Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η τιμή δεν είναι 400 €.... Δεν έχει καθοριστεί ακόμα για ... :X ευνόητους λόγους... :X Εκει γύρω θα κυμαίνετε +- 30 € αλλα εξαρτάται απο πολλους παράγοντες....Μπορεί να βγει 300, μπορεί και 420 για παράδειγμα.... Μόλις καθοριστεί θα την μάθετε....!

Στην διάθεση σας!

 

:alien: :lol: :cool: :rolleyes: :D

Link to comment
Share on other sites

re file esu pou kses kai petagese kai les 400 eurw??egw mono ton iosif akouw giati pragmatika ton pisteuw gia oti leei!!!

:offtopic: Σου πηρε αρκετα posts για να τον πιστεψεις παντως :D :D :D :offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήρα την sonyericsson πριν λίγο τηλέφωνο και μου είπαν το εξής παλαβό: 'το Κ750 χωρίς vodafone κυκλοφορεί κανονικά εδώ και μερικές ημέρες' (!!!) Όταν τους είπα ότι έχω ψάξει όλα τα καταστήματα και δεν βρήκα τίποτα μου είπαν ότι αυτό εξαρτάται από τις παραγγελίες των καταστημάτων. Άρα δεν φταίει η sonyericsson αλλά τα καταστήματα. Έμαθα ότι το κεντρικό κουμπί που ανοίγει τα πρόσθετα μενού, στις συσκευές live είναι 'πειραγμένο' για πρόσβαση στο live. Δηλαδή μια καλή προσθήκη της sonyericsson η vodafone την χαλάει. Τελικά τα live μοντέλα μάλλον πρέπει να τα αφήσουμε στα ράφια. :angry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήρα την sonyericsson πριν λίγο τηλέφωνο και μου είπαν το εξής παλαβό: 'το Κ750 χωρίς vodafone κυκλοφορεί κανονικά εδώ και μερικές ημέρες' (!!!) Όταν τους είπα ότι έχω ψάξει όλα τα καταστήματα και δεν βρήκα τίποτα μου είπαν ότι αυτό εξαρτάται από τις παραγγελίες των καταστημάτων. Άρα δεν φταίει η sonyericsson αλλά τα καταστήματα. Έμαθα ότι το κεντρικό κουμπί που ανοίγει τα πρόσθετα μενού, στις συσκευές live είναι 'πειραγμένο' για πρόσβαση στο live. Δηλαδή μια καλή προσθήκη της sonyericsson η vodafone την χαλάει. Τελικά τα live μοντέλα μάλλον πρέπει να τα αφήσουμε στα ράφια. :angry:

 

Ναι, αλλα εαν το παρεις Live, γλυτωνεις γυρω στα 50-60 ευρω και μετα flash με το firmware της SE και εισαι ΟΚ !! :cool:

Link to comment
Share on other sites

guys!..simera to kratisa sta xeria mou kai einai katapliktiko..den mou fenete san na einai to anavathmizmeno k700 epidi eixa ena palia kai KAMIA SXESI!! TRUST ME!....einai toso kompso kai kalo design,...poli kalo design!.. To exoun feri sto vodaphone sto pangrati, kai sto germano stin kaisariani, me voda live.... kai kostizi 370 xoris sindesi!...tora pote tha to feri h gamimeni tim!?? next week elpizo epidi mou eipane ston germano next week tha to feroun kanonika!.. Ayta elpizo na voithisa..kapos, alla sigouro einai pos einai G@M@T.... to kinito..ilikrina!... :D :p :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα εαν το παρεις Live, γλυτωνεις γυρω στα 50-60 ευρω και μετα flash με το firmware της SE και εισαι ΟΚ !! :cool:

 

Αν δεις στο φυλλάδιο Ιουνίου της cosmote η τιμή είναι ίδια (382,51). Και δεν τρέχεις για επεμβάσεις που σου δημιουργούν πρόβλημα με την εγγύηση και τελικά το κινητό σου έρχεται ακριβότερα (και συνεχίζει να γράφει στην φάτσα vodafone). Δεν έχω τίποτα με την vodafone, έτσι και αλλιώς σε αυτό το δίκτυο είμαι και δεν το αλλάζω, αλλά δεν θέλω να πειράζει τα τηλέφωνά μου!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις στο φυλλάδιο Ιουνίου της cosmote η τιμή είναι ίδια (382,51). Και δεν τρέχεις για επεμβάσεις που σου δημιουργούν πρόβλημα με την εγγύηση και τελικά το κινητό σου έρχεται ακριβότερα (και συνεχίζει να γράφει στην φάτσα vodafone). Δεν έχω τίποτα με την vodafone, έτσι και αλλιώς σε αυτό το δίκτυο είμαι και δεν το αλλάζω, αλλά δεν θέλω να πειράζει τα τηλέφωνά μου!

 

Χμ.. κι ομως, εμενα κατι μου λεει οτι οταν θα κυκλοφορισει κανονικα, η VF θα ριξει την τιμη αρκετα για να εχει αυτο το margin του 10% απο τις unbranded συσκευες, οποτε παλι θα ειναι πιο φθυνα να το παρεις ετσι.

