Jump to content

Ξένες γλώσσες


Φίλιππος
 Κοινοποίηση

Ποιες ξένες γλώσσες μιλάτε;  

684 members have voted

  1. 1. Ποιες ξένες γλώσσες μιλάτε;

    • Αγγλικά
      337
    • Γερμανικά
      108
    • Γαλλικά
      106
    • Ιταλικά
      46
    • Ισπανικά
      34
    • Αλβανικά
      10
    • Άλλη / Άλλες
      43


Recommended Posts

Γνωρίζω αγγλικά σε επίπεδο Lower και συνεχιζω για Proficiency.

Kαθως και γαλλικά που φέτος δίνω Β2.

 

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις ένα τηλέφωνο τα αντίστοιχα ινστιτούτα....:)

Θέλω να ρωτήσω κάτι και εγώ.....

Στα γαλλικά έχω B2, και φέτος θα πάω πρώτη λυκείου! Αξίζει να συνεχίσω για C1? Εννοώ αξίζει να κάθομαι να διαβάζω, ενώ μπορώ να πάρω ένα ξεκούραστο μάθημα ή υπολογιστές.....?:) Thanks!

 

 

Η καθηγητρια μου,μου εχει πει πως για να συνεχισω για C1,C2 θα πρεπει να ειμαι 18+.

Τα θέματα εκθεσης που πεφτουν ειναι πολύ δυσκολα και θελουν περισσοτερες γνωσεις απο μαθητες 16-17 χρονων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 347
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίτα, το θέμα παντού είναι το διάβασμα...!!! Ξέρω παιδιά που πήραν c1 στη δευτέρα ή την τρίτη γυμνασίου........

Δε διαφωνώ ότι χρειάζονται γνώσεις σε πολλά θέματα, και ότι είναι απαραίτητη κάποια ηλικία για να τις έχεις αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να είσαι μικρότερος από 18 και να ξέρεις κάποια πράγματα....:)

Φιλικά

House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

Η καθηγητρια μου,μου εχει πει πως για να συνεχισω για C1,C2 θα πρεπει να ειμαι 18+.

Τα θέματα εκθεσης που πεφτουν ειναι πολύ δυσκολα και θελουν περισσοτερες γνωσεις απο μαθητες 16-17 χρονων.

Η πραγματικότητα είναι αυτή..Οι περισσότεροι κάτω των 18 λόγω έλειψης γνώσεων σε γενικά θέματα κόβονται στις εκθέσεις.. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν μπορεί να υπάρξει κ επιτυχία.. Με τον κατάλληλο καθηγητή κ με προσωπική δουλεία του καθενός όλα πετυχαίνονται κ ας είσαι κ σχετικά μικρός.

 

-----------

 

SOS

 

Γνωρίζει κανείς καθηγητή/τρια που να διδάσκει Κινέζικα...??????????? :!:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το θέμα παντού είναι το διάβασμα...!!! Ξέρω παιδιά που πήραν c1 στη δευτέρα ή την τρίτη γυμνασίου........

Δε διαφωνώ ότι χρειάζονται γνώσεις σε πολλά θέματα, και ότι είναι απαραίτητη κάποια ηλικία για να τις έχεις αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να είσαι μικρότερος από 18 και να ξέρεις κάποια πράγματα....:)

Φιλικά

 

 

Kαλά οκ.Συμφωνω για το διαβασμα.

Παντως εγω αν μου πεσει θεμα παγκοσμιοποιηση η κατι τετοιο δν γνωριζω να το αναπτυξω ουτε στα ελληνικα καλα καλα.Πόσο μαλλον στα γαλλικα..Οπότε..

Link to comment
Share on other sites

Η καθηγητρια μου,μου εχει πει πως για να συνεχισω για C1,C2 θα πρεπει να ειμαι 18+.

Τα θέματα εκθεσης που πεφτουν ειναι πολύ δυσκολα και θελουν περισσοτερες γνωσεις απο μαθητες 16-17 χρονων.

 

Ενώ στο Proficiency δε θέλουν;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενώ στο Proficiency δε θέλουν;

Κ στο Proficiency πολλά παιδιά ειδικά όταν είναι κάτω των 17 κόβονται στην έκθεση ενώ στο grammar, vocab, reading μπορεί να τα εχουν πάει τέλεια..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

SOS

 

Γνωρίζει κανείς καθηγητή/τρια που να διδάσκει Κινέζικα...??????????? :!:

Δυσκολο να βρεις. Δυσκολη γλωσσα, μια γνωστη εκανε 2 χρονια και μετα τα παρατησε. Στου Καπατου, που ξεκινησα φετος Ιταλικα(si, mi piace l'italiano:happy:), εχει και Κινεζικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο να βρεις. Δυσκολη γλωσσα, μια γνωστη εκανε 2 χρονια και μετα τα παρατησε. Στου Καπατου, που ξεκινησα φετος Ιταλικα(si, mi piace l'italiano:happy:), εχει και Κινεζικα.

Ευχαριστώ...Βρήκα !

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησες; Πως σου φαινονται;:worry:

Βασικά δεν την ήθελα για μένα αλλά για το φροντιστήριο που εργάζομαι..

