Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα τηλέφωνα που είναι μεταλλικά τα νιώθεις πολύ πιο ζεστά αλλά αυτό είναι καλό

Αποβάλουν έτσι την θερμότητα προς τα έξω. Γι αυτό την αισθάνεσαι περισσότερο

Στα αλλά τηλέφωνα πλαστικά και λοιπά μπορεί εσυ σαν κάτοχος να μην αισθάνεσαι να καίει από έξω αλλά αυτό καίει από μέσα και δεν βγάζει την θερμότητα προς τα έξω

 

Αρα φιλε μου εγω πουτο εχω σε θηκη armor spigen του αλλαζω τα φωτα τωρα το καλοκαιρι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε σεις :lol::lol::p καθηστε καλα:lol: το μ9 μου πιανει για πλακα τα 40ρια ελεω snap 810

και παροτι εχει βγει mod για ριχνει τη θερμοκρασια αυτο, ακαθεκτο προς τα πανω:lol:

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Τα τηλέφωνα που είναι μεταλλικά τα νιώθεις πολύ πιο ζεστά αλλά αυτό είναι καλό

Αποβάλουν έτσι την θερμότητα προς τα έξω. Γι αυτό την αισθάνεσαι περισσότερο

Στα αλλά τηλέφωνα πλαστικά και λοιπά μπορεί εσυ σαν κάτοχος να μην αισθάνεσαι να καίει από έξω αλλά αυτό καίει από μέσα και δεν βγάζει την θερμότητα προς τα έξω

 

Αυτο ειναι σχετικο, φιλε Τασο.

 

Οτι ειναι πλαστικο δεν σημαινει οτι καιει απο μεσα, ουτε οτι ειναι μεταλλικο και το αισθανεσαι ζεστο σημαινει οτι ετσι πρεπει να ειναι και οτι δεν ειναι υπερ του δεοντος.

 

Οταν το αισθανεσαι ζεστο στο χερι, σημαινει οτι σιγα σιγα αρχιζουν τα throttling.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι σχετικο, φιλε Τασο.

 

Οτι ειναι πλαστικο δεν σημαινει οτι καιει απο μεσα, ουτε οτι ειναι μεταλλικο και το αισθανεσαι ζεστο σημαινει οτι ετσι πρεπει να ειναι και οτι δεν ειναι υπερ του δεοντος.

 

Οταν το αισθανεσαι ζεστο στο χερι, σημαινει οτι σιγα σιγα αρχιζουν τα throttling.

 

Throttling το htc10;;;δν νομιζω φιλε μου....γιατι εαν συνεβαινε αυτο θα επακολουθουσε κ το lag...πραγμα που δν υπαρχει ουτε στους 50 βαθμους στο htc....στο s7 edge,στο iphone 6s, μπορει να τα βρεις...εδω οχι

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει το παραμικρό throttle το 10αρι .Ειδικά με pnp thermal tweaks είναι ακόμη πιο κρύο.

 

HTC 10 Black leather Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ροοτ φυσικά.

 

HTC 10 Black leather Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι σχετικο, φιλε Τασο.

 

Οτι ειναι πλαστικο δεν σημαινει οτι καιει απο μεσα, ουτε οτι ειναι μεταλλικο και το αισθανεσαι ζεστο σημαινει οτι ετσι πρεπει να ειναι και οτι δεν ειναι υπερ του δεοντος.

 

Οταν το αισθανεσαι ζεστο στο χερι, σημαινει οτι σιγα σιγα αρχιζουν τα throttling.

 

Σχετικό με τι?

Το πλαστικό δεν έχει την ιδιότητα να βγάζει την θερμότητα προς τα έξω στο περιβάλλον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ζεσταίνεται ευκολα, πολύ πιο εύκολα από το mate 8 που επίσης έχω και είναι ολο μεταλλικό.

 

Επίσης καταλαβαίνω μερικό throttling αν το ζορίσω πιο πολύ από ότι ήθελε.

