Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Galaxy S7 γ@μ#ει, HTC τα έκανες μουτι πάλι, μπλα μπλα.. ορίστε και μια πικ απο πίσω (sic)!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160528/5cd3f200e88c63be45e3889668964533.jpg

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Πολυ ωραιο φαινεται!

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βλέπω ξενερωμενους χρήστες του 10 ή μου φαίνεται ;

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ όχι, για εμένα ο,τι καλυτερο έχω πιασει φέτος!

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ξενερωμενους χρήστες του 10 ή μου φαίνεται ;

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε σχεση με το Α9 αν δεις την διαφορα τιμης που εχουν ελα να μου πεις αν αξιζει.:lol:

σημερα κατεβηκα στο υπογειο απο τον 3ο οροφο που μενω...

το 10αρι δεν ειχε wifi απο το σπιτι μου.

το Α9 ειχε.

επισης επαναλαμβανω το Α9 εχει πιο φωτεινη οθονη απο το 10αρι αν στο 10αρι δεν εχετε sharp.

 

Το κινητο ειναι πανεμορφο αλλα οχι στα 699Ε που εδωσα.

υπερβολικα.

Galaxy S7 γ@μ#ει, HTC τα έκανες μουτι πάλι, μπλα μπλα.. ορίστε και μια πικ απο πίσω (sic)!

 

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

οχι δεν ειμαι εγω αυτος που λες.

εχω παρει τοσα HTC ειμαι φανατικος.Ομως νευριαζω οταν ο συναδελφος μου εχει στις ιδιες ρυθμισεις ανωτερη οθονη απο μενα.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με το Α9 αν δεις την διαφορα τιμης που εχουν ελα να μου πεις αν αξιζει.:lol:

σημερα κατεβηκα στο υπογειο απο τον 3ο οροφο που μενω...

το 10αρι δεν ειχε wifi απο το σπιτι μου.

το Α9 ειχε.

επισης επαναλαμβανω το Α9 εχει πιο φωτεινη οθονη απο το 10αρι αν στο 10αρι δεν εχετε sharp.

 

Το κινητο ειναι πανεμορφο αλλα οχι στα 699Ε που εδωσα.

υπερβολικα.

οχι δεν ειμαι εγω αυτος που λες.

εχω παρει τοσα HTC ειμαι φανατικος.Ομως νευριαζω οταν ο συναδελφος μου εχει στις ιδιες ρυθμισεις ανωτερη οθονη απο μενα.

 

Παιδιά το κινητό τα σπάει..το έχω 20 μέρες και απλός έχω να πω ότι είναι άψογο..δώστε λιγάκι χρόνο να πάρει καμιά αναβάθμιση..αμαν.. Και για την κάμερα μίλησα με HTC Europe.και ετοιμάσουν καλή αναβάθμιση..παρα αυτά το κινητό είναι στιβαρό και και από ποιότητα είναι από τα καλύτερα..ειχα το s7 edge και το έδωσα γιατί ήταν σαν να κρατάω ψεύτικο..τοHTC έχει καλύτερο κράτημα και το αισθάνεσαι στο χέρι καλά..μπαταρια βγάζει μια μέρα άνετα. Φόρτιση απλός δεν υπάρχει πάρα πολύ σφαίρα..σε όλα είναι πολύ καλό.. Και σε λιγάκι με νέο update θα στρώσει τελείως..αααα και φώτο τα σπάει.εβγαλα αρκετές τώρα που ήμουν διακοπές.και είναι σαν του s7edge. Και ακόμα εχει ψωμί ή κάμερα Ε..θελει λιγάκι δουλειά.στο focus..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Μην μπαίνετε στην διαδικασία να το συγκρίνεται με το s7 κι ειδικά το edge,αν και για να ακούγεται συνέχεια,μάλλον για πολλούς είναι μετρό σύγκρισης.

