Jump to content

E-TEN M500 Pocket PC Phone Officially Launched


dp1975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ θα δειξει. εγω μενω στο βραβειο και αναμενω να το δω απο κοντα. ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ta p300 και p700 ηταν τα πρωτα βηματα που εκανε η eten και ηταν ψιλοπατατιά (και θεματα με τη rom ειχαν, και θεματα μπαταριας, και hardware και ηταν και κουμουτσες. ) Τωρα για το m500 μπορει να ειναι καλυτερο σε καποια σημεία απο το magician αλλα πιστευω (επειδη εχω δει την ποιοτητα eten πολυ καλα) οτι και τα hyundai υπερτερουν σε καποια σημεια απο ta golf, ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟ GOLF :D

 

 

Συμφωνω αλλα και ολα εχουν τη τιμη τους ετσι ?

το P700 εχει πολυ καλη οθονη και για κοντρα στον ηλιο (ιστιοπλοοι κλπ).

Στην ACE HELLAS ειναι ζωα.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω αλλα και ολα εχουν τη τιμη τους ετσι ?

το P700 εχει πολυ καλη οθονη και για κοντρα στον ηλιο (ιστιοπλοοι κλπ).

vira tis agires na fygoume megale, ki aera sta pania mas :lol:

Link to comment
Share on other sites

τω να αποδειξει; βλεπεις λειτουργιες που ειναι ανωτερω και τεστ επισης. δεν μπορω να καταλαβω τον τροπο σκεψης. δεν μιλαμε για κινητα αλλα για υπολογιστες. σου αποδεικνυει τιποτα κανενα λαπτοπ;

 

απόδειξη = θετικά σχόλια χρηστών/αγοραστών.

Και βέβαια μου αποδεικνύει κάτι ένα laptop. Αν η BUNA-BUNA εταιρεία έβγαζε δύο μοντέλα laptop (BANU1, BANU2), που δεν άφηναν ικανοποιημένο τον τελικό χρήστη, και έβγαζε και το BANU3, δε θα ήμουν -τουλάχιστον αρχικά- επιφυλακτικός;

 

Δε συγκρίνω το ppc μου με το Μ500, ούτε προκατειλημμένος είμαι...

Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

παρτε και αρκετες φωτογραφίες και review απο εδω

 

η ενσωματωμενη εφαρμογη Mdesk φαίνεται πολυ καλη, αλλα η ποιτητα βαφης και υλικών νομιζω πως ειναι αυτο που ειχα πει απο την αρχη (hyundai vs Golf :)

Link to comment
Share on other sites

αν κανει καμποσο πιο κατω θα τα αξιζει τα λεφτα του ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην ξεχνάτε όμως ότι έχει και 1.3 Megapixel φωτογραφική! Τέτοια ανάλυση συναντάς σε μερικά μόνο κινητά και σε τιμή αρκετά μεγαλύτερη...

Το μόνο που του λείπει νομίζω είναι το WiFi, αλλά μπορεί ίσως να προστεθεί μετά με SDIO card.

Βέβαια όπως προαναφέρθηκε τα πλούσια χαρακτηριστικά δεν εξασφαλίζουν ποιότητα, ευχρηστία, κλπ. Αν π.χ. δεν κρατάει η μπαταρία του κάποια στιγμή δεν θα βολέψει...

Πάντως εμένα μου φαίνεται καταπληκτικό. Ίσως το μόνο που κάποια στιγμή θα με κάνει να αλλάξω το 8080 μου... (δύσκολο όμως) πιο πολύ λόγω οθόνης και φωτογραφικής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε άλλο PDA που να έχει 1.3 Megapixel φωτογραφική; Εγώ πάντως δεν ξέρω...

Για μένα, αν η ποιότητα κατασκευής είναι καλή, το μόνο που θα του έλειπε θα ήταν το WiFi, αλλά προστίθεται με κάρτα SDIO.

Ας το δούμε πρώτα από κοντά και βλέπουμε...

Μην ξεχνάτε ότι και μεγάλες τώρα εταιρείες κινητής τηλ. έχουν βγάλει αρκετά αποτυχημένα και με κακή ποιότητα μοντέλα.

