Jump to content

Nintendo DS


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε όλα τα μαγαζιά κυκλοφορεί Multirama, Fnac

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τέλικα εμείς οι ευρωπαίοι είμαστε ανυπόμονοι!

European DS Lites On Sale Early

http://img262.imageshack.us/img262/7971/pub68112179146481597828td2.png

------------------------------

Wii number: 3236 8718 1653 5956

Link to comment
Share on other sites

Άντε να πληρωθώ ρε παιδιά να πάρω το μαύρο :p (να πηγαίνει ασορτί με το ipod :p).

 

Ξέρει κανείς σας release date από το Final Fantasy III;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Ασ'το, αργει δυστυχως και θελω πολυ να το παιξω. Ακομη και Ιαπωνια νομιζω δε θα βγει πριν περασει το καλοκαιρι. Οποτε Αμερικη δυσκολο να βγει πριν μπει το 2007 ενω για Ευρωπη ετσι οπως γινεται συνηθως μ'αυτου του ειδους τα παιχνιδια θα μαστε τυχεροι αν το δουμε σε ενα χρονο απο τωρα.

Εγω παντως θα το παρω με τη μια απο Αμερικη αν δεν ειμαι απασχολημενος με κατι αλλο οταν βγει.

Link to comment
Share on other sites

Ασ'το, αργει δυστυχως και θελω πολυ να το παιξω. Ακομη και Ιαπωνια νομιζω δε θα βγει πριν περασει το καλοκαιρι. Οποτε Αμερικη δυσκολο να βγει πριν μπει το 2007 ενω για Ευρωπη ετσι οπως γινεται συνηθως μ'αυτου του ειδους τα παιχνιδια θα μαστε τυχεροι αν το δουμε σε ενα χρονο απο τωρα.

Εγω παντως θα το παρω με τη μια απο Αμερικη αν δεν ειμαι απασχολημενος με κατι αλλο οταν βγει.

 

 

Το lite το τσίμπησες Ramp ή ακόμα;

 

Όποιος το πάρει ρε παιδιά ας ανεβάσει καμία φώτο για εμάς τους υπόλοιπους :p

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω πληροφορίες για το Μ3. Είδα υπάρχουν πολλές εκδόσεις!

Για διαφορες κάρτες μνήμης! Εγώ θέλω αν γίνεται να μην προεξέχει από το DS.

Το PassKey δημιουργεί προβλήματα; Μήπως το PassCard 3 είναι καλύτερο;

Που μπορώ να βρώ πολλά Roms; Τρέχουν όπως και τα cardige;

Είναι plug n play;

Aυτά!!:)

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα το Lite σε μαυρο φυσικα!!!!!! (ζηλευε shodanjr, ζηλευε:p )

Καταπληκτικο, πολυ καλυτερο απ'το DS κι απ'οτι περιμενα, για να καταλαβετε εγω προσωπικα το βρισκω πιο ομορφο απ'το psp.

 

Για να μη μπερδευεστε, επισημα κυκλοφορει αυριο αλλα αυτο τηρειται στις πιο προσεγμενες αγορες(Αγγλια, Αμερικη κλπ) και ακομη κι εκει μπορει να γινουν καποιες εξαιρεσεις απο μικρα μαγαζια. Εδω Ελλαδα που κανεις δεν ασχολειται με αυτες τις λεπτομερειες ο καθενας πουλαει τα προϊοντα μολις τα παρει(και προφανως οταν κατι κυκλοφορει σημερα το καταστημα το εχει προμηθευτει μερικες μερες πριν).

 

Εν τω μεταξυ παρευρεθηκα και στη παρουσιαση που εκανε η Νορτεκ για το Lite στο Fnac. Αρκετα ενδιαφερουσα, εγινε μια αναλυτικη παρουσιαση του Brain Trainning, αναφορα στις διαφορες του Lite απ'το προκατοχο, ειδαμε καποια σποτακια που θα παιχνουν στη TV και μαθαμε καποια στοιχεια σχετικα με το DS γενικα. Κατι σημαντικο που συγκρατησα ειναι οτι στην ελληνικη αγορα εχουν πουληθει 70.000 DS (περιμενα αρκετα λιγοτερα) και διευκρινησαν οτι αυτο το νουμερο αφορα καταναλωτες κι οχι απλως τα μαγαζια.

 

Εν τω μεταξυ μου ηρθαν κι απο Αμερικη τα New Mario Bros, Animal Crossing και Brain Age. Εχει να πεσει δουλεια αυτες τις μερες. :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω πληροφορίες για το Μ3. Είδα υπάρχουν πολλές εκδόσεις!

