Jump to content

[S7] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εκανα αλλα δεν εβαλα της cosmote που ειχα και ειδα πως δεν εχει την υπηρεσια volte. τωρα για να περασω της κοσμοτε φλασαρω μονο το αρχειο AP μεσω odin?
Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα δεν εβαλα της cosmote που ειχα και ειδα πως δεν εχει την υπηρεσια volte. τωρα για να περασω της κοσμοτε φλασαρω μονο το αρχειο AP μεσω odin?
Δεν εχω ιδέα τι γίνεται με την official. Τι csc έχεις?νομίζω volte k Wi-Fi call μπορείς να τα έχεις και με την EUR. Νομίζω το αρχείο csc αρκεί για να τα έχεις

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδέα τι γίνεται με την official. Τι csc έχεις?νομίζω volte k Wi-Fi call μπορείς να τα έχεις και με την EUR. Νομίζω το αρχείο csc αρκεί για να τα έχεις

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ενα βιντεακι που ειδα ελεγε να φλασαρω μονο το AP οπου και το εκανα . αλλα τωρα κατι παει λαθος στην εφαρμογη ρυθμισεις μου τα βγαζει καπως μπερδεμενα. κατι αλλα αρχεια που ειχε οπως BL,CP,CSC, HOME CSC δεν τα χρησιμοποιησα τι κανουν αυτα? μηπως επρεπε να τα φλασαρω ολα?

Edited by kiouspas
Link to comment
Share on other sites

ενα βιντεακι που ειδα ελεγε να φλασαρω μονο το AP οπου και το εκανα . αλλα τωρα κατι παει λαθος στην εφαρμογη ρυθμισεις μου τα βγαζει καπως μπερδεμενα. κατι αλλα αρχεια που ειχε οπως BL,CP,CSC, HOME CSC δεν τα χρησιμοποιησα τι κανουν αυτα? μηπως επρεπε να τα φλασαρω ολα?
Αυτό το μπέρδεμα γίνεται λόγω csc. Για φλασαρε Μόνο το csc αρχείο Μόνο να δεις

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

παιδες βοηθεια τωρα εγινε αλλη βλακεια

πηγα να βαλω twrp κατι πηγε λαθος και τωρα το κινητο αναβοσβηνει μονο του στο λογκο και οταν παω να φλασαρω απο την αρχη μου λεει faild

Link to comment
Share on other sites

παιδες βοηθεια τωρα εγινε αλλη βλακεια

πηγα να βαλω twrp κατι πηγε λαθος και τωρα το κινητο αναβοσβηνει μονο του στο λογκο και οταν παω να φλασαρω απο την αρχη μου λεει faild

Μπες σε dowloand mode και φλασαρε.οταν πηγές να περάσεις το twrp τι σου έβγαλε στο odin?fail?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Μπες σε dowloand mode και φλασαρε.οταν πηγές να περάσεις το twrp τι σου έβγαλε στο odin?fail?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ρε με το που παταω να φλασαρω το odin λεει faild . οταν περασα twrp ηταν ολα οκ . επισης το κινητο δε κλεινει τωρα απλα αναβοσβηνει συνεχεια μονο του στο λογκο

Link to comment
Share on other sites

ρε με το που παταω να φλασαρω το odin λεει faild . οταν περασα twrp ηταν ολα οκ . επισης το κινητο δε κλεινει τωρα απλα αναβοσβηνει συνεχεια μονο του στο λογκο
Αφού το περάσες το έχεις το twrp λογικά. Mπες ρεκοβερυ. Μπες dowloand mode. Πάτα το πληκτρο το κάτω έντασης πολύ λέει για ρεσταρτ. Κ μετά κατευθείαν πατημένα πληκτρο πάνω έντασης κεντρικό και το on off

