Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα

Έχω φάει σκάλωμα, προσπαθώ να βάλω τη revenge pasta και ενώ έχω εγκαταστήσει κανονικά τη ρομ, τα gapps arm64 9.0 micro (δοκίμασα και με τα nano) μόλις κάνω το πρώτο boot και κάνω τις πρώτες ρυθμίσεις σχετικά με τις κάρτες(όλα οκ) πάω μετά να συνδεθώ στο wifi αλλά δεν μου βγάζει πληκτρολόγιο, μόνο φωνητική πληκτρολόγηση. Εντωμεταξύ βγάζει μνμ οτι δεν ειναι δυνατή η χρήση φωνητικής πληκτρολογησης. Τεσπα το παραβλέπω ενεργοποιώ τα δεδομένα πάω παρακάτω και μου βγάζει άλλο κουλό Επιβεβαιωση κωδικου PIN (πρώτη φορά μου το βγάζει αυτό) αλλά και πάλι δεν βγάζει πληκτρολόγιο.

Έκανα φορματ data έβαλα TWRP 3.2.1 ξανά έκανα τα cache k data f2fs perasa παλι το TWRP 3.2.3 περνάω πάλι ρομ gapps δοκιμάζω παλι αλλά τίποτα μια από τα ίδια.

Καμιά ιδέα γιατί έχω σκαλωσει.

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα

 

Έχω φάει σκάλωμα, προσπαθώ να βάλω τη revenge pasta και ενώ έχω εγκαταστήσει κανονικά τη ρομ, τα gapps arm64 9.0 micro (δοκίμασα και με τα nano) μόλις κάνω το πρώτο boot και κάνω τις πρώτες ρυθμίσεις σχετικά με τις κάρτες(όλα οκ) πάω μετά να συνδεθώ στο wifi αλλά δεν μου βγάζει πληκτρολόγιο, μόνο φωνητική πληκτρολόγηση. Εντωμεταξύ βγάζει μνμ οτι δεν ειναι δυνατή η χρήση φωνητικής πληκτρολογησης. Τεσπα το παραβλέπω ενεργοποιώ τα δεδομένα πάω παρακάτω και μου βγάζει άλλο κουλό Επιβεβαιωση κωδικου PIN (πρώτη φορά μου το βγάζει αυτό) αλλά και πάλι δεν βγάζει πληκτρολόγιο.

 

Έκανα φορματ data έβαλα TWRP 3.2.1 ξανά έκανα τα cache k data f2fs perasa παλι το TWRP 3.2.3 περνάω πάλι ρομ gapps δοκιμάζω παλι αλλά τίποτα μια από τα ίδια.

 

Καμιά ιδέα γιατί έχω σκαλωσει.

Στην revenge pasta τα gapps είναι μέσα στην rom.

Τι size έχει το αρχείο σου ;

 

523fa6c9009a2cc7a2f90333f85492c1.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jonos

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

833 MB λεει εμενα

να δοκιμάσω κ μια χωρίς να περάσω gapps?

Εννοείται.

Wipe τα πάντα εκτός sd και βουρ ...

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται.

Wipe τα πάντα εκτός sd και βουρ ...

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εντάξει respect τι να πω :):)

Αυτο ηταν

Βάζω magisk και προχωράω στο στήσιμο

Χιλια ευχαριστω!!!:):)

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει respect τι να πω :):)

 

Αυτο ηταν

 

Βάζω magisk και προχωράω στο στήσιμο

 

Χιλια ευχαριστω!!!:):)

Ωραίος !!!

Από το πρώτο boot θα δεις πόσο σφαίρα είναι η πάστα. :D

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει respect τι να πω :):)

Αυτο ηταν

Βάζω magisk και προχωράω στο στήσιμο

Χιλια ευχαριστω!!!:):)

 

Έκανες τα αρχεία σου σε f2fs;

Η απλά την πέρασες;

Με το f2fs το κινητό εχει αστραπιαία απόκριση...

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Έκανες τα αρχεία σου σε f2fs;

 

Η απλά την πέρασες;

 

Με το f2fs το κινητό εχει αστραπιαία απόκριση...

