Jump to content

κινητο στα 300Ε για καμερα - επιδοσεις


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, ψαχνω κινητο για την ξαδερφη μου με maximum 300E (δεν θελω να τα υπερβουμε), δυο ειναι τα πραγματα που την ενδιαφερουν, εξαιρετικη καμερα και να μην κολλαει (γιατι τωρα εχει ενα samsung galaxy S3 το οποιο της κολλαει πλεον αρκετα).

 

Εγω εχω ενα G2 και ο αδερφος μου το G3 οποτε σκεφτομασταν και οι 2 το G4 το οποιο εχει πεσει αρκετα ( 300E το 32gb) απλα επειδη εχω καιρο να το ψαξω δεν ξερω απο θεμα καμερας πως τα παει και αν υπαρχει κατι καλυτερο.

 

Ακουω προτασεις ειτε για το G4 ειτε για καποιο αλλο.:D

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά είναι το g4 με πολύ καλή κάμερα και δυνατό hardware. Απλώς να δεις απο κει που θα το πάρεις να μην ειναι παλιά έκδοση γιατί μπορεί να έχει πρόβλημα. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να διαβάσεις το θέμα του.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά είναι το g4 με πολύ καλή κάμερα και δυνατό hardware. Απλώς να δεις απο κει που θα το πάρεις να μην ειναι παλιά έκδοση γιατί μπορεί να έχει πρόβλημα. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να διαβάσεις το θέμα του.

 

Δυστυχώς οτι παρτίδα και να πάρει ειναι καθαρά λαχείο. Εχει αναφερθεί bootloop και στις φρεσκιες παρτίδες.

Link to comment
Share on other sites

Και το προβλημα διορθωνεται μονιμα αν σταλει στο service; Ή υπαρχει περιπτωση να επιστρεψει; Γιατι μαλλον για G4 θα καταληξουμε, εχω δει και το αλλο θεμα με το nexus 5X αλλα δεν ξερω.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι απο ότι λένε. Επίσης αν δεις στο θέμα σε κάποιους λεγαν πως ειχαν root χωρίς να έχουν κάνει....

Το θεωρώ ξεφτίλλα να δώσεις τόσα χρήματα και μετά να σε ταπεινώνουν στα service σα σκουπίδι φτωχομπινέ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6709805#post6709805

Edited by Parhs
Link to comment
Share on other sites

Και το προβλημα διορθωνεται μονιμα αν σταλει στο service; Ή υπαρχει περιπτωση να επιστρεψει; Γιατι μαλλον για G4 θα καταληξουμε, εχω δει και το αλλο θεμα με το nexus 5X αλλα δεν ξερω.

 

Μείνε μακρία απο το G4, παιδιά ταλαιπωρούνται ήδη. Ρίξε μια ματιά στο θέμα του κινητού και θα καταλάβεις τι γίνεται.

Το 5x δεν έχει κάποιο θέμα και ότι βγάλει απο πλευράς software, αντιμετωπίζεται άμεσα με updates απο τη Google. Πολύ καλή κάμερα και φυσικά ό,τι πιο γρήγορο θα δουλέψεις σε Android στα λεφτά αυτά. Δε θα το μετανιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μείνε μακρία απο το G4, παιδιά ταλαιπωρούνται ήδη. Ρίξε μια ματιά στο θέμα του κινητού και θα καταλάβεις τι γίνεται.

Το 5x δεν έχει κάποιο θέμα και ότι βγάλει απο πλευράς software, αντιμετωπίζεται άμεσα με updates απο τη Google. Πολύ καλή κάμερα και φυσικά ό,τι πιο γρήγορο θα δουλέψεις σε Android στα λεφτά αυτά. Δε θα το μετανιώσεις.

 

http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?keyphrase=nexus+5x&from=autocomplete

 

Αν ηταν σε νορμαλ τιμη το 32 μπορει..

Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτά σου θα κοίταζα το Moto X play και το Xperia Z3, αμφότερα με 16 gb ROM αλλά με υποστήριξη micro SD.