Δεν παθαινει τιποτα η εγγυηση εαν βαλεις αλλο firmware. Στην τελικη θα σου ξαναπερασουν την VF Live εκδοση απο πανω... ;)

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση προς τα παιδια που εχουν βγαλει το vf live απο το κινητο,την αναβαθμιση μετα την πληρωμη την δινουν για κατεβασμα?δηλαδη μπορειτε να την δωσετε και σε αλλον για να την βαλει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση προς τα παιδια που εχουν βγαλει το vf live απο το κινητο,την αναβαθμιση μετα την πληρωμη την δινουν για κατεβασμα?δηλαδη μπορειτε να την δωσετε και σε αλλον για να την βαλει?

 

Τα αρχεια του firmware μπορεις να τα δωσεις και σε αλλον. Χρειαζεσαι ομως να εισαι συνδεδεμενος με το Internet και το server τους για να κανει authenticate το username σου!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση η οποια απευθυνεται σε οσους χρησιμοποιουν συγχρονισμο με το Outlook:

Τις επαφες, το ημερολογιο και τις εργασιες τις συγχρονιζει -αυτο ειναι γνωστο-. Τις σημειωσεις ομως τις συγχρονιζει με τις σημειωσεις του Outlook;;;

Link to comment
Share on other sites

psixraimia "marios boy"...tipota den einai oti deixnei...oso gia tin timi exw tis plirofories mou...mi nomizeis oti tin katevasa apo to kefali mou...opws pithanon kaneis esu edw gia oti grafeis!...cool...

 

xmmm...mallon oi plirofories sou den einai sostes.....i allaxan ta dedomena apo tote pou tis eixes,giati i alitheia ine pos arxika prin kana mina i ektimomeni timi pigene gia ekei

Link to comment
Share on other sites

Scrollάρει κείμενο στην οθόνη του κινητού σου με διάφορες πληροφορίες άπό τον εκάστοτε σταθμό όπως ακριβώς με το r-cd του αυτοκινήτου σου...
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

τον σεπτεμβριο ή αντε μεχρι και χριστουγεννα θα παει κατω απο 300 ευρω?

Η τιμή του K750 θα κυμανθει απο 360 - 400 ευρώ ανάλογα το μαγαζί. Τα Χριστούγεννα είναι πολύ μακριά, λογικά γύρω στα 300 πρέπει να έχει τότε.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου στα 380 το έχει ο κατάλογος της κοσμοτέ. Δεν νομίζω να πέσει η τιμή πριν τα Χριστούγεννα, όπως είπαν και οι συνάδελφοι παραπάνω !

 

Έχει αρχίσει να κουράζει αυτό το θέμα! Άπειρα κατεβατά πριν βγει η non branded έκδοση του κινητού! Όταν βγει μάλλον θα πρέπει να ανοίξουμε νέο θέμα !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν παθαινει τιποτα η εγγυηση εαν βαλεις αλλο firmware. Στην τελικη θα σου ξαναπερασουν την VF Live εκδοση απο πανω... ;)

 

φιλε εισαι σιγουρος για αυτο; Αν μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει αυτο 100% θα ηταν πολυ χρησιμο.

 

Ερωτηση η οποια απευθυνεται σε οσους χρησιμοποιουν συγχρονισμο με το Outlook:

Τις επαφες, το ημερολογιο και τις εργασιες τις συγχρονιζει -αυτο ειναι γνωστο-. Τις σημειωσεις ομως τις συγχρονιζει με τις σημειωσεις του Outlook;;;

 

το κ700 συγχρονιζει και τις σημειωσεις του outlook οποτε φανταζομαι και το κ750. ΤΟ μονο προβλημα ειναι οτι ειχε περιορισμο στους χαρακτηρες που μπορει να περιεχει μια σημειωση - οποτε δεν μπορουσες να μεταφερεις ενα μεγαλο κειμενο πχ.

Θα ηταν χρησιμο να δοκιμασει καποιος να κανει συγχρονισμο μια μεγααλη σημειωση κα να μας πει αν εχει περιορισμο στους χαρακτηρες.

 

cheers

Link to comment
Share on other sites

φιλε εισαι σιγουρος για αυτο; Αν μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει αυτο 100% θα ηταν πολυ χρησιμο.

 

Δεν θα το βρεις πουθενα γραμμενο. Και να τους ρωτησεις, θα σου πουν οτι χανεται για να μη το κανεις... :X

Link to comment
Share on other sites

χεχε το φανταζομαι, απλα λεω αν είχε κανείς σχετικη εμπειρια - αν πηγε με flashaρισμενο βοντα κινητο στο service και του δέχτηκαν την εγγύηση. Αλλιώς πως μπορεις να είσαι τοσο σιγουρος; Μακαρι να έχεις δικιο πάντως...

 

όσο για το μέγεθος των σημειώσεων δεν μπορω να τεσταρω τωρα γιατι εχω προβληματα με το ΒΤ μου αλλα απο όσο θυμαμαι λιγοτερο απο 2 SMS (200 χαρακτηρες ισως;) . Δεν παιρνω ορκο γι αυτο, αλλα για μικρες σημειωσεις ο χωρος που σου δίνει είναι αρκετος.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...