Jump to content

Lenovo Vibe S1


giotria3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.theblackfridaycoupons.com/wp-content/uploads/2015/08/Lenovo-Black-Friday-Deals-Sales.jpghttp://www.bloggingrepublic.com/wp-content/uploads/2015/11/lenovo-vibe-s1-worlds-first-dual-selfie-camera-4.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-8J7qbkmBSkA/Vev2ba0MPgI/AAAAAAAALmU/rCAoMNZLDTU/s1600/lenovo-vibe-s1-1.jpg

Το smartphone Lenovo Vibe S1 σάς καθιστά το κέντρο της προσοχής. Η κάμερα F2.2 8 MP με αισθητήρα BSI προσφέρει κορυφαία, ευκρινή ποιότητα εικόνας και λειτουργεί μαζί με μια κάμερα 2 MP για την ανάλυση του βάθους πεδίου. Έτσι, απολαμβάνετε απαράμιλλες επιλογές δημιουργίας, συμπεριλαμβανομένων των λειτουργιών One-touch Refocus (εκ νέου εστίαση με ένα άγγιγμα) και Background Swap (αλλαγή φόντου). Επιπλέον, οι πολλαπλές λειτουργίες λήψης σάς παρέχουν μέγιστη ευελιξία. Οι λειτουργίες βελτίωσης φωτογραφιών σάς επιτρέπουν να φαίνεστε νέος, η δυνατότητα ελέγχου μέσω κινήσεων και φωνής κρατάνε σταθερό το χέρι σας και τα στοιχεία κατά της παραμόρφωσης εξισορροπούν τέλεια τις εικόνες selfie.

 

Σχεδιασμός που ξεχωρίζει

Το Vibe S1 είναι χάρμα οφθαλμών. Η μπροστινή οθόνη από Gorilla® Glass 3 αντιμετωπίζει το πρόβλημα των αντανακλάσεων, επιτρέποντας στις εικόνες της οθόνης να εμφανίζονται πιο αρμονικά και με πιο πλούσια χρώματα χωρίς να γίνονται συμβιβασμοί ως προς την ανθεκτικότητα. Επίσης, το πίσω μέρος με καμπυλωτό κρύσταλλο και το κορυφαίας ποιότητας καμπυλωτό μεταλλικό πλαίσιο, χαρίζει στο S1 κομψή εμφάνιση και αίσθηση, για να ξεχωρίζετε στο πλήθος. Μάλιστα, με βάρος μόλις 132 γρ., αυτό το κομψό smartphone είναι πανάλαφρο και ούτε που θα το αισθάνεστε στην τσέπη σας.

Εξαιρετικές λήψεις σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού

Με το Vibe S1, η λήψη φωτογραφιών σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού δεν αποτελεί πλέον πρόβλημα. Πλέον μπορείτε να τραβήξετε πανέμορφες φωτογραφίες με την πίσω κάμερα F2.2 13 MP με αισθητήρα BSI χαμηλού φωτισμού και αυτόματη εστίαση ανίχνευσης φάσης (PDAF). Έτσι, ο αισθητήρας σας μπορεί να συλλέγει περισσότερες πληροφορίες αυξάνοντας σημαντικά τις ταχύτητες εστίασης. Δίνοντας νέα διάσταση στη λήψη φωτογραφιών με smartphone, το Vibe S1 περιλαμβάνει flash δύο χρωμάτων που βελτιστοποιεί τους χρωματικούς τόνους βάσει του φωτισμού, της φωτεινότητας και της θερμοκρασίας του περιβάλλοντος.

http://www.technodoze.com/wp-content/uploads/2015/11/Lenovo-Vibe-S1-Launched.jpg

Ζωντανές εικόνες

Το Vibe S1 διαθέτει οθόνη Full HD 5" στα 440 ppi, έτσι ώστε να μπορείτε να “ζωντανέψετε” όλες τις φωτογραφίες και τα βίντεό σας με εξαιρετική ευκρίνεια, ακόμα και σε έντονο ηλιακό φως.

 

Android™ 5.0.1 Lollipop

Το λειτουργικό σύστημα Android™ Lollipop περιλαμβάνει μια σειρά νέων χαρακτηριστικών, οπτική ενίσχυση και πολλές βελτιώσεις που δεν φαίνονται με την πρώτη ματιά. Όλα αυτά το καθιστούν ταχύτερο, πιο αποδοτικό και με λιγότερες απαιτήσεις μπαταρίας. Λειτουργεί τέλεια επίσης με όλες τις αγαπημένες σας εφαρμογές Google.

 

Εντυπωσιακή μνήμη και αποθήκευση

Με μνήμη 3 GB και χωρητικότητα αποθήκευσης 32 GB, η οποία μπορεί να επεκταθεί με επιπλέον 128 GB με κάρτα microSD, μπορείτε να έχετε μαζί σας όπου και αν βρίσκεστε, όλες τις φωτογραφίες, τη μουσική, τα παιχνίδια και τα βίντεό σας.

