Jump to content

βοήθεια για αγορά, G4 vs Asus zenfone 2


syban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, ενδιαφερόμουν να αγοράσω το G4 αλλά με όλα αυτά που διαβάζω το έχω παγώσει, χτες είδα το zenfone 2 είναι ισάξιο ; Έχει κάνεις δουλέψει και τα 2 ; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

το zenfone εχει αρκετα υποδεεστερη καμερα απο το G4, και γενικοτερα χειροτερα specs με εξαιρεση τη ram που ομως ειναι υπερβολικα τα 4gb μαλλον για την κατηγορια του. Επισης ο intel cpu φοβιζει λιγο οσον αφορα την υποστηριξη τωρα που τους κατηργησε η intel.

 

Το G4 ειναι σιγουρα καλυτερη συσκευη συνολικα, αλλα ειναι αληθεια οτι φοβιζει τρομερα το προβλημα του Bootloop. ΑΝ το εχουν λυσει ή ΑΝ ειναι κατι που δε γινεται να σου βγει πολυ αργοτερα εκτος εγγυησης, θα πηγαινα στο G4 και ας επρεπε να παω και 1 φορα service δε χαθηκε ο κοσμος. Αλλα αν οχι τοτε μακρια καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ευχαριστώ για τη απάντηση, τότε ή θα το ρισκάρω ή θα πάω στο ακριβότερο βαρύτερο και μεγαλύτερο v10 ελπίζοντας ότι θα μπορώ να το έχω στην τσέπη την μισή μέρα… χωρίς να βλαστημάω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ευχαριστώ για τη απάντηση, τότε ή θα το ρισκάρω ή θα πάω στο ακριβότερο βαρύτερο και μεγαλύτερο v10 ελπίζοντας ότι θα μπορώ να το έχω στην τσέπη την μισή μέρα… χωρίς να βλαστημάω.

Ποιο G4.... Φίλε το V10 είναι συσκευάρα.. Με κλειστά τα μάτια πάρε το αν διαθέτεις το ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να δεις και νεξους 5χ που ειναι και φτηνη επιλογη, με πολυ καλη καμερα και φυσικα αριστο software και υποστηριξη

 

βεβαίως και είναι στις επιλογές μου το nexus 5χ, αλλά επειδή είμαι 3 χρόνια με nexus 5 με έχει κουράσει πολύ το πρόβλημα χώρου (και κάποια προβλήματα στο μικρόφωνο ακουστικό που φαντάζομαι θα ήταν μόνο στο δικό μου)

Link to comment
Share on other sites

Παρολο που απο τα 2 που λες με την προηγουμενη απαντηση που σου εδωσα φανηκε να κλινω προς το G4 , επειδη το εψαξα στο νημα του forum για τα προβληματα του (σαν υποψηφιος και εγω αγοραστης) θα προτεινα να το αποφυγεις καλυτερα αφου ειδα οτι το σοβαρο προβλημα του bootloop δεν υπαρχει τροπος να το αποφυγεις προσεχοντας να αγορασεις συσκευη με προσφατη ημερομηνια παραγωγης πχ, αλλα εχει μια Α πιθανοτητα να σου κατσει (μικρη/μεγαλη οι αποψεις διιστανται αλλα σιγουρα δεν ειναι ελαχιστη) ακομα και να παρεις συσκευη που παρηχθει....χθες. Αυτο μου δειχνει οτι το προβλημα δεν εχει λυθει και δεν ηταν τοσο απλο να λυθει σε βαθμο που η LG απλα δεν αφιερωσε τους απαραιτητους πορους (μαλλον ηθελε πληρη επανασχεδιασμο του software ειδαλως θα ειχε λυθει σε νεοτερο hardware revision) και προσωπικα διεγραψα τη συσκευη απο τη λιστα μου σαν υποψηφια...

 

Αυτο βεβαια δε σημαινει οτι πρεπει σων και καλα να πας στο Zenfone....το Nexus 5X που σου προταθηκε ηδη νομιζω αποτελει τελεια επιλογη στη σημερινη τιμη του, απλα οπως σωστα λες οτι περιοριζοσουνα με το 5αρι με το χωρο, ας κανεις λιγο υπομονη να παρεις το 32αρι σε κανα 15νθημερο που λογικα θα εχει τιμη αντιστοιχη/φτηνοτερη του G4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ευχαριστώ για τη απάντηση, τότε ή θα το ρισκάρω ή θα πάω στο ακριβότερο βαρύτερο και μεγαλύτερο v10 ελπίζοντας ότι θα μπορώ να το έχω στην τσέπη την μισή μέρα… χωρίς να βλαστημάω.

 

192 γραμμάρια σε καλοκαιρινό παντελόνι ή σορτς ούτε καν.. μονο σε τσαντάκι/μπανάνα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

192 γραμμάρια σε καλοκαιρινό παντελόνι ή σορτς ούτε καν.. μονο σε τσαντάκι/μπανάνα:rolleyes:

 

Επειδή το πήρα δεν είναι τόσο τα γραμμάρια όσο το μέγεθος.

 

Δεν το εχω με το ένα χέρι και είμαι πάνω απο 2μ με ανάλογη παλάμη.

Link to comment
Share on other sites

Και με αυτά και με 152 βιντεακια που είδα σήμερα για το v10, καλό χρυσό αλλά δεν θα βολέψει. Το ρίσκο είναι πιο κοντά πλέον, θα περιμένω λίγο μήπως πέσει το nexus 5χ 32, 1-2 weeks το πολύ και αν οχι g4, αν και σήμερα μέσα σε όλα έβλεπα και το flex 2 που μοιάζει πολύ με το g4 αλλά είναι κοντά στην τιμή και νομίζω δεν αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...