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειλικρινά δε ξέρω τι έχεις κάνει. Είναι πανευκολο ομως αρκεί να ακολουθήσεις τις οδηγίες. Αφού είσαι με twrp μπες στο xda κατέβασε μια custom και βαλτη να ησυχάσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Αφού το περάσες το έχεις το twrp λογικά. Mπες ρεκοβερυ. Μπες dowloand mode. Πάτα το πληκτρο το κάτω έντασης πολύ λέει για ρεσταρτ. Κ μετά κατευθείαν πατημένα πληκτρο πάνω έντασης κεντρικό και το on off

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειλικρινά δε ξέρω τι έχεις κάνει. Είναι πανευκολο ομως αρκεί να ακολουθήσεις τις οδηγίες. Αφού είσαι με twrp μπες στο xda κατέβασε μια custom και βαλτη να ησυχάσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μου βαζει ενα μνμ στο recvery που λεει (no OS installed . are you sure wish to reeboot)
Link to comment
Share on other sites

μου βαζει ενα μνμ στο recvery που λεει (no OS installed . are you sure wish to reeboot)
Έκανες φορματ μέσα από το twrp??Αφού σου λέει δεν έχει os. Δεν έχει ΡΟΜ μέσα να μπουταρει

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Έκανες φορματ μέσα από το twrp??Αφού σου λέει δεν έχει os. Δεν έχει ΡΟΜ μέσα να μπουταρει

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εκανα γιατι νομιζα ετσι θα ξεκολησει. τωρα τι κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

εκανα γιατι νομιζα ετσι θα ξεκολησει. τωρα τι κανουμε?
Θες στοκ ΡΟΜ?η s8 port rom?Αφού έχεις twrp βάζεις custom rom κ τελειώνεις. Αυτό που έπρεπε να είχες κάνει από την αρχή κατά τη γνώμη μου

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Θες στοκ ΡΟΜ?η s8 port rom?Αφού έχεις twrp βάζεις custom rom κ τελειώνεις. Αυτό που έπρεπε να είχες κάνει από την αρχή κατά τη γνώμη μου

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μπα τη στοκ ρομ θελω και ρουτ . αλλα αρχιζω να το μετανιωνω που το πειραξα . υπαρχει τροπος ? και σε ευχαριστω αλανι μου για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/rom-batman-rom-v1-1-1-t3635519 s8 port rom παρα πολυ καλη

 

https://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/rom-gelios-v1-0-android-7-0-tw-zkp4-t3499504

S7 base stock look

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπα τη στοκ ρομ θελω και ρουτ . αλλα αρχιζω να το μετανιωνω που το πειραξα . υπαρχει τροπος ? και σε ευχαριστω αλανι μου για την βοηθεια
Αφού θες στοκ ΡΟΜ φλασαρεις official με odin και μετά το αρχείο για να γίνεις ρουτ

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

antriou εχω ενα μικρο προβλημα παλι. οταν μπαινω σε καποια εφαρμογη που εχει σχεση με το xposed το τηλ κολλαει και κανει επανακιννηση τι λες να φταει? βασικα στις εφαρμογες που κατεβασα καποιο mod τα κανει αυτα
Link to comment
Share on other sites

antriou εχω ενα μικρο προβλημα παλι. οταν μπαινω σε καποια εφαρμογη που εχει σχεση με το xposed το τηλ κολλαει και κανει επανακιννηση τι λες να φταει? βασικα στις εφαρμογες που κατεβασα καποιο mod τα κανει αυτα
Το xposed δε το έχω πολύ δουλέψει. Με 2 mods που έχω χρησιμοποιήσει δεν είχα πρόβλημα. Το gravity και το flat style bar indicators .αυτά που έχει η εικόνα δουλεύουν. Δες μήπως αυτές που έχεις βάλει οι εφαρμογές δεν κάνουν

