Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα! αν καποιος εβαζε φωτο με εξωτερικες λεπτομεριες του κινητου θα μου εκανε μεγαλη χαρη.

Με βαζει σε σκεψεις το χρωμα.

Εχει κανεις θηκη με χρωμα που να καλυπτει τα πολλα;

Η καμερα αντικειμενικα καλη; καλυτερη απο το x800;

Edited by D_ROSE
Link to comment
Share on other sites

Όλοι ρε ροζ το έχετε? Σε άλλα χρώματα δεν κυκλοφόρησε?

 

Είναι πρακτικά το μόνο διαθέσιμο στη χωρητικότητα/μνήμη 32γίγα/3γίγα...μετά ανεβαίνει το κόστος πολύ.

Link to comment
Share on other sites

το τουμπανο δεν υπαρχει.... και οι φωτο ειναι αριστες.. με hdr ειναι ακομη πιο καλες...

9.5/10 σαν συσκευη συνολικα, 10/10 αν υπολογισεις την τιμη της.. .. μπαταρια πολυ καλη, την περιμενα χαλια με αυτα που ακουγα..

φοραει μαμα ρομ που αναβαθμισα σε 16S..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα! αν καποιος εβαζε φωτο με εξωτερικες λεπτομεριες του κινητου θα μου εκανε μεγαλη χαρη.

Με βαζει σε σκεψεις το χρωμα.

Εχει κανεις θηκη με χρωμα που να καλυπτει τα πολλα;

Η καμερα αντικειμενικα καλη; καλυτερη απο το x800;

με την τιμη αυτη και αυτα τα specs, το επαιρνα και σε σκ***λι χρωμα... οτι και να λεμε ειναι λιγο...

 

μονο μην την πατησετε και το παρετε με multilanguage , rooted, κτλ...

θελει κοπο μετα να γινει παλι αξιοπιστο..

εγω το ζητησα factory sealed και μονο ετσι θα το εκανα accept στο aliexpress.. και ετσι ηρθε..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

το τουμπανο δεν υπαρχει.... και οι φωτο ειναι αριστες.. με hdr ειναι ακομη πιο καλες...

9.5/10 σαν συσκευη συνολικα, 10/10 αν υπολογισεις την τιμη της.. .. μπαταρια πολυ καλη, την περιμενα χαλια με αυτα που ακουγα..

φοραει μαμα ρομ που αναβαθμισα σε 16S..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με την τιμη αυτη και αυτα τα specs, το επαιρνα και σε σκ***λι χρωμα... οτι και να λεμε ειναι λιγο...

 

μονο μην την πατησετε και το παρετε με multilanguage , rooted, κτλ...

θελει κοπο μετα να γινει παλι αξιοπιστο..

εγω το ζητησα factory sealed και μονο ετσι θα το εκανα accept στο aliexpress.. και ετσι ηρθε..

 

Είναι καλές σε σύγκριση με τί και για να τις βλέπεις πού, στην 5.7 οθόνη του κινητού ή σε μια 24άρα οθόνη;

 

...αν θέλετε να βοηθήσετε κάποιον στην επιλογή του κινητού, ανεβάστε καμιά φωτογραφία που βγάλατε...

δώστε τα στοιχεία για να κρίνει ο καθένας μόνος του΄...

 

Σε τόσες σελίδες μόλις δύο χρήστες έχουν ανεβάσει φωτογραφίες, και προσωπικά δεν είδα τίποτα ενθαρρυντικό, πέρα από την υψηλότερη ανάλυση, που από μόνη της δεν μετράει και τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλές σε σύγκριση με τί και για να τις βλέπεις πού, στην 5.7 οθόνη του κινητού ή σε μια 24άρα οθόνη;

 

...αν θέλετε να βοηθήσετε κάποιον στην επιλογή του κινητού, ανεβάστε καμιά φωτογραφία που βγάλατε...

δώστε τα στοιχεία για να κρίνει ο καθένας μόνος του΄...

 

Σε τόσες σελίδες μόλις δύο χρήστες έχουν ανεβάσει φωτογραφίες, και προσωπικά δεν είδα τίποτα ενθαρρυντικό, πέρα από την υψηλότερη ανάλυση, που από μόνη της δεν μετράει και τόσο.

