Jump to content

Leagoo M5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 323
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε και με άλλη έκδοση flash tool . Εγώ έχω το SP_Flash_Tool_v5.1352.01 και έχω κάνει με επιτυχία φλασαρίσματα σε άλλα κινητά, όμως δεν έχει χρειαστεί να φλασάρω το κινητό μας, για να σου πω αν δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

το εβαλα και τωρα εχω ενα ωρεοτατο τουβλακι:lol:

update. ξανα εβαλα μετο προηγούμενο εργαλειο την εκδοση που ειχε παρει στην αρχη και απ.οτι ειδα ειναι αμερικάνικη

Edited by chrisl
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τις δυο θήκες που κυκλοφορουν. Μια flip και μια σιλικόνης. Η flip είναι τέλεια!! Πολύ κομψή και βολική.

Αφαιρείτε το καπάκι της μπαταρίας και κουμπώνετε τη θήκη στην θέση του. Καλή ποιοτικά και με ωραία αίσθηση στο χέρι, χωρίς να γλιστράει.

Της σιλικόνης δεν την δοκίμασα ακόμα, γιατί βαριέμαι να ξεκουμπώνω την flip.

 

Τις πήρα απο ebay. Σε 20-25 μέρες παρέλαβα.

http://www.ebay.com/itm/401171115184?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=670728551366&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.com/itm/401170014470?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Η flip θήκη φαίνεται πολύ όμορφη. Δύο απορίες:

α) Βγάζεις τελείως το καπάκι της μπαταρία και σου μένει;

β) Πώς κλείνει η θήκη; Θέλω να πω έχει κάποιο μαγνητάκι ή κάτι άλλο που την κρατάει μόνιμα κλειστή; Γιατί δε φαίνεται κάτι τέτοιο. Και αν δεν έχει, ίσως είναι επίφοβο πχ σε κάποια πτώση, έτσι δεν είναι;

Ευχαριστώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Βγάζεις τελείως το καπάκι της μπαταρίας. Περιμετρικά, δεν προστατεύει το κινητό. Το μπροστινό κομμάτι δεν έχει μαγνητάκι , δεν κουμπώνει κάπου, απλώς καλύπτει την οθόνη.

Είναι πολύ λεπτή και όταν μιλάς στο τηλ και τη διπλώνεις πίσω δεν είναι ογκώδης.

Link to comment
Share on other sites

Βγάζεις τελείως το καπάκι της μπαταρίας. Περιμετρικά, δεν προστατεύει το κινητό. Το μπροστινό κομμάτι δεν έχει μαγνητάκι , δεν κουμπώνει κάπου, απλώς καλύπτει την οθόνη.

Είναι πολύ λεπτή και όταν μιλάς στο τηλ και τη διπλώνεις πίσω δεν είναι ογκώδης.

 

Ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνηση :)

Μάλλον θα βάλω μια θήκη σιλικόνης και ένα tempered glass και θα είναι καλύτερα προστατευμένο. Και μια διάφανη θήκη σιλικόνης δε νομίζω ότι θα το δείχνει πιο μεγάλο :)

Link to comment
Share on other sites

ανταλακτικα καπακια δε βλεπω να κυκλοφορουν και ανησυχω, εκτος αν ειναι να παραγγειλω θηκες απ αυτες που κουμπωνουν στο καπακι μπαταριας

θηκες σιλικονης και tempered ebay κλασικα, αλλα απ οτι ειδα εχουν και στο vifocal οπως και μπαταρια. Πληροφοριακα μιλωντας

Link to comment
Share on other sites

ανταλακτικα καπακια δε βλεπω να κυκλοφορουν και ανησυχω, εκτος αν ειναι να παραγγειλω θηκες απ αυτες που κουμπωνουν στο καπακι μπαταριας

θηκες σιλικονης και tempered ebay κλασικα, αλλα απ οτι ειδα εχουν και στο vifocal οπως και μπαταρια. Πληροφοριακα μιλωντας

 

Μια χαρα κουμπονει το καπακι,και εαν δεν το βαζεις-βγαζεις ανα 10 λεπτα δεν εχει θεμα(οπως σε ολα τα κντ βεβαια).Μια θηκουλα με 2-3 ευρο και εισαι ετοιμος.Ανχωσου για αλλα πραματα καλυτερα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

60dollars το ασπρο/χρυσο, 70 το μαυρο αν δεν κανω λαθος, αμα περναει και κουπονι kimovil - 5%

btw σημερα παρελαβα την θηκη απ το ebay και την καρτα απ το geek που ειχε γινει παραγγελια μαζι με το κινητο, το κινητο ακομα ερχετε

