Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αξιζει το κινητο στα 240 ευρω;

Θα μου βγαλει αρκετο καιρο ή θα βγει καθολου ελλατωματικο;

 

που να ξέρουμε δεν ήμαστε μέσα στο μεταχειρισμένο που θες να πάρεις

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, όσοι έχετε τη συσκευή σε stock κατάσταση, έχετε πάρει κάνα update τελευταία;

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το τελευταίο είναι το 2.41.401.41 με security 1η Ιουλίου 2017 (πόσο τελευταία εννοείς; )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι!μετα απο καιρο ειπα να επιστρεψω στην htc μ ενα m10 μεταχειρισμενο!εχω το εξης θεμα λοιπον:πολλες αποσυνδεσεις στο wifi!το χει κανεις αλλος;λετε να εχει προβλημα το τηλ;στο ιδιο ρουτερ εχω αρκετες συσκευες κ καμια δεν εχει αποσυνδεσει!για να σας προλαβω η αποσταση απο το ρουτερ ειναι 1,2 μετρα κ δοκι,ασα κ εκλεισα ολες τις συσκευες κ παλι τα ιδια....υπαρχει καποια λυση;εκτος αν γενικα το wifi ειναι τοσο αδυναμο γιατι σπανια το βλεπω φουλ παρολο που δεν εχει μεγαλη αποσταση απο το ρουτερ

 

Λοιπον αλλαξα το ρουτερ απο 2,4 στα 5μεγαχερτζ κ δεν κανει αποσυνδεσεις...ομως δε διαβαζει ο υπολογιστης τοwifi....τελικα μαλλον φαινεται χοντρη πατατα απο htc.εχει καποιος αλλος καμια ιδεα?γιατι δε γινεται πχ να φυγεις ενα σκ κ επειδη το τηλ δε δουλευει στα 2,4 να χρησιμοποεις μονο δεδομενα...

lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο είναι το 2.41.401.41 με security 1η Ιουλίου 2017 (πόσο τελευταία εννοείς; )

Το είχα μέχρι Ιούλιο και δεν είχα πάρει update. Πήρα τότε ένα axon 7 (zte) κινέζικη έκδοση και έχει πάρει από τότε 3 update, πριν λίγες μέρες του Σεπτέμβρη τα security patch και με κάνει να συγκρίνω πολύ αρνητικά το δεκάρι... Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αλλαξα το ρουτερ απο 2,4 στα 5μεγαχερτζ κ δεν κανει αποσυνδεσεις...ομως δε διαβαζει ο υπολογιστης τοwifi....τελικα μαλλον φαινεται χοντρη πατατα απο htc.εχει καποιος αλλος καμια ιδεα?γιατι δε γινεται πχ να φυγεις ενα σκ κ επειδη το τηλ δε δουλευει στα 2,4 να χρησιμοποεις μονο δεδομενα...
Φίλε μου εγώ το router το έχω στα 2,4 και δεν έχω αποσυνδέσεις. Κάτι άλλο στο κάνει. Βέβαια δεν έχει και τον πιο ισχυρό δέκτη. Μήπως έχεις παρεμβολές; Χρησιμοποιείς κάποιο repeater/extender; Έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όταν το πήρες; Ποιά έκδοση λογισμικού έχεις;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ το router το έχω στα 2,4 και δεν έχω αποσυνδέσεις. Κάτι άλλο στο κάνει. Βέβαια δεν έχει και τον πιο ισχυρό δέκτη. Μήπως έχεις παρεμβολές; Χρησιμοποιείς κάποιο repeater/extender; Έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όταν το πήρες; Ποιά έκδοση λογισμικού έχεις;

 

