Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά και από μένα! Έχω κ εγώ το global 8.1.4. Δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα από τα παραπάνω που έχετε αναφέρει πιο πανό. Παρά μόνο όταν έρχεται μήνυμα στο meseenger η viper δεν μου βγάζει ειδοποίηση στην αρχική οθόνη ούτε. Γνωρίζετε κάτι γι'αυτό????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μαλλον εννοει οτι στην εκδοση 3/64 υπαρχει μονο αυτο..πχ στο note 3 εβγαινε 3/32 σε 2 εκδοσεις, μια με snapdragon και μια με helio x10 και υπηρχαν και κατι ακομα ψιλοδιαφορες..

 

Maktheo

 

Σωστα, ετσι ειναι. Απλα νομιζω πως λογω των 3 και 64GB σε RAM και ROM αντιστοιχα, οι κινεζοι το βαφτιζουν στις σελιδες που τα πουλανε ως "PRO" πιστευοντας πως ολο και καποιος πελατης παραπανω θα κατσει. Και μονο που αναρωτιεται αρκετος κοσμος, σημαινει οτι κατι πετυχαν. :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από μένα! Έχω κ εγώ το global 8.1.4. Δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα από τα παραπάνω που έχετε αναφέρει πιο πανό. Παρά μόνο όταν έρχεται μήνυμα στο meseenger η viper δεν μου βγάζει ειδοποίηση στην αρχική οθόνη ούτε. Γνωρίζετε κάτι γι'αυτό????

 

ρυθμισεις -> εφαρμογες -> viber -> αλλα δικαιωματα (επιλεγεις αυτα που θες)

(το ιδιο κ για το messenger)

 

επειτα:

(ξανα) ρυθμισεις -> γραμμη καταστασης -> διαχειριση ειδοποιησεων -> viber -> επιλεγεις αυτα που θες

(το ιδιο κ για το messenger)

 

βουαλα !!!

Edited by varitimos84
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση ακούω και ενημέρωση δεν βλέπω....:lol:

 

 

Πάντως όσοι βιάζονται και θέλουν ελληνικά εδώ και τώρα,μπορούν να περάσουν την developer.χωρίς περιττές διαδικασίες.

Την βάζουμε στο κινητό,από τον updater πάνω στις 3 τελείες επιλέγουμε το choose update package και επιλέγουμε το αρχείο που βάλαμε στην συσκευή.

Η ρομ βρίσκεται εδώ

 

Ξέχασα να γράψω πως διαγράφει τα δεδομένα που έχουμε μέσα στο κινητό.

 

Μπορούμε με τον ίδιο τρόπο αντί για την dev να περάσουμε την stable?

Link to comment
Share on other sites

εχω για bluetooth το sbh 80 της sony δεν μου δειχνει το κινητο ενδειξη μπαταριας του bluetooth πραγμα που το lg μου εδειχνε υπαρχει λυση?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος.

Υπάρχει και 3/32 όπως και 2/16

 

δεν καταλαβες... ο χρηστης ενδιαφερεται για 3/64.

εννοω αυτο που καταλαβε-γραφει ο mak

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε με τον ίδιο τρόπο αντί για την dev να περάσουμε την stable?

 

Ναι,εγώ την έκανα την αλλαγή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν καταλαβες... ο χρηστης ενδιαφερεται για 3/64.

εννοω αυτο που καταλαβε-γραφει ο mak

 

Ναι εντάξει,ο τρόπος που το έγραψες όμως,δεν δήλωνε αυτό.:happy:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι,εγώ την έκανα την αλλαγή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι εντάξει,ο τρόπος που το έγραψες όμως,δεν δήλωνε αυτό.:happy:

 

με κλειδωμένο Bootloader ,η ξεκλείδωτο?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να περασω την 8.1.4. αλλα δεν γινετε τιποτα. Την εχω βαλει χυμα στον αποθηκευτικο χωρο του τηλεφωνου καιοχι σε καποιον φακελο.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να περασω την 8.1.4. αλλα δεν γινετε τιποτα. Την εχω βαλει χυμα στον αποθηκευτικο χωρο του τηλεφωνου καιοχι σε καποιον φακελο.

 

ποιο dev έχεις;

ανέβασε φωτογραφία.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ποιο dev έχεις;

ανέβασε φωτογραφία.

εχω την 8.0.5.0.0

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να φλασάρω με το mi flash tool την 8.1.4 πρέπει να ξεκλειδώσω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εντάξει,ο τρόπος που το έγραψες όμως,δεν δήλωνε αυτό.:happy:

μια χαρα το εγραψα, εσυ δεν καταλαβες, εσυ φταις για ολα :happy:

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και απο εμένα

Καλη χρόνια κ ολας!!

Ηρθε η ωρα να αφησω το Samsung note 3 neo μου και να παρω ενα καινούργιο κινητακι..

Εχω δει το xiaomi redmi note 4 3/64GB και μου αρέσει παρα πολυ και το design και τα χαρακτηριστικά του..

Το ειχα δει στο vickmall και στο minideal με 180€.. Αλλα τωρα ανέβηκε στα 220€...

