Jump to content

Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω βρει ένα σιτε για αγορά νοτε7 685 ευρώ.Ευρώπη.παράδοση απο 3/9 .θεωρείται Καλή τιμή?μονοκαρτο

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μας ψειλιαστικαν και οι Κινέζοι :lol::lol::lol:

Επική η απάντηση τους.

Η αληθεια ειναι οτι εμεινα μακακας :lol::lol::p

Παντως εγω με αγορα απο https://www.from.ae/en/electronics/cellphones-smartphones/filter/manufacturer/samsung δεν θα πληρωσα τελωνειο το μονο που πρεπει να κανετε ειναι να τους ζητησετε να αναγραψουν αλλη τιμη στην αποδειξη.

Στην Ελλαδα στελνουν μονο με EMS express και η παραδοση γινεται μεσα σε 4 εργασιμες τουλαχιστον ετσι εγινε στην δικη μου περιπτωση.

Το δεμα παραδωδηκε απο την http://www.from.ae Σαββατο στην κουριερ και Πεμπτη πρωι ηταν στα χερια μου (Πατρα) χωρις τελωνεια και χωρις αλλη καθυστερηση.

Βεβαια ολα αυτα εγιναν στην δικια μου περιπτωση..... μην μου ζητησετε ευθυνες αν συμβει κατι διαφορετικο.

Παντως η http://www.from.ae ειναι αψογη στην εξυπηρετηση απο εκει ειχα παρει και το S7 edge.....

 

Ελληνικα εχει στο πενακι με χειρογραφη λειτουργια?

 

Σε εχουμε πριξει !!Αλλα δεν φταιμε εμεις χαχαχα να μην το επαιρνες απο τους πρωτους!!:p:p

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει ένα σιτε για αγορά νοτε7 685 ευρώ.Ευρώπη.παράδοση απο 3/9 .θεωρείται Καλή τιμή?μονοκαρτο

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κανα Link εχουμε?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι εμεινα μακακας :lol::lol::p

 

 

Ελληνικα εχει στο πενακι με χειρογραφη λειτουργια?

 

Σε εχουμε πριξει !!Αλλα δεν φταιμε εμεις χαχαχα να μην το επαιρνες απο τους πρωτους!!:p:p

 

Εχει τα παντα στα Ελληνικα.

Περιττο να πω οτι σαν εμεπιρια ειναι ανωτερο απο το S7 edge....

Μαλλον το νεο interface του launcher ειναι πολυ πιο ελαφρυ απο οτι ειχε κανει η Σαμμυ ως τωρα....

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ απολαυση... και εχουν περασει απο τα χερια μου ολη η σειρα NOTE και τα S6, S5, S7 edge.....

Και νομιζω οτι εχει και καλυτερη διαχειρηση ενεργειας απο το S7 edge αλλα θελω 2-3 φορτισεις για να το επιβεβαιωσω αυτο....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Αυτά μας λέτε και δεν μπορούμε να κρατήσουμε τηλέφωνο πάνω από 3 μήνες...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tropical mobile ειναι Σιγκαπουρη!περναει τελωνειο για Αμερικη?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εχει τα παντα στα Ελληνικα.

Περιττο να πω οτι σαν εμεπιρια ειναι ανωτερο απο το S7 edge....

Μαλλον το νεο interface του launcher ειναι πολυ πιο ελαφρυ απο οτι ειχε κανει η Σαμμυ ως τωρα....

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ απολαυση... και εχουν περασει απο τα χερια μου ολη η σειρα NOTE και τα S6, S5, S7 edge.....

Και νομιζω οτι εχει και καλυτερη διαχειρηση ενεργειας απο το S7 edge αλλα θελω 2-3 φορτισεις για να το επιβεβαιωσω αυτο....

Περιμένουμε νέα σου λοιπόν! Δεν βλέπω την ώρα να το πιάσω στα χέρια μου !!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω με αγορα απο https://www.from.ae/en/electronics/cellphones-smartphones/filter/manufacturer/samsung δεν θα πληρωσα τελωνειο το μονο που πρεπει να κανετε ειναι να τους ζητησετε να αναγραψουν αλλη τιμη στην αποδειξη.

Στην Ελλαδα στελνουν μονο με EMS express και η παραδοση γινεται μεσα σε 4 εργασιμες τουλαχιστον ετσι εγινε στην δικη μου περιπτωση.

Το δεμα παραδωδηκε απο την http://www.from.ae Σαββατο στην κουριερ και Πεμπτη πρωι ηταν στα χερια μου (Πατρα) χωρις τελωνεια και χωρις αλλη καθυστερηση.

Βεβαια ολα αυτα εγιναν στην δικια μου περιπτωση..... μην μου ζητησετε ευθυνες αν συμβει κατι διαφορετικο.

Παντως η http://www.from.ae ειναι αψογη στην εξυπηρετηση απο εκει ειχα παρει και το S7 edge.....