Φιλε fick σ ευχαριστω καταρχην για την απαντηση!δεν εχω repeater /extender.ολες οι υπολοιπες συσκευες δουλεουν κανονικ!εκδοδη λογισμικου 2.41.401.41.Εκανα επαναφορα εργοστασιακων κ απο το ,ενου ρυθμισεων αλλα κ απο recovery mode

lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Φιλε fick σ ευχαριστω καταρχην για την απαντηση!δεν εχω repeater /extender.ολες οι υπολοιπες συσκευες δουλεουν κανονικ!εκδοδη λογισμικου 2.41.401.41.Εκανα επαναφορα εργοστασιακων κ απο το ,ενου ρυθμισεων αλλα κ απο recovery mode
Θα σου πω δύο πράγματα. Ένα λογικό κι ένα κάπως περίεργο. Το ένα είναι ερώτημα: ποιό router έχεις; Το δεύτερο είναι το γιούχου του θέματος. Όταν είχα το HTC M7 υπήρχε ένα γιατροσόφι για τις αποσυνδέσεις. Έμπαινες στις ρυθμίσεις WiFi κι από εκεί στις ρυθμίσεις του WiFi direct. Εκεί έκανες μετονομασία συσκευής από το menu πάνω δεξιά και έβαζες HTC M7 αντί για το αυτόματο όνομα που βγάζει. Κουλό αλλά έπιανε. Ρίξε μια ματιά.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:D

Θα σου πω δύο πράγματα. Ένα λογικό κι ένα κάπως περίεργο. Το ένα είναι ερώτημα: ποιό router έχεις; Το δεύτερο είναι το γιούχου του θέματος. Όταν είχα το HTC M7 υπήρχε ένα γιατροσόφι για τις αποσυνδέσεις. Έμπαινες στις ρυθμίσεις WiFi κι από εκεί στις ρυθμίσεις του WiFi direct. Εκεί έκανες μετονομασία συσκευής από το menu πάνω δεξιά και έβαζες HTC M7 αντί για το αυτόματο όνομα που βγάζει. Κουλό αλλά έπιανε. Ρίξε μια ματιά.

 

Το ρουτερ ειναι το vdsl2 του οτε.θα το δοκιμασω αυτο που λες το δευτερο μπας κ πιασει....παντως σ ευχαριστω για τις απαντησεις σου!

lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

:D

 

Το ρουτερ ειναι το vdsl2 του οτε.θα το δοκιμασω αυτο που λες το δευτερο μπας κ πιασει....παντως σ ευχαριστω για τις απαντησεις σου!

No problem man. Μακάρι να πιάσει.

Δεν googlάρεις το μοντέλο του router σε συνδυασμό με το HTC 10 μήπως βγάλει κάποια γνωστή ασυμβατότητα;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

No problem man. Μακάρι να πιάσει.

Δεν googlάρεις το μοντέλο του router σε συνδυασμό με το HTC 10 μήπως βγάλει κάποια γνωστή ασυμβατότητα;

Σωστο κ αυτο!γιατι γενικα ειναι καλη συσκευη κ αν δεν στρωσει δε βλεπω να το κραταω!θα το δοκιμασω αυριο κ στη δουλεια να δω αν θα εχει αποσυνδεσεις!

lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κάτοχος εδώ και σχεδόν 2 μήνες και έχω παρατηρήσει ένα περίεργο πρόβλημα: ενώ έχω καλό σήμα 4G, έχω ανύπαρκτο 3G. Αν χαθεί το 4G γυρνάει σε 2G (EDGE). Το βάζω 3G only και πιάνει οριακά ή αποσυνδέεται τελείως. Η ϊδια SIM σε άλλη συσκευή πιάνει καμπάνα 3G. Δεν μιλάω για περιοχές με πρόβλημα στην κάλυψη, κέντρο Αθήνας έγιναν οι δοκιμές. Λογικά το έκανε από την αρχή αλλά δεν το είχα παρατηρήσει! Καμία ιδέα; Να το στείλω για service;

Κανένας...; :(

Link to comment
Share on other sites

Κανένας...; :(
Εκτός από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δε βλέπω άλλη λύση.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αμερικανικο μοντελο,το καλυπτει η εγγυηση...??

 

Ειναι ξεκλειδωτο,θα εχει θεμα στην Ελλαδα...???:confused:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εγγύηση δεν νομίζω. Μου ήρθε ένα μικρό update 85 mb αλλά δεν έχω ιδέα τι άλλαξε.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κανενα προγραμμα να κανει καλο back up ειδικα τις εφαρμογές με τα δεδομένα τους υπαρχει?

Θελω να του κανω μια επαναφορα γιατι τωρα τελευταία τρωει κατι φλασιες kαι η μπαταρία πεφτει γρήγορα.

