Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογω μπερδεματος με την καμερα μετα το update της 30s χρειαστηκε να παω σε μπακαπ..

Εδω λοιπον πριν να το κανω ...Θυμηθηκα ενα αλλο μπακαπ που ειχα κανει στην RR που... (δεν θυμαμαι για ποιο λογο) και..

αφηρημενος οταν ανοιξε το TWRP πατησα αμεσως ..restore και εσυρα το βελακι!!!

 

επανηλθε το μπακαπ με ολες τις εφαρμογες και του χρηστη κανονικοτατα οπως τοχα κανει..!!!

Δηλαδη εγινε επαναφορα και στις εφαρμογες που ειχα περασει και τις δοκιμασα και δουλευανε μια χαρα!

 

Τοχα αναφερει τοτε και καποιος φιλος εδω (δεν θυμαμαι ποιος) ειχε απαντηση οτι..

Λογω που εγινε αυτο στην ιδια ρομ και χωρις να εχει πειραχτει η SD γι αυτο δουλευουν..

Τοχα αφησει λοιπον ετσι, ..στο τηλ ολα δουλευανε και το θεμα ξεχαστηκε.. (προσωπικα δεν καταλαβα και καλα πως γινετε)

Με αφορμη λοιπον το restore τωρα (λογω καμερας) το ...ξαναθυμηθηκα..

 

Και ετσι αποφασισα να το ξανακανω! Οποτε..

1.TWRP >2.restore >3.συρσιμο τα βελακια (χωρις κανενα Wipe) ..και ..ουαουα!!! ολα οκ και με τις εφαρμογες τις δικες μου, αυτες που ειχα περασει οταν εκανα το μπακαπ :D:D:D:p

 

Τι γινετε εδω βρε παιδια??!.......

Δηλαδη: Εαν την ωρα που κανω το restore εχω στο τηλ στην SD τα ΙΔΙΑ αρχεια

που ειχα την ωρα που εκανα το μπακαπ ΕΠΑΝΑΡΧΩΝΤΑΙ ΟΛΑ ..και με τις εφαρμογες του χρηστη!!!!!

 

Εγω αυτο βλεπω εδω να γινετε.. (Κανω καποιο λαθος)????

 

Η ατυχια μου εδω ειναι οτι οταν ειχα κανει το μπακαπ, ειχα περασει μονο 3 εφαρμογες οι οποιες ειναι εδω και δουλευουν μια χαρα!

Δεν ηταν μεσα η καμερα.. (αν και δεν με πολυνοιαζει γιατι ηδη αυτη που εχει η 30s Φωτογραφικη εκδοση 2.0 ειναι και αυτη αψογη)

 

Περναω λοιπον εφαρμογες, ξανακανω μπακαπ και μετα οτι δοκιμη θελω και ..αν γινει ..μα@α@ια..

twrp>restore> και ολα πισω!!!!!:lol::lol::D:p

 

Υ.Γ. Στον υπολογιστη οτι και να γινει, σε 5 λεπτα, system restore και ..ολα οκ

Στο Android γιατι πρεπει να παιδευωμαστε..?????!!!!!!!!!!!!!!!:)

 

αν κανεις καθαρη εγκατασταση μια ρομ και επαναφερεις μονο τα data απο παλιο μπακαπ της ιδιας ρομ,τοτε ολα γινονται οπως ηταν τοτε..προσωπικα στο le max μου ποτε δεν επανεφερα τα παντα.μονο data..απλα πρεπει να ξαναβαλεις gapps και ρουτ πριν την επαναφορα γιατι αυτα χανονται...αν για παραδειγμα ομως κανεις κατι που δε μπορεις να διορθωσεις,πατας wipe data,cache και dalvik.. επαναφερεις μονο data και εισαι κυριος..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos... Έχω το κινητό 1.5 χρόνο περίπου με την μαμά rom και είμαι άσχετος με root... Πριν λίγο σταμάτησε να δουλεύει το power button και το down volume... Εκτός από αλλαγή rom μπορώ να κάνω κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

αν κανεις καθαρη εγκατασταση μια ρομ και επαναφερεις μονο τα data απο παλιο μπακαπ της ιδιας ρομ,τοτε ολα γινονται οπως ηταν τοτε..προσωπικα στο le max μου ποτε δεν επανεφερα τα παντα.μονο data..απλα πρεπει να ξαναβαλεις gapps και ρουτ πριν την επαναφορα γιατι αυτα χανονται...αν για παραδειγμα ομως κανεις κατι που δε μπορεις να διορθωσεις,πατας wipe data,cache και dalvik.. επαναφερεις μονο data και εισαι κυριος..

