Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Xmas 2005 tha kyklofosrisei

 

 

Παντως εγω πιστευω οτι θα ναι παραλογο απο τα χριστουγεννα και μετα το ιδιο τηλεφωνο να κυκλοφορει με αλλο φακο.Γιατι οποιος θα χει ηδη το κ750 η δε θα μαθει ποτε αυτη την προσθηκη η θα αδιαφορησει για αυτη(λογικα).Ενω αν το πλασαρουν σαν νεο μοντελο πχ κ760(!) θα πιασει και τους πωρωμενους που τρεχουν κι αγοραζουν οτι καινουργιο βγαινει.

Επισης απο παλια οταν κυκλοφορει ενα νεο μοντελο η sony ericsson εγω θυμαμαι οτι αρχιζουν να οργιαζουν οι φημες.Συγκεκριμενα οταν κυκλοφορησε το Τ68ι τα ξενα φορουμ διατυμπανιζαν οτι σε λιγο καιρο θα εβγαινε ενα Τ68j που θα ειχε και java.Ποτε δεν εγινε αυτο.Οταν βγηκε το κ700ι τον περασμενο Ιουνη,ειχε γινει πανικος οτι το φθινοπωρο θα εβγαινε το Τ650 με καμερα megapixel και πρασινα αλογα και οτι οποιος βιαστηκε να παρει το κ700ι την πατησε.Τωρα η υποθεση με το φακο.Τι να πω,ισως αυτη τη φορα να εχει διαρρευσει απο επισημα χειλη και οχι απο ανταγωνιστικα..

Link to comment
Share on other sites

Και αλλωστε η τιμη θα ανεβει για πολυ.

Δε συμφερει τη SE να κυκλοφορησει πρωτα το k750i με CMOS και μετα ενα διαφορετικο με CCD.

Αν κυκλοφορυσε απο την αρχη το κινητο με τον αισθητηρα CCD

Link to comment
Share on other sites

I kathisterisi tis kikloforias stin ellada isws ofiletai sto gegonos oti perimenoun tin nea fournia apo K750i pou anamenetai girw stis 20 iouniou. Stin Agglia i 02 exei stamatisei na poulaei to K750i kai prosferei se osous to exoun idi agorasei amesi antalagi me tin nea fournia otan ginei diathesimi sta mesa tou mina. I 02 odigithike stin kinisi auti istera apo polla parapona gia kollimata.

 

Egw apo tin alli eytixos (xtypa ksilo) den exw mexri stigmis kanena provlima me to k750i mou an kai i 02 me deleazei epikindina na tous to steilw pisw gia na parw ena kanourgio :p

Για να μην το φέρνουν, σίγουρα κάποιο λόγο έχουν, δεν μας ταλαιπωρούν από βίτσιο.Μην ξεχνάμε ότι αυτοί καθυστερώντας χάνουν πολύ περισσότερο από εμάς, γιατί δίνουν χρόνο στον ανταγωνισμό να αντιδράσει.

Αν ο λόγος καθυστέρησης είναι αυτός που αναφέρει ο φίλος thantrantas, καλά κάνει και καθυστερεί! Και η γκρίνια στα ξένα forums για κολλήματα, δυστυχώς συνηγορεί... Αν όντως έχουν εντοπίσει κάποιο σημαντικό bug (που δεν φτιάχνει εύκολα με update, αφού αλλιώς δεν θα τα άλλαζαν στην Αγγλία), χαίρομαι πολύ που δεν μου πρόσφεραν αυτό το "προβληματικό" τηλέφωνο. Στην καλύτερη περίπτωση θα τρέχαμε και εμείς για αντικατάσταση - αν μπορούσαμε, γιατί δυστυχώς στην Ελλάδα δεν συνηθίζονται αυτά τόσο εύκολα, και για αυτό φταίμε εμείς σαν καταναλωτές που δεν έχουμε μάθει να απαιτούμε σωστή ποιότητα για αυτό που πληρώνουμε. Το σημαντικό δεν είναι αν θα έρθει 15 ή 16 ή 20 Ιουνίου, αλλά να είναι στην ποιότητα που πρέπει. Αν κάνουν beta testing στην Αγγλία και όχι πάνω μου, ΟΚ, δεν με ενοχλεί καθόλου!

Ίσα - ίσα, εμένα θα με απασχολούσε περισσότερο να σιγουρευτώ με κάποιο τρόπο ότι τα τηλέφωνα που θα πουληθούν εδώ είναι από τη "νέα φουρνιά" (πιστεύω πως θα είναι).

