Jump to content

ΖΤΕ Ε8QTL & ZTE E8TL


lambros69
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περισσοτερο χωρο στα zte tablet γερμανου (ΖΤΕ Ε8QTL και ZTE-E8TL)

Εχω βαλει καρτα μνημης αλλα δεν μεταφερονται εφαρμογες με το app2sd και αλλα 2 που δοκιμασα.

Τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω ειναι lollipop γιατι δεν μπορεις να μεταφερεις απο το ταμπλετ στην sd card?Απο τις ρυθμισεις του ταμπλετ σου πρεπει να εχει την επιλογη να κανεις μετακινηση στην sd.Απο kit-kat ,Δεν υπαρχει λογος να κατεβαζεις εφαρμογες Αλλα ετσι οπως το περιγραφεις ειναι σαν να περιγραφεις μια kit-kat συσκευη....Μηπως να το ρουταρεις και να βγαλεις τις αχρηστες εφαρμογες για να ελευθερωθει ο χωρος σου? Και να ξερες οτι δεν μεταφερονται ολες οι εφαρμογες στην sd γιατι καποιες δεν θα σου λειτουργουν σωστα.
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν υπαρχει αυτη η ρυθμιση,

Μεσα στην εφαρμογη δεν εχει σε καμια μετακινηση σε sd

Εχω επιλεξει μνημη σε χρηση καρτα μνημης,

Το app2sd μου βγαζει κατι σαν κλειδωμα του λειτουργικου

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όπως όλες οι συσκευές θα πρέπει όταν μπαινεις στις ρυθμίσεις--εφαρμογές να σου έχει την επιλογή (μετακίνηση στην sd) Δοκίμασε ποια εφαρμογή θέλεις να μετακινήσεις απο τις πληροφορίες της..Αν είναι lollipop το ταμπλετ σου δεν χρειαζεσαι εφαρμογές του play store...

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο οτι ξαναειδα στα χαρακτηριστικα του ταμπλετ σου το σύστημα σου του ειναι kit kat οποτε δεν έχει μετακίνηση σε sd .Μονο αν κανεις ρουτ την συσκευή σου κατεβαζοντας πρώτα το king root για να το ρουταρεις και μετα το sd fix card. Το ίδιο πρόβλημα ειχα και εγω με το LG g pad 8.3ταμπλετ μου και το ρουταρα.Φυσικά τωρα τουβεχβ αλλάξει και ρομ το εχω κάνει lollipop.Ψαξτο λίγο....

Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έκανα και εγώ την πατάτα και το πήρα. Έχει κλειδωμένο αυτό το χαρακτηριστικο δεν μπορείς να κανεις τίποτα ούτε και με ρουτ. Ίσως με ρουτ και Link2sd αλά δεν το δοκίμασα. Άχρηστο και πανάκριβο για τα χαρακτηριστικα του

 

Στάλθηκε από το C5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λογικά όπως όλες οι συσκευές θα πρέπει όταν μπαινεις στις ρυθμίσεις--εφαρμογές να σου έχει την επιλογή (μετακίνηση στην sd) Δοκίμασε ποια εφαρμογή θέλεις να μετακινήσεις απο τις πληροφορίες της..Αν είναι lollipop το ταμπλετ σου δεν χρειαζεσαι εφαρμογές του play store...

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο οτι ξαναειδα στα χαρακτηριστικα του ταμπλετ σου το σύστημα σου του ειναι kit kat οποτε δεν έχει μετακίνηση σε sd .Μονο αν κανεις ρουτ την συσκευή σου κατεβαζοντας πρώτα το king root για να το ρουταρεις και μετα το sd fix card. Το ίδιο πρόβλημα ειχα και εγω με το LG g pad 8.3ταμπλετ μου και το ρουταρα.Φυσικά τωρα τουβεχβ αλλάξει και ρομ το εχω κάνει lollipop.Ψαξτο λίγο....

 

 

αυτεσ τις εκδοσεις εχουν τα ταβλετ

https://www.dropbox.com/s/i6z5h0krtn0izj2/Screenshot_2016-08-03-08-57-26.png?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/d1ziprzuhds0q0s/Screenshot_2016-08-03-08-53-45.png?dl=0

 

 

δηλαδη με αυτο φτιαχνει αλλα χανει εγγυηση???

https://kingroot.net/

 

Τι ειναι το sd fix card???

Link to comment
Share on other sites

To sd fix card ειναι εφαρμογή για ρουταρισμενες συσκευές. Το να το ρουταρεις δεν ειναι δύσκολο απλα πρεπει να ξέρεις για να μην σου παθει τίποτατο ταμπλετ Αν μπεις στο YouTube ολο και κάποιο βίντεο θα εχει για το πως να κανεις ρουτ την συσκευή σου αλλα και πως να αλλαξεις και ρομ να το κανεις π.χ lollipop η marchmallow (απο τους xda) Η εγγύηση ναι χάνεται..
Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπερα παιδια , μηπως υπαρχει καποιος που εχει καταφερει να βρει καποια custom rom για το ΖΤΕ Ε8TL , με factory image ή ακομα και την stock μεσω droidtools γτ εχει κρασαρει μετα απο ενα αποτυχημενο φλασαρισμα..
Follow me on youtube ----->https://www.youtube.com/user/MrStylorTV
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Αν υπαρχει δυνατοτητα απο καποιον να μου ανεβασει IMAGE STOCK ROM απο το ΖΤΕ E8TL θα το εκτιμουσα...

 

στειλτε PM για να σας καθοδηγησω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
πληροφορια για ολους... εσπασε το touch το πηγα σε ενα καταστημα δεν θα πω πιο και μου ζητησαν 50ευρω... βρηκα το touch 9 ευρω και το αλλαξα μονος μου... ο κωδικος του touch ειναι FPCA-80A15-V01 και αλλαζει για πλακα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...