 

To δικό μου ακόμα "Awaiting Customs clearance" (στο UK) απο την Πεμπτη το βράδυ :lol::lol::lol: Η πλάκα είναι ότι δεν έχουν επικοινωνήσει για τυχόν χρεώσεις τελωνείου, απλά δεν το έχουν επεξεργαστεί ακόμα. Πρώτη και τελευταία φορά που επιλέγω EMS Express αντί DHL σε αποστολές απο ME.

Ελπίζω μέχρι να τελειώσει το ΣΚ να δώ κάποια κίνηση για να παραλάβω Δευτέρα - Τρίτη.

Link to comment
Share on other sites

Με dhl περναει τελωνειο?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Τελωνείο περνάει 99% παιδιά. Τα έχουμε ξαναγράψει αυτά παραπάνω παιδιά.(πολύ λίγες οι φορές που δεν θα περάσει όπως του gnkgr). Είναι ένα ρίσκο που πρέπει να πάρεις.
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι δεν αξίζει ο κόπος να ρισκάρεις για τυχόν τελωνείο ή κακό κομμάτι για 100 ευρώ οπότε χτύπησα προπαραγγελία από τα public το μπλε στα 879 :) Σαφώς για κάποιον που θέλει το duos είναι μονόδρομος η λύση από έξω όμως εγώ έχω και 2η συσκευή (Galaxy C5) η οποία είναι δίκαρτη οπότε με καλύπτει απόλυτα και το N930F!!

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά απο τηλέφωνα στα τηλεφωνικά κέντρα Γερμανού,public,πλαισίου και samsung δεν τρέχει προς το παρόν προωθητική ενέργεια και ούτε ξέρουν αν θα τρέξει.Στο σκρούτζ λογικά θα μπεί απο 2/9 αλλά δεν ξέρω πόσο καιρό θα κάνει να πέσει η τιμή .Πχ Αν το έβγαζε αλυσίδα σε προωθητική ενέργεια πχ με κάρτα δώρο η 100ε θα το έπαιρνα ήδη.Πόσο καιρό λέτε να κάνει για να δούμε πτώση στο σκρούτζ;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από τους πρώτους που θα χωσω σχεδόν ένα 1000αρικο για να το πάρω, αλλά θεωρώ μάλλον υπερβολές ότι είναι τόσο καλύτερο από το s7 edge. Πιστευω μιλαει και λιγο ο ενθουσιασμος των πρωτων ημερων.

Προσωπικα δεν περιμένω κατι καλύτερο σε επιδόσεις, μπαταρία, κάμερα (που είναι και το λογικό) και ο μόνος λόγος που θα αποχωριστω το edge είναι η μεγαλύτερη οθόνη του note και το γεγονός ότι η dual Sim έκδοση έχει 64gb. Ούτε καν το πενακι.

 

Έδω και ένα νεο συγκριτικό speed test με το s7 (exynos version και τα δύο)

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά απο τηλέφωνα στα τηλεφωνικά κέντρα Γερμανού,public,πλαισίου και samsung δεν τρέχει προς το παρόν προωθητική ενέργεια και ούτε ξέρουν αν θα τρέξει.Στο σκρούτζ λογικά θα μπεί απο 2/9 αλλά δεν ξέρω πόσο καιρό θα κάνει να πέσει η τιμή .Πχ Αν το έβγαζε αλυσίδα σε προωθητική ενέργεια πχ με κάρτα δώρο η 100ε θα το έπαιρνα ήδη.Πόσο καιρό λέτε να κάνει για να δούμε πτώση στο σκρούτζ;

 

Τα πραγματα ειναι περιεργα...

Τα παντα θα εξαρτηθουν απο την ροη των πωλησεων. Απο την μια εχουμε ενα πλανο στο μυαλο μας διατι ξερουμε καθε χρονο ποτε αρχιζουν δειλα-δειλα και πεφτουν.Εχουμε επισης την κριση...Αδειασαν οι τσεπες των Ελληνων.Απο την αλλη Εχουμε τη Σαμμυ να περιφανευεται οτι εβγαλε εργαλειο που φυσαει και εχει δικιο κατι που υποψιαζομαι οτι θα κρατησει την τιμη ψηλοτερα απο οτι συνηθως γιατι σου λεει στην κατηγορια των 'S" εχω το S7 και το Edge που φυσανε και πουλανε σαν τρελα αρα το Note 7 παιζει μπαλα μονο του μια και βγαινει βασιλιας απο τις παρουσιασεις ειδη με τα ποιο εντυπωσιακα χαρακτηριστικα που ειδαμε σε συσκευη ποτε αντιπαλο δεος απο αλλες εταιριες απλα. . . δεν υπαρχει . . .Ζουμε ενα αχταρμα , ενα συνονθύλευμα:lol::lol::lol:

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από τους πρώτους που θα χωσω σχεδόν ένα 1000αρικο για να το πάρω, αλλά θεωρώ μάλλον υπερβολές ότι είναι τόσο καλύτερο από το s7 edge. Πιστευω μιλαει και λιγο ο ενθουσιασμος των πρωτων ημερων.

