Jump to content

Επιλογή phablet min 6.44 ίντσες


sado
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Επειδή το Sony Z Ultra που είχα μας άφησε χρόνους ψάχνω κάτι ανάλογο στις ίδιες διαστάσεις οθόνης ή (ακόμη καλύτερα) και μεγαλύτερης οθόνης. Θέλω να έχει τουλάχιστον 3gb μνήμη και όσο το δυνατόν καλύτερη κάμερα. Δεν το θέλω για παιχνίδια.

Δεν θέλω να αγοράσω από κινέζικα μαγαζιά.

Τα φώτα σας, σας παρακαλώ γιατί έχω ψιλοπελαγώσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Μία καλή επιλογη με 2gb ram όμως είναι το lenovo phab plus

 

sent from my mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

To εχω το lenovo. Ειναι επαρκως γρηγορο,αλλα εχεις δικιο να θες 3 γιγα ραμ,πιστευω τοσα χρειαζονται πια για μια σβελτη συσκευή. Επισης η φωτογραφικη του ειναι σιγουρα μέτρια.

Πολυ αξιολογα ειναι τα xiaomi max,αλλα απο Κινα,εκτος και αν βρεις καποιον να τα φερνει εδω. Το asus zenfone 3 ultra οπως και το lenovo phab plus 2 εχουν απλα ανακοινωθει οπως ειπες και συ.

Για αγορα εδω και τωρα απο ελλαδα βλεπω τα huawei p8 max και mediapad x2,δεν εχω αποψη ομως γιατι δεν ειχα καποιο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει πάντως να πωλούνται κάνα δυο μεταχειρισμένα σε διπλανό site

 

Στάλθηκε από το MI 4LTE μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

τα είδα κι εγώ, αλλά δεν θέλω απο κινέζικο μαγαζί ή χωρίς απόδειξη.

Για το mediapad x2 έχει κανείς άποψη; Είναι κι αυτό παλιό....

και η sony ένα τηλέφωνο της προκοπής είχε βγάλει και δεν του έβγαλε αντικαταστάτη, τι να πει κανείς...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα το z ultra... να πω τη γνωμη μου. Ηταν ενα πολύ καλό τηλεφωνο,το οποιο ειχε το μεγαλο πλεονεκτημα να κρυβει τις διαστασεις του. Ηταν πολυ λεπτο και μπορουσε να χρησιμοποιηθει καθημερινα χωρις προβλημα. Οταν πηγα σε συσκευη με μεγαλυτερες διαστασεις (phab plus) πιστευα η εμπειρια θα ηταν παρομοια,αλλα εκανα λαθος. Ειτε γιατι πανω απ τις 6,5 ιντσες ειναι υπερβολη,ειτε γιατι η συσκευη δεν ειναι τοσο λεπτοκαμωμενη...δεν μπορω να το εχω για κυρια συσκευη. Αμεσως μετα το ultra ειχα ενα καλο 6ιντσο και δεν καταλαβα μεγαλη διαφορα με το ultra και με καλυψε απολυτως. Γνωμη μου ειναι να κοιταξεις προς 6ιντσα αν δε βρεις εναλλακτικη σε μεγαλυτερα νουμερα.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο το Ultra ήταν κορυφαίο. Έτσι μου έρχεται να βρω ένα με 100 ευρώ και να ξεμπερδεύω. Είδα το Phab Plus και μου φάνηκε πολύ χοντροκομένο. Καμία σχέση με το Ultra.

Έτσι μου έρχεται να πάω να πάρω ένα ταμπλετ που μπορείς να κάνεις κλήσεις lol

Link to comment
Share on other sites

ξεπέρνα τον φόβο σου και κοίτα στο vickmall το mi max. η συσκευή είναι ότι καλύτερο σε αυτές τις ίντσες. επίσης το μαγαζί είναι πολύ αξιόπιστο και δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα θέμα.

προτείνω αυτή την έκδοση με τον snap 652 ο οποίος κοντράρει σε επιδόσεις τον 810, την περσινή ναυαρχίδα δηλαδή.

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα Xander και συνιστώ κι εγώ Xiaomi Mi Max.

 

Η κάμερά του έχει παρομοια αποτελέσματα με του Ultra σου και, από μπαταρία είναι απλά top.

 

Το είχα πάρει από Honorbuy.com από ευρωπαϊκή αποθήκη και μου ήρθε σε 2 εργάσιμες, χωρίς τελωνεία, αναμονές, κτλ.

 

Τελικά με κέρδισε η καλύτερη κάμερα του Nexus 5X αντί για την θηριώδη οθόνη του Mi Max. Πάντως σαν κινητό το συνιστώ 100% για τις επιδόσεις και το λόγο μεγέθους/βάρους του.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις χρήσιμες προτάσεις σας. Αν δεν βρω πουθενά το P8 max λογικά θα κοιτάξω το Xiaomi Mi Max, αλλά ελπίζω να το βρω πουθενά για να το δω απο κοντά..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...