Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα, μία ερώτηση και εγώ, έχω περάσει την 26s Debloated by CrisBalGreece και παρατηρώ πως όταν μου στέλνουν στο viber, sms, messenger δεν μου έρχεται ειδοποίηση και αν μπω στην εφαρμογή βλέπω πως έχουν έρθει μηνύματα. Χρειάζεται κάποια ρύθμιση? Για sms χρησιμοποιώ τον textra. κυρίως αυτό συμβαίνει εάν έχω κάνει καθαρισμό στην διαθέσιμη RAM, αλλά το έχω παρατηρήσει και όταν δεν κάνω καθαρισμό.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό βγάζει ή οι rom που βάζουμε?

Από hardware είναι αψογο. Εγώ χρησιμοποιώ rom eui 26s official χωρίς κανένα πρόβλημα. Δουλεύει απροβλημάτιστα. Το εχω 1 χρόνο και 2 μήνες. Οπως το πήρα έτσι είναι μια χαρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες καλησπέρα, μία ερώτηση και εγώ, έχω περάσει την 26s Debloated by CrisBalGreece και παρατηρώ πως όταν μου στέλνουν στο viber, sms, messenger δεν μου έρχεται ειδοποίηση και αν μπω στην εφαρμογή βλέπω πως έχουν έρθει μηνύματα. Χρειάζεται κάποια ρύθμιση? Για sms χρησιμοποιώ τον textra. κυρίως αυτό συμβαίνει εάν έχω κάνει καθαρισμό στην διαθέσιμη RAM, αλλά το έχω παρατηρήσει και όταν δεν κάνω καθαρισμό.

 

*#*#46360000#*#* ξετσεκαρεις το τέρμα κάτω

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

. Άμα βρεις πουθενά σπ@σμενο το jet audio player... Είναι αστέρι, και πολύ παραμετροποιησιμο. Σαν να έχει ένα v4a μεσα.

Ελπίζω να είναι jet όπως το όνομα του. Ευχαριστώ.

 

leeco le max 2 tele26s v47

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μοντέλο έχεις ποια ρομ φοράει και τι θέματα σου βγάζει? Και στην τελική γιατί άφησες το mi note 2 αφού ήταν απλά τέλειο?

 

leeco le max 2 tele26s v47

 

Το 820 με 19s stable. Ειχε πολυ καλα χαρακτηριστηκα και ειπα να το αλλαξω.Απο την αρχη δεν φορτιζε το κινητο (πηρα καλωδιο) ξαφνικα ξεκληδωνε μονο του μου αλλαζε εικονιδια και καποια χαζα μονο του,σταματησε παλι να φορτιζει η ταχεια αυτη τη φορα.πριν δυο μερες αρχισε να φορτιζει στης 2ωρες.Δεν με χαλασε αλλα μου τι σπαει λιγο που το εχω 4 μηνες και βγαζει θεματακια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνεις ένα πολύ μεγάλο λάθος τίποτα άλλο δεν έχω να πω.

 

Το κινητο ειναι αρκετα καλο αλλα αν διαβασεις και της 823 σελιδες θα πεις τι γινεται ρε φιλε τοσο κακη επιλογη εκανα;;; και εγω δεν εχω τοσα προβληματα που εχουν αλλοι γιατι δεν κανω την τρελη χρυση.Αν με μια ρομ φυσαει τοτε να το κανω αλλα και καποιοι που αλλαξαν εχουν προβληματα και λεω αξιζει να κανω μια τετοια κινηση;Και αν δεν τα καταφερω τι κανουμε μετα;

Εγω δεν εχω προβληματα ουτε με το fp και η καμερα ειναι τελεια και το remote control δεν υπαρχει,εχω συνδεσει τα παντα.Τα κινεζικα με ενοχλουν και λιγο καποιες ρυθμισεις.Μην με αποπαιρνεται απλα ανεφερα ενα γεγονος διαβαζοντας ολες της σελιδες.

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες, νέος στην παρέα.είναι πολλές 823 σελίδες για να τις διαβάσω.... κατάφερα όμως και διάβασα αρκετές.