 

https://drive.google.com/file/d/0B9vZ7uqCP8s7ajNoM2VfZDl4NGc/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B9vZ7uqCP8s7VEpBS2xqWWo0UUk/view?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια μιας και εμένα προσωπικά με έπεισε !

Κι αν όντως ισχύει και ή μπαταρία κρατάει 4 ωρες με ανοιχτεί οθόνη την δευτέρα θα το παράγγειλω!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια μιας και εμένα προσωπικά με έπεισε !

Κι αν όντως ισχύει και ή μπαταρία κρατάει 4 ωρες με ανοιχτεί οθόνη την δευτέρα θα το παράγγειλω!

συνηθως εχω περιπου 5+ ωρες οθονη......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το ξαναβάζω το ερώτημα γιατί περνάνε οι μέρες και δεν έλαβα κάποια απάντηση

Σε φίλο στείλανε ένα κουπόνι έκπτωσης έως 6-9-16 από το banggood και βγαίνει η τιμή ποιο φτήνη από όλα τα καταστήματα τα υπόλοιπα.

Θέλει να πάρει το συγκεκριμένο τηλέφωνο

 

Δεν ξέρει καθόλου Αγγλικά, ούτε θέλει να ασχοληθεί με το τηλέφωνο ( ρουτ,ρομ κλπ) και θέλει και google play.

 

Το θέλει λοιπόν με Ελληνικά, να βάλει τις 2 κάρτες σιμ και να έχει ένα λειτουργικό τηλέφωνο και να έχει google play.

 

Αυτό γίνεται ;

Και αν ΝΑΙ τι πρέπει να τους γράψει με την παραγγελία για να του το κάνουν αυτοί και να είναι έτοιμο όταν το παραλάβει.

 

Μήπως Mulit-language ROM & Google play ( επειδή είδα κάποια σχόλια ότι η Μούλτι έχει προβλήματα και μετά θέλει πειράγματα, κάτι που δεν θα μπορεί να κάνει αυτός)

 

Αν λοιπόν είναι να μπλέξει μήπως τελικά είναι καλύτερα να κοιτάξει κάποιο άλλο κινητό ;

 

Αν όμως δεν έχει πρόβλημα το τηλέφωνο, τότε το θέλει γιατί του άρεσε πολύ και ειδικά σε αυτήν την τιμή.

 

Ευχαριστώ.

 

http://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5_7-inch-4GB-32GB-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1052141.html

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω 2 συσκευές LeTV Le Max 2 X820, μπαίνω στο kimovil, βλέπω τα χαρακτηριστικά, μου αρέσουν και επιλέγω ένα από τα καταστήματα που στο πλάι προτείνει. Εκεί παρατηρώ ότι ενώ στο Kimovil και αλλού στο Antutu "πιάνει" 138.026, στην σελίδα του καταστήματος του δίνει μόνο 104.189. Στέλνω mail στο κατάστημα:

 

Hi,

i m interesting to buy LeTV Le Max 2 X820 but i have a question for you. In product details, in Antutu benchmark your phone reaches 104.189 points, at the same time there is Leeco max2 at the 3rd place with 138.026 points. Why happens this? Isn't the same mobile phone?

 

και παίρνω την εξής απάντηση:

 

Dear,

They are two different phones

Regards

 

Τι συμβαίνει τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλο το νήμα ! Με πείσατε και έκανα την παραγγελία!

Στην αρχή δίσταζα λόγω του χρώματος....(gay στυλ)....μετά δεν ήξερα ποιό να επιλέξω αυτό με τα 6 ram ή αυτό με τα 4?

Επειδή τα μάτια μου είδαν πολλά με τα τηλ. επέλεξα το ροζ και τα 32ΜΒ (που δεν ξέρω τελικά αν θα μου φτάσουν....) φοβάμαι όμως για τις δυνατότητές του και έτσι προτίμησα να ελαχιστοποιήσω την ενδεχόμενη ζημιά (μη υποστήριξη, όχι καλή οθόνη, όχι καλή φωτό κ.λ.π.)!