 

Έκανα φορματ data έβαλα TWRP 3.2.1 ξανά έκανα τα cache k data f2fs perasa παλι το TWRP 3.2.3 περνάω πάλι ρομ gapps δοκιμάζω παλι αλλά τίποτα μια από τα ίδια.

 

Καμιά ιδέα γιατί έχω σκαλωσει.

 

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

revenge pasta καποιο λινκ να την κατεβασω για δοκιμη

 

 

 

ευχ........

 

Νέα revenge os

 

https://osdn.net/projects/revengeos/storage/x2/RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190217-1055.zip/

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έκανες τα αρχεία σου σε f2fs;

Η απλά την πέρασες;

Με το f2fs το κινητό εχει αστραπιαία απόκριση...

 

Ναι είχα απο πριν f2fs με την προηγούμενη ρομ, ευχαριστω!!

Τώρα έχει βγάλει νέα εκδοσή ενημέρωσης πατάω λήψη, την κάνει, αλλά δεν μου βγάζει εγκατάσταση

Που πάω για εγκατάσταση?

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα απο πριν f2fs με την προηγούμενη ρομ, ευχαριστω!!

Τώρα έχει βγάλει νέα εκδοσή ενημέρωσης πατάω λήψη, την κάνει, αλλά δεν μου βγάζει εγκατάσταση

Που πάω για εγκατάσταση?

 

Κατέβασε την, μπες twrp, κάνε wipe την cashe και cashe & davlik και την περνάς από πάνω! Και εγώ έτσι την πέρασα την τελευταία έκδοση.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την, μπες twrp, κάνε wipe την cashe και cashe & davlik και την περνάς από πάνω! Και εγώ έτσι την πέρασα την τελευταία έκδοση.
Πατάω λήψη αλλά όταν πάω twrp δεν την βρίσκω.

Υπάρχει άλλος τρόπος να την κατεβάσω?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Πατάω λήψη αλλά όταν πάω twrp δεν την βρίσκω.

Υπάρχει άλλος τρόπος να την κατεβάσω?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είναι στα download?μπορείς και μέσω otg .εμενα δεν διαβάζει ιντερναλ με αυτό το recovery.

οντως αν βάλεις gaps από pie έχεις θέμα.το είχα πάθει και εγώ.εγω είμαι με 04//02 pasta revenge.η τελευταία είναι καλύτερη;Να την αλλάξω;Έχει full ελληνικά;

Edited by loukiosmegas
Link to comment
Share on other sites

Πατάω λήψη αλλά όταν πάω twrp δεν την βρίσκω.

Υπάρχει άλλος τρόπος να την κατεβάσω?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άκυρο το βρηκα, την έχει ποσταρει πιο πάνω ο φίλος jonos

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια ξερει κανεις να απαντησει??...η τελευταια revenage ειναι pie??....εννοω δηλαδη οτι με το CBG-TWRP-3.2.1-0+Tools-f2fs-quota θα κανω την συσσκευη μεν f2fs και μετα μπορω να περασω το twrp-3.2.3-0-Pie_Treble&Tools_by_C.B.G.13.10.2018 που ειναι pie εφοσον ηδη θα ειμαι f2fs και επισης μπορω να την κανω την συσκευη treble??...και να περασω την revenage πλεον σαν pie και treble...??Η αναγκαστικα πρεπει να εχω το recovery CBG-TWRP-3.2.1-0+Tools-f2fs-quota για να κατσει σωστα η revenage??
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι στα download?μπορείς και μέσω otg .εμενα δεν διαβάζει ιντερναλ με αυτό το recovery.

 

οντως αν βάλεις gaps από pie έχεις θέμα.το είχα πάθει και εγώ.εγω είμαι με 04//02 pasta revenge.η τελευταία είναι καλύτερη;Να την αλλάξω;Έχει full ελληνικά;

 

Δεν ξέρω τη διαφορές έχουν κ αν είναι καλύτερη εγώ την πέρασα μόλις τώρα.