θα ήθελα την άποψή σας καθότι έχω βρει αυτό : https://www.tomtop.com/others-cell-phone-34/p-p1602g-uk.html?utm_source=shareasale εάν αξίζει τα λεφτά του.απότι εχω καταλάβει προβλήματα υπάρχουν με την ρομ.έχουν ξεπεραστεί με τις αναβαθμίσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το κινητό είναι αστέρι για τα χρήματα που πληρώνουμε. Αντίστοιχα χαρακτηριστικά ανεβαίνουν πολύ οι τιμές. Με τις οδηγίες που έχουν βάλει δυο τρία παιδιά από το φόρουμ είναι εύκολο για όποιο παλικάρι αγοράσει τη συγκεκριμένη συσκευή, να την ξεκλειδώσει, να στήσει το twrp ώστε να κάνει τα φορματ που χρειάζεται και να εγκαταστήσει κάποια ρομ χωρίς προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Παραδεχτειτε οτι στα χρηματα που κοστιζει είναι σα να κλεβεις εκκλησία!

Λίγο καλυτερη αυτονομια να υπηρχε, θα εσκιζε 100%

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Παραδεχτειτε οτι στα χρηματα που κοστιζει είναι σα να κλεβεις εκκλησία!

Λίγο καλυτερη αυτονομια να υπηρχε, θα εσκιζε 100%

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Για την ακρίβεια το Le 2 είναι σαν να κλέβεις εκκλησία, στα μόλις 105 ΕΥΡΩ!!!!!

 

~Εdit: Ήταν μέχρι προχθές, τώρα είναι 115...Αλλά και πάλι είναι το υπέρτατο vfm.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια το Le 2 είναι σαν να κλέβεις εκκλησία, στα μόλις 105 ΕΥΡΩ!!!!!

 

~Εdit: Ήταν μέχρι προχθές, τώρα είναι 115...Αλλά και πάλι είναι το υπέρτατο vfm.

Δε νομίζω..με 55 ευρώ παραπάνω παίρνεις 2 φορές καλύτερο κινητό (le max 2)

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια ξαφνικα σταματησε να δουλευει το μικροφωνο στο χ829 και με ακουνε μονο με τα ακουστικα ξερετε τι να γινεται και που μπορω να βρω αν εχει χαλαση ανταλλακτικο εννοω.....:(:(:(:( Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζηταμε το κινητο απο θεμα χαρακτηριστικων ειναι μπομπα, προσωπικα κοιταω τα letv 2 χρονια τωρα.παρηγγειλα ενα redmi note 4 το οποιο ακομα δεν το εχω παρει αλλα με ψηνει πολυ να το δωσω στη γυναικα και να τσιμπησω ενα letv εως 200 ευρω.

Αλλα εχει πολυ μεγαλη σημασια για εμενα να εχω ενα εργαλειο στα χερια μου που δεν θα ζηταει ανα βδομαδα και μια τροποποιηση στην rom.δεν θα ξεχασω ποτε οταν ειχαν βγει τα win10 και ταχα εγκαταστησει στο λαπτοπ και καθε φορα που το ανοιγα εβγαζαν και ενα προβλημα....μεχρι που τα εβγαλα τελειως για κανενα εξαμηνο μεχρι να σταθεροποιηθουν με τα update!!

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι κουλό στο x829. Για να στείλω με το SuperBeam πρέπει να έχει ανοίξει ο άλλος το hot-spot. Αν ανοίξω το δικό μου, μου βγάζει σφάλμα. Lol! Έχω αλλάξει πόσα κινητά, πρώτη φορά το συναντάω αυτό με το SuperBeam
Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζηταμε το κινητο απο θεμα χαρακτηριστικων ειναι μπομπα, προσωπικα κοιταω τα letv 2 χρονια τωρα.παρηγγειλα ενα redmi note 4 το οποιο ακομα δεν το εχω παρει αλλα με ψηνει πολυ να το δωσω στη γυναικα και να τσιμπησω ενα letv εως 200 ευρω.