Τώρα γιατί προτίμησα αυτό το τηλ?? Μα γιατί βαρέθηκα την σούπερ σταθερότητα του ΗΟΝΟR 7 (fan)!

Είπα πίσω πίσω να ξαναρχίσω τα κολπάκια με το τηλ!!!!!! Αλλά βρε παιδιά βάλτε μια τάξη εδώ μέσα!

Ας αναλάβει κάποιος έμπειρος να μας πληροφορήσει τι πρέπει να κάνουμε από την αρχή (με το που θα ανοίξουμε την συσκευή) και πως πρέπει να κάνουμε τα κόλπα σας και να το τοποθετήσει στην αρχή του τηλ ως οδηγό! Άντε και καλώς σας βρήκα!!! Θα σας διαβάζω συνεχώς μέχρι που θα το παραλάβω τελική τιμή 211 Ε με δώρο την case και το temp (ελπίζω να το λέει έτσι και ο Θεός....)!

1) Τα ακουστικά άξιζαν να τα έπαιρνα??? 27 ευρώ!

2) Τελικά το τηλ. έχει ελληνικά?

Καλησπέρα στην παρέα!

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Από αυτό εδώ!

https://www.aliexpress.com/item/Original-Letv-Le-Max-2-4G-LTE-Mobile-Phone-Snapdragon820-Quad-Core-2-15-GHz-5/32662750847.html?spm=2114.13010608.0.54.pm4vV3

Το τηλέφωνο είναι σε Language: Multi-language ξέρει κανείς να μου πει τι σημαίνει αυτό με τις Rom??

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλο το νήμα ! Με πείσατε και έκανα την παραγγελία!

Στην αρχή δίσταζα λόγω του χρώματος....(gay στυλ)....μετά δεν ήξερα ποιό να επιλέξω αυτό με τα 6 ram ή αυτό με τα 4?

Επειδή τα μάτια μου είδαν πολλά με τα τηλ. επέλεξα το ροζ και τα 32ΜΒ (που δεν ξέρω τελικά αν θα μου φτάσουν....) φοβάμαι όμως για τις δυνατότητές του και έτσι προτίμησα να ελαχιστοποιήσω την ενδεχόμενη ζημιά (μη υποστήριξη, όχι καλή οθόνη, όχι καλή φωτό κ.λ.π.)!

Τώρα γιατί προτίμησα αυτό το τηλ?? Μα γιατί βαρέθηκα την σούπερ σταθερότητα του ΗΟΝΟR 7 (fan)!

Είπα πίσω πίσω να ξαναρχίσω τα κολπάκια με το τηλ!!!!!! Αλλά βρε παιδιά βάλτε μια τάξη εδώ μέσα!

Ας αναλάβει κάποιος έμπειρος να μας πληροφορήσει τι πρέπει να κάνουμε από την αρχή (με το που θα ανοίξουμε την συσκευή) και πως πρέπει να κάνουμε τα κόλπα σας και να το τοποθετήσει στην αρχή του τηλ ως οδηγό! Άντε και καλώς σας βρήκα!!! Θα σας διαβάζω συνεχώς μέχρι που θα το παραλάβω τελική τιμή 211 Ε με δώρο την case και το temp (ελπίζω να το λέει έτσι και ο Θεός....)!

1) Τα ακουστικά άξιζαν να τα έπαιρνα??? 27 ευρώ!

2) Τελικά το τηλ. έχει ελληνικά?

Καλησπέρα στην παρέα!

ΣΦΑΛΜΑ ΠΟΥ δεν πηρες τα ακουστικα!!!;)δεν εχεις ακουσει ΠΟΤΕ τετοιο ηχο

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό εδώ!

https://www.aliexpress.com/item/Original-Letv-Le-Max-2-4G-LTE-Mobile-Phone-Snapdragon820-Quad-Core-2-15-GHz-5/32662750847.html?spm=2114.13010608.0.54.pm4vV3

Το τηλέφωνο είναι σε Language: Multi-language ξέρει κανείς να μου πει τι σημαίνει αυτό με τις Rom??