Το λειτουργικό σύστημα android σκαρφαλωνει στο 30% περιπου και δεν μπορω να βρω τι φταιει.

Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι καμια φορα οταν το ξεκλειδωνω, αναβει το πορτοκαλί led της φορτισης για μερικα δευτερα. Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαίνει ή αλλιως προτεινετε μου ενα καλο πρόγραμμα επαναφορας.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ύστερα απο αρκετο ψάξιμο, μια αναβάθμιση των google services εκανε τη ζημια.

Εγινε απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση και ολα κομπλε τωρα.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ύστερα απο αρκετο ψάξιμο, μια αναβάθμιση των google services εκανε τη ζημια.

Εγινε απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση και ολα κομπλε τωρα.

 

Ως συνήθως αυτά είναι που κολλάνε και τρώνε την μπαταρία

Δεν είσαι ο μόνος όλοι το έχουμε πάθει κατά καιρούς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η αγορά του ? Έχω s6 edge plus σκέφτομαι να το δώσω και να πάρω άλλο και ένα από τα υποψήφια είναι αυτό....
Link to comment
Share on other sites

Ως συνήθως αυτά είναι που κολλάνε και τρώνε την μπαταρία

Δεν είσαι ο μόνος όλοι το έχουμε πάθει κατά καιρούς

 

Ισχυει αυτο που λες.

Ευτυχως γλιτωσα την επαναφορα γιατι βαριομουνα το στησιμο.

Με τα htc εχω ξεχασει τι θα πει επαναφορα :p

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αυτο που λες.

Ευτυχως γλιτωσα την επαναφορα γιατι βαριομουνα το στησιμο.

Με τα htc εχω ξεχασει τι θα πει επαναφορα :p

 

Αυτό είναι και το όλο νόημα των smartphone

Αν είναι να κάνουμε κάθε φορά setup από την αρχή τι νόημα έχει να λέγονται ota αναβαθμίσεις;

Ο τελικός χρήστης δεν πρέπει να ασχολείται με αυτά.

Αγοράζεις την συσκευή και μέσα στα χρήματα πληρώνεις και το τμήμα προγραμματισμού του λογισμικού. Ας καθίσουν να τα φτιάξουν να αναβαθμίζουμε και να συνεχίζει η συσκευή να δουλεύει έτσι εύκολα

 

Δεν λέω ότι είναι κάτι τόσο εύκολο ο προγραμματισμός που μπορεί να το κάνει ο καθένας αλλά για αυτό πληρώνονται και βρίσκονται εκεί αλλιώς θα ήταν ο καθένας μας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα με τη λήψη 3G το έχω μόνο εγώ;

Αν χαθεί το 4G με "κατεβάζει" συνήθως σε EDGE. Αν επιλέξω αυτόματα 3G/4G έχω συνήθως EDGE. Αν βάλω μόνο 3G χάνει τελείως το δίκτυο!

Όλα αυτά κέντρο Αθήνας, δοκιμή με COSMOTE και Vodafone.

Οι ίδιες SIM σε άλλες συσκευές όλα καλά...

Έκανα factory reset και δεν διορθώθηκε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα με τη λήψη 3G το έχω μόνο εγώ;

Αν χαθεί το 4G με "κατεβάζει" συνήθως σε EDGE. Αν επιλέξω αυτόματα 3G/4G έχω συνήθως EDGE. Αν βάλω μόνο 3G χάνει τελείως το δίκτυο!

Όλα αυτά κέντρο Αθήνας, δοκιμή με COSMOTE και Vodafone.

Οι ίδιες SIM σε άλλες συσκευές όλα καλά...

Έκανα factory reset και δεν διορθώθηκε κάτι.

 

Βάλε αυτόματο 4g/3g

Αν δεις ότι έχεις θέματα και σε περιοχές άλλες που οι διπλανοί σου δεν έχουν κανένα πρόβλημα τότε κάτι έχει η μητρική σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η αγορά του ? Έχω s6 edge plus σκέφτομαι να το δώσω και να πάρω άλλο και ένα από τα υποψήφια είναι αυτό....

 

Στα ποσά λεφτά είναι το budget σου?

Link to comment
Share on other sites

Περασε κανεις το apk του sense 9.5 ?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...