Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ερωτήσεις

- από που μπορώ να κατεβάσω την ελληνική rom?

- μπορώ να έχω ως γλώσσα του κινητού τα αγγλικά (με την ελληνική rom)

- πρέπει να ξαναστήσω το κινητό από την αρχή μετά την εφαρμογή της ελληνικής rom?

- υπάρχει κάποιος οδηγός για το πέρασμα νέας rom?

Ευχαριστώ

 

καλημερα φιλε μου,

1) μπορεις να την κατεβασεις απο το sammobile.com/firmwares/ (προσοχη να βαλεις το σωστο μοντελο)

2) μπορεις να εχεις οποια γλωσσα θελεις (εγω εχω αυστριακη ρομ και αγγλικα ως γλωσσα)

3) για να περασεις νεα ρομ θα πρεπει να σβηστουν ολα απο την εσωτερικη μνημη της συσκευης σου, κατα την πρωτη εκκινηση θα εχεις την δυνατοτητα να επαναφερεις απο καποιο μπακ απ (google,samsung acc, etc.) τις εφαρμογες σου.(ειδικα απο samsung acc μπορεις να επαναφερεις αρχειο κλησεων,μηνυματα, ρυθμισεις αρχικης καθως και εφαρμογες και εγγραφα).Αυστηρη προυποθεση να εχεις συγχρονισει την συσκευη σου με καποιο samsung account και να εχεις κρατησει καποιο back up.

4) http://forum.xda-developers.com/s7-edge/how-to/official-stock-firmware-update-odin-t3335065 ο οδηγος αναφερεται στο s7 edge αλλα ισχυουν τα ιδια και για το s7.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθώ να πάρω αντίγραφο ασφαλείας στο Samsung account.παιρνει επιτυχημένα από όλα εκτός από τις εφαρμογές που αποτυγχάνει. Ξέρει κανένας γιατί;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να πάρω αντίγραφο ασφαλείας στο Samsung account.παιρνει επιτυχημένα από όλα εκτός από τις εφαρμογές που αποτυγχάνει. Ξέρει κανένας γιατί;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα δε λειτουργούν τα τηλέφωνα και τα μηνύματα, ούτε επίσης το αυτόματο backup, πρέπει να το πατήσω εγώ! Αναξιοπιστο τελείως

 

Sent from my Samsung SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χθες την ελληνική unbranded Rom. Πρώτη μέρα, στο 20% είχα 5,5 ώρες οθόνη, ενώ με την πορτογαλική Rom, στο 20%, είχα περίπου 4,5 ώρες.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η Ελληνικη εχει την επιλογη VoLTE?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Η Ελληνικη εχει την επιλογη VoLTE?

Τι είναι το VoLTE?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το VoLTE?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

galaxy-s7-tmobile-volte-screens-01.jpeg?itok=ws8Afs2y

 

για δες αν υπαρχει στην Ελληνικη rom? :)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το s7 παρουσιασε προβλημα στην οθονη. Εβγαλε καμια 10 αρια ροζ στιγματα στην οθονη. Το κινητο δεν το εχω ουτε 2 μηνες. Το πηγα στον Κωτσοβολο οπου εθχες πληροφορηθηκα οτι αλλαξαν οθονη και μου καναν αναβαθμιση λογισμικου. Γενικα διαβαδα οτι η αντικατασταση οθονης ειναι δυσκολη στην αλλαγη,πιστευω να μην εχω περισοτερα προβληματα...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το s7 παρουσιασε προβλημα στην οθονη. Εβγαλε καμια 10 αρια ροζ στιγματα στην οθονη. Το κινητο δεν το εχω ουτε 2 μηνες. Το πηγα στον Κωτσοβολο οπου εθχες πληροφορηθηκα οτι αλλαξαν οθονη και μου καναν αναβαθμιση λογισμικου. Γενικα διαβαδα οτι η αντικατασταση οθονης ειναι δυσκολη στην αλλαγη,πιστευω να μην εχω περισοτερα προβληματα...

Ναι, όντως είναι περίπλοκη, αλλά λογικά δε θα την άλλαξε ο κωτσοβολος αλλά το επίσημο service. Άρα δε θα έχεις κανένα πρόβλημα και συνεχίζεται η αδιαβροχοποιηση.

Το γνωρίζω γιατί έχω αλλάξει οθόνη στο edge.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Voice Over LTE.

 

Same Sh1t...Different Day

 

πες μας και τι κανει ομως και τι διαφορες εχει αν θα ενεργοποιηθει....:wacko

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επρεπε να σου δωσουν καινουριο στον κωτσοβολο ειχες ελληνικη συσκευη.τελος παντων ολα καλα αφου πηγαν! Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι και εγω πιστευα οτθ θα μου δωσουν καινουρια συσκευη. Ακομα δεν το εχω παρει στα χερια μου το κινητο οποτε οταν θα με παρουν να παω να το παρω θα τους πιεσω λιγο μηπως και καταφερω για αντικατασταση αλλα δεν νομιζω...
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι και εγω πιστευα οτθ θα μου δωσουν καινουρια συσκευη. Ακομα δεν το εχω παρει στα χερια μου το κινητο οποτε οταν θα με παρουν να παω να το παρω θα τους πιεσω λιγο μηπως και καταφερω για αντικατασταση αλλα δεν νομιζω...