Για διαφορες κάρτες μνήμης! Εγώ θέλω αν γίνεται να μην προεξέχει από το DS.

Το PassKey δημιουργεί προβλήματα; Μήπως το PassCard 3 είναι καλύτερο;

Που μπορώ να βρώ πολλά Roms; Τρέχουν όπως και τα cardige;

Είναι plug n play;

Aυτά!!:)

 

Αν δεν θες να προεξέχει να πάρεις το Μ3 με MiniSD κάρτα. Εγώ το έχω με το PassKey 2 και λειτουργεί άψογα. Δεν έχω βρει ROM που να μην παίζει κι έχω δοκιμάσει γύρω στις 60 μέχρι τώρα. Τρέχουν όπως τα γνήσια. Δεν είναι ακριβώς plug n play αφού την πρώτη φορά θέλει κάποιες ρυθμίσεις το passkey 2, οι οποίες όμως γίνονται εύκολα κι απλά.

 

Για ROMs δες εδώ http://www.dgemu.com/ κι εδώ http://www.chinaemu.org/

Εγώ συνήθως από το πρώτο ψάχνω κι ενημερώνομαι για τις νέες ROMs κι από το δεύτερο τις κατεβάζω. ;)

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο ρε παιδιά...emulator για το DS υπάρχει; Που να παίζει commercial roms δλδ... Να μην δίνουμε τα 40ευρα τσάμπα :ρ

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Mipws kserei kaneis an tha bgei paixnidi Dragonball se stul RPG (opws sto GBA Legancy of Goku-Buu's Fury etc) oxi se Beat 'm up...px supersonic warriors...epeidi sto gamespot...den leei tpt akomi...an kserei kaneis tpt...as dwsei kapio link...thx:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To brain Training γ@μει και δέρνει!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες να προεξέχει να πάρεις το Μ3 με MiniSD κάρτα. Εγώ το έχω με το PassKey 2 και λειτουργεί άψογα. Δεν έχω βρει ROM που να μην παίζει κι έχω δοκιμάσει γύρω στις 60 μέχρι τώρα. Τρέχουν όπως τα γνήσια. Δεν είναι ακριβώς plug n play αφού την πρώτη φορά θέλει κάποιες ρυθμίσεις το passkey 2, οι οποίες όμως γίνονται εύκολα κι απλά.

 

Για ROMs δες εδώ http://www.dgemu.com/ κι εδώ http://www.chinaemu.org/

Εγώ συνήθως από το πρώτο ψάχνω κι ενημερώνομαι για τις νέες ROMs κι από το δεύτερο τις κατεβάζω. ;)

 

To Passcard 3 λέει ότι είναι Plug n play!

Να σου πω φοβήθηκα όταν διαβασα για το παιδί που το κατάστρεψε με το Passkey....

Αν γίνεται πες μου εναν συνδιασμό με minisd και το καλύτερο passkey και φυσικά ένα site και το πως πληρώνω!!

Μπορείς να παίξεις και online με τα roms?

Βρίσκεις και αγγλικά, γιατί κάπου μόνο κινέζικα βρήκα!

Ταινίες παίζει καλά;

 

Tι λες γι΄αυτό;

M3 Perfect Mini-SD adapter / flash kit for NDS + PassCard 3 for Nintendo DS = 114 ευρώ....

Θα παίζει καλά;

Τι εννοεί ότι θα μπορεί να παίξει παιχνίδια μέχρι 1gb;

To Resident Evil είναι πιο πολύ νομίζω!

 

Δες εδώ:

 

PSC3 PassCard 3 for Nintendo DS / DS Lite 1 29,90 €

Sum: 29,90 €

Shipping : Certified Mail (Europe only) +13,00 €

Payment method : Bank transfer using IBAN (Europe only) +4,00 €

Shipping & handling: 17,00 €

Sum total EUR: 46,90 €

Excl. VAT: 37,52 €

VAT 25%: 9,38 €

 

Γιατί ανεβαίνει τόσο η τιμή;

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Ιαπωνία 12-18 Ιουνίου

 

DSL 141,487

PSP 24,653

DS 22,748

PS2 20,737

GBASP 4,642

Xbox360 1,407

GBM 1,294

GC 1,002

GBA 20

Xbox 15

 