Φίλε thantrantas, εγώ στη θέση σου, νομίζω, θα το άλλαζα. Καλού - κακού... Πάντως, ευχαριστούμε για την ενημέρωση, please αν μάθεις κι άλλα για το θέμα, πες μας :)

Link to comment
Share on other sites

Sto esato enas ipallilos tis 02 dimosieuse to enimerwtiko mail pou exei steilei i 02 se katastimata:

 

"

Sony Ericsson K750I

 

A fault has been identified on the Sony Ericsson K750I that manifests itself in the form of a freezing screen.

 

The fault is not apparent in all K750I handsets, only in some.

 

A fix is being worked on by Sony Ericsson and new stock will be available for testing later this week.

 

If the new stock tests OK we expect the delivery of the new stock be be week commencing 20/06/05.

 

Where customers are experiencing this problem, removing the battery and replacing it may correct the problem.

 

However customers that require a replacement should be advised that replacement stock will not be available until week commencing 20/06/05 therefore they can either hold onto their K750I until then or be offered an alternative/refund. "

'Greed, for lack of a better word... is good!'
Link to comment
Share on other sites

Βιαστήκανε μάλλον να το πλασσάρουνε...

Αχ τι κάνει ο ανταγωνισμός...

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχει γινει κουραστικο το ολο θεμα τοσο καιρο που περιμενουμε...αν δεν ειχε βγει πουθενα θα ηταν καλυτερα.Και η επομενη εβδομαδα χλωμη ειναι πιστευω..μακαρι να κανω λαθος.
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί υπάλληλοι μάλιστα το αγνοούν. Καλά, τόσο πίσω ειναι αυτά τα καταστήματα; Να ξέρει ο χομπίστας εδω μέσα και αυτοί που ειναι και η δουλειά τους, να ειναι σκράπες;

Μια υπάλληλος στην βόντα στην Α.Παρασκευή μόλις της είπα για το Κ750 μου λέει, <<δεν ξέρω, έχουμε το Κ700. Το θέλετε;;;;;;;;;;>> :confused:

Μα κι εσύ γιατί δεν το πήρες; Αφού σου το είπε η κοπέλα. Αχ μωρέ! Έχασες τέτοια ευκαιρία... :)

 

Για να μην το φέρνουν, σίγουρα κάποιο λόγο έχουν, δεν μας ταλαιπωρούν από βίτσιο.Μην ξεχνάμε ότι αυτοί καθυστερώντας χάνουν πολύ περισσότερο από εμάς, γιατί δίνουν χρόνο στον ανταγωνισμό να αντιδράσει.

Αν ο λόγος καθυστέρησης είναι αυτός που αναφέρει ο φίλος thantrantas, καλά κάνει και καθυστερεί! Και η γκρίνια στα ξένα forums για κολλήματα, δυστυχώς συνηγορεί... Αν όντως έχουν εντοπίσει κάποιο σημαντικό bug (που δεν φτιάχνει εύκολα με update, αφού αλλιώς δεν θα τα άλλαζαν στην Αγγλία), χαίρομαι πολύ που δεν μου πρόσφεραν αυτό το "προβληματικό" τηλέφωνο. Στην καλύτερη περίπτωση θα τρέχαμε και εμείς για αντικατάσταση - αν μπορούσαμε, γιατί δυστυχώς στην Ελλάδα δεν συνηθίζονται αυτά τόσο εύκολα, και για αυτό φταίμε εμείς σαν καταναλωτές που δεν έχουμε μάθει να απαιτούμε σωστή ποιότητα για αυτό που πληρώνουμε. Το σημαντικό δεν είναι αν θα έρθει 15 ή 16 ή 20 Ιουνίου, αλλά να είναι στην ποιότητα που πρέπει. Αν κάνουν beta testing στην Αγγλία και όχι πάνω μου, ΟΚ, δεν με ενοχλεί καθόλου!

Ίσα - ίσα, εμένα θα με απασχολούσε περισσότερο να σιγουρευτώ με κάποιο τρόπο ότι τα τηλέφωνα που θα πουληθούν εδώ είναι από τη "νέα φουρνιά" (πιστεύω πως θα είναι).

Φίλε thantrantas, εγώ στη θέση σου, νομίζω, θα το άλλαζα. Καλού - κακού... Πάντως, ευχαριστούμε για την ενημέρωση, please αν μάθεις κι άλλα για το θέμα, πες μας :)

Συμφωνώ. Το θέμα έχει να κάνει με την ενημέρωση. Εμάς εδώ μας έχουν γραμμένους και δε μας λένε τίποτα. Είδες παραπάνω το post του φίλου thantrantas τι έκανε η Ο2. Επίσης όντως ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ θα είναι να βρούμε έναν τρόπο να μάθουμε αν τα κινητά που θα μας πουλάνε εδώ θα είναι με ή χωρίς το bug. Κάποιο αριθμό έκδοσης firmware ή κάτι τέτοιο, τέλος πάντων.

Να δούμε...