Αυτή την στιγμή το 7 είναι οτι καλύτερό υπάρχει,κάμερα,μπαταρία,ασύρματη φόρτιση,οθόνη,τα υπόλοιπα ακολουθούν και σε κάποια specs υστερούν κιόλας.

Καλό είναι λοιπόν να παραμένει η συζήτησή αποκλειστικά για την συσκευή η να ανοιχθεί άλλο θέμα στους διαξιφισμούς για πιο αναλυτικές συγκρίσεις.

Τα έχω στα χέρια μου και ξέρω προσωπικά πολύ καλά πιο χάνει,υστερεί,υπερτερεί.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Eνα ενδιαφερον review :)

http://www.xda-developers.com/the-htc-10-xda-review/

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

τι ακουστικα χρησιμοποιειτε με το 10αρι;

 

θελω να παρω καλά,εχω μονο κατι απο iPhone

επισης να προσθεσω δεν εχει παθει γρατζουνια μετα απο τοσες μερες και το εχω γυμνο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια έκδοση φοράτε; Εμένα έχει την 1.30.709.1

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει την 130.401.1 αλλα βλεπω εδω η ποιο νεα ειναι αυτη..http://www.htc.com/us/support/htc-10/news/
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα αμερικάνικα πήραν την 1.53 αυτά διαβάζω τώρα

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα αμερικάνικα πήραν την 1.53 αυτά διαβάζω τώρα

Ναι, και ήταν και μεγαλουτσικο, 370 κάτι mb..

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

τι ακουστικα χρησιμοποιειτε με το 10αρι;

 

θελω να παρω καλά,εχω μονο κατι απο iPhone

επισης να προσθεσω δεν εχει παθει γρατζουνια μετα απο τοσες μερες και το εχω γυμνο.

Θες σωστα ακουστικα για να δεις τις δυνατοτητες του dac του τηλεφωνου.Αυτα του iphone δεν κανουν.

Προσωπικά χρησιμοποιώ για in ear τα klipsch s4 και sennheiser cx-5

Για on-ear που ειναι ποιοτικα,βολικα στη μεταφορα αλλα και ομορφα τα sennheiser momentum,τα οποια ειναι και ευκολοδηγητα απο ολες τις φορητες συσκευες

 

Οσοι εχετε το 10 με τα καλα ακουστικα που δινει τι γνωμη εχετε? Πωλουνται χωριστα να δουμε χαρακτηριστικα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Θες σωστα ακουστικα για να δεις τις δυνατοτητες του dac του τηλεφωνου.Αυτα του iphone δεν κανουν.

Προσωπικά χρησιμοποιώ για in ear τα klipsch s4 και sennheiser cx-5

Για on-ear που ειναι ποιοτικα,βολικα στη μεταφορα αλλα και ομορφα τα sennheiser momentum,τα οποια ειναι και ευκολοδηγητα απο ολες τις φορητες συσκευες

 

Οσοι εχετε το 10 με τα καλα ακουστικα που δινει τι γνωμη εχετε? Πωλουνται χωριστα να δουμε χαρακτηριστικα?

 

 

http://www.htc.com/gr/accessories/htc-high-res-audio-earphones/#!pid=htc-10

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Στο διπλανο forum με τις αγγελιες ,απο χτες εχουν μπει 4 τα 2 εχουν πωληθει , τι εγινε τα παιρνουν και τα πουλανε:wacko:

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο πρόβλημα το HTC 10 VS s7 edge... δεν ξέρω τι να διαλέξω, χρόνια στην ΗΤC και ειναι με διαφορά η πιο smooth android experience, ποτέ κόλλημα από το μ7 μέχρι και τώρα που έχω το μ8 ΑΛΛΑ

1) φοράω polarized γυαλιά ηλίου που ΔΕΝ γίνεται να δεις την οθόνη των HTC και με έχει κουράσει είναι η αλήθεια

2) είναι ακριβότερο από το σ7 και με χειρότερη (ναι ας το παραδεχτούμε) οθόνη και κάμερα και ίσως μπαταρία (όσο κορυφή και να είναι το sense)

3) ότι σάμσουνγκ είχα είχε καλύτερο δέκτη wifi από το htc..