 

Παιδεια. Εχω το λαγκοτηλεφωνο lg g3 και σκεφτομαι να το αλλαξω.πιστευετε οτι θθα δω διαφορες. Αν παρω το s7?κυρίως στο ανοιγμα του dialer καθως και στην καμερα. Που με ενδιαφερει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια. Εχω το λαγκοτηλεφωνο lg g3 και σκεφτομαι να το αλλαξω.πιστευετε οτι θθα δω διαφορες. Αν παρω το s7?κυρίως στο ανοιγμα του dialer καθως και στην καμερα. Που με ενδιαφερει πολυ.

Παρτο πολύ καλό και στα δύο

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως βγαζω screenshot?? σε αλλα κινητα παταγα το πληκτρο ενεργοποιησης και μου το εβγαζε σε επιλογη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως βγαζω screenshot?? σε αλλα κινητα παταγα το πληκτρο ενεργοποιησης και μου το εβγαζε σε επιλογη.

 

Κεντρικό πλήκτρο και το on/off μαζι

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Κεντρικό πλήκτρο και το on/off μαζι

ελα το καταφερα.απλα θελει να το χεις συνεχως πατημενο 2 δευτερα. ευχαριστω

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επρεπε να σου δωσουν καινουριο στον κωτσοβολο ειχες ελληνικη συσκευη.τελος παντων ολα καλα αφου πηγαν!

 

Η αληθεια ειναι οτι και εγω πιστευα οτθ θα μου δωσουν καινουρια συσκευη. Ακομα δεν το εχω παρει στα χερια μου το κινητο οποτε οταν θα με παρουν να παω να το παρω θα τους πιεσω λιγο μηπως και καταφερω για αντικατασταση αλλα δεν νομιζω...

 

μονο τις πρώτες μέρες οσο είσαι σε DOA δικαιούσαι αντικατάσταση με καινούριο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Κάποιος κάτοχος μήπως μπορεί να βοηθήσει με τα παρακάτω

 

1)πως πάει από λήψη σήματος GSM/3G/4G(vodafone)

2)πως είναι η ποιότητα κλήσης κυρίως σε 2g (από ακουστικό και από bluetooth)

3)πως πάει από wifi και bt

4)το led ειδοποιήσεων είναι προσαρμόσιμο δηλαδή μπορείς να αλλάξεις τα χρώματα

σύμφωνα με τις εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω την ελληνικη mm εκτος απο το sammobile?εκει την βρηκα αλλα δεν μ αφηνει να την κατεβασω
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Κάποιος κάτοχος μήπως μπορεί να βοηθήσει με τα παρακάτω

 

1)πως πάει από λήψη σήματος GSM/3G/4G(vodafone)

2)πως είναι η ποιότητα κλήσης κυρίως σε 2g (από ακουστικό και από bluetooth)

3)πως πάει από wifi και bt

4)το led ειδοποιήσεων είναι προσαρμόσιμο δηλαδή μπορείς να αλλάξεις τα χρώματα

σύμφωνα με τις εφαρμογές?

 

Καλημέρα.

Α. Αν εννοείς ένταση κεραίας, είναι καλό, αλλά υπάρχουν και καλύτερα. Λίγα πάνω από τον μέσο όρο θα έλεγα.

Β. Η ποιότητα κλήσης είναι πολύ καλή.

Γ. Το ίδιο με το Α

Δ. Όχι. Αυτό χρειάζεται root.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω την ελληνικη mm εκτος απο το sammobile?εκει την βρηκα αλλα δεν μ αφηνει να την κατεβασω

 

Εδω εισαι http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/tool-samfirm-samsung-firmware-t2988647

Δεν ειναι η Ελληνικη ρομ αλλα εργαλειο για να κατεβαζεις γρηγορα οποιας χωρας την ρομ θες.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,εμένα είναι αγορασμενο απόPublic αν του βάλω μία άλλης χώρας rom θα γράψει ο knox??

Έχω μία διαφωνία με έναν φίλο ,εγώ του λέω ότι δεν θα γράψει αλλά θέλω να το σιγουρεψω...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όταν υπάρχει μια ειδοποίηση από οποιαδήποτε εφαρμογή, κάνει τον ήχο ειδοποίησης συνεχόμενα σε πολύ μικρά χρονικά διαστήματα ώσπου να την δω. Πως το αλλάζω ώστε να σταματά η ειδοποίηση στην μια φορά;

Σε εσάς οι ειδοποιήσεις συνεχίζουν ή χτυπάνε μια φορά;

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...