Αλλα εχει πολυ μεγαλη σημασια για εμενα να εχω ενα εργαλειο στα χερια μου που δεν θα ζηταει ανα βδομαδα και μια τροποποιηση στην rom.δεν θα ξεχασω ποτε οταν ειχαν βγει τα win10 και ταχα εγκαταστησει στο λαπτοπ και καθε φορα που το ανοιγα εβγαζαν και ενα προβλημα....μεχρι που τα εβγαλα τελειως για κανενα εξαμηνο μεχρι να σταθεροποιηθουν με τα update!!

ειμαστε σε αναμονη για official nugat. Αυτην την στιγμη εφοσον δεν θελεις να πειραματίζεσαι σου προτινω εφοσον το πάρεις, να βαλεις τις prerooted : tele 26s, η την rr marshmellow (xda). Σταθερότατες ρομ. Δεν θα έχεις κανενα προβλημα. πετας μεσα v4a ή το dolby atmos (σε συνεργασία με τα cdla ακουστικα που είναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ) και footej camera και εισαι κορυφαιος. Update θα σου ερχετε με OΤA.

EDIT. Και μην μασατε με αυτα που βλεπετε στο topic . Σε οποιδηποτε topic κινητου με custom rom θα βλεπεις προβλήματακια, που συνηθως τα μισα είναι από αγνοια λύσης και τα άλλα μισα λύθηκαν στην πορεία ή λύνονται. Αλλά εδώ τα παιδιά είναι advanced users, το ψάχνουνε για την τελειοτητα, δίνουν πολλές επιλογές, γιαυτο και οι πιο πολλοί νέοι χρήστες πελαγώνουνε με αυτα που βλέπουνε ,όπως έκανα και εγώ πριν 1,5 μήνα. Αλλιώς, εξαγοράζουμε την άγνοιά μας πληρώνοντας ένα μισθό για iphone, ή άλλες επώνυμες ναυαρχίδες

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω..με 55 ευρώ παραπάνω παίρνεις 2 φορές καλύτερο κινητό (le max 2)

 

Le X829 4/64 tele23s

 

Στα 115 ευρώ ένα κινητό που τα κινήτα με τα ίδια specs κάνουν 160+

Το Le Max 2 κάνει 200 και το Mi5 κάνει 200 με τα ίδια specs εκτός απο ram που άνετα η Xiaomi θα μπορούσε να την πρόσφερε με κάνα 20ρικα max παραπάνω..

Τέλος όλα τα κινητά κάτω από 180 Ευρώ δεν αξίζουν, και πιο vfm το 99% των φορών είναι τα 200αρια +, αλλά, στην συγκεκριμένη περίπτωση το Le 2, διαλύει..

Συγγνώμη για το καθόλου σωστά στημένη παράθεση μου, πρέπει να φύγω, αλλά λογικά θα πιάνεις το point μου...

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχω θέμα με το focus στην κάμερα στο κινητό της γυναίκας μου, δεν εστιάζει με αποτέλεσμα να βγαίνουν οι φωτογραφίες θολές. Οποια ρομ και να δοκιμασα, πάντα με καθαρό install δεν ειχε αποτέλεσμα. Αυτη την στιγμή εχω την ίδια ρομ και στο δικό και στης γυναικας μου. Στο ενα η κάμερα λειτουργεί άψογα και στο άλλο οχι, πάντα με ιδιες ρυθμίσεις. Λογικά μου μοιάζει με θέμα hardware. Που θα βρω καμερα για αντικατάσταση? Έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχω θέμα με το focus στην κάμερα στο κινητό της γυναίκας μου, δεν εστιάζει με αποτέλεσμα να βγαίνουν οι φωτογραφίες θολές. Οποια ρομ και να δοκιμασα, πάντα με καθαρό install δεν ειχε αποτέλεσμα. Αυτη την στιγμή εχω την ίδια ρομ και στο δικό και στης γυναικας μου. Στο ενα η κάμερα λειτουργεί άψογα και στο άλλο οχι, πάντα με ιδιες ρυθμίσεις. Λογικά μου μοιάζει με θέμα hardware. Που θα βρω καμερα για αντικατάσταση? Έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

να εστιασεις χειροκινητα στην οθονη δοκιμασες? Επισης δοκιμασες καποιο αλλο κάμερα app? (πχ footej camera)