 

Ευχαριστω για την παρενθεση και την λαμβανω υπ οψιν

Για να καταλαβω ομως το τελευταιο που λες:

(αν για παραδειγμα ομως κανεις κατι που δε μπορεις να διορθωσεις,πατας wipe data,cache και dalvik.. επαναφερεις μονο data και εισαι κυριος).. Δηλαδη.. αν εκανα αυτα θα ξαναειχα τις εφαρμογες μου ολες πριν κανω τη μα@α@ια που απεγκατεστησα τις

καμερες??

 

Και επισης αυτο που λεω δεν παιζει?? Γιατι απλως πατησα restore και επανηλθαν ολα..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την παρενθεση και την λαμβανω υπ οψιν

Για να καταλαβω ομως το τελευταιο που λες:

(αν για παραδειγμα ομως κανεις κατι που δε μπορεις να διορθωσεις,πατας wipe data,cache και dalvik.. επαναφερεις μονο data και εισαι κυριος).. Δηλαδη.. αν εκανα αυτα θα ξαναειχα τις εφαρμογες μου ολες πριν κανω τη μα@α@ια που απεγκατεστησα τις

καμερες??

 

Και επισης αυτο που λεω δεν παιζει?? Γιατι απλως πατησα restore και επανηλθαν ολα..

 

αν εκανες αυτο που λεει η παρενθεση,θα ειχες τη ρομ ακριβως οπως οταν τραβηξες το μπακαπ..δηλαδη τις εφαρμογες σου μαζι με τις ρυθμισεις που ειχες τοτε..φαντασου οτι οταν το κανω αυτο μου επαναφερει ακομα και το πως εχω διατεταγμενες τις εφαρμογες στη αρχικη σελιδα του νοβα..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

αν εκανες αυτο που λεει η παρενθεση,θα ειχες τη ρομ ακριβως οπως οταν τραβηξες το μπακαπ..δηλαδη τις εφαρμογες σου μαζι με τις ρυθμισεις που ειχες τοτε..φαντασου οτι οταν το κανω αυτο μου επαναφερει ακομα και το πως εχω διατεταγμενες τις εφαρμογες στη αρχικη σελιδα του νοβα..

 

Οκ Σ ευχαριστω για την ενημερωση και θα το δοκιμασω..

Να πω ομως εδω οτι και μ αυτο που λεω οτι εκανα εγινε ακριβως το ιδιο..

Οπως τα ειχα ολα, και το νοβα..

Σ αυτο βλεπεις καποιο λαθος??

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

αν εκανες αυτο που λεει η παρενθεση,θα ειχες τη ρομ ακριβως οπως οταν τραβηξες το μπακαπ..δηλαδη τις εφαρμογες σου μαζι με τις ρυθμισεις που ειχες τοτε..φαντασου οτι οταν το κανω αυτο μου επαναφερει ακομα και το πως εχω διατεταγμενες τις εφαρμογες στη αρχικη σελιδα του νοβα..

 

Επειδή και εγώ έχω πρόβλημα με το restore σε oreo κυρίως, αν για παράδειγμα θέλω να επαναφέρω το backup μου που έχω σε άλλη oreo από αυτήν που έχω, κάνω εγκατάσταση την άλλη oreo από την αρχή και μετά επαναφέρω μόνο το data από το backup και όλα καλά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως έχω κατεβάσει το apkpure σε όλα τα κινητά μου και περνάω Google camera και ότι θέλω χωρίς κανένα περιορισμό.

 

και από που το κατέβασες το apkpure?

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ Σ ευχαριστω για την ενημερωση και θα το δοκιμασω..

Να πω ομως εδω οτι και μ αυτο που λεω οτι εκανα εγινε ακριβως το ιδιο..

Οπως τα ειχα ολα, και το νοβα..

Σ αυτο βλεπεις καποιο λαθος??

