Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Μόλις έκανα ένα χειροκίνητο έλεγχο για αναβάθμιση λογισμικού και μου βγάζει ένα μήνυμα ότι η συσκευή έχει τροποποιηθεί με μη εξουσιοδοτημένο τρόπο. Έκανα αναβάθμιση με ota τι μπορεί να σημαίνει αυτό?

Έκανα και μια επανεκκίνηση και το μήνυμα δεν το βγάζει τώρα. Παραλίγο να με τρελάνει:wacko::X

Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

Μόλις έκανα ένα χειροκίνητο έλεγχο για αναβάθμιση λογισμικού και μου βγάζει ένα μήνυμα ότι η συσκευή έχει τροποποιηθεί με μη εξουσιοδοτημένο τρόπο. Έκανα αναβάθμιση με ota τι μπορεί να σημαίνει αυτό?

Έκανα και μια επανεκκίνηση και το μήνυμα δεν το βγάζει τώρα. Παραλίγο να με τρελάνει:wacko::X

Και σε άλλους το εβγαλε αυτο το μήνυμα μην αγχώνεσαι

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω με ρουμανικο κινητο. Εχω btu 7αρα, φλασαρισμενη με σιμ μεσα κανονικα, και δεν εχω θεμα με κλησεις..αρα δεν νομιζω να ειναι σωστο να το γενικοποιουμε το προβλημα και να τρομαζει ο κοσμος..δηλαδη αν ειναι γενικο το κακο εγω γιατι δεν εχω θεμα, οπως και τοσοι αλλοι ακομα;; Με κοσμοτε κιολας, που κατι πηρε το ματι μου λετε αυτοι φταινε..Ε νομιζω τα χω ακυρωσει ολα, χωρις να εχω θεμα με κλησεις αρα....

Ειμαστε πολυ που έχουμε το προβλημα. Και στο απλο και στο edge.

Αρα το προβλημα μπορουμε να το πουμε άνετα γενικό εκτός απο πολυ σοβαρό.

Τέλος εμφανίζετε σε ολους τους παροχους wind ,cosmote,vodafone και ενας φιλος που ζει στην Αγγλια εγραψε οτι εχει το ιδιο θεμα με Αγγλικο παροχο

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Και σε άλλους το εβγαλε αυτο το μήνυμα μην αγχώνεσαι

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειμαστε πολυ που έχουμε το προβλημα. Και στο απλο και στο edge.

Αρα το προβλημα μπορουμε να το πουμε άνετα γενικό εκτός απο πολυ σοβαρό.

Τέλος εμφανίζετε σε ολους τους παροχους wind ,cosmote,vodafone και ενας φιλος που ζει στην Αγγλια εγραψε οτι εχει το ιδιο θεμα με Αγγλικο παροχο

 

Το να το εχετε αυτο το θεμα 50 και 100 ατομα απ το Myphone, δεν το καθιστα γενικο...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω θέμα με χαμένες κλήσεις με 7αρα btu από τις beta εκδόσεις ως και σήμερα. Βέβαια το έχω μόνιμα σε 2g και αλλάζω το δίκτυο μόνο όταν δεν είμαι συνδεδεμένος σε wifi για να έχω ίντερνετ αλλά ούτε και τότε παρατήρησα κάτι με χαμένες κλησεις. Μήπως έχει να κάνει με τις παρτίδες παραγωγής της κάθε συσκευής;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.εγω παντως δεν εχω κανενα προβλημα με χαμενες κλησεις.ειναι ολα τελεια.ενα προβημα εχω καποιες φορες οτι μου βγαζει μνμ ενημερωαη λογισμικου.πως μπορω να το απενεργοποιησω.τι βοηθεια σας παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.εγω παντως δεν εχω κανενα προβλημα με χαμενες κλησεις.ειναι ολα τελεια.ενα προβημα εχω καποιες φορες οτι μου βγαζει μνμ ενημερωαη λογισμικου.πως μπορω να το απενεργοποιησω.τι βοηθεια σας παρακαλω.

Το να κάνεις την ενημέρωση δεν παίζει;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι κανω την ενημερωση αλλα το ξαναβγαζει καποιες φορες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια οταν σας μιλαει ο αλλος καποιες φορες με τερμα την ενταση του ακουστικου ακουτε σαν τσικ τσικ την ωρα που μιλαει.για δοκιμαστε το και πεστε μου.cosmote καινουρια sim εχω.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι παρακολουθείτε ξένα fora, το θέμα με τις κλήσεις έχει αναφερθεί σε κανένα (πχ) xda;

Το να το εχετε αυτο το θεμα 50 και 100 ατομα απ το Myphone, δεν το καθιστα γενικο...