Απ'ότι έχω δει όλα ελληνικά είναι εκτός από την επιλογή customisation. Για μένα ναι άλλαξε τη.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παλικαρια ξερει κανεις να απαντησει??...η τελευταια revenage ειναι pie??....εννοω δηλαδη οτι με το CBG-TWRP-3.2.1-0+Tools-f2fs-quota θα κανω την συσσκευη μεν f2fs και μετα μπορω να περασω το twrp-3.2.3-0-Pie_Treble&Tools_by_C.B.G.13.10.2018 που ειναι pie εφοσον ηδη θα ειμαι f2fs και επισης μπορω να την κανω την συσκευη treble??...και να περασω την revenage πλεον σαν pie και treble...??Η αναγκαστικα πρεπει να εχω το recovery CBG-TWRP-3.2.1-0+Tools-f2fs-quota για να κατσει σωστα η revenage??

 

Αν κατάλαβα καλά αυτά που ρωτάς βάζεις twrp 3.2.1 για να αλλάξεις cash k dada σε f2fs και μετά περνάς το twrp 3.2.3 quota fs&tools. όχι το treble &tools (δεν ξέρω πως το επισυνάπτουν εδώ θα το βρεις πιο πάνω) κ θα περάσεις την ρομ

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τη διαφορές έχουν κ αν είναι καλύτερη εγώ την πέρασα μόλις τώρα.

Απ'ότι έχω δει όλα ελληνικά είναι εκτός από την επιλογή customisation. Για μένα ναι άλλαξε τη.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν κατάλαβα καλά αυτά που ρωτάς βάζεις twrp 3.2.1 για να αλλάξεις cash k dada σε f2fs και μετά περνάς το twrp 3.2.3 quota fs&tools. όχι το treble &tools (δεν ξέρω πως το επισυνάπτουν εδώ θα το βρεις πιο πάνω) κ θα περάσεις την ρομ

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αυτη η ρομ ειναι pie σαν την aex??...η οχι

Link to comment
Share on other sites

αυτη η ρομ ειναι pie σαν την aex??...η οχι
Δεν ξέρω να σου απαντήσω σήμερα έβαλα πρώτη φορά 9αρα ήμουν με την 8.1 Los RR

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια ξερει κανεις να απαντησει??...η τελευταια revenage ειναι pie??....εννοω δηλαδη οτι με το CBG-TWRP-3.2.1-0+Tools-f2fs-quota θα κανω την συσσκευη μεν f2fs και μετα μπορω να περασω το twrp-3.2.3-0-Pie_Treble&Tools_by_C.B.G.13.10.2018 που ειναι pie εφοσον ηδη θα ειμαι f2fs και επισης μπορω να την κανω την συσκευη treble??...και να περασω την revenage πλεον σαν pie και treble...??Η αναγκαστικα πρεπει να εχω το recovery CBG-TWRP-3.2.1-0+Tools-f2fs-quota για να κατσει σωστα η revenage??

 

Η τελευταία revenge Os είναι pie και δεν είναι treble. Εγώ με το twrp 3.2.1.0 έκανα f2fs το data και cache. Mετά έβαλα το twrp-3.2.3-0-Pie_Treble&Tools_by_C.B.G. και πέρασα την revenge. Δεν χρειάζεται να κάνεις τώρα την διαδικασία για το treble αφού δεν είναι treble η revenge.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία revenge Os είναι pie και δεν είναι treble. Εγώ με το twrp 3.2.1.0 έκανα f2fs το data και cache. Mετά έβαλα το twrp-3.2.3-0-Pie_Treble&Tools_by_C.B.G. και πέρασα την revenge. Δεν χρειάζεται να κάνεις τώρα την διαδικασία για το treble αφού δεν είναι treble η revenge.

μπραβο GUZGUN αυτο ηθελα να ξερω γιατι εκανα f2fs και ελεγα να περασω το twrp-3.2.3-0-Pie_Treble&Tools_by_C.B.G. εννοειται χωρις treble...Δεν μου λες εχεις βαλει καθολου το _Oreo-Pie_Dolby_Digital_Plus-_UNiTY__Light__by_repey6-20181127 στην aex δουλευει στην revenage μαλλον οχι γιατι την κανουμε f2fs γινεται εγκατασταση μεν αλλα μετα δεν φαινεται πουθενα,,,εχεις βρει κανα αλλο που να δουλευει???Αν ναι δωσε ακριβες λινκ??Επισης θα βαλω και το blackernel 6.3....εσυ τι λες χρειαζεται??το εχεις βαλει εσυ??

