Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ξέρω , εγω αλλο σε ρωτησα , αν εχει βελτιωθει, γιατι να βαλω τη 16 αν ειναι τα ίδια χαλια...

 

έχει βελτιωθεί κατά πολύ (για να σου λέω να την βάλεις δεν εννοείται ??)

Link to comment
Share on other sites

Πια χάλια εννοεις? Γιατί έχω και την 13 είχα και την 14 και την 15 και την 16 τώρα και είναι άψογες ρομ. Ακόμα και του cuoco92 μία χαρά άψογες ρομ είναι εσύ που το βλέπεις το χάλια?

 

Αν διαβαζες παραπάνω που έγραψα θα καταλάβαινες οτι το χαλια πήγαινε στο δακτυλικό.....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμένα εδώ και δύο μέρες μου ζητάει να κάνω αναβάθμιση πλέων σε 17s. Σήμερα που γύρισαν από διακοπές θα το κάνω και θα σας ενημέρωση.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμένα εδώ και δύο μέρες μου ζητάει να κάνω αναβάθμιση πλέων σε 17s. Σήμερα που γύρισαν από διακοπές θα το κάνω και θα σας ενημέρωση.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Και εγώ βάζω την 17s. Πάντως το remote-controls the τα σπάει μέχρι και το κλιματιστικό βρήκε.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορείτε να δώσετε λίγο παραπάνω πληροφορίες για τη κάμερα;

 

Διάβασα όλο το νήμα και δεν βρήκα πουθενά δείγματα φωτογραφιών (από τους συμμετέχοντες χρήστες), μόνο κάποια σχόλια που θα μπορούσαν να θεωρηθούν πολύ υποκειμενικά.

 

Παρότι το κινητό μπορεί να είναι VFM στα 220€ που τρέχει τώρα, εγώ θα έδινα τόσα χρήματα μόνο για μια σημαντικά αναβαθμισμένη κάμερα (φωτογραφίες και βίντεο), ο επεξεργαστής και τα bench δεν με ενδιαφέρουν.

 

...με αποθαρρύνει λίγο και το μεγάλο μέγεθος της συσκευής...προφανώς εξαρτάται κι από τη χρήση του κινητου κι από τα χέρια του καθενός, αλλά τι αίσθηση αφήνουν οι 5.7" στο χέρι;

 

Ας επισυνάψω εδώ και τη καλύτερη δοκιμή που έχω δει μέχρι στιγμής

 

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει να δωσω τα παραπανω λεφτα για το κτηνος αυτο? Γιατι ελεγα να παρω το χ800 pro[/

 

 

εγω δεν μετανιωσα που το πηρα ειναι απλος οπως το ειπες κτηνος

Ok ολα. Αλλα η ΚΑΜΕΡΑ (που ενδιαφερει εμενα) σε σχεση με αυτη το LeTV Le 1 Pro , αξιχει τα λεφτα?

Πως ειναι σε συγκριση?

Και εχουμε καποια βελτιωση σε χαμηλο φωτισμο και νυχτερινες?

Link to comment
Share on other sites

Ok ολα. Αλλα η ΚΑΜΕΡΑ (που ενδιαφερει εμενα) σε σχεση με αυτη το LeTV Le 1 Pro , αξιχει τα λεφτα?

Πως ειναι σε συγκριση?

Και εχουμε καποια βελτιωση σε χαμηλο φωτισμο και νυχτερινες?

 

Δες τη δοκιμή εδώ, έχει αρκετά στοιχεία και σχόλια για τη κάμερα.

http://www.gsmarena.com/leeco_le_max_2-review-1449.php

Link to comment
Share on other sites

16s, Εντυπωσιακή βελτίωση το δακτυλικο σε σχέση με την 15s,

μια ερώτηση: θέλω να αφαιρέσω κάποιες εφαρμογές(πχ. στην αρχική οθόνη τα letv videos ή τις letv ταινίες, το κεντρικό πλήκτρο google, to myLeeco, to wallpaper που δεν υποστηριζεται, καπ) οι οποίες όμως να μην επηρεαζουν τη λειτουργία του τηλεφώνου, so, υπάρχει κάποιο link γι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

16s, Εντυπωσιακή βελτίωση το δακτυλικο σε σχέση με την 15s,

μια ερώτηση: θέλω να αφαιρέσω κάποιες εφαρμογές(πχ. στην αρχική οθόνη τα letv videos ή τις letv ταινίες, το κεντρικό πλήκτρο google, to myLeeco, to wallpaper που δεν υποστηριζεται, καπ) οι οποίες όμως να μην επηρεαζουν τη λειτουργία του τηλεφώνου, so, υπάρχει κάποιο link γι αυτό?

