Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ Θανάση θα διαβάσω πρώτα τον οδηγό πάρα πολύ καλά και μετά θα ξεκινήσω όπου κολλήσω θα ρωτήσω εδώ.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σος. Χωρίς να έχει γίνει κάποια αναβάθμιση τον τελευταίο καιρό έτσι στα ξαφνικά ο ήχος του κινητού στις κλήσεις έχει πέσει δραματικά... Μερικές φορές δεν ακούω τίποτα...

 

Εχει κάνεις καμιά ιδέα καμία λύση τι κάνουμε?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Να επανέλθω στο θέμα μας... Έχουμε κάποιον που να έχει ίδιο πρόβλημα? Κάνα app θα βοηθαγε?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να επανέλθω στο θέμα μας... Έχουμε κάποιον που να έχει ίδιο πρόβλημα? Κάνα app θα βοηθαγε?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Αν είσαι root πέρνα το zip Dolby Atmos.

Link to comment
Share on other sites

Οποίο πρόγραμμα μουσικής (player) και να βάλω ως προεπιλογή, όταν κανένας player δεν παίζει μουσική με διπλό ταπ στην οθόνη κλειδώματος πάντα μου ανοίγει του widget του μαμά player.

Όταν παίζει κάποιος μουσική τότε με διπλό ταπ ανοίγει αυτός που παίζει.

Γίνεται να ορίσω εγώ και στις δύο περιπτώσεις να ανοίγει ο player της επιλογής μου.

Το έχει καταφέρει κανείς;;;

:(

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Μι Μαχ 3/32 ,ημουν με την Global Stable 8.2.5.0 και σημερα αποφασισα να φλασαρω την

Ελληνικη 8.5.0 stable.Εκανα factory reset μεσα απο TWRP, φλασαρα την ROM kai exei κολησει

στο MIUI.Μπορει να βοηθησει καποιος?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σε recovery mode, στο twrp, μπαίνει το κινητό; Δηλαδή αν πατήσετε volume up, και πλήκτρο on off μέχρι να κάνει 1. Η 2 δονήσεις, και να φανεί το miui στην οθόνη, τότε αφήνουμε το on off, αλλά πατάμε συνεχώς το volume up, . Λογικά πρέπει να μπεις στο twrp, recovery mode.
Link to comment
Share on other sites

Σε recovery mode, στο twrp, μπαίνει το κινητό; Δηλαδή αν πατήσετε volume up, και πλήκτρο on off μέχρι να κάνει 1. Η 2 δονήσεις, και να φανεί το miui στην οθόνη, τότε αφήνουμε το on off, αλλά πατάμε συνεχώς το volume up, . Λογικά πρέπει να μπεις στο twrp, recovery mode.

 

Mπαινει και μαλιστα μετα το install της ελληνικης ROM μου βγαζει το νεο Look του TWRP,κανω ολα τα reset...

kai στο Reboot κολλαει στο MI

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14758-Flash-την-Ελληνική-ROM-στο-Xiaomi-Mi-Max-32GB-Για-πρώτη-φορά/?pageNo=1

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν γίνεται η εγκατάσταση της ρομ, βγάζει κόκκινα γράμματα????? Το wipe το έκανε ς ????

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14758-Flash-την-Ελληνική-ROM-στο-Xiaomi-Mi-Max-32GB-Για-πρώτη-φορά/?pageNo=1

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν γίνεται η εγκατάσταση της ρομ, βγάζει κόκκινα γράμματα????? Το wipe το έκανε ς ????

Mου εβγαλε ναι 2 errors δεν θυμαμαι για τι ηταν.Εκανα παλι install την ROM,format data,wipes και στο

reboot μενει στο ΜΙ

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, τι θα εκανα εγω,, μπες στο twrp, apo την αρχη ξανα, κανε wipe >> adnanced >> dalvik, cache, data, και αν βγαλει κοκκινα γραμματα, σημιωσετα σε ένα χαρτι, και γραψτα εδώ στο σαιτ,, πχ αν γραψει wipe data error, κλπ, όλα τα κοκκινα γραμματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi-miui.gr/community/lexicon/index.php/Entry/97-format-data/

Link to comment
Share on other sites

Mου εβγαλε ναι 2 errors δεν θυμαμαι για τι ηταν.Εκανα παλι install την ROM,format data,wipes και στο

reboot μενει στο ΜΙ

Μήπως να περιμένεις λίγο παραπάνω.

