 

Sorry. You have to pay taxes in Greece

 

Thank You

Emily

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μηνυμα χθες στον Tropical_mobile και τον ρωτησα πως μπορουμε να αποφυγουμε το τελωνειο.Η απαντηση ηταν συντομη και απολυτη :lol::p

 

Hello

 

Sorry. You have to pay taxes in Greece

 

Thank You

Emily

Μας ψειλιαστικαν και οι Κινέζοι :lol::lol::lol:

Επική η απάντηση τους.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω με αγορα απο https://www.from.ae/en/electronics/cellphones-smartphones/filter/manufacturer/samsung δεν θα πληρωσα τελωνειο το μονο που πρεπει να κανετε ειναι να τους ζητησετε να αναγραψουν αλλη τιμη στην αποδειξη.

Στην Ελλαδα στελνουν μονο με EMS express και η παραδοση γινεται μεσα σε 4 εργασιμες τουλαχιστον ετσι εγινε στην δικη μου περιπτωση.

Το δεμα παραδωδηκε απο την http://www.from.ae Σαββατο στην κουριερ και Πεμπτη πρωι ηταν στα χερια μου (Πατρα) χωρις τελωνεια και χωρις αλλη καθυστερηση.

Βεβαια ολα αυτα εγιναν στην δικια μου περιπτωση..... μην μου ζητησετε ευθυνες αν συμβει κατι διαφορετικο.

Παντως η http://www.from.ae ειναι αψογη στην εξυπηρετηση απο εκει ειχα παρει και το S7 edge.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...