 

Και εγω απο εκει το παραγγειλα... για να δουμε ποτε θα το στειλει γιατι απο οτι καταλαβα αργει λιγακι...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την 32αρα έκδοση με google apps εγκατεστημένα... Το πρόβλημα είναι πως δε δουλεύει ο ανιχνευτής δ;κτυλικών αποτυπωμάτων και δεν υπάρχει πουθενά η επιλογή system update...

 

Τι κάνω;

 

Έχει την 5.6.014s ...

Link to comment
Share on other sites

ΣΦΑΛΜΑ ΠΟΥ δεν πηρες τα ακουστικα!!!;)δεν εχεις ακουσει ΠΟΤΕ τετοιο ηχο

 

Ειναι digital δλδ τι ακομα και στο youtube ακους καλυτερα απο τα συμβατικα;

Link to comment
Share on other sites

ΣΦΑΛΜΑ ΠΟΥ δεν πηρες τα ακουστικα!!!;)δεν εχεις ακουσει ΠΟΤΕ τετοιο ηχο

 

Εγώ τα πηρα +1 πολύ ποιοτικός ήχος.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό εδώ!

https://www.aliexpress.com/item/Original-Letv-Le-Max-2-4G-LTE-Mobile-Phone-Snapdragon820-Quad-Core-2-15-GHz-5/32662750847.html?spm=2114.13010608.0.54.pm4vV3

Το τηλέφωνο είναι σε Language: Multi-language ξέρει κανείς να μου πει τι σημαίνει αυτό με τις Rom??

 

σημαινει οτι το ξεσφραγισε ο κινεζος, του περασε αλλη ρομ, και το ξαναεβαλε στο κουτι... δηλαδη εκανε μαιμουδιες... απλα θα πρεπει να περασεις εσυ μια official η μια custom χωρις προβλημματα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα παρέλαβα την 32αρα έκδοση με google apps εγκατεστημένα... Το πρόβλημα είναι πως δε δουλεύει ο ανιχνευτής δ;κτυλικών αποτυπωμάτων και δεν υπάρχει πουθενά η επιλογή system update...

 

Τι κάνω;

 

Έχει την 5.6.014s ...

 

να το πεις του κινεζου, και να ζητησεις κανενα ευρω πισω που το πειραξε και θα σε βαλει στον κοπο να περνας αλλη ρομ.... :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγω απο εκει το παραγγειλα... για να δουμε ποτε θα το στειλει γιατι απο οτι καταλαβα αργει λιγακι...

αν δεν σας τα εχει στειλει ακομη, ζητηστε factory sealed και μαμα ρομ.... βαλτε να σας στειλει στο τσατ και το κουτι φωτο με τα emei να φαινονται.....Σφραγισμενο απο τη letv...

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω 2 συσκευές LeTV Le Max 2 X820, μπαίνω στο kimovil, βλέπω τα χαρακτηριστικά, μου αρέσουν και επιλέγω ένα από τα καταστήματα που στο πλάι προτείνει. Εκεί παρατηρώ ότι ενώ στο Kimovil και αλλού στο Antutu "πιάνει" 138.026, στην σελίδα του καταστήματος του δίνει μόνο 104.189. Στέλνω mail στο κατάστημα:

 

Hi,

i m interesting to buy LeTV Le Max 2 X820 but i have a question for you. In product details, in Antutu benchmark your phone reaches 104.189 points, at the same time there is Leeco max2 at the 3rd place with 138.026 points. Why happens this? Isn't the same mobile phone?

 

και παίρνω την εξής απάντηση:

 

Dear,

They are two different phones

Regards

 

Τι συμβαίνει τελικά?

 

μηπως εννοει με τα 4gb ram και τα 6gb ram? πολυ λογικο ακουγεται αν εχουν περασμενη multilanguage. 120512 εμενα με μαμα 16s και με διαφορες εφαρμογες να τρεχουν,, δεν απενεργοποιησα καμια.. μια χαρα.. με custom καλη ανεβαινει πιστευω.. αλλα δεν χρειαζομαι νουμερα αλλα σταθεροτητα.. :)

 

αλλα ρωτα τη να σου πει τι εννοει.... για σιγουρια..

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...