Προσωπικα δεν περιμένω κατι καλύτερο σε επιδόσεις, μπαταρία, κάμερα (που είναι και το λογικό) και ο μόνος λόγος που θα αποχωριστω το edge είναι η μεγαλύτερη οθόνη του note και το γεγονός ότι η dual Sim έκδοση έχει 64gb. Ούτε καν το πενακι.

 

Έδω και ένα νεο συγκριτικό speed test με το s7 (exynos version και τα δύο)

 

Οχι...κανεις λαθος δεν ειναι τοοοσο μεγαλυτερη η οθονη απο το S7 - EDGE. Μετα απο μερικες μερες θα δεις στο "συνολο"οτι υπερεχει παντου. Θα εισαι τοσο ευχαριστημενος που για την μπαταρια δεν θα δωσεις ιδιαιτερη σημασια.

Και οσο για τα συγκριτικα μην πεφτεις σε παγιδες.Κοιτα μονο σωστες παρουσιασεις της συσκευης.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει ενημέρωση για καμία προωθητική ενέργεια, όπως είχε γίνει με το s7 στο public ας ρίξει ένα πμ.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να προσπαθήσω να βοηθήσω λίγο:

 

Για όσους μπορούν να αγοράσουν νε ενδοκοινοτική συναλλαγή, άρα ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ, το http://www.clove.co.uk το έχει στις 563 λίρες Αγγλίας ( x 1.15) στα 650 ευρώ περίπου. Σοβαρότατο κατάστημα, από κει πήρα το passport μου.

 

Not bad....

Link to comment
Share on other sites

Στα 668 περίπου θα βγαίνει και στην Ελλάδα για όποιον έχει επαγγελματικό ΑΦΜ και μπορεί να κόψει τιμολόγιο.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από τους πρώτους που θα χωσω σχεδόν ένα 1000αρικο για να το πάρω, αλλά θεωρώ μάλλον υπερβολές ότι είναι τόσο καλύτερο από το s7 edge. Πιστευω μιλαει και λιγο ο ενθουσιασμος των πρωτων ημερων.

Προσωπικα δεν περιμένω κατι καλύτερο σε επιδόσεις, μπαταρία, κάμερα (που είναι και το λογικό) και ο μόνος λόγος που θα αποχωριστω το edge είναι η μεγαλύτερη οθόνη του note και το γεγονός ότι η dual Sim έκδοση έχει 64gb. Ούτε καν το πενακι.

 

Έδω και ένα νεο συγκριτικό speed test με το s7 (exynos version και τα δύο)

Σε κάμερα αλλά και σε μπαταρία το Noteli είναι σε καλύτερα επίπεδα από το s7 edge.

Αυτο το υπογράφω.

 

Nikos from Note 7

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ίσως, αλλά με την ενδοκοινοτική, ΔΕΝ πληρώνεις καν το ΦΠΑ.

 

Anyway, ατα 650-κάτι..... δεν είναι κακή τιμή......

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτερες επιχειρησεις πληρωνουν ΦΠΑ για τις ενδοκοινοτικες συναλλαγες ...μονο καποιες ειδικες κατηγοριες απαλλασονται...Ρωτηστε τον Λογιστη σας

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σε κάμερα αλλά και σε μπαταρία το Noteli είναι σε καλύτερα επίπεδα από το s7 edge.

Αυτο το υπογράφω.

Nikos from Note 7

Δεν έχω ακόμη στα χέρια μου το Note , οπότε δεν μπορώ να κρίνω. Αυτό όμως που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι αδύνατον δύο συσκευές με καρμπον hardware να έχουν διαφορετικές επιδόσεις.

....και κάπου εδώ έρχεται να προστεθεί ο ρόλος του software. Αν οντως είναι τόσο καλοφτιαγμένο που μπορει δώσει μεγαλύτερη αυτονομία σε ένα κινητό με ίδια specs, μεγαλύτερη οθόνη και μικρότερη μπαταρία, τότε respect . Αλλά είναι κάτι παραπάνω από σίγουρο ότι το πόλυ σε 1-2 μήνες και το edge θα φοράει το ίδιο software (νέο touchwiz , downscaling κτλ) με το Note. Σε ότι αφορά την κάμερα, αν διαθέτεις τον ίδιο αισθητήρα που είχες στο edge (icosell ή sony) και εχεις καλυτερα αποτελεσματα, τότε είναι προφανές ότι αλλάξανε τις ρυθμίσεις επεξεργασίας.

Όπως και να έχει με μικρότερη ή μεγαλύτερη αυτονομία, εγώ το note θα το πάρω όπως είπα και παραπάνω λόγω μεγαλύτερης οθόνης και 64GB/dual sim έκδοσης. Αν υπήρχε και μια flat display επιλογή θα ήμουν ακόμη πιο ικανοποιημενος.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

νικο τι αισθητηρα φοραει?σε καμερα ειναι τα ιδια με το s7 edge!ειναι καλυτερο επειδη εχει μεγαλυτερη οθονη ισως???
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ίδιο ακριβώς αισθητήρα με το edge παιδιά φοράει. Αλλά σε βραδινές φωτογραφίες οι διαφορές είναι αισθητες υπέρ του note

 

Nikos from Note 7

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...