1. (DS, Nintendo) New Super Mario Brothers - 200,037 / 1,678,646

2. (DS, Nintendo) More Brain Age - 60,463 / 2,537,238

3. (PS2, Konami) World Soccer Winning Eleven 10 - 52,124 / 813,531

4. (DS, Bandai Namco) Digimon Story - 41,135 / new

5. (DS, Nintendo) Brain Age - 40,878 / 2,398,608

6. (DS, Nintendo) Animal Crossing Wild World - 30,206 / 2,830,211

7. (DS, Nintendo) English Training DS - 26,723 / 1,168,346

8. (DS, Nintendo) Tetris DS - 23,762 / 620,348

9. (PS2, D3) Pachislot Vol. 5 Shinseiki - 23,587 / 124,554

10. (PSP, SCE) Doko Demi* Issho Let's Gakkou! - 16,852 / new

Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι άλλο ποιά η διαφορά του Passkey2 με το Passcard3?

Τοένα είναι μια συσκευή που πέρνει την γνήσια κάρτα και το άλλο μια σκέτη κάρτα!

Την ίδια δουλειά κάνουν;

Αν όχι, τότε τι κάνει το δεύτερο;

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Storman

 

για το Passcard 3 δεν ξερω να σου πω αλλα για ολα τα αλλα μπορω ... εγω καταρχην εχω το M3 Perfect Mini-SD adapter + passkey 2

η ρυθμιση του passkey 2 μου πηρε 5 λεπτα και δε νομιζω οτι χαλαει το ds καμια σχεση... αν το κανεις λαθος το πολυ πολυ να μη λειτουργει και θα πρεπει να επιλεξεις το σωστο που θα πρεπει να εισαι στραβος για να επιλεξεις λαθος επιλογη...

παιχνιδια υπαρχουν πολλα και ειναι τα κινεζικα που μερικα δεν βγαινουν σε ευρωπαικα και τα ευρωπαικα που ειναι λειγοτερα αλλα υπαρχουν ολα στο ιντερνετ

το κοστος αγορας ειναι αναλογως με τον τροπο πληρωμης με καταθεση σε τραπεζα αν το ξερεις μεχρι και απο ελληνικη σε αλλη ελληνικη χρεωνεσαι 2-3 ευρω εκει λεει 4 σκεπσου ειναι και τραπεζα εξωτερικου... αν το κανεις ομως με πιστωτικη δεν υπαρχει αυτη η χρεωση μονο τα 13 ευρω που ειναι τα εξοδα αποστολης και στο φερνουν στην πορτα αληθεια ξερεις ποσο εχει ενα courrier εστω και θεσσαλονικη αθηνα που λεει ο λογος...

 

το Resident Evil που ειναι απο τα μεγαλυτερα παιχνιδια του DS ειναι 130mb αυτο που γραφεις εσυ ειναι κατι αλλο 1024mbite oxi mbyte...

οσο για το VAT ειναι 25% δεν βλεπω κατι παραξενο αν χρειαζεσαι καποιες διευκρινισεις ακομη ποσταρε ελπιζω να ξερω να σε βοηθησω

 

αν και για το Passcard 3 θα ηθελα να μαθω και γω...

Link to comment
Share on other sites

τελικα εμεις που εχουμε DS πρεπει να ειμαστε τεχνολογικα ανωτερα οντα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Mporeis na to xeirizese eite me ta belakia, eite ma to stilo i me to wrist strap ( ena pragma pou to bazeis ton antixeira sou kai to xrisimopoieis pano stin othoni, kati san na xrisimopoieis analog dil. ). Ego exo brei to 3 xeirismo pio praktiko apo olous.

 

 

Πως γινεται αυτο ρε παιδια το εχω ξανα ακουσει αλλα δεν ξερω τι να κανω???:O :O

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω κανείς δεν έχει πάρει το DS lite ακόμα... Είναι απλά τέλειο, πολύ πιο όμορφο απο το PSP και πολύ καλύτερες οθόνες. Το μοναδικό ψεγάδι που έχει είναι ότι επειδή έχει γυαλιστερό εξωτερικό, ειδικά στο μαύρο μαζεύονται δαχτυλιές γρήγορα.

3o Λύκειο Ν. Σμύρνης Ολέ!

 

--- ;)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω κανείς δεν έχει πάρει το DS lite ακόμα... Είναι απλά τέλειο, πολύ πιο όμορφο απο το PSP και πολύ καλύτερες οθόνες.

 

Το έχω εδώ και σχεδόν μια εβδομάδα.