Πολλές φορές μετά από εγκατάσταση αργεί λίγο να μπουτάρει.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα εγώ χθες στο mi max pro 8.5.1.0 global stable eu μέσω twrp 3.0.2.0 κάνοντας τα wipes μου έβγαλε και εμένα κατι κόκκινα αν θυμαμαι καλά ειχε σχεση με το storage δεν έδωσα σημασία, το άφησα ήσυχο και μετά απο λίγη ώρα μετά το mi logo με την άσπρη μπάρα μπήκε κανονικά η nougat αλλά δεν εείδα τεράστια διαφορά. Edited by xloupas
Διευκρίνιση ρομ
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την έβγαλα την 8.5.1.0 δεν με ενθουσιαε αν και nougat πήγα να γυρίσω πίσω σε 8.2.3.0 zip μέσω twrp και έφαγε χοντρό σκαλωμα το mi max pro δεν ανταποκρίνεται το com.android... κλπ κοινώς εκλ@σ@ πατάτες, μπήκε twrp άλλα δεν έπαιρνε ουτε την 8.5.1.0 ευτυχώς είχα backup twrp την 8.2.3.0 και έστρωσε, τα γράφω όλα αυτά γιατί πολλές φορες η μεγάλη σιγουριά μπορει να οδηγήσει χοντρή βλακεία τουλάχιστον στη δικη μου περίπτωση για αυτό πάντα ενα backup είναι απαραίτητο αν έχουμε twrp.

Επόμενη κίνηση οταν είμαι σίγουρος ειναι να περάσω μέσω fastboot official stable με τον οδηγό που έδωσε πιο πάνω ο Θανάσης και να έρχονται ota οι όποιες αναβαθμίσεις.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγγνώμη εκ των προτέρων για το off topic. Επειδή θα αφήσω το αγαπημένο mi max για να περάσω στο mi mix, υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω όλα τα δεδομένα μου στο νέο κινητό;

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγγνώμη εκ των προτέρων για το off topic. Επειδή θα αφήσω το αγαπημένο mi max για να περάσω στο mi mix, υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω όλα τα δεδομένα μου στο νέο κινητό;

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Καλησπερα!Μια λυση ειναι να κανεις backup τα παντα απο τη συσκευη σου,η οποια θελεις εσυ τεσπα,στο mi account και μετα επαναφορα-συγχρονισμο με το mi mix σου!!;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Μια λυση ειναι να κανεις backup τα παντα απο τη συσκευη σου,η οποια θελεις εσυ τεσπα,στο mi account και μετα επαναφορα-συγχρονισμο με το mi mix σου!!;)

Ευχαριστώ πολύ! Προσπαθώ μέσω mi cloud, αλλά δεν κρατάει τα δεδομένα των εφαρμογών. Θα το ψάξω λίγο καλύτερα μήπως υπάρχει κάποια ολοκληρωμένη λύση.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Προσπαθώ μέσω mi cloud, αλλά δεν κρατάει τα δεδομένα των εφαρμογών. Θα το ψάξω λίγο καλύτερα μήπως υπάρχει κάποια ολοκληρωμένη λύση.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Για τις εφαρμογές δε πειράζει!! Τις συγχρονίζεις πάλι μέσω playstore!!

 

Στάλθηκε από το F3212 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις και τις 2 συσκευες ταυτόχρονα γίνεται να τα μεταφερεις ΟΛΑ ρυθμισεςι έγγραφα εφαρμογές τα πάντα μέσω ρου miui

Με ποια εφαρμογή; Αύριο περιμένω το Mi mix και θα τις έχω ταυτόχρονα. Μήπως με το mi mover;

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρείτε μία μικρή καθυστέρηση στην ταχύτητα απόκρισης του συστήματος μετά το σημερινό update σε nougat ;

Εκανες επανεκινηση?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το Hard Reset τα χάνουμε τα data όλα? Είναι το ίδιο με το factory reset?
Εννοείται ότι τα χάνεις όλα! Αν όμως κανείς backup πρώτα, είσαι τζετ! ☺️

 

Στάλθηκε από το F3212 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...