Θεωρούνται αξιόπιστες συσκευές, έχουν καλές κάμερες, οθόνες/ηχεία όπως πρέπει, με δυνατή αυτονομία και οι δύο. Επίσης διαβάζω ότι έχουν πολύ ομαλή κίνηση γραφικών (smoothness) ανεξαρτήτως chip της κάθε μιας.

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για Nexus 5X με βλεπω να καταληγω κυριως λογω των προβληματων του G4 διοτι δεν θελω να αναλαβω το ρισκο να εμφανιστει προβλημα στο κινητου ατομου που του το προτεινα εγω. Μια ερωτηση ακομα, επειδη θελει να το κρατησει 1.5+ χρονο, το Nexus 5x πιστευετε οτι ανηκει σε αυτην την κατηγορια; Δεν θα του κανει τρελη χρηση του κινητου και ουτε παιχνιδια παιζει ουτε τιποτα, τα βασικα + browsing,facebook κλπ + φωτο. Το S2 πχ το εχει κρατησει 2-3 χρονια.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια χρήση που λες, παίζει να του βγάλει και δύο μέρες μπαταρία. Το κινητό είναι καινούργιο και η μνήμη του στα 2GB είναι μια χαρά για αυτά που αναφέρεις. Άλλωστε και στη νέα έκδοση Android που θα πάρει σίγουρα, είναι σίγουρο ό,τι θα λειτουργεί άψογα λόγω Google.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης είναι σημαντικό να μην έχει πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις, λόγω της χαμηλής έντασης του ηχείου.

http://www.gsmarena.com/lg_nexus_5x-review-1338p6.php

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για Nexus 5X με βλεπω να καταληγω κυριως λογω των προβληματων του G4 διοτι δεν θελω να αναλαβω το ρισκο να εμφανιστει προβλημα στο κινητου ατομου που του το προτεινα εγω. Μια ερωτηση ακομα, επειδη θελει να το κρατησει 1.5+ χρονο, το Nexus 5x πιστευετε οτι ανηκει σε αυτην την κατηγορια; Δεν θα του κανει τρελη χρηση του κινητου και ουτε παιχνιδια παιζει ουτε τιποτα, τα βασικα + browsing,facebook κλπ + φωτο. Το S2 πχ το εχει κρατησει 2-3 χρονια.

 

ειναι το ιδανικο κινητο για αυτα που λες με την εννοια οτι εχει ανω του μετριου (για σημερινα δεδομενα flagship) hardware αλλα μια απο τις καλυτερες καμερες εκει εξω. Οποτε για τη χρηση που λες θα επωφεληθει απο την καμερα και δε θα χασει κατι ουσιαστικο στις ελαφριες εφαρμογες που τρεχει...

Το μονο ψεγαδι που δε μπορει να σου εγγυηθει 2χρονια+ ειναι τα 2gb ram, αλλα απο την αλλη οταν ειναι google συσκευη και εχει σιγουρα αναβαθμισεις μεχρι το 2018 ε να μην ειναι το λειτουργικο optimized και για το 2gb "μικρο" ? μεγαλη πατατια τους θα ηταν....δε πιστευω οτι θα γινει.

 

Κινουμαι στην ιδια λογικη και χρηση με τη φιλη σου (πολλη καμερα, και απλες εφαρμογες κατα τ'αλλα, σπανια Gaming) οποτε το εχω αποφασισει για το Nexus και απλα περιμενω μηπως βρουμε το 32gb σε λογικη τιμη παλι...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης είναι σημαντικό να μην έχει πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις, λόγω της χαμηλής έντασης του ηχείου.

http://www.gsmarena.com/lg_nexus_5x-review-1338p6.php

 

Η ποιότητα ήχου του ηχείου είναι όντως μετριότατη, αλλά όχι και να χάνεις κλήση λόγω αυτού, ήμαρτον. Δεν ισχύει με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...