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

6db024b37a4c005928a5a551bfd70ac3.jpg

Edited by antriou23
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι root με πολωνικό stock firmware Νοεμβρίου (xeo), και θέλω να flasharw το τελευταίο του Απριλίου, υπάρχει κάποιος ενδεδειγμένος τρόπος να γίνει αυτό χωρίς να χάσω δεδομένα/root?? Αν όχι τι εναλλακτικές έχω στην παρούσα φάση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι root με πολωνικό stock firmware Νοεμβρίου (xeo), και θέλω να flasharw το τελευταίο του Απριλίου, υπάρχει κάποιος ενδεδειγμένος τρόπος να γίνει αυτό χωρίς να χάσω δεδομένα/root?? Αν όχι τι εναλλακτικές έχω στην παρούσα φάση?
Δε γίνεται αφού θες ν περάσεις την τελευταία official αναγκαστικά θα χάσεις τα πάντα. Οπότε η τα κάνεις από την αρχή..Δηλαδή περνάς αυτή που θες και μετά ξανά ρουτ ή περιμένεις λίγες μέρες που θα βγει η 8 και τα κάνεις τότε

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορείς όμως να flashareis στην 8 custom recovery + supersu απροβλημάτιστα? Σκεφτόμουν να περάσω την τελευταία official και να περιμένω μέχρι να σταθεροποιηθούν τα πράγματα λίγο πριν κάνω τη μετάβαση. Τι πιστεύεις?
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορείς όμως να flashareis στην 8 custom recovery + supersu απροβλημάτιστα? Σκεφτόμουν να περάσω την τελευταία official και να περιμένω μέχρι να σταθεροποιηθούν τα πράγματα λίγο πριν κάνω τη μετάβαση. Τι πιστεύεις?
Είμαι twrp και android 8 εδώ και καιρό. Το twrp το είχα από την έκδοση 7.αν εννοείς στο oreo αν θα μπορείς να περάσεις κανονικά twrp η σκετο ρουτ Ναι δε θα υπάρχει θέμα.για μένα αφού το έχεις κάνει 0×1 το knox κατά τη γνώμη μου έπρεπε να έχεις περάσει twrp και να ασχολείσαι με custom rom. Αλλά εντάξει ότι θέλει ο καθένας

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by antriou23
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, πέρασα twrp για να rootarw σε nougat, μόνο έτσι μου δούλεψε . Με custom καμιά επαφή προς το παρόν απλά το κινητό πάει μπάλα έτσι όπως είναι και τοχω αφήσει. Αλλά από περιέργια, πώς πέρασες 8αρι πριν το release? Δουλεύει normal?
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, πέρασα twrp για να rootarw σε nougat, μόνο έτσι μου δούλεψε . Με custom καμιά επαφή προς το παρόν απλά το κινητό πάει μπάλα έτσι όπως είναι και τοχω αφήσει. Αλλά από περιέργια, πώς πέρασες 8αρι πριν το release? Δουλεύει normal?
Έγινε και καλα διαρροή ή oreo σε άτομο από Βιετνάμ μεριά που είχε το edge και καλα καταλάθος και έχουν διαρρεύσει 4 με 5 εκδόσεις ορεο χαχαχαχαχα.εχει χαρακτηριστικά από s8.bixby αυτοκόλλητα στη κάμερα από s8 .launcher s8.dual messenger. Μπορείς να έχεις 2 λογαριασμούς fb viber messenger telegram κτλπ. Γενικά τρέχει καλα και είναι πολύ γρήγορη. Στο antunu βγάζει γύρω στις 160 χιλιαδες και πάνω

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι root με πολωνικό stock firmware Νοεμβρίου (xeo), και θέλω να flasharw το τελευταίο του Απριλίου, υπάρχει κάποιος ενδεδειγμένος τρόπος να γίνει αυτό χωρίς να χάσω δεδομένα/root?? Αν όχι τι εναλλακτικές έχω στην παρούσα φάση?

 

Θεωρητικά γίνεται με το

SkipSoft Unified Android Toolkit.

Δεν το έχω όμως δοκιμάσει όμως για να σου πω σίγουρα.

Αφού όμως είσαι με Knox είδη γραμμένο γιατί δεν περνάς twrp να πάρεις ένα full backup και να δοκιμάσεις.

Αν κάτι πάει στραβά θα μπορείς να επιστρέψεις.

 

https://skipsoft.net/flashing-a-single-partition-i-e-system/

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...