Εχω δει και καποια αλλα οπως geek που ειναι πιο οικονομικό αλλα ειναι κομπλε ολα?

Απ οτι διαβασα καταλαβα οτι η καλύτερη rom είναι η Official οπου και εχω επιλέξει για να παρω για να έχω και τα updates.. Θέλω να το κανω ομως root για μερικές εφαρμογές.. Αν το κάνω χάνω τα updates?

Επίσης κατι διαβασα οτι αν θέλουμε καθαρή Official rom παμε με κλειστά ματια vickmall.. Αλλα το εχει ακριβά.. Υπάρχει καποιο αλλο έμπιστο σιτε πιο οικονομικό?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και απο εμένα

Καλη χρόνια κ ολας!!

Ηρθε η ωρα να αφησω το Samsung note 3 neo μου και να παρω ενα καινούργιο κινητακι..

Εχω δει το xiaomi redmi note 4 3/64GB και μου αρέσει παρα πολυ και το design και τα χαρακτηριστικά του..

Το ειχα δει στο vickmall και στο minideal με 180€.. Αλλα τωρα ανέβηκε στα 220€...

Εχω δει και καποια αλλα οπως geek που ειναι πιο οικονομικό αλλα ειναι κομπλε ολα?

Απ οτι διαβασα καταλαβα οτι η καλύτερη rom είναι η Official οπου και εχω επιλέξει για να παρω για να έχω και τα updates.. Θέλω να το κανω ομως root για μερικές εφαρμογές.. Αν το κάνω χάνω τα updates?

Επίσης κατι διαβασα οτι αν θέλουμε καθαρή Official rom παμε με κλειστά ματια vickmall.. Αλλα το εχει ακριβά.. Υπάρχει καποιο αλλο έμπιστο σιτε πιο οικονομικό?

Ευχαριστώ πολύ.

 

το geek ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα το εγραψα, εσυ δεν καταλαβες, εσυ φταις για ολα :happy:

 

Ναι εντάξει,το ακούσαμε και αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω την 8.0.5.0.0

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να φλασάρω με το mi flash tool την 8.1.4 πρέπει να ξεκλειδώσω?

 

ανέβασε screenshot από τις πληροφορίες,γιατί δεν μου φαίνεται για official.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρε φίλος το Redmi Note 4. Ολα άψογα ταχύτατο κτλ αλλά δεν μπαίνει 4G. Δηλαδή ανοίγω το toggle κτλ αλλά τίποτα. Τι πρέπει να κανω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρε φίλος το Redmi Note 4. Ολα άψογα ταχύτατο κτλ αλλά δεν μπαίνει 4G. Δηλαδή ανοίγω το toggle κτλ αλλά τίποτα. Τι πρέπει να κανω

 

Αν έχεις παρόχο την κοσμοτε στέλνεις το μήνυμα 4G στο 1333 και να έχεις βέβαια και 4G sim.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και εαν εχεις wind δεν θα δεις σχεδον ποτε 4g οπως εγω...μονο σε κεντρικα σημεια...

 

Αυτό ισχύει κυρίως για επαρχία,αλλά ναι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν ξερω αυτο ειναι λαθος της wind η της xiaomi;η wind να παιζει στα 800 και η xiaomi να μην τα υποστηριζει.παντως εγω εχω θεμα ειχα συνηθισει τις ταχυτητες 4g που ειχα με αλλη συσκευη πριν.το κινητο το εχω 1 μηνα περιπου και ειναι απο τις καλυτερες συσκευες που ειχα μεχρι τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν ξερω αυτο ειναι λαθος της wind η της xiaomi;η wind να παιζει στα 800 και η xiaomi να μην τα υποστηριζει.παντως εγω εχω θεμα ειχα συνηθισει τις ταχυτητες 4g που ειχα με αλλη συσκευη πριν.το κινητο το εχω 1 μηνα περιπου και ειναι απο τις καλυτερες συσκευες που ειχα μεχρι τωρα.

 

η Xiaomi (προς το παρον ακομα) επισημα πωλειται σε Κινα, Ινδια, κλπ εκει γυρω χωρες της Απω Ανατολης.. Ολες αυτες οι χωρες δεν χρησιμοποιουν τις συχνοτητες των δικτυων που χρησιμοποιουμε εμεις στην ευρωπη... Αν δεις ποια μοντελα της εχουν την 800αρα μπαντα, θα δεις πως ειναι οι "special edition" των RedmiNote3Pro, Redmi3s και το ολοφρεσκο MiNote2... 3 συσκευες μονο δλδ........... το οτι μπορουμε κ αγοραζουμε απο κινα, δε σημαινει πως ειναι υποχρεωμενη να βαλει κ αυτη την μπαντα στις συσκευες της.... οταν θα ερθει επισημως σε ευρωπη και αμερικη θα το κανει..........οποτε δεν ειναι φαουλ της xiaomi αλλα της wind.......

Link to comment
Share on other sites

όπως τα γράφει ο Βαρύτιμος είναι τα πράγματα,απλά για μένα,δεν είναι ούτε της wind φάουλ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...