Πόσοι θα πρέπει να μαζευτούμε για να καταστεί "γενικό" το πρόβλημα; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι παρακολουθείτε ξένα fora, το θέμα με τις κλήσεις έχει αναφερθεί σε κανένα (πχ) xda;

 

Πόσοι θα πρέπει να μαζευτούμε για να καταστεί "γενικό" το πρόβλημα; :confused:

 

Άστο ,επειδή δεν το έχει ο φίλος νομίζει ότι δεν υπάρχει κιόλας προβλημα.

Αν δηλαδή στα 300 άτομα εδώ μέσα που έχουν την συσκευή και απο αυτους οι 150 έχουν ένα τέτοιο σοβαρό πρόβλημα νομίζει ότι είναι μεμονωμένο .

Κάποιοι δουλεύουμε κιόλας και το κινητό μας είναι άκρως απαραίτητο για την δουλειά μας .

Κάποιοι από μας μπορεί να χάνουν και χρήματα από χαμένες κλήσεις με μία συσκευή των 800 ευρώ ,αλλά ο φίλος μπορεί να βάζει και φατσούλες αστείες και να γελάει με το πρόβλημα μας !!!

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Τι κανω την ενημερωση αλλα το ξαναβγαζει καποιες φορες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια οταν σας μιλαει ο αλλος καποιες φορες με τερμα την ενταση του ακουστικου ακουτε σαν τσικ τσικ την ωρα που μιλαει.για δοκιμαστε το και πεστε μου.cosmote καινουρια sim εχω.ευχαριστω.

 

Μηπως σε βγάζει το λεγόμενο ghost update ?

Δηλαδή σε βγαζει μήνυμα για update λειτουργικου ενώ στην πραγματικότητα δεν υπάρχει ?

Γιατί και σε μένα το είχε κάνει και σε αρκετούς άλλους

 

Aυτό το τσικ τσικ το κάνει και σε μενα .Κάποιοι το πήγανε στο service αλλάξανε ακουστικό δεν διορθόθηκε και στο τέλος αλλαξανε και μητρική .Δεν ξέρω αν το είχανε σε πιο έντονη μορφή από μένα αλλά εγώ δεν το στέλνω για αυτό τον λόγο το κινητο στο service .Επίσης θεωρώ αρκετά δυνατό το ακουστικό και σπάνια το έχω στο τερμα

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.εγω παντως δεν εχω κανενα προβλημα με χαμενες κλησεις.ειναι ολα τελεια.ενα προβημα εχω καποιες φορες οτι μου βγαζει μνμ ενημερωαη λογισμικου.πως μπορω να το απενεργοποιησω.τι βοηθεια σας παρακαλω.

 

Εμενα μου το έβγαζε σχεδόν καθε μέρα. Απενεργοποιησα την εμφανιση αναβαθμισης στην οθονη κλειδώματος και σταματησε.

Edited by spirtos
Link to comment
Share on other sites

Μηπως σε βγάζει το λεγόμενο ghost update ?

Δηλαδή σε βγαζει μήνυμα για update λειτουργικου ενώ στην πραγματικότητα δεν υπάρχει ?

Γιατί και σε μένα το είχε κάνει και σε αρκετούς άλλους

 

Aυτό το τσικ τσικ το κάνει και σε μενα .Κάποιοι το πήγανε στο service αλλάξανε ακουστικό δεν διορθόθηκε και στο τέλος αλλαξανε και μητρική .Δεν ξέρω αν το είχανε σε πιο έντονη μορφή από μένα αλλά εγώ δεν το στέλνω για αυτό τον λόγο το κινητο στο service .Επίσης θεωρώ αρκετά δυνατό το ακουστικό και σπάνια το έχω στο τερμα

 

Εμενα φιλε δεν μου το κανει παντα αλλα καποιες φορες.εσενα το κανει σε ολους τους παροχους αυτο το τσικ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως σε βγάζει το λεγόμενο ghost update ?

Δηλαδή σε βγαζει μήνυμα για update λειτουργικου ενώ στην πραγματικότητα δεν υπάρχει ?