 

κοιτα..η λογικη του restore αυτη ειναι.δηλαδη αν εχεις τους φακελους των εφαρμογων στην εσωτερικη και κανεις ριστορ τα παντα,επιστρεφεις με ακριβεια σε εκεινο το σημειο.αυτο εκανα σε ολες τις android συσκευες που ειχα ποτε..κρατας ενα ολικο μπακαπ καπου και μετα δε φοβασαι τιποτα..για καποιο λογο εμενα ομως στο le max εξ αρχης και με οσες twrp κι αν αλλαξα,ειτε εβγαζε σφαλμα το ολικο ριστορ ειτε ακομα και αν ολοκληρωνοταν επεφτε σε bootloop..γι αυτο αναγκαστηκα και ανακαλυψα αυτον τον τροπο με φλασαρισμα της ρομ,gapps,root και επαναφορα μονο των data και ειχα πραγματικα το ιδιο αποτελεσμα..και νομιζω ειναι και πιο σωστο απο αποψη σταθεροτητας και πιο γρηγορη σαν διαδικασια..οποτε Guzgun ναι ισχυει αυτο που λες απο πανω..θα λειτουργησει..λογικα.. :-)

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ έχω πρόβλημα με το restore σε oreo κυρίως, αν για παράδειγμα θέλω να επαναφέρω το backup μου που έχω σε άλλη oreo από αυτήν που έχω, κάνω εγκατάσταση την άλλη oreo από την αρχή και μετά επαναφέρω μόνο το data από το backup και όλα καλά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και από που το κατέβασες το apkpure?

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γραφεις apkpure στο google και το κατεβαζεις (εγω το κατεβασα)

Πως δουλευει ..δεν ξερω.? Αν θελει ο φιλος ας μας πει..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

κοιτα..η λογικη του restore αυτη ειναι.δηλαδη αν εχεις τους φακελους των εφαρμογων στην εσωτερικη και κανεις ριστορ τα παντα,επιστρεφεις με ακριβεια σε εκεινο το σημειο.αυτο εκανα σε ολες τις android συσκευες που ειχα ποτε..κρατας ενα ολικο μπακαπ καπου και μετα δε φοβασαι τιποτα..για καποιο λογο εμενα ομως στο le max εξ αρχης και με οσες twrp κι αν αλλαξα,ειτε εβγαζε σφαλμα το ολικο ριστορ ειτε ακομα και αν ολοκληρωνοταν επεφτε σε bootloop..γι αυτο αναγκαστηκα και ανακαλυψα αυτον τον τροπο με φλασαρισμα της ρομ,gapps,root και επαναφορα μονο των data και ειχα πραγματικα το ιδιο αποτελεσμα..και νομιζω ειναι και πιο σωστο απο αποψη σταθεροτητας και πιο γρηγορη σαν διαδικασια..οποτε Guzgun ναι ισχυει αυτο που λες απο πανω..θα λειτουργησει..λογικα.. :-)

 

Συμφωνω μαζι σου σε ολα ..εκτος απο το ..πιο γρηγορη σαν διαδικασια

Με τον τροπο που το εκανα εγω ειναι λιγοτερο απο ...μισο λεπτο!!!!!

 

Σ ευχαριστω ομως για τις απαντησεις γιατι και γω εχω προβλημα στο restore με το titanium.. ( ,και με ολες τις εφαρμογες ,και με τις εφαρμογες χρηστη μονο) Οποτε φτανει στα gps (εχω τρια) Και το κανει περιπου στο 30 με 40% :lol: ΤΕΛΟΣ

 

Δεν ξερω αν δεν ειχα τα gps ..μηπως και ολοκληρωνε..??? Δεν τα βγαζω ποτε ομως γιατι μου ειναι απαραιτητα..

Και εκει ειναι το δικο μου το προβλημα ..γιατι μετα για να τα στησω (τα gps μονο) μου τρωει απο 1 εως 3 μερες!!! :shoot::kill::rocket:

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

κοιτα..η λογικη του restore αυτη ειναι.δηλαδη αν εχεις τους φακελους των εφαρμογων στην εσωτερικη και κανεις ριστορ τα παντα,επιστρεφεις με ακριβεια σε εκεινο το σημειο.αυτο εκανα σε ολες τις android συσκευες που ειχα ποτε..κρατας ενα ολικο μπακαπ καπου και μετα δε φοβασαι τιποτα..για καποιο λογο εμενα ομως στο le max εξ αρχης και με οσες twrp κι αν αλλαξα,ειτε εβγαζε σφαλμα το ολικο ριστορ ειτε ακομα και αν ολοκληρωνοταν επεφτε σε bootloop..γι αυτο αναγκαστηκα και ανακαλυψα αυτον τον τροπο με φλασαρισμα της ρομ,gapps,root και επαναφορα μονο των data και ειχα πραγματικα το ιδιο αποτελεσμα..και νομιζω ειναι και πιο σωστο απο αποψη σταθεροτητας και πιο γρηγορη σαν διαδικασια..οποτε Guzgun ναι ισχυει αυτο που λες απο πανω..θα λειτουργησει..λογικα.. :-)

 

Να πω ακομα οτι εγω ειμαι με το 829 και το μπακαπ το κραταω στην SD..

Επισης το twrp >restore> swipe kai ολα οκ τοκανα με το 3.2.1.1. τουCris..

Εσυ με ποιο Le max εισαι?

 

Και.. ενταξει αν δεν βαριεσε ..το δοκιμαζεις, γιατι αν το επιβεβαιωση και καποιος αλλος

θα ειναι ..Ονειρο!! Εγω το δοκιμασα και 3η φορα και ολα οκ.. (με 2 κινησεις επαναφορα της ρομ ΟΛΑ)!!!!!

Μιλαω βεβαια παντα για την ιδια ρομ.. (Τωρα εχω αρχισει Να σκεφτωμαι για διαφορετικη ρομ)...

Ειδωμεν..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Να πω ακομα οτι εγω ειμαι με το 829 και το μπακαπ το κραταω στην SD..

Επισης το twrp >restore> swipe kai ολα οκ τοκανα με το 3.2.1.1. τουCris..

Εσυ με ποιο Le max εισαι?

 

Και.. ενταξει αν δεν βαριεσε ..το δοκιμαζεις, γιατι αν το επιβεβαιωση και καποιος αλλος

θα ειναι ..Ονειρο!! Εγω το δοκιμασα και 3η φορα και ολα οκ.. (με 2 κινησεις επαναφορα της ρομ ΟΛΑ)!!!!!

Μιλαω βεβαια παντα για την ιδια ρομ.. (Τωρα εχω αρχισει Να σκεφτωμαι για διαφορετικη ρομ)...

Ειδωμεν..

Σε ποια ρομ έκανες επαναφορά? Με αυτό το Twrp που λες και εγώ κατά κύριο λόγο δεν είχα πρόβλημα με mm και Nougat rom. Με το 3.2.1.0 που είχα στην oreo είχα πρόβλημα. Με το τελευταίο 3.2.3.0 δεν δοκίμασα, αλλά δεν έχω και όρεξη να το τσεκάρω τώρα και να μου γίνει καμία στραβή και να στήνω παλι από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου σε ολα ..εκτος απο το ..πιο γρηγορη σαν διαδικασια

Με τον τροπο που το εκανα εγω ειναι λιγοτερο απο ...μισο λεπτο!!!!!

Σ ευχαριστω ομως για τις απαντησεις γιατι και γω εχω προβλημα στο restore με το titanium.. ( ,και με ολες τις εφαρμογες ,και με τις εφαρμογες χρηστη μονο) Οποτε φτανει στα gps (εχω τρια) Και το κανει περιπου στο 30 με 40% :lol: ΤΕΛΟΣ

 

Δεν ξερω αν δεν ειχα τα gps ..μηπως και ολοκληρωνε..??? Δεν τα βγαζω ποτε ομως γιατι μου ειναι απαραιτητα..

Και εκει ειναι το δικο μου το προβλημα ..γιατι μετα για να τα στησω (τα gps μονο) μου τρωει απο 1 εως 3 μερες!!! :shoot::kill::rocket:

1.Ποιο restore κάνεις και γίνεται σε λιγότερο από μισό λεπτό; Ένα nandroid backup είναι πολλά gb, και είναι αδύνατον να κάνει μόνο μισό λεπτό η επαναφορά του. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο και δεν έχω καταλάβει.