Πάντως όσοι ξεκίνησαν τα βρήκαν πολύ κινέζικα! Μου έκανε πολύ εντύπωση όμως ότι σε σύγκριση με τους ενήλικες στα παιδιά φάνηκαν πολύ πιο εύκολα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Γνωρίζει κανείς αν το ΙΜΧΑ δίνει τα θέματα παλαιοτέρων εξετάσεως των οποίων η διεξαγωγή γίνεται στο Ίδρυμα?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ναι,λοιπόν ξέρω να μιλάω 2 γλώσσες:Αγγλικά,Ισπανικά:)

Ισπανικά έχω πάρει 2 πτυχία:D

Αγγλικά τον Μαϊο για Lower:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα σε όλους, ανοίγω το Θέμα μιας και όσο κι αν κοίταξα δεν βρήκα κάπου συγκεκριμένη απάντηση. Θέλω να μάθω την Ολλανδική γλώσσα μιας και ένας πάρα πολύ πιθανός προορισμός για δουλειά και συνέχιση των σπουδών μου του χρόνου είναι η Ολλανδία. Δεν βρίσκω όμως κάποιο φροντιστήριο, καθηγητές, κλπ στην Πάτρα. Γνωρίζετε κάτι μήπως εσείς?

Ευχαριστώ.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ανοίγω το Θέμα μιας και όσο κι αν κοίταξα δεν βρήκα κάπου συγκεκριμένη απάντηση. Θέλω να μάθω την Ολλανδική γλώσσα μιας και ένας πάρα πολύ πιθανός προορισμός για δουλειά και συνέχιση των σπουδών μου του χρόνου είναι η Ολλανδία. Δεν βρίσκω όμως κάποιο φροντιστήριο, καθηγητές, κλπ στην Πάτρα. Γνωρίζετε κάτι μήπως εσείς?

Ευχαριστώ.

 

Όσον αφορά τις σπουδές σου, αν επιθυμείς να κάνεις μεταπτυχιακό στην Ολλανδία, τότε μπορείς να το κάνεις στην αγγλική γλώσσα.

Γνωστός μου κάνει μεταπτυχιακό στα αγγλικά στο TUDelft.

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις σπουδές σου, αν επιθυμείς να κάνεις μεταπτυχιακό στην Ολλανδία, τότε μπορείς να το κάνεις στην αγγλική γλώσσα.

Γνωστός μου κάνει μεταπτυχιακό στα αγγλικά στο TUDelft.

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου καταρχήν.

Συμπτωματικά κι εμένα το TU Delft με ενδιαφέρει και γνωρίζω ότι το μεταπτυχιακό γίνεται στην αγγλική γλώσσα. Απλά με ενδιαφέρει να μάθω και την γλώσσα, για την καθημερινότητα και ενδεχόμενη δουλειά στην χώρα.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου καταρχήν.

Συμπτωματικά κι εμένα το TU Delft με ενδιαφέρει και γνωρίζω ότι το μεταπτυχιακό γίνεται στην αγγλική γλώσσα. Απλά με ενδιαφέρει να μάθω και την γλώσσα, για την καθημερινότητα και ενδεχόμενη δουλειά στην χώρα.

 

Ε τότε, μη χάνεις χρόνο. Πήγαινε για μεταπτυχιακό στο TU Delft στην αγγλική γλώσσα και σιγά σιγά μαθαίνεις την ολλανδική γλώσσα. Πάντως φίλε μου όρεξη για διάβασμα να έχεις στο TU Delft....... O γνωστός μου κάνει μεταπτυχιακό στο aerospace engineering (2ετες) και τα έχει βρει μπαστούνια.

Hello !
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
Παιδιά ξέρει κανένας κάποιο πολύ καλό φροντιστήριο για GMAT στην Αττική? Από κέντρο και πάνω...
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Ελληνικά, Αγγλικά και κάτι ψιλά από Γερμανικά.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μαθαίνω Αγγλικά (είμαι μαθητής), μαθαίνω Γαλλικά και θα ήθελα να μάθω Ρώσικα, Πορτογαλικά, Ολλανδικά, Αφρικάανς, Πολωνικά, Τσέχικα, Ουγγρικά, Εσθονικά, Φινλανδικά, Σλοβάκικα, Αζερικά, Τούρκικα, Ουκρανικά, Λιθουανικά, Λετονικά, Γερμανικά και Αραβικά. Προσπάθησα να μάθω Αραβικά (η γλώσσα του πατέρα μου) και απέτυχα για 6η φορά:mad:. Μετά προσπάθησα να μάθω Ρώσικά (ο παππούς μου ήταν Ρώσος) και πάλι απέτυχα:mad:. Μετά προσπάθησα να μάθω Τσέχικα, Πολωνικά και Ουκρανικά και πάλι απέτυχα:mad:. ΒΑΡΕΘΗΚΑ!

Edit:ξέχασα τα Εσπεράντο

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Αν σε βοηθαει, προσπαθησα να μαθω Ιταλικα για ενα ταξιδι, εμαθα να συνεννοουμαι αρκετα καλα, και 2 μερες μετα το ταξιδι δε θυμομουν τιποτα, που θεωρειται και ευκολη γλωσσα :p

 

Ολες οσες αναφερεις οτι δοκιμασες ειναι δυσκολες σε εναν Ελληνα ;) Γερμανικα και Τουρκικα ειναι πιο ευκολα, τις αλλες δε ξερω

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Α, να αναφερω οτι τα δοκιμασα και απετυχα... Πολυ... Παρα πολυ :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...