Γιατί και σε μένα το είχε κάνει και σε αρκετούς άλλους

 

Aυτό το τσικ τσικ το κάνει και σε μενα .Κάποιοι το πήγανε στο service αλλάξανε ακουστικό δεν διορθόθηκε και στο τέλος αλλαξανε και μητρική .Δεν ξέρω αν το είχανε σε πιο έντονη μορφή από μένα αλλά εγώ δεν το στέλνω για αυτό τον λόγο το κινητο στο service .Επίσης θεωρώ αρκετά δυνατό το ακουστικό και σπάνια το έχω στο τερμα

 

Εμενα φιλε δεν μου το κανει παντα αλλα καποιες φορες.εσενα το κανει σε ολους τους παροχους αυτο το τσικ.εγω το ειχα παει service μου αλλαξαν μητρικη και ακουστικο και παλι τα ιδια.μου ειπαν οτι δεν εχει τιποτα που το κοιταξαν.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα φιλε δεν μου το κανει παντα αλλα καποιες φορες.εσενα το κανει σε ολους τους παροχους αυτο το τσικ.εγω το ειχα παει service μου αλλαξαν μητρικη και ακουστικο και παλι τα ιδια.μου ειπαν οτι δεν εχει τιποτα που το κοιταξαν.

 

Μου το κάνει και με cosmote που είχα αλλά και με vodaphone που εχω τώρα. Και με την apc8 και με όσες 6αρες δοκίμασα και με την Nougat .Δεν ξέρω αν μου το κάνει πάντα γιατί δεν έχω τέρμα την φωνή συνήθως και δεν ασχολήθηκα και σχολαστικά με αυτό το θέμα

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει και με cosmote που είχα αλλά και με vodaphone που εχω τώρα. Και με την apc8 και με όσες 6αρες δοκίμασα και με την Nougat .Δεν ξέρω αν μου το κάνει πάντα γιατί δεν έχω τέρμα την φωνή συνήθως και δεν ασχολήθηκα και σχολαστικά με αυτό το θέμα

 

Οκ φιλε.αλλα αφου αλλαξα πλακετα δεν επρεπε να το κανει η τσαμπα την αλλλαξα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου το κάνει και με cosmote που είχα αλλά και με vodaphone που εχω τώρα. Και με την apc8 και με όσες 6αρες δοκίμασα και με την Nougat .Δεν ξέρω αν μου το κάνει πάντα γιατί δεν έχω τέρμα την φωνή συνήθως και δεν ασχολήθηκα και σχολαστικά με αυτό το θέμα

 

Οκ φιλε.αλλα αφου αλλαξα πλακετα δεν επρεπε να το κανει η τσαμπα την αλλλαξα.λογικα ετσι το κανει κατι με το δικτυο πρεπει να ειναι.γιατι και πριν ειχα παλι το ιδιο κινητο και το εκανε.ειναι το δευτερο s7 που εχω παρει και το αλλαξα γιαυτο το λογο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ιδιο θεμα το ειχα με το xperia mini πολύ παλια. Ηλεκτρομαγνητικο πεδιο μου ειχαν πει τοτε στο Service, εχει να κανει με καποιο εξαρτημα της μητρικης (σφαλμα στη κατασκευή) που δημιουργει αυτό το ηλεκτρομαγνητικο πεδιο και ακούγεται αυτό το "τσικ τσικ". Καντε το άλλο πειραμα για να δειτε αν οντως είναι αυτό που λεω. Κολληστε το αυτι σας πανω στο κινητο, στο μεγαφωνο, ενω θα είναι είναι σε κατασταση αναμονης, δηλ σβηστη οθονη και δεν θα μιλατε, Και προσεξτε σε "Απολυτη Ησυχια". Λογικα θα ακουτε και παλι το τσικ τσικ. Οποτε αν το ακουτε παλι το πατε επειγόντως στο Service για να μη βγαλει κι άλλο θεμα μεταγενεστερα
Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε.αλλα αφου αλλαξα πλακετα δεν επρεπε να το κανει η τσαμπα την αλλλαξα.λογικα ετσι το κανει κατι με το δικτυο πρεπει να ειναι.γιατι και πριν ειχα παλι το ιδιο κινητο και το εκανε.ειναι το δευτερο s7 που εχω παρει και το αλλαξα γιαυτο το λογο

 

Ένας από τους λόγους που δεν ασχολήθηκα και πολύ είναι που διάβασα τις εμπειρίες σας και δεν ήθελα να ταλαιπωρηθώ χωρίς λόγο