 

2. Το igo Primo εγώ το κάνω εγκατάσταση το apk σε κάθε νέα Ρομ που βάζω. Υπάρχει ο φάκελλος save στην μνήμη του κινητού, όπου υπάρχουν όλες οι Ρυθμίσεις που έχουν γίνει, οπότε σε 5-10 δευτερόλεπτα έχει γίνει η εγκατάσταση του apk και έχω το πριμο έτοιμο όπως το είχα. Γιατί κάνεις 1-3 μέρες να το ξαναστήσεις;;;:confused:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου σε ολα ..εκτος απο το ..πιο γρηγορη σαν διαδικασια

Με τον τροπο που το εκανα εγω ειναι λιγοτερο απο ...μισο λεπτο!!!!!

 

Σ ευχαριστω ομως για τις απαντησεις γιατι και γω εχω προβλημα στο restore με το titanium.. ( ,και με ολες τις εφαρμογες ,και με τις εφαρμογες χρηστη μονο) Οποτε φτανει στα gps (εχω τρια) Και το κανει περιπου στο 30 με 40% :lol: ΤΕΛΟΣ

 

Δεν ξερω αν δεν ειχα τα gps ..μηπως και ολοκληρωνε..??? Δεν τα βγαζω ποτε ομως γιατι μου ειναι απαραιτητα..

Και εκει ειναι το δικο μου το προβλημα ..γιατι μετα για να τα στησω (τα gps μονο) μου τρωει απο 1 εως 3 μερες!!! :shoot::kill::rocket:

 

 

ειμαι με το x820 6/64...μαλλον εννοεις μισο λεπτο αυτα που πατας και κανεις swipe εσυ..μετα ομως περιμενεις καποια λεπτα να τελειωσει η επαναφορα..σαν διαδικασια ναι ειναι πιο περιπλοκη να ξαναφλασαρεις και να κανεις ριστορ μονο τα data αλλα σαν επεξεργασια το κινητο το εκτελει πιο γρηγορα (αυτο εννοουσα)..οσον αφορα το titanium τωρα ειναι μεγαλη ιστορια.εγω το χρησιμοποιω καθε φορα που βαζω μια νεα ρομ αλλα για επαναφορα μονο των εφαρμογων που επιλεγω χωρις ομως ποτε τα δεδομενα τους γιατι αυτο καμια φορα δημιουργει προβλημα..οντως τωρα στην επαναφορα ορισμενων εφαρμογων παγωνει και δε προχωραει ποτε.οποτε πρεπει να κανεις αναγκαστικο τερματισμο και παλι απ την αρχη χωρις βεβαια να επιλεξεις τωρα την εφαρμογη που σου δημιουργει το προβλημα..αυτην οσες φορες και να την επιλεξεις,προβλημα θα σου δημιουργει..αρα αρκει να τσεκαρεις ποιες ειναι αυτες οι εφαρμογες και να μη τις επαναφερεις με titanium..

 

ΥΓ1 αν εχεις κανει επαναφορα με twrp,δεν εχεις κατι να επαναφερεις με titanium.

 

ΥΓ2 το μπακαπ απο twrp οπως λενε απο πανω τα παιδια ειναι πανω κατω 10 gb

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό εννοεί ότι θα κάνει μόνο τα data backup από το twrp.

Όλα τα άλλα (rom,gapps,root κτλ) θέλουν πέρασμα με το χέρι...

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό εννοεί ότι θα κάνει μόνο τα data backup από το twrp.

Όλα τα άλλα (rom,gapps,root κτλ) θέλουν πέρασμα με το χέρι...

 

ακριβως αυτο κανω..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια ρομ έκανες επαναφορά? Με αυτό το Twrp που λες και εγώ κατά κύριο λόγο δεν είχα πρόβλημα με mm και Nougat rom. Με το 3.2.1.0 που είχα στην oreo είχα πρόβλημα. Με το τελευταίο 3.2.3.0 δεν δοκίμασα, αλλά δεν έχω και όρεξη να το τσεκάρω τώρα και να μου γίνει καμία στραβή και να στήνω παλι από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οι ρομ που το δοκιμασα ειναι η EUI-6.030s-Stable-Offilcial-MultiLanguageDev-Modded-V15&Stock_by_C.B.G.

kai η LeMax2 Nougat Google +RR+GAPPS+Dual camera by CrisBalGreece

Θα το δοκιμασω και σε αλλες γιατι ο τροπος αυτος ειναι πανευκολος και ξεκουραστος

 

Και ΠΡΟΣΟΧΗ: οπως ειχα αναφερει ποιο πανω μιλαω για την ιδια ρομ εφ οσον εχει γινει μα@α@ια..

ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΟΧΗ: Το twrp του ΜΠΑΚΑΠ ..ΔΕΝ εχει μεταφερθει στον υπολογιστη---<(θα γινει δοκιμη και σ αυτο και θα αναφερω)

 

Σε αλλαγη ρομ νομιζω οτι ο τροπος που προτεινη ο φιλος @kidonakisg φαινεται να ειναι ο καλυτερος και μαλλον

δυσκολα θα βρεθει ..ακομα καλυτερος..

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειμαι με το x820 6/64...μαλλον εννοεις μισο λεπτο αυτα που πατας και κανεις swipe εσυ..μετα ομως περιμενεις καποια λεπτα να τελειωσει η επαναφορα..σαν διαδικασια ναι ειναι πιο περιπλοκη να ξαναφλασαρεις και να κανεις ριστορ μονο τα data αλλα σαν επεξεργασια το κινητο το εκτελει πιο γρηγορα (αυτο εννοουσα)..οσον αφορα το titanium τωρα ειναι μεγαλη ιστορια.εγω το χρησιμοποιω καθε φορα που βαζω μια νεα ρομ αλλα για επαναφορα μονο των εφαρμογων που επιλεγω χωρις ομως ποτε τα δεδομενα τους γιατι αυτο καμια φορα δημιουργει προβλημα..οντως τωρα στην επαναφορα ορισμενων εφαρμογων παγωνει και δε προχωραει ποτε.οποτε πρεπει να κανεις αναγκαστικο τερματισμο και παλι απ την αρχη χωρις βεβαια να επιλεξεις τωρα την εφαρμογη που σου δημιουργει το προβλημα..αυτην οσες φορες και να την επιλεξεις,προβλημα θα σου δημιουργει..αρα αρκει να τσεκαρεις ποιες ειναι αυτες οι εφαρμογες και να μη τις επαναφερεις με titanium..

 

ΥΓ1 αν εχεις κανει επαναφορα με twrp,δεν εχεις κατι να επαναφερεις με titanium.

 

ΥΓ2 το μπακαπ απο twrp οπως λενε απο πανω τα παιδια ειναι πανω κατω 10 gb

 

Ακριβως οπως το λες!!!

1. Για το μισο λεπτο.. (το πατας πας στην κουζινα βαζεις νερακι τραβας μια γουλια γυριζεις και..ετοιμο)!

2. Για την διαδικασια.. (οπως το ειπες)!

3.Για το titanium.. (ΥΓ1 αν εχεις κανει επαναφορα με twrp,δεν εχεις κατι να επαναφερεις με titanium):thanks:

4. Για το μπακαπ.. (Αυτο που γραφω στο 1.)

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση ......

 

εχω βαλη την ...EUI-6.030s-Stable-Offilcial-MultiLanguageDev-Modded-V15&Stock_by_C.B.G...... εχω παρατηρηση οτι εχει πολυ καλυτερη μπαταρια απο ολες οσες εχω νεωτερες περαση ..... μονο αυτο που θελω και λιγο με εμποδιζει ειναι οτι οταν κλεινη η οθονη αυτοματα μεσα στην θυκη που εχω το κινητο μετα πρεπει να το ξεκλειδωσω για να το χειρηστω.....

υπαρχει καποιος τροπος να φυγη αυτο το κλειδωμα ?????

απο τηε ρυθμησης εχω απενεργοποιηση το αυτοματο κλειδωμα...........αλλα αυτο ακομη εξακολουθει να υπαρχει .......

Edited by sopyster
Link to comment
Share on other sites

Good wines!!!!:lol::lol::rolleyes::rolleyes::w00t::w00t::whistle::whistle::rtfm::rtfm:

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση ......

 

εχω βαλη την ...EUI-6.030s-Stable-Offilcial-MultiLanguageDev-Modded-V15&Stock_by_C.B.G...... εχω παρατηρηση οτι εχει πολυ καλυτερη μπαταρια απο ολες οσες εχω νεωτερες περαση ..... μονο αυτο που θελω και λιγο με εμποδιζει ειναι οτι οταν κλεινη η οθονη αυτοματα μεσα στην θυκη που εχω το κινητο μετα πρεπει να το ξεκλειδωσω για να το χειρηστω.....