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί υπάλληλοι μάλιστα το αγνοούν. Καλά, τόσο πίσω ειναι αυτά τα καταστήματα; Να ξέρει ο χομπίστας εδω μέσα και αυτοί που ειναι και η δουλειά τους, να ειναι σκράπες;

Μια υπάλληλος στην βόντα στην Α.Παρασκευή μόλις της είπα για το Κ750 μου λέει, <<δεν ξέρω, έχουμε το Κ700. Το θέλετε;;;;;;;;;;>> :confused:

λοιπον σας πληροφορω οτι ολοι ξερουν για το k-750 και το παιζουν τρελιτσες και καλα γιατι ετσι πρεπει,ειναι μιλημενοι να κανουν οτι δεν ξερουν ωσπου να αποφασισουν να το βγαλουν επισημα,αν κι ακομα δεν καταλαβαινω προς τι ολη αυτη η καθυστερηση αφου το κινητο το εχουν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ayto bebea einai simantiko to na gnorizis ti tha pezei me to logismiko etsi oste na psaxtis na matheis analoga ti problimata tha exei h d tha exei na eisai sigouros oxi ade to pires k skane miti ta bugs!!! k enas texnikos kati re pedi mou na mas pei to k to 3erete exei ayto to provlima oute enas mas klanoune...eidame sto e3oteriko pos tous enimeronoune k texnikh k apo eteries eleosssss h katastasi einai tragikh.... ellada mou agaph mou :X
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδω εμενα η Lilian Moschidou (Channel Marketing Manager) μου ειχε πει H συσκευή έχει λανσαριστεί αλλά θα είναι διαθέσιμη στα καταστήματα το τελευταίο δεκαήμερο του Ιουνίου, με εξαίρεση την Vodafone Live συσκευή της οποίας οι πρώτες ποσότητες έχουν ήδη αρχίσει να παραδίδονται.Το εχω βαλει πριν κατι μερες αυτο...Μας δουλευουν :p
Link to comment
Share on other sites

Εδω εμενα η Lilian Moschidou (Channel Marketing Manager) μου ειχε πει H συσκευή έχει λανσαριστεί αλλά θα είναι διαθέσιμη στα καταστήματα το τελευταίο δεκαήμερο του Ιουνίου, με εξαίρεση την Vodafone Live συσκευή της οποίας οι πρώτες ποσότητες έχουν ήδη αρχίσει να παραδίδονται.Το εχω βαλει πριν κατι μερες αυτο...Μας δουλευουν :p

ακριβως ετσι φιλε μου...μας δουλευουν :mad:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι φιλε μου...μας δουλευουν :mad:

 

Τώρα το καταλάβατε??? :X

Εμείς μαλώνουμε μεταξύ μας για τιμές και ημερομηνία κυκλοφορίας και η SE τρίβει τα χέρια (ή πλοκάμια) της συνομωτικά ;) και γελά με την διαφήμιση που της κάνουμε...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σας απογοητεύσω και χωρίς η πληροφορία να έχει διασταυρωθεί από δεύτερο άτομο (από πρώτο έχει!) το Κ750 δεν θα κυκλοφορήσει χωρίς VodafoneLive. Ελπίζω η πληροφορία να μην βγεί αληθινή γιατί το θέλω σκέτο! Επίσης σήμερα το πρωί παρέλαβαν τα καταστήματα γερμανός από ... 1 κομμάτι (με vodafonelive)!
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

μεχρι χτες ειχα στα χερια μου για δοκιμη ενα κ750 με ελληνικα απο τα πρωτα δειγματα που εδωσε ΣΕ για το λογο αυτο σε μερικες μεγαλες αλυσιδες.

και μπορω να διαβεβαιωσω με καθε σιγουρια ειναι οτι κανενα καταστημα Γερμανος δεν εχει παραλαβει ουτε ενα κομματι κ750 και ουτε υπαρχει απο την ΣΕ ημερομηνια παραδοσης εγγραφως.

απο εκει και περα οτι αλλο ακουγεται ειναι λογια του αερα.

Link to comment
Share on other sites

το κ750 που ειχα δεν ηταν voda live και ειναι επισης απολυτα σιγουρο οτι μερικες μερες αφου κυκλοφορησει σαν live θα βγει και χωρις....
Link to comment
Share on other sites

behos το είδα & το έπιασα στα χέρια μου σε κατάστημα γερμανός γι αυτό το είπα.

όσο για το άν έρθει ή όχι σκέτο, θα δείξει & μακάρι να έρθει :w00t: !!!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις σε πιο καταστημα το ειδες και αν το ειχαν προς πωληση ή μονο για παρουσιαση?

 

σε κατάστημα του ηρακλείου κρήτης... καλή η ερώτησή σου, μόνο που δεν το ρώτησα αν είναι για παρουσίαση ή πώληση :p :wacko:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...