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ιδιο θεμα το ειχα με το xperia mini πολύ παλια. Ηλεκτρομαγνητικο πεδιο μου ειχαν πει τοτε στο Service, εχει να κανει με καποιο εξαρτημα της μητρικης (σφαλμα στη κατασκευή) που δημιουργει αυτό το ηλεκτρομαγνητικο πεδιο και ακούγεται αυτό το "τσικ τσικ". Καντε το άλλο πειραμα για να δειτε αν οντως είναι αυτό που λεω. Κολληστε το αυτι σας πανω στο κινητο, στο μεγαφωνο, ενω θα είναι είναι σε κατασταση αναμονης, δηλ σβηστη οθονη και δεν θα μιλατε, Και προσεξτε σε "Απολυτη Ησυχια". Λογικα θα ακουτε και παλι το τσικ τσικ. Οποτε αν το ακουτε παλι το πατε επειγόντως στο Service για να μη βγαλει κι άλλο θεμα μεταγενεστερα

Φιλε μου το τσικ το δεν το κανει παντα και μονο σε ορισμενους αριθμους.το ακουω πολυ λιγο και με τερμα την ενταση.εντωμεταξυ εχω αλλαξει και μητρικη και ακουστικο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το τσικ το δεν το κανει παντα και μονο σε ορισμενους αριθμους.το ακουω πολυ λιγο και με τερμα την ενταση.εντωμεταξυ εχω αλλαξει και μητρικη και ακουστικο.
Μα και μενα όταν μιλαγα σε κληση το εκανε κι όχι και μενα παντα γι αυτό μπορεσα και το καταλαβα, καποιες φορες σταματαγε, και το εκανε μετα από λιγο. Δεν ειπα σιγουρα είναι αυτό που σας λεω, αλλα και σε μενα τσικ τσικ εκανε τοτε και μενα στη κληση κι όχι παντα, αλλα ετσι μπορεσα και το καταλαβα, Μπορει σε σας να είναι κατι άλλο, απλα τσεκαρετε το
Link to comment
Share on other sites

Μα και μενα όταν μιλαγα σε κληση το εκανε κι όχι και μενα παντα γι αυτό μπορεσα και το καταλαβα, καποιες φορες σταματαγε, και το εκανε μετα από λιγο. Δεν ειπα σιγουρα είναι αυτό που σας λεω, αλλα και σε μενα τσικ τσικ εκανε τοτε και μενα στη κληση κι όχι παντα, αλλα ετσι μπορεσα και το καταλαβα, Μπορει σε σας να είναι κατι άλλο, απλα τσεκαρετε το

 

Οκ φιλε ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα και μενα όταν μιλαγα σε κληση το εκανε κι όχι και μενα παντα γι αυτό μπορεσα και το καταλαβα, καποιες φορες σταματαγε, και το εκανε μετα από λιγο. Δεν ειπα σιγουρα είναι αυτό που σας λεω, αλλα και σε μενα τσικ τσικ εκανε τοτε και μενα στη κληση κι όχι παντα, αλλα ετσι μπορεσα και το καταλαβα, Μπορει σε σας να είναι κατι άλλο, απλα τσεκαρετε το

 

Φιλε μου ενα τελευταιο οταν μιλαγες με handsfree το θορυβο τον ακουγες η μονο με το ακουστικο.αν θυμασε βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ενα τελευταιο οταν μιλαγες με handsfree το θορυβο τον ακουγες η μονο με το ακουστικο.αν θυμασε βεβαια.
Αυτό θα σε γελασω φιλε μου δεν θυμαμαι
Link to comment
Share on other sites

Μα καλα πως δεν εχετε θεμα;; αφου το προβλημα ειναι γενικο.. :lol: :lol:

 

Δηλαδή τι ποσοστό θα έπρεπε να υπήρχε για να είναι Γενικό κατ'εσε?

Δεν είναι μεμονωμένο, το έχουν αρκετοι, άρα είναι υπαρκτό θέμα και είναι γενικευμενο

Τελος

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε το ρε παιδιά τότε στο σέρβις να τελειώνουμε.. Από δω τι θα γίνει δηλαδή, αν εδώ και ένα μήνα γράφετε μόνο για αυτό...

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε το ρε παιδιά τότε στο σέρβις να τελειώνουμε.. Από δω τι θα γίνει δηλαδή, αν εδώ και ένα μήνα γράφετε μόνο για αυτό...

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Το θέμα είναι ότι άμα το πας για service θα μείνεις ένα μήνα χωρίς κινητό

Και όλοι προσπαθούμε να βρούμε τη λύση με κάθε τρόπο για το λογο αυτο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο Πάνος. Όταν έχετε τόσο σοβαρό πρόβλημα, όταν χάνετε και χρήματα οπως λέτε λόγω κακής λειτουργίας της συσκευής, οταν έχετε προσπαθήσει να λύσετε το πρόβλημα και δεν μπορείτε, τότε το πάτε service. Γι αυτό υπάρχουν οι εγγυήσεις.

 

from my S7

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...