 

Σε μη ρουταρισμενο κινητο μπορεις να πας στις ρυθμισεις και να πατησεις disable σε οποια εφαρμογη δεν θες.

επισης μπορεις να κατεβασεις τον nova η τον apex launcher για να διαλεξεις ποιες εφαρμογες θα φαινονται στην αρχικη...οπως επισης και να αφαιρεσεις την αναζητηση της γκουγκλ.

αν εχεις ρουτ θα κανεις την πιο σωστη δουλεια με το titanium backup το οποιο σε αφηνει να διαγραψεις εφαρμογες του συστηματος.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος του κινητού βολεύει γενικά ή η διάμετρος και η ανάλυση καταδεικνύουν ότι πρόκειται για κινητό προσαρμοσμένο στις ανάγκες "media consumption", καθιστώντας το δυσλειτουργικό για όποιον το θέλει για

- κλήσεις

- κάμερα

- λίγο διαδίκτυο;

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου έχει το lg v10 που έχει ίδια ανάλυση οθόνης και μέγεθος και μου είπε πως σε 2 3 ώρες χρήσεις έκλινε ακόμα και χωρίς χρήσει πάλι του κράταγε 5 με 6 ώρες αυτό δεν πιστεύω να εχει τα ίδια προβλήματα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά του θέματος. Έχω διαβάσει όλα τα σχόλια και θέλω να ξαναρωτήσω το εξής για το τηλέφωνο. Ένας φίλος του έστειλε το bangook ένα εκπτωτικό κουπόνι και κοιτάζει το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Η ερώτηση

Δεν ξέρει καθόλου Αγγλικά και δεν έχει σχέση με ρομ κλπ και ούτε θέλει να μάθει. Το τηλέφωνο έρχεται με πλήρη Ελληνικά και μπορεί να το χρησιμοποιήσει από το ξετυλιγμα ή θέλει κάποιον σχετικό να το φτιάξει λιγάκι.

Αυτός θέλει να έχει πλήρη ελληνικά να βάλει τις 2 κάρτες και να λειτουργεί χωρίς να χρειάζεται να το κάνει τίποτα άλλο. Και να έχει play store.

Αν λοιπόν γίνεται αυτό, στο κατάστημα το συγκεκριμένο το bangook τι πρέπει να πει μαζί με την παραγγελία για να του έρθει με Ελληνικά και play store.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μία περίπτωση, να το παραγγειλω, μες την βδομάδα,, αν θα έχω τα χρήματα,, και αν περάσω τα capital controls.
Link to comment
Share on other sites

Γυρισα στην official 17s...Aκομη πιο βελτιωμενο δακτυλικο και καλυτερη διαχειριση μπαταριας απο την 16ς του cuoco...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τελικά ξενέρωσα αρκετά αφού είδα τα δείγματα φωτογραφιών κυρίως και την αυτονομία στις μετρήσεις του gsmarena

http://www.gsmarena.com/leeco_le_max_2-8051.php

 

...για την ακρίβεια, η αυτονομία είναι πολύ καλή στις κλήσεις και παρότι πεσμένη σε βίντεο και πλοήγηση μπορεί να θεωρηθεί αρκετά καλή αν λάβει κανείς υπόψη του την 2Κ ανάλυση της οθόνης και τον ισχυρό επεξεργαστή...

 

αλλά καθότι προσωπικά

- δεν ενδιαφέρομαι για τις επιδόσεις του επεξεργαστή

- κυρίως για εκείνες της κάμερας (κι εκεί βγάζει πολύ θολούρα προς τις άκρες και των φωτογραφιών και των βίντεο)

- αλλά και για τις "απόλυτες" τιμές αυτονομίας

- και γενικά δεν μου αρέσουν τα κινητά-παντόφλες των 5.5"+

θα το προσπεράσω

 

Η τιμή του στα 230$(aliexpress) έως 249$(geekbuying) είναι εξαιρετική για τα χαρακτηριστικά του, και κυρίως φαινόταν κάπως μονόδρομος λόγω της κάλυψης όλων των συχνοτήτων 4G.