 

Από την άλλη όλοι ξέρουμε (είχα σ2+σ4) τα σάμσουνγκ κολλάνε και από s6 edge+ φίλου έχω δει να κάνει μόνη της συσκευή 2 μηνών ριστάρτ... και το σ7 αν σου πέσει από τα χέρια το έκλαψες, χάλια ηχεία επειδή είναι αδιάβροχο.. drop test

video 10 vs 7..

 

Αν κάποιος τα έχει δουλέψει και τα 2 δύο θα ήθελα μια αντικειμενική γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σε λαθος θρεντ ομως φιλε μου, προσπαθουμε να συζηταμε μονο για το 10 εδω. Edited by bvb

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Θες σωστα ακουστικα για να δεις τις δυνατοτητες του dac του τηλεφωνου.Αυτα του iphone δεν κανουν.

Προσωπικά χρησιμοποιώ για in ear τα klipsch s4 και sennheiser cx-5

Για on-ear που ειναι ποιοτικα,βολικα στη μεταφορα αλλα και ομορφα τα sennheiser momentum,τα οποια ειναι και ευκολοδηγητα απο ολες τις φορητες συσκευες

 

Οσοι εχετε το 10 με τα καλα ακουστικα που δινει τι γνωμη εχετε? Πωλουνται χωριστα να δουμε χαρακτηριστικα?

 

ευχαριστω.

Θα αγορασω

 

 

;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικα δειχνουν πολυ καλα σε χαρακτηριστικα,

παιζουν σε τιμη 60-80 ευρω για τα αντιστοιχα χαρακτηριστικα στην αγορα.

Μου εκανε μεγαλη εντυπωση η αντισταση που εχουν στα 35Ω, αυτο δειχνει οτι το dac που εχει το htc 10 μπορει να οδηγησει και πανακριβα ακουστικα που στοιχιζουν μερικες εκατονταδες ευρω.

 

Παντως πολυ καλη κινηση να παρεχουν στον καταναλωτη ολοκληρωμενη ακουστικη εμπειρια,οχι μονο το dac αλλα και αντιστοιχα ποιοτικα ακουστικα ωστε να καταλαβαινουν τη διαφορα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μεγάλο πρόβλημα το HTC 10 VS s7 edge... δεν ξέρω τι να διαλέξω, χρόνια στην ΗΤC και ειναι με διαφορά η πιο smooth android experience, ποτέ κόλλημα από το μ7 μέχρι και τώρα που έχω το μ8 ΑΛΛΑ

1) φοράω polarized γυαλιά ηλίου που ΔΕΝ γίνεται να δεις την οθόνη των HTC και με έχει κουράσει είναι η αλήθεια

2) είναι ακριβότερο από το σ7 και με χειρότερη (ναι ας το παραδεχτούμε) οθόνη και κάμερα και ίσως μπαταρία (όσο κορυφή και να είναι το sense)

3) ότι σάμσουνγκ είχα είχε καλύτερο δέκτη wifi από το htc..

 

Από την άλλη όλοι ξέρουμε (είχα σ2+σ4) τα σάμσουνγκ κολλάνε και από s6 edge+ φίλου έχω δει να κάνει μόνη της συσκευή 2 μηνών ριστάρτ... και το σ7 αν σου πέσει από τα χέρια το έκλαψες, χάλια ηχεία επειδή είναι αδιάβροχο.. drop test

video 10 vs 7..

 

Αν κάποιος τα έχει δουλέψει και τα 2 δύο θα ήθελα μια αντικειμενική γνώμη.

Δεν εχω χρησιμοποιησει το htc 10 αλλα θα σου πω ενα σημαντικο μειονεκτημα του S7 EDGE που το εχω χρησιμοποιησει.