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

μπραβο GUZGUN αυτο ηθελα να ξερω γιατι εκανα f2fs και ελεγα να περασω το twrp-3.2.3-0-Pie_Treble&Tools_by_C.B.G. εννοειται χωρις treble...Δεν μου λες εχεις βαλει καθολου το _Oreo-Pie_Dolby_Digital_Plus-_UNiTY__Light__by_repey6-20181127 στην aex δουλευει στην revenage μαλλον οχι γιατι την κανουμε f2fs γινεται εγκατασταση μεν αλλα μετα δεν φαινεται πουθενα,,,εχεις βρει κανα αλλο που να δουλευει???Αν ναι δωσε ακριβες λινκ??

 

όχι δεν ξέρω κάποιο άλλο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία revenge Os είναι pie και δεν είναι treble. Εγώ με το twrp 3.2.1.0 έκανα f2fs το data και cache. Mετά έβαλα το twrp-3.2.3-0-Pie_Treble&Tools_by_C.B.G. και πέρασα την revenge. Δεν χρειάζεται να κάνεις τώρα την διαδικασία για το treble αφού δεν είναι treble η revenge.

 

το twrp-3.2.3-0-Pie_Treble&Tools_by_C.B.G υποστηρίζει f2fs;;;;;

 

To qouta fs 3.2.3 εγώ έχω επάνω...

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

το twrp-3.2.3-0-Pie_Treble&Tools_by_C.B.G υποστηρίζει f2fs;;;;;

 

To qouta fs 3.2.3 εγώ έχω επάνω...

φωτη ενταξει απαντηθηκε το ερωτημα μου σε προσωπικο μηνυμα που σου εστειλα μου απαντησες κιολας....φωτη το

...Oreo-Pie_Dolby_Digital_Plus-_UNiTY__Light__by_repey6-20181127 στην aex δουλευει στην revenage μαλλον οχι γιατι την κανουμε f2fs,,,, γινεται εγκατασταση μεν αλλα μετα δεν φαινεται πουθενα,,,εχεις βρει κανα αλλο που να δουλευει???Αν ναι δωσε ακριβες λινκ??Επισης θα βαλω και το blackernel 6.3....εσυ τι λες χρειαζεται??το εχεις βαλει εσυ??......EDIT φωτη τωρα που εκανα δοκιμη το twrp-3.2.3-0-Pie_Treble&Tools_by_C.B.G πηγα στην διαδικασια και απο οτι φαινεται το κανει f2fs δεν το λεω με σιγουρια ομως γιατι ηδη εχα την συσκευη f2fs..

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

φωτη ενταξει απαντηθηκε το ερωτημα μου σε προσωπικο μηνυμα που σου εστειλα...

 

Παυλο, τον Ανδρέα ρωτάω γιατί είναι απορίας άξιο το να υποστηρίζει το συγκεκριμένο twrp f2fs.

 

Εγώ μετα την αλλαγή με το fix 3.2.1 πέρασα αυτό εδώ που είναι φτιαγμένο για f2fs.

https://drive.google.com/file/d/1N8D4pQ2t2eGs2xUVyYRyZaFqk4_ZJ6TF/view

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φωτη το

...Oreo-Pie_Dolby_Digital_Plus-_UNiTY__Light__by_repey6-20181127 στην aex δουλευει στην revenage μαλλον οχι γιατι την κανουμε f2fs,,,, γινεται εγκατασταση μεν αλλα μετα δεν φαινεται πουθενα,,,εχεις βρει κανα αλλο που να δουλευει???Αν ναι δωσε ακριβες λινκ??Επισης θα βαλω και το blackernel 6.3....εσυ τι λες χρειαζεται??το εχεις βαλει εσυ??

 

Ήχο δεν έχω περάσει ποτέ, οπότε δεν μπορώ να απαντήσω με σιγουριά...

Όσο αφορά το BC kernel το είχε γράψει ο Ανδρέας πιο πάνω, ότι είναι μόνο για treble ROM. Και η revenge δεν είναι treble.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...