 

Τέλος ανεβάζει θερμοκρασία και σε απλά πράγματα, ενώ νιώθεις τη ζέστη και στο γυαλί μπροστά δυστυχώς πράγμα που δυσχεραίνει την ομιλία καθώς μετά καίει το αυτί σου.

 

Σήμερα πάντως με έβγαλε παλικάρι η μπαταρία σε δρόμο και παραλία, και τη βλέπω με τη χρήση που κάνω να με φτάνει ως το βράδυ της 2ης μέρας, σχετικά εύκολα.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόσφατα είχα 59 βαθμούς και παραπάνω γιατί όταν έβαλα την εφαρμογή να δω θερμοκρασία ήταν ήδη σε καλύτερη μοίρα.

Το σήμα της μπαταρίας είχε γίνει γκρι και είχε βγάλει ένα θαύμαστικο....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόσφατα είχα 59 βαθμούς και παραπάνω γιατί όταν έβαλα την εφαρμογή να δω θερμοκρασία ήταν ήδη σε καλύτερη μοίρα.

Το σήμα της μπαταρίας είχε γίνει γκρι και είχε βγάλει ένα θαύμαστικο....

 

59 βαθμοι μονο με gaming και βαρυ μαλιστα...δν πιστευω να ειχες τετοια θερμοκρασια με ιντερνετ μονο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη μπαταρία το είχα δει κατακαλόκαιρο με το Α9 να εκτελεί χρέη GPS στο ταμπλό.

 

Εννοείται το έκλεισα ( και πήγαινα στα τυφλά :p)

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παντως οποιοδήποτε κινητό ή υπολογιστής, αν φτασει σε ενα συγκεκριμένο σημείο η θερμοκρασία του που εχει οριστεί ως κρισιμη απο τον κατασκευαστή, τότε σβήνει για λογους ασφαλείας προφανώς. Οπότε δεν τίθεται θεμα να πάθει κάτιη συσκευή ακομα και στα πιο ακραία οπως αυτο με το ταμπλο για χρεη GPS που ειπώθηκε. Πάντως 59 βαθμοί θερμοκρασία είναι πολύ υψηλή θερμοκρασία και για να δουλεύει ακόμα, σημαίνει πωςδεν έχει πρόβλημα στη λειτουργία του. Το αλουμίνιο γενικά επαγει γρήγορα τη θερμότητα αλλά δεν την αποβάλει γρήγορα (πρέπει να έρθει σε επαφή με κάτι και τοτε θα γίνει πιο γρήγοραη διαδικασία) . Περίπου σα τις λαμαρινες στα αυτοκίνητα ενα πράμα. Βεβαια το κινητό δεν ειναι μονο αλουμίνιο, αλλα κάποιο κράμα, γιατί αλλιως θα λυγιζε σα χαρτοπετσέτα :p :p :p

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

59 βαθμούς με χρήση google DUO και ήταν πολύ παραπάνω σίγουρα....απλά μέχρι να κατεβάσω app για θερμοκρασία έπεσε και έφτιαξε και το σήμα μπαταρίας...
Link to comment
Share on other sites

Με duo κοντεψε να πάρει φωτιά και σε εμένα τις προάλλες αν και δεν μου έβγαλε κάποια προειδοποίηση ή κάτι τέτοιο

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με αυτά που γράφετε, απορώ, πόση ώρα συνεχόμενη μπορείτε να γράψετε βίντεο σε 4Κ ή FHD @60 fps ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά είναι το 4k . δυστυχώς 1080p 60fps δεν έχει επιλογή.

 

HTC 10 Black leather Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα αλουμινιακι και λιγο να ζεσταινεται, παρα ολο γυαλι να σου φυγει απ τα χερια και να χανεις και 2 3 χρονια απ την ζωη σου.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα αλουμινιακι και λιγο να ζεσταινεται, παρα ολο γυαλι να σου φυγει απ τα χερια και να χανεις και 2 3 χρονια απ την ζωη σου.