υπαρχει καποιος τροπος να φυγη αυτο το κλειδωμα ?????

απο τηε ρυθμησης εχω απενεργοποιηση το αυτοματο κλειδωμα...........αλλα αυτο ακομη εξακολουθει να υπαρχει .......

 

Mέσα στις ρυθμίσεις προγραμματιστή πρέπει κάπου να λέει για hall sensor. Απενεργοποίησε το. Η ρομ αυτή που λες έχει την καλύτερη μπαταρία όπως όλες τις άλλες σε android 7,8,9. CrisBal rules!!!! :D:D:D:D:D

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Mέσα στις ρυθμίσεις προγραμματιστή πρέπει κάπου να λέει για hall sensor. Απενεργοποίησε το. Η ρομ αυτή που λες έχει την καλύτερη μπαταρία όπως όλες τις άλλες σε android 7,8,9. CrisBal rules!!!! :D:D:D:D:D

 

οκ το εκανα και πετυχε ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

1.Ποιο restore κάνεις και γίνεται σε λιγότερο από μισό λεπτό; Ένα nandroid backup είναι πολλά gb, και είναι αδύνατον να κάνει μόνο μισό λεπτό η επαναφορά του. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο και δεν έχω καταλάβει.

 

2. Το igo Primo εγώ το κάνω εγκατάσταση το apk σε κάθε νέα Ρομ που βάζω. Υπάρχει ο φάκελλος save στην μνήμη του κινητού, όπου υπάρχουν όλες οι Ρυθμίσεις που έχουν γίνει, οπότε σε 5-10 δευτερόλεπτα έχει γίνει η εγκατάσταση του apk και έχω το πριμο έτοιμο όπως το είχα. Γιατί κάνεις 1-3 μέρες να το ξαναστήσεις;;;:confused:

 

Μην ..πιανεσε βρε αμεσως.. Οπως ειπε και ο φιλος @GUZGUN ..λιγο ποιο πισω Χαβαλε κανουμε:)

 

Αλλη μια φορα λοιπον oftoping (ξαναζητω συγνωμη) και να απαντησω για το πριμο

Αυτο που λες για την εγκατασταση το ξερω.. Τοχω κανει και γω ..αρκετες φορες γιατι καποιες φορες και γω βαριεμε..

 

Αυτο που ισως δεν ξερεις ειναι οτι:

Μεταφεροντας τον φακελο save αυτο που παιρνεις ειναι ακομη χειροτερο και απ τη google οδηγηση!!!

Μεταφεροντας λοιπον τον φακελο save ΔΕΝ δουλευει σωστα ..ΤΙΠΟΤΑ εκτος απο την διαδρομη..

Αν σε ενδιαφερει ΜΟΝΟ η διαδρομη τοτε καλα κανεις!

 

(αναγγελειες-αποστασεις-καμερες-και χιλια αλλα) το πριμο λεει ..οτι θελει!! (αν δεν το ξερεις καλα, νομιζεις οτι ετσι ειναι)..

Οσο για το ντιζαιν ..εγω αρχιζουν τα ..πολυ δυσκολα

Δηλαδη: π.χ. (στησιμο οριζοντα-γωνια οριζοντα-γωνια χαρτη-μεγαλωμα δρομου-ζουμ ταχυτητας-γωνια ταχυτητας-φαρδεμα δρομων-και ενα εκατομυριο αλλα)

 

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ: Το στηνεις- το κανεις αντιγραφη-αλλαζεις ρομ-Βαζεις την αντιγραφη στην SD-To κανεις εγκατασταση με τον φακελο

save..

Αυτο που παιρνεις..

ρυθμισεις = οπως τι ειχες.. (χωρις να δουλευουν σωστα οι εντολες ομως)!!!

Οθονη χαρτη (ντιζαιν) Εδω παιρνεις την αρχικη ρυθμιση του πριμο (μαμα) γιατι το προγραμμα διαβαζει πρωτα

την αρχικη ρυθμιση που υπαρχει μεσα στο απκ και δεν λαμβανει υπ οψιν την ρυθμηση που εχεις κανει εσυ στο sys.txt..

 

Σ αυτους λοιπον που ενδιαφερωνται να το στησουν σωστα το προγραμμα σε υποχρεωνει να το στησεις απο την ΑΡΧΗ..