 

Κατά τη γνώμη μου είναι το DS όπως θα έπρεπε να είναι από την αρχή. Πολύ όμορφο (όχι σαν το πρώτο DS που ντρεπόσουν να το χρησιμοποιείς σε δημόσιους χώρους :lol: ), μικρό (σαφώς πιο "φορητό" από το πρώτο) και με πολύ φωτεινές οθόνες.

 

Μετά από 1 ώρα χρήσης του DS Lite στο μέγιστο επίπεδο φωτεινότητας άνοιξα το PSP και η φωτεινότητα της οθόνης του τελευταίου μου φαινόταν άκρως απογοητευτική. Επίσης λόγω του μικρότερου μεγέθους του Lite σου δίνεται η εντύπωση ότι έχει μεγαλώσει το μέγεθος των οθονών, ενώ στην πραγματικότητα είναι ίδιο με αυτό των οθονών του πρώτου. Η αναβάθμιση των οθονών έχει όμως και το αρνητικό ότι κάνει τα μέχρι τώρα παιχνίδια του DS να δείχνουν λίγο άσχημα, καθώς τα περισσότερα χρησιμοποιούν μικρή χρωματική παλέττα, κάτι που στο πρώτο DS δε φαινόταν, αλλά στο Lite κάνει μπαμ.

 

Αλλαγές υπάρχουν και στα πλήκτρα. Η αίσθηση που σου δίνουν είναι σαφώς ανώτερη από αυτή του πρώτου, ενώ γενικά η κονσόλα είναι ποιοτικότερης κατασκευής. Οι μικρές αλλαγές στη θέση των πλήκτρων δε γνωρίζω ακόμα αν βοηθούν στην εργονομία, καθώς δεν έχω παίξει αρκετά. Αυτό κατά τη γνώμη μου φαίνεται από το αν τα χέρια είναι ξεκούραστα μετά από πολλή ώρα παιχνιδιού ή αν κουράζονται και πονούν, όπως συνέβαινε στο πρώτο DS. Επίσης το πλήκτρο Power έχει πλέον μεταφερθεί στο πλάι και μοιάζει με το αντίστοιχο του PSP (δεν το "σπρώχνεις" προς τα μέσα, αλλά το σέρνεις προς τα πάνω), να και η θέση του δε μου φάνηκε βολική.

 

Το μοναδικό ψεγάδι που έχει είναι ότι επειδή έχει γυαλιστερό εξωτερικό, ειδικά στο μαύρο μαζεύονται δαχτυλιές γρήγορα.

 

Αυτό δε συμβαίνει μόνο στο DS Lite, αλλά και στα μαύρα PSP και iPod. Είναι η "κατάρα" των gadgets με όμορφη γυαλιστερή μαύρη επιφάνεια... :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μενα.

Απέκτησα το DS και εγώ με ένα ασύρματο πακέτο adsl forthnet απο πλαίσιο εδω και κανα μηνα.

Eιχα σκοπο να το πουλησω αλλα τελικα το κρατησα.

Τωρα διαβαζω εδω για m3 + passkey κτλ.

Τι προτείνετε να παρω και απο που?

thanks

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω κανείς δεν έχει πάρει το DS lite ακόμα... Είναι απλά τέλειο, πολύ πιο όμορφο απο το PSP και πολύ καλύτερες οθόνες. Το μοναδικό ψεγάδι που έχει είναι ότι επειδή έχει γυαλιστερό εξωτερικό, ειδικά στο μαύρο μαζεύονται δαχτυλιές γρήγορα.

Που ακριβώς το είδες;

Προσωπικά το έχω πριν από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας, καθώς αγόρασε ένα ο αδερφός μου στο Fnac στην παρουσίαση της προηγούμενης ημέρας.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μενα.

Απέκτησα το DS και εγώ με ένα ασύρματο πακέτο adsl forthnet απο πλαίσιο εδω και κανα μηνα.

Eιχα σκοπο να το πουλησω αλλα τελικα το κρατησα.

Τωρα διαβαζω εδω για m3 + passkey κτλ.

Τι προτείνετε να παρω και απο που?

thanks

 

Ο καλύτερος δοκιμασμένος συνδυασμός είναι M3 mini SD μαζί με το Passkey2. Προτεινόμενο δικτυακό κατάστημα το Σουηδικό http://shop.01media.com/en/default.asp

Τώρα τελευταία βέβαια φλάσαρα το firmware του NDS με τη χρήση του flashme V7.00. Μετά από αυτό δεν χρειάζεται πλέον το Passkey2 για να παίξουν τα ROMS παρά μόνο το M3. Καλή φάση!

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...