Επίσης να λάβουμε υπ' όψη ότι η ΗΡ για παράδειγμα ήταν ήδη μια μεγάλη εταιρεία στον χώρο των Η/Υ και είχε όλα τα φόντα να βγάλει κάτι καλό εξ' αρχής.

Αυτό όμως νομίζω ότι είναι το πιό ολοκληρωμένο PDA που έχω δει (εκτός πάντα του WiFi), γιατί, κακά τα ψέμματα, η VGA ανάλυση δεν τραβάει με τίποτα πλέον.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και αλλο θεμα. ας ενωθουν. ειδικα στο αλλο υπαρχουν καλα επιχειρηματα κλι απο τις εχω μεριες με πολλα τεστ που το 500 βγαινει νικητης.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε άλλο PDA που να έχει 1.3 Megapixel φωτογραφική; Εγώ πάντως δεν ξέρω...

Oxi mwre...Mono alla 7 montela kykloforun...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

720, 3715 στην ελληνικη αγορα και ειδικα την ασιατικη ακομα περισσοτερα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

οντως. περιμενουμε και την πρωτη παρουσιαση για να το γνωρισουμε καλυτερα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εδώ και μερικές μέρες, στα Howard forums, ειδικό thread για το Μ500 με posts κυρίως από τους λίγους που το έχουν πάρει στα χέρια τους.

Όπως ήταν αναμενόμενο από όσους έχουν καεί από τα ΕΤΕΝ, η ROM του είναι [να μην πω καλύτερα] :angry:

Για όσους δε βαριούνται να διαβάζουν, θα το βρείτε εδώ.

Για μια ακόμα φορά (μετά το θρυλικό Ρ300), η ΕΤΕΝ θεωρεί οι αγοραστές της οφείλουν να είναι και οι beta testers της.

Καλή τύχη στους μελλοντικούς αγοραστές.

Link to comment
Share on other sites

BTW, εδώ είναι και η λίστα με τα γνωστά προβλήματα της συσκευής (λείπουν και κανα-δυο).

 

Κι ακόμα δεν το' χουν πάρει στα χέρια τους παρά μόνο μερικές δεκάδες άνθρωποι. Φαντάζομαι τι γλέντι έχει να γίνει μετά.

Το JAM έχει λιγότερα γνωστά προβλήματα μετά από τόσο καιρό χρήσης...

Link to comment
Share on other sites

κριμα γιατι φαινεται πολυ καλη συσκευη. αναβαθμιση επειγοντως!

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

κριμα γιατι φαινεται πολυ καλη συσκευη. αναβαθμιση επειγοντως!
Και φαίνεται και είναι καλή συσκευή. Απλά οι προγραμματιστές της ΕΤΕΝ είναι $%#$^. ΠΟΤΕ δεν κατάφεραν να βγάλουν μια ROM για το Ρ300 που να λύνει το πρόβλημα του ξαφνικού hard-reset (σχεδόν) κάθε φορά που πας να αλλάξεις μπαταρία. Και γενικά, να μην κάνει hard reset όποτε θέλει - και μύρια όσα άλλα προβλήματα, με κυρυφαίο ίσως αυτό του ανύπαρκτου quality control της ΕΤΕΝ. Πήγα πίσω τη συσκευή 3 (ΤΡΕΙΣ) φορές με προβληματικό hardware.

Aκόμα όμως και την τέλεια συσκευή να πάρεις η ROM παραμένει @!#!@%$, άρα το μηχάνημα είναι πρακτικά άχρηστο.

Φυσικά ποτέ δε μου δώθηκε κάποια άλλη συσκευή -εκτός Ρ300- σε ανταλλαγή. Απλά πέταξα τα λεφτά μου κάνοντας beta testing του Ρ300.

 

Και το καλύτερο το άφησαν για το τέλος: έχουν σταματήσει την παραγωγή ROM για το Ρ300 από τον Αύγουστο του 2004 (δλδ λίγους μήνες μετά από τότε που κυκλοφόρησε ευρέως) ΧΩΡΙΣ να έχουν λύσει τα βασικότατα προβλήματα αστάθειας του.

Κρίνοντας απ' αυτό, ποιός λέει ότι δεν θα κάνουν το ίδιο και για τις ROM του Μ500? Ακόμα κι αν δεν έχουν λύσει τα προβλήματά του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...