Μπαινεις στο φορουμ των κατασκευαστων των σκαιν και θα βρεις ολα αυτα που γραφω..

Καποια στιγμη θα σου ανεβασω φωτο πως ειναι με το αρχικο στησιμο (μαμα) ,και πως ειναι μετα την ρυθμιση που γινετε

στο συς.τχτ... (μιλαω για το ντιζαιν)

 

ΟΛΑ αυτα φιλε @sso ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ..

 

Και να σου πω και ενα τελευταιο: ασχολουμε με το πριμο 6 χρονια..με το ντιζαιν περιπου 3 χρονια

Απο οτι εχω δει..

1.Ειμαι ο μονος που εχω καταφερει να κανω αυτο το ντιζαιν.. (και ευχαριστως να το μοιραστω με οσους το θελουν)

2. Μετα απο 3 χρονια Νομιζω οτι εχω βρει επιτελους τροπο να κανω μεταφορα του πριμο και με πολυ λιγες κινησεις

και να το ξαναστηνω οπως ακριβως το ειχα! (ειμαι στο τσεκαρισμα ακομα.. τοχω καταφερει 2 φορες)

 

Κλεινοντας λοιπον να πω οτι οπως ειπα και ποιο πανω..

Αν σε ενδιαφερει ΜΟΝΟ η διαδρομη τοτε καλα κανεις!

Αν σε ενδιαφερουν ολα τα αλλα τοτε ..στειλε πμ :)

Νασε καλα

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Update για την 30S το κάνουμε ή θα έχουμε πρόβλημα με την κάμερα?

 

Δεν εχει κανενα προβλημα η καμερα!!!

Λιγο ποιο πισω το γραφω.. και επειδη δεν ειμαι και ειδικος ισως να ειναι και καλυτερη απο αυτη

που εγω ειχα το προβλημα Camera_v3.8c_test..

Να το κανεις..

Δεν εχει καλυτερη ρομ.. :)

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Μην ..πιανεσε βρε αμεσως.. Οπως ειπε και ο φιλος @GUZGUN ..λιγο ποιο πισω Χαβαλε κανουμε:)

Που το είδες βρε να "πιάνομαι";;;;

Απορία εξέφρασα, γιατί προφανώς δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις...

Ξέρεις κάτι; Η Ελληνική γλώσσα είναι πολύ πλούσια και πολύ ωραία. Αρκεί να την χρησιμοποιείς σωστά, ειδικά στον γραπτό λόγο. Δώσε βάση σε μια πολύ χαρακτηριστική φράση:

1. "Ήξεις, αφήξεις, ουκ εν πολέμω θνήξεις"

2. "Ήξεις, αφήξεις ουκ, εν πολέμω θνήξεις"

 

Ίδιες ακριβώς λέξεις είναι και στις δυο περιπτώσεις. Η μόνη διαφορά είναι η θέση του δεύτερου κόμματος.

Βλέπεις πόσο αλλάζει το νόημα από την θέση του δεύτερου κόμματος;

 

Στην πρωτη περίπτωση λέει: "Θα πας, θα γυρίσεις, ΔΕΝ θα πεθάνεις στον πόλεμο"

Στην δεύτερη περίπτωση λέει: "Θα πας, ΔΕΝ θα γυρίσεις, θα πεθάνεις στον πόλεμο"

 

Και ομολογώ ότι πολλές φορές δεν καταλαβαίνω αυτά που γράφεις:)

 

Σε ό,τι αφορά στο igo Primo. Άρχισα να ασχολούμαι με δαύτο πριν από 12-13 χρόνια περίπου. Με τον Οδυσσέα (odytsak), τον Γιάννη (golf) και τόσους άλλους γκουρού. Ήμουν mod και στο BTW και στο gpspocketpc...αλλά όπως σου είχα πει και σε pm....πάνε αυτά, τελείωσαν. Έκλεισε ο κύκλος πλέον για μένα, αλλά και για τους περισσότερους. Δεν βλέπεις πλέον κανέναν από τους γκουρού περί το gps ν' ασχολείται.

Φιλικά πάντα:)

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ δεν το πρόσεξα

Όντως είναι πολύ καλή αν και στην αρχή η μπαταρία ήταν για μια μέρα

Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που βοηθούν

Και ένα ευχάριστο στον Chris για την στήριξη και αναβάθμιση που μας παρέχει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...