 

Διπλή Nano SIM

Οι δύο τηλεφωνικοί αριθμοί σε ένα smartphone αποτελούν ιδανική επιλογή, είτε θέλετε να ξεχωρίζετε την επαγγελματική από την προσωπική σας ζωή, είτε ταξιδεύετε στο εξωτερικό ή απλώς επιθυμείτε να επωφεληθείτε από τις προσφορές διαφορετικών παρόχων υπηρεσιών για να εξοικονομείτε χρήματα.

 

http://nambor.com/wp-content/uploads/2015/11/Lenovo-Vibe-S1-Benchmark-Scores-Antutu-NenaMark-GFXBench-3D-Mark-etc.png

http://images.fonearena.com/blog/wp-content/uploads/2015/11/Lenovo-Vibe-S1-AnTuTu-Benchmark-5.jpg

 

 

maxresdefault.jpg

Network Technology

GSM / HSPA / LTE

Launch Announced 2015, September

Status Available. Released 2015, November

Body Dimensions 143.3 x 70.8 x 7.8 mm (5.64 x 2.79 x 0.31 in)

Weight 132 g (4.66 oz)

SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

Display Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors

Size 5.0 inches (~67.9% screen-to-body ratio)

Resolution 1080 x 1920 pixels (~441 ppi pixel density)

Multitouch Yes, up to 5 fingers

Protection Corning Gorilla Glass 3

Platform OS Android OS, v5.0.1 (Lollipop)

Chipset Mediatek MT6752

CPU Octa-core 1.7 GHz Cortex-A53

GPU Mali-T760MP2

Memory Card slot microSD, up to 128 GB (uses SIM 2 slot)

Internal 32 GB,

RAM 3 GB

Camera Primary 13 MP, f/2.2, phase detection autofocus, dual-LED (dual tone) flash

Features Geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama

Video 1080p@30fps

Secondary 8 MP + 2 MP (DOF)

Sound Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

Comms WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, WiFi Direct, hotspot

Bluetooth v4.0, A2DP

GPS Yes, with A-GPS

Radio FM radio

USB microUSB v2.0

Features Sensors Accelerometer, proximity

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM

Browser HTML5

Java No

- Active noise cancellation with dedicated mic

- MP4/H.264 player

- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player

- Photo/video editor

- Document viewer

Battery Non-removable Li-Po 2420 mAh battery

Stand-by Up to 264 h (2G) / Up to 240 h (3G)

Talk time Up to 26 h (2G) / Up to 12 h (3G)

Misc Colors Pearl White, Midnight Blue

http://images.technewstoday.com.s3.amazonaws.com/tnt/ces-2016-lenovo-vibe-s1-lite-is-a-selfie-lovers-delight.jpg

LENOVO VIBE S1

Official Stock Rom (S1a40_S143_151222_ROW)

XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO

Greek Stable 7.2.1.0 Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Δεν έχει led ειδοποιήσεων?

Μόλις το πήρα και δεν έχει κάποιο φωτάκι όταν σκάει αναπάντητη ή όταν φορτίζει.:cry:

Δοκίμασα και το light flow αλλά τίποτα.

Το περίεργο είναι ότι σε ξένα sites γράφει ότι έχει notification led.

 

Θα το δεχτούν πίσω στα public τώρα που έχω βγάλει τις μεμβράνες?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και εγώ την ίδια απορία έχω. Σε ξένα site γράφει ότι έχει αλλά δε βλέπω πουθενά να ενεργοποιείται κάπως

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε εντυπωσεις....μπαταρια....φωτογραφιες....κλησεις....διαχειρηση σιμ.... δωστε φως...γιατι εχω φυγει ηδη για παμπλικ....σας περιμενω....για να παω...να παω;εχχεχε παρακαλω μοιραστειτε την εμπειρια σας.... ΔΕΝ θελω να το πειραζω..οπως το αγορασω θελα να το εχω....ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Η μανα μου το πηρε .

 

Δε το χει ουτε εβδομαδα για να σου πω εντυπωσεις

 

Απο οσο το χειριστηκα ειναι γρηγορο πολυ και το νιωθεις πολυ ελαφρυ στο χερι, εχουν μοιρασει σωστα το βαρος.

 

Της μανας μου της βγαζει μια μερα χαλαρα η μπαταρια με αρκετη ομιλια , viber fb κλπ

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Οχι δεν εχει

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Οχι δεν εχει

και ομως εχει:)

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

και ομως εχει:)

 

Και απο που το ενεργοποιεις ?

 

Εχω ψαξει και δε το βρηκα

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Και απο που το ενεργοποιεις ?

 

Εχω ψαξει και δε το βρηκα

Λοιπον Γράψε λάθος γιατί έχω το vibe s1 LITE

Αυτό έχει Λεντ αλλά δεν έχω βρει την απενεργοποίηση / ενεργοποίηση

και είναι δίχρωμο κοκκινο πρασινο

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...