 

Δεν βολευει το πιασιμο του,οσο και να το προσπαθησεις να το συνηθισεις με το ενα χερι δεν μπορεις να κανεις τη δουλεια σου ευκολα.

Απλα καθημερινα παραδειγματα,οταν εισαι ξαπλωμενος θελεις οπωσδηποτε 2 χερια.

Οταν εισαι στην κινησει δεν μπορεις να το χρησιμοποιησεις ευκολα με το ενα χερι (να στειλεις ενα γρηγορο μηνυμα πχ) καθως πατας πολυ ευκολα με την παλαμη την ακρη της οθονης και ειτε δεν ακουει ειτε πατας οτι να ναι,πολυ σπαστικο αυτο.

Ακομα και χαλαρος να εισαι στο γραφειο ή σε μια καφετερεια πρεπει να το κρατας λιγο ελαφρα,λεπτεπιλεπτα:p, για χρηση με το ενα χερι.

Αν βαλεις βεβαια θηκη αλλαζει προς το καλυτερο το πιασιμο αλλα οχι οπως το απλο s7 πχ.

 

Απο κει και περα τα ζυγιζεις και αποφασιζεις. Για την καμερα να ξερεις οτι ολα τα samsung βγαζουν ωραιοποιημενες φωτογραφιες και οχι ρεαλιστικες,αυτονομια θα ναι καλυτερη στο edge αλλα τη μερα οπως φαινεται τη βγαζεις και με τα 2,για την οθονη πιστευω ειναι περισσοτερο προσωπικη επιλογη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Στο διπλανο forum με τις αγγελιες ,απο χτες εχουν μπει 4 τα 2 εχουν πωληθει , τι εγινε τα παιρνουν και τα πουλανε:wacko:

Όντως έχουν μπει 2-3...όμως Ποιος ο λόγος να το πάρεις για 30_40€ από εκεί

 

Ειδικά Εάν κάποιος έχει και μια επιχείρηση και το κόψει τιμολόγιο το ΦΠΑ στα 650 είναι τουλάχιστον 150€ που γλυτώνει...

 

Στάλθηκε από το HTC One M9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δεν μετάνιωσα που το έστειλα πίσω και ίδιος για την οθόνη του που ήταν χάλια

 

εγω αποφασισα να μην το δωσω ομως επειδη πιστευω εχω θεμα με την οθονη και το ματι μου σε αυτα πεφτει,θα ζητησω αλλαγη.

Ομως δεν το δινω.

 

καλο χρυσο το S7edge αλλα την αισθηση στο χερι του 10 δεν την πιανει.

Αναγνωριζω την ανωτεροτητα του σε ολους τους τομεις ,ομως για τις πολυ ειδικες αναγκες μου,μαλλον το 10αρι ειναι η επιλογη μου.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχουν μπει 2-3...όμως Ποιος ο λόγος να το πάρεις για 30_40€ από εκεί

 

Ειδικά Εάν κάποιος έχει και μια επιχείρηση και το κόψει τιμολόγιο το ΦΠΑ στα 650 είναι τουλάχιστον 150€ που γλυτώνει...

 

Στάλθηκε από το HTC One M9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

AAA.. μαλιστα :) δεν το ηξερα αυτο με το τιμολογιο ,απλα μου εκανε εντυπωση που τα πουλανε τοσο γρηγορα και για αυτο

εγραψα , θα το τιμησεις καποια στιγμη?

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σε λαθος θρεντ ομως φιλε μου, προσπαθουμε να συζηταμε μονο για το 10 εδω.

 

Ποιο κομμάτι του ποστ δεν μιλάει για το 10; Επίσης το 80% των χρηστών που γράφουν εδώ δεν έχουν παραλάβει καν το κινητό απ'όσο διάβασα λόγω μη διαθεσιμότητας και ψάχνουν πληροφορίες όπως εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...