 

20 ευρω μια ασφαλεια και καθαρισες αν αυτος ειναι ο λογος και δεν το θες σε θηκη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

20 ευρω μια ασφαλεια και καθαρισες αν αυτος ειναι ο λογος και δεν το θες σε θηκη..

 

Μα το εχω και σε θηκη, οπως και να χει ειναι πιο ''σκυλια'' τα μεταλλικα στις πτωσεις.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Μα το εχω και σε θηκη, οπως και να χει ειναι πιο ''σκυλια'' τα μεταλλικα στις πτωσεις.

 

Άμα το έχεις σε θήκη το να λες ότι γλιστράει είναι παραπλανητικο. Το αν είναι σκυλιά, οκ όλα στην οθόνη μας νοιάζει να μην σπάσουν,τώρα αν σπάσει πίσω το s8 ή αν βουλιάξει ένα μεταλλικό δεν αλλάζει και πολύ το αποτέλεσμα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Άμα το έχεις σε θήκη το να λες ότι γλιστράει είναι παραπλανητικο. Το αν είναι σκυλιά, οκ όλα στην οθόνη μας νοιάζει να μην σπάσουν,τώρα αν σπάσει πίσω το s8 ή αν βουλιάξει ένα μεταλλικό δεν αλλάζει και πολύ το αποτέλεσμα.

 

Καθολου παραπλανητικο, μου εχει φυγει 2 3 φορες απ τα χερια, θηκη ειναι οχι βεντουζα. Εμενα με νοιαζει να μην σπασει απο παντου και προσπαθω να το προσεχω οσο γινεται. Αν ειχα γυαλινο μαλλον τωρα θα κρατουσα κινητο ''σπασμενο παρμπριζ''

Edited by bvb

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Καθολου παραπλανητικο, μου εχει φυγει 2 3 φορες απ τα χερια, θηκη ειναι οχι βεντουζα. Εμενα με νοιαζει να μην σπασει απο παντου και προσπαθω να το προσεχω οσο γινεται. Αν ειχα γυαλινο μαλλον τωρα θα κρατουσα κινητο ''σπασμενο παρμπριζ''

 

μαλλλον μπερδευτηκαμε.

Εννοουσα πως ετσι οπως το γραφεις ειναι σα να λες οτι σου γλιστραει λογω γυαλιου, αρα δεν το εχεις σε θηκη. Αρα το να το εχεις σε θηκη και να λες οτι γλιστραει το γυαλι θα ηταν παραπλανητικο.

Τελος παντων, μεσα σε θηκη δυσκολα σπανε, αλλα δεν το βρισκω σημαντικο λογο αν προσεχεις, για να μην το παρεις γιατι δεν εχεις κανει καμια συμβαση απο πριν για το πως θα πεφτει. Αρα αν πεσει με την οθονη, δε θα σπασει ειτε η μια συσκευη ειτε η αλλη? επομενως οκ καλο το μεταλλο αλλα προσωπικα το θεωρω ανουσιο λογο μη αγορας ή αγορας, πιο πολυ στο θεμα ομορφιας θα στεκομουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα τν αγορα πως κανεις ασφαλεια;

 

υπαρχουν διαφοροι που κανουν. εγω εκανα στον Ξηρογιαννοπουλο με 22 ευρω, που δεχεται μεχρι 1 μηνα μετα την αγορα. Προσωπικα το βρισκω ως την καλυτερη λυση απο το να αγοραζω 50 θηκες και γυαλια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο η ομορφια τα αλουμινενια ειναι πιο γερα σαν κατασκευη. Οκ το σπασιμο της οθονης μπορει να ειναι το ιδιο και στα δυο αλλα αν δεις τον τυπο στο λινκ στο youtube κανει droptest μεχρι να βγουν εκτος λειτουργιας. Εκει τα iphone τα HTC και το Motorola τα πηγαν καλυτερα.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...