Jump to content

Sony Xperia X


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσχετο-σχετικό...Σας αρέσουν αυτά τα ακουστικά που έχει μέσα?Οι ψείρες δηλαδή.Δεν τα χωνεύω καθόλου!Χαχαχα!Προτιμώ τα κλασικά που είναι πιο μεγάλα.Άλλοι πάλι που έχω ρωτήσει τρελαίνονται για τις ψείρες.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλές είναι οι "ψείρες" όχι τα συγκεκριμένα λόγο κακής ποιότητας αλλά γενικώς τέτοιου τύπου ακουστικά αλλά από ότι έχω παρατηρήσει τα μεγάλα ακουστικά
Link to comment
Share on other sites

Έχουν καλύτερη ποιότητα από τα μικρά! Το λέω λόγο πείρας επειδή τα έχω δοκιμάσει και τα δύο φυσικά sony

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υ. Γ για κάποιο δεν με αφήνει να γράψω μεγαλο κείμενο μου το κόβει!??

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η ενημέρωση σε Android 8.0!

Όποιος την λάβει να μας πει εντυπώσεις!

Καλησπέρα, επειδή δεν βρίσκω κανένα σχετικό δημοσίευμα, αν έχει κάποια πληροφορία για να χαρούμε βάλτην εδώ, αν θέλεις φυσικά. Ή ακόμη καλύτερα αν υπάρχει κανένα λινκ για να το φλασάρουμε με επίσημη 8 ακόμη καλύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αλαγκάριστη να'ναι και καλώς να έρθει.Διάβασα από κάποιους που ενημέρωσαν ήδη ότι δεν καταργείται το double tap για άνοιγμα οθόνης και σβήσιμο.Φιουφ και το είχα άγχος γιατί με έχει καταβολέψει το συγκεκριμένο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως λέτε να την περάσουμε όταν έρθει?Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αναβάθμιση ή όπως είναι χύμα?

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κατεβάσω το αρχείο της DE αλλά είναι 3,07Gb και θέλει να είσαι premium user για να το κατεβάσεις... Οπότε τζίφος προς το παρών...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα τρόπο και κατεβάζω το FTF της Customised DE για Oreo, αν το φλασάρω με το flashtool χάνω κάτι από εγγύηση ή όχι, ξέρει κανείς κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα με flashtool πιο σημαντική αλλαγή που παρατήρησα στις ρυθμίσεις στο μενού τους. Δεν ξέρω τι άλλο σημαντικό μπορεί να έχει αλλάξει, έβαλα την customised DE. Θα ηθελα τουλάχιστον ένα καινούργιο θέμα ή ταπετσαρία κάτι... Από αυτονομία ίδωμεν. Δεν έκανα ''καθαρή'' εγκατάσταση, πάνω από την υφιστάμενη ΡΟΜ δεν μου άλλαξε τίποτε. Αυτά!
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα με flashtool πιο σημαντική αλλαγή που παρατήρησα στις ρυθμίσεις στο μενού τους. Δεν ξέρω τι άλλο σημαντικό μπορεί να έχει αλλάξει, έβαλα την customised DE. Θα ηθελα τουλάχιστον ένα καινούργιο θέμα ή ταπετσαρία κάτι... Από αυτονομία ίδωμεν. Δεν έκανα ''καθαρή'' εγκατάσταση, πάνω από την υφιστάμενη ΡΟΜ δεν μου άλλαξε τίποτε. Αυτά!

Άμα έχεις όρεξη γράψε και καμιά αλλαγή που παρατηρείς όσο το χρησιμοποιείς.Ή και bug άμα υπάρχει.Χονδρικά ρε παιδί μου όχι αναλυτικά.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στο δια ταύτα, το notification bar είναι διαφορετικό, το μενού των ρυθμίσεων είναι διαφορετικό, τα data ανοίγουν πλέον με ένα πάτημα και όχι 3 :D και στην αρχική οθόνη κάποιες εφαρμογές έχουν πλέον force touch. Γενικά είναι πιο σβέλτο στις αντιδράσεις του, απλά δεν ξέρω να πω για αυτονομία (για την οποία ούτως ή άλλως δεν είχα πρόβλημα ούτε με την 7). Θα ήθελα να έχει και κανένα καλύτερο θέμα (αυτό το ροζ ποτέ δε μου άρεσε) αλλά ΟΚ όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Α πολύ ωραία!Να 'σαι καλά φίλε!
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε από που μπορώ να κατεβάσω την rom του 8. Μήπως ξέρεις κανένα οδηγό να ακολουθήσω για το πως να εγκαταστήσω την rom? Από εγγύηση του γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Τι βιαζεστε να την εγκαταστησετε μονοι σας; Τοσο καιρο την περιμεναμε. Σε κάποιες μέρες θα είναι διαθέσιμη gr version (απο παλιοτερα updated φαινονται τρεις εκδοσεις, για cosmote, vodafone και customized gr) και θα εγκατασταθει χωρις να απαιτουνται ειδικες ενεργειες και εργαλεια που μονο πονοκεφαλο θα σας προκαλεσουν.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε από που μπορώ να κατεβάσω την rom του 8. Μήπως ξέρεις κανένα οδηγό να ακολουθήσω για το πως να εγκαταστήσω την rom? Από εγγύηση του γίνεται?