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

να εστιασεις χειροκινητα στην οθονη δοκιμασες? Επισης δοκιμασες καποιο αλλο κάμερα app? (πχ footej camera)

Ακόμα και το χειροκίνητο δεν λειτουργεί πάντα οπως επίσης και οι κάμερες απο το store, ιδιο αποτέλεσμα :( λίγο που έψαξα στο Google έχουν και άλλοι το ίδιο θέμα και μιλανε για hardware πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jrgr
Link to comment
Share on other sites

Στα 115 ευρώ ένα κινητό που τα κινήτα με τα ίδια specs κάνουν 160+

Το Le Max 2 κάνει 200 και το Mi5 κάνει 200 με τα ίδια specs εκτός απο ram που άνετα η Xiaomi θα μπορούσε να την πρόσφερε με κάνα 20ρικα max παραπάνω..

Τέλος όλα τα κινητά κάτω από 180 Ευρώ δεν αξίζουν, και πιο vfm το 99% των φορών είναι τα 200αρια +, αλλά, στην συγκεκριμένη περίπτωση το Le 2, διαλύει..

Συγγνώμη για το καθόλου σωστά στημένη παράθεση μου, πρέπει να φύγω, αλλά λογικά θα πιάνεις το point μου...

 

Ίδια spec δεν νομίζω..εκτός αν έννοεις το mi5 plus που στο kimovil τα έχει με διάφορα 80€..και με snapdragon 821?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχω θέμα με το focus στην κάμερα στο κινητό της γυναίκας μου, δεν εστιάζει με αποτέλεσμα να βγαίνουν οι φωτογραφίες θολές. Οποια ρομ και να δοκιμασα, πάντα με καθαρό install δεν ειχε αποτέλεσμα. Αυτη την στιγμή εχω την ίδια ρομ και στο δικό και στης γυναικας μου. Στο ενα η κάμερα λειτουργεί άψογα και στο άλλο οχι, πάντα με ιδιες ρυθμίσεις. Λογικά μου μοιάζει με θέμα hardware. Που θα βρω καμερα για αντικατάσταση? Έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε το manual camera που μπορείς να πειράξεις τα ΠΑΝΤΑ.. Κατά προτίμηση κατέβασε το apk από εδώ αντί να πληρώσεις, ούτως η άλλως για δοκιμή το θες...

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi με χαρακτηριστικα Letv και στην ιδια τιμή δεν υπαρχει.

 

Εννοείς LeEco, και στην συγκεκριμένη περίπτωση υπάρχει το Mi5 (έναντι του Le Max 2) που είναι ελάχιστα χειρότερο λόγω underclocking και λιγότερης RAM. Όπως το λες όμως, είναι πραγματικά θεοσπάνιο, (αν δεν είχα δει την περίπτωση του mi5 δεν θα το πίστευα κιόλας πως γίνεται) να έχει κάποια άλλη εταιρεία κινητό με ίδια χαρακτηριστικά στην ίδια τιμή~έστω και λίγο μεγαλύτερη τιμή. Πραγματικά η LeEco είναι η μόνη εταιρεία που δίνει τόσο φθηνά τα κινητά της, και όπως εγώ και αρκετοί άλλοι υποστηρίζουμε τα δίνει στην τιμή κόστους για διαφήμιση όλου του υπόλοιπου ομίλου, δηλαδή των άλλων εταιρειών που της ανήκουν όπως farayday future, LeEco LeSee, Le Vision Pictures, Le Vision Entertainment, LeMusic κ.α... Η LeEco θεωρείτε επίσης ως και το Netflix της Ανατολής, και είναι ευρέως γνωστή σε Ανατολή και Δύση, πράγμα που δεν είναι εδώ..

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω και ξαναδιαβάζω για το mi5 σε σύγκριση με το le max 2. Ατυχης για μένα , άλλη ανάλυση, άλλο μέγεθος, άλλη ram. Ας τα είχε όλα ίδια με το le max 2 η xiaomi και θα πήγαινα να το παρω. Το mi5s plus είναι παρόμοιο αλλά για δειτε πόσο εχει η έκδοση με τα 6gb ram?

 

leeco le max 2 tele26s v47

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...