Jump to content

Κωδικός σε usb stick


lek88
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω ένα usb stick SanDisk με σημαντικά αρχεία μέσα και θέλω να του βάλω κωδικό για να μην έχουν άλλοι πρόσβαση. Γίνεται?

 

Έχει μέσα το στικακι ένα πρόγραμμα για να βαλω προστασία αλλά όταν το πατάω με πετάει στην ιστοσελίδα της SanDisk και μου ζητάει 13€ για να βαλω την οροστασια!! Υπάρχει άλλη λύση? Ευχαριστώ! Έχω Windows 7 αν βοηθάει...

 

<<<<<>>>>EDIT: βρήκα λύση. Είχε ένα σημείο μέσα στο προγραμματακι που έβαλα τους φάκελους που ήθελα και τους κλείδωσε. Μπορεί να διαγραφεί το θέμα.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα εχω ενα στικακι turboX και θελω να του βαλω κωδικο κλειδωματος. δοκιμασα 2 προγραμματα το USB Safeguard & rohos mini drive αλλα δεν τα καταφερα. υπαρχει καποιο πιο ευχρηστο? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει windows 7 ultimate ή windows 10 Pro τοτε υπαρχει ενσωματομενο το bitlocker που κανει αυτη τη δουλεια. Το βρισκετε στο control panel.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει windows 7 ultimate ή windows 10 Pro τοτε υπαρχει ενσωματομενο το bitlocker που κανει αυτη τη δουλεια. Το βρισκετε στο control panel.

εχω τα windows 10. που ακριβως βρισκεται αυτο? δεν το βρηκα

Link to comment
Share on other sites

εχω τα windows 10. που ακριβως βρισκεται αυτο? δεν το βρηκα

 

Το Bitlocker βρίσκεται μόνο στα Windows 10 Pro, εσύ λογικά θα έχεις την home έκδοση και δεν το βρίσκεις.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...