 

την ρομ μπορείς να την κατεβάσεις είτε από εδώ https://xpericheck.com/device/F5121

 

είτε με το xperifirm: https://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/pc-xperifirm-xperia-firmware-downloader-t2834142

 

και αυτός είναι ένας καλός οδηγός για εγκατάσταση με το flashtool :http://www.xperiablog.net/2016/03/12/install-xperia-marshmallow-using-flashtool-and-xperifirm-guide/

 

για την εγγύηση δεν σου εγγυώμεθα οτι δεν την χάνεις, άλλα έχω την εντύπωση ότι από την στιγμή που δεν ξεκλειδώνεις τον bootloader(διότι με αυτό τον οδηγό δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα) δεν την χάνεις.. αρκεί πριν το πας για επισκευή να έχεις περάσει την δικιά σου ρομ πάλι.

 

δλδ θα είναι καλό να κάνεις την ρομ σου back up.

 

ένας καλός οδηγός ήταν αυτός : https://forum.xda-developers.com/xperia-l/general/how-to-backup-official-rom-to-flash-t2806804 ,

 

αλλά έχουν αλλάξει λίγο τα πράγματα από τότε οπότε θέλει λιγο ψάξιμο.

 

Τέλος θα σου πρότεινα και εγώ να μην ασχοληθείς καθώς το πολύ μέχρι το τέλος της άλλης βδομάδας να την έχεις πάρει.

Link to comment
Share on other sites

την ρομ μπορείς να την κατεβάσεις είτε από εδώ https://xpericheck.com/device/F5121

 

είτε με το xperifirm: https://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/pc-xperifirm-xperia-firmware-downloader-t2834142

 

και αυτός είναι ένας καλός οδηγός για εγκατάσταση με το flashtool :http://www.xperiablog.net/2016/03/12/install-xperia-marshmallow-using-flashtool-and-xperifirm-guide/

 

για την εγγύηση δεν σου εγγυώμεθα οτι δεν την χάνεις, άλλα έχω την εντύπωση ότι από την στιγμή που δεν ξεκλειδώνεις τον bootloader(διότι με αυτό τον οδηγό δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα) δεν την χάνεις.. αρκεί πριν το πας για επισκευή να έχεις περάσει την δικιά σου ρομ πάλι.

 

δλδ θα είναι καλό να κάνεις την ρομ σου back up.

 

ένας καλός οδηγός ήταν αυτός : https://forum.xda-developers.com/xperia-l/general/how-to-backup-official-rom-to-flash-t2806804 ,

 

αλλά έχουν αλλάξει λίγο τα πράγματα από τότε οπότε θέλει λιγο ψάξιμο.

 

Τέλος θα σου πρότεινα και εγώ να μην ασχοληθείς καθώς το πολύ μέχρι το τέλος της άλλης βδομάδας να την έχεις πάρει.

 

Η Rom που έχει η συσκευή μου είναι από τις τελευταίες που παίρνει τις ενημερώσεις customized IDE

Link to comment
Share on other sites

Η Rom που έχει η συσκευή μου είναι από τις τελευταίες που παίρνει τις ενημερώσεις customized IDE

 

Περίμενε να βγει η ελληνική ρομ και παίρναμε αυτήν.. Σχετικά γρήγορα τα παίρνει τα updates

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο όμως επειδή δεν ξέρω τι να κάνω... Η μικρή πρέπει να κατέβασε κάποιο app ή πιθανότατα να άρπαξε κάνα ιό. Πρόκειται για ένα Xperia L είναι σε κατάσταση: σχεδιάστε μοτίβο. Το κινητό δεν ακούει ούτε στο power button ούτε σε τίποτα. Κάποια πρόταση συμβουλή για να το επαναφέρω; Π.χ. με ποιά κουμπιά γίνεται hard reset....δεν με ενδιαφέρει να χαθεί ότι έχει μέσα. Ευχαριστώ πολύ όποιο μέλος μπορεί να βοηθήσει τα το εκτιμούσα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο όμως επειδή δεν ξέρω τι να κάνω... Η μικρή πρέπει να κατέβασε κάποιο app ή πιθανότατα να άρπαξε κάνα ιό. Πρόκειται για ένα Xperia L είναι σε κατάσταση: σχεδιάστε μοτίβο. Το κινητό δεν ακούει ούτε στο power button ούτε σε τίποτα. Κάποια πρόταση συμβουλή για να το επαναφέρω; Π.χ. με ποιά κουμπιά γίνεται hard reset....δεν με ενδιαφέρει να χαθεί ότι έχει μέσα. Ευχαριστώ πολύ όποιο μέλος μπορεί να βοηθήσει τα το εκτιμούσα.

 

Δοκιμασε πατημενο power button και volume up για 10 δευτερολεπτα

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πολυ σπάσιμο, ο άλλος βιαζοταν επειδη θα την επαιρνε τελευταιος και εφαγε το πακετο να το εγκαταστησει μονος του και τελικα την πηρε πρωτος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...