Link to comment
Share on other sites

Μας έκανε και εμάς το "κουλό" να μείνει παγωμένο στο λογότυπο έπειτα από reset.... Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,ενδιαφερομαι για το κινητό, μπορεί κάποιος να μου προτείνει από που να το παραγγειλω ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ ,τελικα περνει otg ;καποιος που το εχει δοκιμασει να μας πει σιγουρα,ενοποιηση εσωτερικης μνημης με καρτα κανει;αν ναι ,με ρυθμισεις μεσω κινητου η μεσω υ/η;ευχαριστω εκ των προτερων ,περιμενω Δευτερα ,Τριτη να παραλαβω ,-2μερες που ηταν αργιες στην Κινα σαν αργησε λιγο το geek ,,ποια η γνωμη σας;9/9 εγινε η παραγγελια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ ,τελικα περνει otg ;καποιος που το εχει δοκιμασει να μας πει σιγουρα,ενοποιηση εσωτερικης μνημης με καρτα κανει;αν ναι ,με ρυθμισεις μεσω κινητου η μεσω υ/η;ευχαριστω εκ των προτερων ,περιμενω Δευτερα ,Τριτη να παραλαβω ,-2μερες που ηταν αργιες στην Κινα σαν αργησε λιγο το geek ,,ποια η γνωμη σας;9/9 εγινε η παραγγελια

Ναι κάνει ενοποίηση με την εσωτερική αλλά προσοχή αν έχεις δεδομένα στην sd κράτα ένα αντίγραφο γιατί θα κάνει διαμόρφωση η συσκευή!!

Επειτα πεινάς το αντίγραφο μέσω υπολογιστή (αν και εγώ δεν τα κατάφερα να περάσω τις φωτογραφίες και κάποια τραγούδια γιατί δεν το διάβαζε ο κομπιούτερας)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,ενδιαφερομαι για το κινητό, μπορεί κάποιος να μου προτείνει από που να το παραγγειλω ;

Δεν μπορω να σου πω αυτο το μαγαζι η εκεινο,αλλα εγω αν ξανακανω παραγγελια κινητου θα κοιταξω να συννενοηθω με το dx λογω του οτι κανει shiping και track number για Ελλαδα εντως 24 ωρων ,ετσι λεει τουλαχιστον ,με πασα επιφυλαξη( το εν λογω κινητο δεν το εχει αυτο το μαγαζι)

,αν δεις σε προηγουμενο ποστ το geekbying ειχε λευκο και σαμπανιζε σε πολυ καλη τιμη αλλα τις ξανανεβασε ,

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να σου πω αυτο το μαγαζι η εκεινο,αλλα εγω αν ξανακανω παραγγελια κινητου θα κοιταξω να συννενοηθω με το dx λογω του οτι κανει shiping και track number για Ελλαδα εντως 24 ωρων ,ετσι λεει τουλαχιστον ,με πασα επιφυλαξη( το εν λογω κινητο δεν το εχει αυτο το μαγαζι)

,αν δεις σε προηγουμενο ποστ το geekbying ειχε λευκο και σαμπανιζε σε πολυ καλη τιμη αλλα τις ξανανεβασε ,

 

Σε τι τον βοηθησε η απαντηση σου δεν καταλαβα! :lol:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα φαγώθηκε, ότι ήχο κλήσης και να του όριζα, είτε απο την SD είτε απο τα Leagoo ringtones να μου βάζει μόνο το τραγούδι της Βανδή που έρχεται προεγκατεστημένο.

Οταν πατούσα να δω στον ήχο κλήσης ποιο τραγούδι είναι επιλεγμένο, είχε αυτό που το όρισα , αλλά αυτό εκεί..Βανδή!!

Τελικά, μετονόμασα τον φάκελο Ringtones που βρίσκεται στον εσωτερικό αποθηκευτικό και ήταν κενός, σε Ringtones1 και πέταξα μέσα το τραγούδι που ήθελα και απο τότε βαράει στον δικό μου ρυθμό :lol:

 

Είχε η έχει άλλος θέμα με τον ήχο κλήσης;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που μιλάει πολύ, μπορεί να μας πει αν ζεσταίνεται αρκετά στην περιοχή του ακουστικού;

Ένα Doogee Valencia Y100 pro το είχε κακό κουσούρι σε σημαντικό βαθμό, όπως και άλλα φθηνά κινέζικα κινητά, οπότε το φοβάμαι.

 

Αυτο δεν ειναι προβλημα του κινητου ,ειναι προβλημα δικο σου που δεν σου αρεσει η Βανδη :p

:lol:

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...