...παρόλαυτά για τις δικές μου ανάγκες μου φαίνεται η λάθος επιλογή...ευελπιστώ σε κάτι νέο μέχρι τα Χριστούγεννα.

 

Έχει τεράστια οθόνη, δεν έχει και Gorilla Glass ή κάτι τέτοιο παρά την μεγάλη επιφάνεια της οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία 24 ώρες WiFi 4g ανοικτά όλοι μέρα κλείσεις Viber Messenger multitasking και γενικά λίγο πιεσμενη χρήση. Από κάμερα από συνθήκες χαμηλού φωτισμού βγάζει πολύ καλές φωτογραφιες αρκεί να κάνεις τις σώστες ρυθμίσεις.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το πρωι παρελαβα το 32gb .. προσπαθω να περασω τα gapps απο APK , με πεταει στο lestore επειδη υπαρχει πιο καινουρια εκδοση λεει, μου ζηταει να κανω λογαριασμο, αλλα δεν εχει επιλογη ελληνικου κινητου....τι κανουμε? φοραω official 16s.

 

ευχαριστω

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το πρωι παρελαβα το 32gb .. προσπαθω να περασω τα gapps απο APK , με πεταει στο lestore επειδη υπαρχει πιο καινουρια εκδοση λεει, μου ζηταει να κανω λογαριασμο, αλλα δεν εχει επιλογη ελληνικου κινητου....τι κανουμε? φοραω official 16s.

 

ευχαριστω

Μια χαρά λογαριασμό έχω και gapps απο το lestore κατεβάσεις. http://forum.le.com/in/m_index.html#menu

Πάνε εδώ και κάνε Register εγώ το έκανα μέσω Google+ τα τηλέφωνα αυτά δεν έρχονται Ελλάδα επίσημα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία 24 ώρες WiFi 4g ανοικτά όλοι μέρα κλείσεις Viber Messenger multitasking και γενικά λίγο πιεσμενη χρήση. Από κάμερα από συνθήκες χαμηλού φωτισμού βγάζει πολύ καλές φωτογραφιες αρκεί να κάνεις τις σώστες ρυθμίσεις.

 

Στα δείγματα του gsmarena (σύνδεσμοι ανωτέρω) τόσο το βίντεο όσο και οι φωτογραφίες πάσχουν από θολούρα, ειδικά στις άκρες, κι όχι αποκλειστικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

 

Αντί να ανταλλάσσουμε υποκειμενικές γνώμες, δεν ανεβάζετε καμιά φωτογραφία να κρίνει ο καθένας από μόνος του;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λογαριασμό έχω και gapps απο το lestore κατεβάσεις. http://forum.le.com/in/m_index.html#menu

Πάνε εδώ και κάνε Register εγώ το έκανα μέσω Google+ τα τηλέφωνα αυτά δεν έρχονται Ελλάδα επίσημα.

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!

εκανα λογαριασμο, παταω εγκατασταση ενα apk, με πεταει στο lestore και μετα δεν βλεπω επιλογη για download. τα πατησα σχεδον ολα...

 

EDIT τις πρωτες εφαρμογες τις ειχε ηδη μεσα, γιαυτο!!! ευχαριστω!

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες οθόνη,με σερφαρισμα,viber,κ λύσεις, wifi ή 4g oταν είμαι έξω..30% υπολειπόμενη μπαταρία...κ οι αλγόριθμοι της κάμερας βελτιώθηκαν πολύ μετά την 14s....
Link to comment
Share on other sites

https://postimg.org/image/6syk8d3d1/

https://postimg.org/image/dfuq8at2d/

https://postimg.org/image/xhpxsefbf/

https://postimg.org/image/m6100hrud/

https://postimg.org/image/qq94d6mhx/ αυτή είναι φουλ ζουμ

 

Δεν είμαι ειδικός σίγουρα έχει ρυθμίσεις που την κάνουν την κάμερα να βγάζει ποιο καλα ελπίζω λίγο να βοήθησα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...