Jump to content

αγορα κινητου μεχρι 200-250


TrObAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα , έχω καταλήξει στα meizu mx5 και xiaomi redmi note 3 και xiaomi mi4c δεν ξέρω όμως ποιό από αυτά ? Το meizu ξέρω ότι έχει από μάνα ελληνικά τα άλλα έχουν η πρέπει να περάσεις custom rom κλπ ?
3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Το mi4c (5") είναι 1 εκατοστό κοντύτερο από τα άλλα 2 (5,5") και είναι αξιόλογη συσκευή.

Το MX5 πρέπει να έχει την καλύτερη κάμερα.

Το RN3 PRO(όχι το "σκέτο), που πάει να πέσει και κάτω από τα 200 ευρώ (32/3 gb), δεν έχει ανταγωνιστή σε αυτή την τιμή.

Μπαταρία που δίνει 3-4 μέρες με 8-9 ώρες οθόνη, επεξεργαστική ισχύ άφθονη με ένα νέο επεξεργαστή και gpu, GPS με ενημέρωσαν που "γαζώνει", με την φωτογραφική να σηκώνει βελτίωση (μέσω software) στις νυχτερινές, με τις ημερήσιες να είναι ικανοποιητικότατες.

Link to comment
Share on other sites

Το mi4c (5") είναι 1 εκατοστό κοντύτερο από τα άλλα 2 (5,5") και είναι αξιόλογη συσκευή.

Το MX5 πρέπει να έχει την καλύτερη κάμερα.

Το RN3 PRO(όχι το "σκέτο), που πάει να πέσει και κάτω από τα 200 ευρώ (32/3 gb), δεν έχει ανταγωνιστή σε αυτή την τιμή.

Μπαταρία που δίνει 3-4 μέρες με 8-9 ώρες οθόνη, επεξεργαστική ισχύ άφθονη με ένα νέο επεξεργαστή και gpu, GPS με ενημέρωσαν που "γαζώνει", με την φωτογραφική να σηκώνει βελτίωση (μέσω software) στις νυχτερινές, με τις ημερήσιες να είναι ικανοποιητικότατες.

 

200 κανει στο αλιεξπρες, καλυτερα ομως να κοιτα κανεις πιο αξιοπιστα πχ vikcmall

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το mi4c είναι το πιο αξιόλογο από αυτά ? Σχετικά με τα ελληνικά τα έχει κανονικά το xiaomi?
3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς όχι το σκέτο?/

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το mi4c (5") είναι 1 εκατοστό κοντύτερο από τα άλλα 2 (5,5") και είναι αξιόλογη συσκευή.

Το MX5 πρέπει να έχει την καλύτερη κάμερα.

Το RN3 PRO(όχι το "σκέτο), που πάει να πέσει και κάτω από τα 200 ευρώ (32/3 gb), δεν έχει ανταγωνιστή σε αυτή την τιμή.

Μπαταρία που δίνει 3-4 μέρες με 8-9 ώρες οθόνη, επεξεργαστική ισχύ άφθονη με ένα νέο επεξεργαστή και gpu, GPS με ενημέρωσαν που "γαζώνει", με την φωτογραφική να σηκώνει βελτίωση (μέσω software) στις νυχτερινές, με τις ημερήσιες να είναι ικανοποιητικότατες.

 

τι εννοείς όχι το σκέτο??

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει εκ πείρας!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί την Pro έκδοση, αυτή με τον snapdragon 650 επεξεργαστή. Υπάρχει και η απλή έκδοση με mediatek επεξεργαστή. Σε πολλά μαγαζιά τα έχουν και σχεδόν ίδια τιμή οπότε πρόσεξέ το. Και για μένα το καλύτερο σε αυτά τα λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το mi4c είναι το πιο αξιόλογο από αυτά ? Σχετικά με τα ελληνικά τα έχει κανονικά το xiaomi?

 

Με αυτή σου τη διαπίστωση, μετά από όλα αυτά που έγραψα και εκθείαζα το RN3 PRO, πας να δικαιολογήσεις απόλυτα το nickname σου!! :X :lol: :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ίσως τελικά δεν είναι τυχαίο το nick μου. :-) Ωραία σχετικά όμως με την ελληνική γλώσσα και τα xiaomi , την έχουν από την μάνα τους μαζί όπως τα meizu ;
3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Ή το ζητάς με την multilanguange η οποία έχει Ελληνικά, ή το ζητάς με την επίσημη Αγγλοκινεζικη και περνάς μετά την Ελληνική (με μία μικρηηηηη διαδικασία...:lol:) που θα φτιάξουν τα παιδιά της miui.gr και η οποία είναι απαλλαγμένη από Κινεζιες.

Αν δεν ασχολεισαι και πολύ, ζήτα την με τα Ελληνικά κ τέλος.

Μαγαζί vickmall-εγγυηση και σε 10-15 μέρες το χεις στα χέρια σου...;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ιδέα από custom rom γιατί έχω το oneplus one και το έχω κανει πειραματόζωο . Από τα λεγόμενα σου είναι πιο καλό όμως να τα περάσω εγώ γιατί θα είναι πιο καλή η έκδοση από miui.gr
3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Exactly, but...

η διαδικασία δεν είναι κ τόσο απλή, μιας κ ο κωδικός για ξεκλειδωμα αργεί να σου ρθει και σε κάποιους δεν έχει έρθει καν!!! :blink: :lol: :p

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6602014#post6602014

Link to comment
Share on other sites

Αν το ζητήσει με την international rom παίρνει updates , αν όχι μήπως τελικά θα ήταν καλύτερα το meizu mx5 που έχει τα ελληνικα
3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Tα updates τα κάνεις μόνος σου σε λίγο καιρό..δεν είναι αυτό το πρόβλημα.

Από το vickmall μου ήρθε με multi-language rom & google play store & removed Chinese apps.

H κάμερα "τραβάει" ακαριαία, έχει πολλές ρυθμίσεις καθώς και manual mode!:blink:

Οι νυχτερινές φωτο που θέλουν βελτίωση ευελπιστούμε ότι θα διορθωθούν με την εξέλιξη του software γιατί φοράει καλό αισθητήρα.

H μπαταρία έχει "κολλήσει" στο 92% και αρνείται να κουνηθεί!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...