Jump to content

Με κούρασε το G4 αλλαγή συσκευής μέχρι 5.2 οθόνη


adricla
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας φίλοι του Myphone ! θα ήθελα την γνώμη σας για αλλαγή συσκευής για καθημερινή επαγγελματική χρήση πολλά τηλ , mail , φωτογραφίες. καλή camera δυνατή πατάρια και όπως προ ανέφερα οχι πάνω από 5.2 οθόνη ! mximum τιμή 350 Edited by adricla
Link to comment
Share on other sites

Νexus 5x; Αν και ειναι ψιλοακριβο στα 280, αμα πεσει λιγο και καταφερεις να το βρεις καναα 20αρι πιο κατω νομιζω ειναι λουκουμι

 

Παντως τις απαιτησεις σου, δηλαδη τα mail, τα καλυπτει οποιοδηποτε τηλεφωνο απο θεμα επιδοσεων σε τετοιες τιμες

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο mail κάνω τα πάντα από την συσκευή εκτός από το να παίζω παιχνίδια .. λόγο του οτι το g4 είναι αρκετά γρήγορο σε όλα δεν θέλω να πάω σε κάτι που θα δω επίπτωση
Link to comment
Share on other sites

μόνο Ελλάδα κοιτάς? αν ρίξεις μια ματιά από Κίνα θα βρεις συσκευές σε χρήματα που σε σύγκριση από Ελλάδα θα πάρεις κάτι πολύ μέτριο.

 

αν το αποφασίσεις κοίτα τα:

xiaomi mi5

xiaomi mi4s

xiaomi mi4c

Link to comment
Share on other sites

μόνο Ελλάδα κοιτάς? αν ρίξεις μια ματιά από Κίνα θα βρεις συσκευές σε χρήματα που σε σύγκριση από Ελλάδα θα πάρεις κάτι πολύ μέτριο.

 

αν το αποφασίσεις κοίτα τα:

xiaomi mi5

xiaomi mi4s

xiaomi mi4c

 

Καλά Χρύσα τα κινέζικα που αναφερεις ειδικά το πρωτο Αλλά όσο δεν μπαίνουν στην Ευρωπαϊκή Αγορά από εμένα θα τρώνε Χ συσκευές κινεζικες Άνω των 200 ... Το πέρνεις και αύριο το πρωί σου χαλάει ποια εγγύηση και μπιμπ μπλε ότι θα φάω 15+ μέρες να το στειλω και 15+ μέρες να πάρω αλλο...αυτο είναι για εμένα το κυρίως αρνητικό.Ότι αν συμβεί κάτι θα μείνω χωρίς τηλέφωνο ...Και λογικά έτσι σκέφτεται και ένας σωρό κόσμος .

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Την έχω πατήσει στο παρελθόν με meizu mx4 και γιαυτό τον λόγο προτιμώ από Ελλάδα.. Να μένουν και όσο είναι δυνατόν στον τόπο μας τα χρήματα.. Η όσα μένουν... Και δεν θέλω να είναι πάνω από 5.2 ίντσες η οθόνη..
Link to comment
Share on other sites

Eγω τα καλυτερα που βρισκω στο σκρουτζ μεχρι 350 και 5,2 οθονη ειναι τα p8 και 5x

Αλλα νομιζω και τα 2 ειναι downgrade σε σχεση με το g4 :/

Link to comment
Share on other sites

Την έχω πατήσει στο παρελθόν με meizu mx4 και γιαυτό τον λόγο προτιμώ από Ελλάδα.. Να μένουν και όσο είναι δυνατόν στον τόπο μας τα χρήματα.. Η όσα μένουν... Και δεν θέλω να είναι πάνω από 5.2 ίντσες η οθόνη..

 

1)huawei honor 7 στα 330 http://m.gsmarena.com/huawei_honor_7-7269.php

 

2)Samsung galaxy A5 2016 στα 305 http://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_a5_(2016)-7789.php

 

3)Nexus 5x (32g) στα 305 http://m.gsmarena.com/lg_nexus_5x-7556.php

 

4)huawei P8 στα 290 http://m.gsmarena.com/huawei_p8-7006.php

 

5) galaxy s6 στα 380 http://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s6-6849.php

 

Τώρα μπαταρία μην περιμένεις κάτι εξαιρετικό πάνω κάτω όλα είναι τα ίδια με το g4.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Την έχω πατήσει στο παρελθόν με meizu mx4 και γιαυτό τον λόγο προτιμώ από Ελλάδα.. Να μένουν και όσο είναι δυνατόν στον τόπο μας τα χρήματα.. Η όσα μένουν... Και δεν θέλω να είναι πάνω από 5.2 ίντσες η οθόνη..

 

εγω φίλε μου ''έπεσα'' απο τις 5,5 ιντσες του g4 στις 4,6 του z5 compact και δεν εχω μετανιώσει καθόλου.. εχω πλεον ενα τηλέφωνο που χωράει στην τσέπη δεν κουράζει στο χερι και με πολύ καλύτερη αυτονομία..

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πάρεις τώρα θα πέσεις σε hw. Αν θες την καλύτερη αυτονομία με τις όσο το δυνατόν μικρότερες διαστάσεις το z5c είναι η καλύτερη επιλογή. Μετά πας σε 5x με πολύ καλή κάμερα και βελτιωμένη αυτονομία, αλλά για 5.2" είναι σχετικά μεγάλο αν το συγκρίνεις και με το g2. Με το s6 δεν θα έχεις καλή αυτονομία αλλά έχει πιο μικρές διαστάσεις από το g4.

 

Για μενα κρίνεις το τι ιεραρχείς πρώτο και πόσα τελικά θες να δώσεις.

Link to comment
Share on other sites

εγω φίλε μου ''έπεσα'' απο τις 5,5 ιντσες του g4 στις 4,6 του z5 compact και δεν εχω μετανιώσει καθόλου.. εχω πλεον ενα τηλέφωνο που χωράει στην τσέπη δεν κουράζει στο χερι και με πολύ καλύτερη αυτονομία..

 

Απο θεμα ανάλυσης οθόνης εχει μεγαλη διαφορα στο ματι το Ζ5c απο το g4?χρώματα, φωτεινότητα contrast κτλ..

Link to comment
Share on other sites

απο g4....οπου και να πας θαχεις θεμα..

 

public meizu mx5 16gb..

 

κιουτε καν αυτο λυση εναντια στο g4,απλα σε

σχεση με τα υπολοιπα εκει λεω

 

 

ρε φιλε σου χαλασε mx4 απο κινα ε?πωω και ηταν ακριβο το φτιαξιμο εδω,δεν αξιζε??

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Από μένα με σειρά από το φθηνότερο προς το ακριβότερο τιμές skroutz:

 

Huawei P8

LG Nexus 5X (32GB)

Samsung Galaxy A5 (2016)

Sony Xperia Z3

Huawei Honor 7

Sony Xperia Z3+

Sony Xperia Z5 Compact

 

Με ένα + για τα Sony για την δυνατή τους μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα ανάλυσης οθόνης εχει μεγαλη διαφορα στο ματι το Ζ5c απο το g4?χρώματα, φωτεινότητα contrast κτλ..

 

οχι φίλε μου δε βλέπω κάποια τρανταχτή διαφορά..ευκρινέστατη ειναι και του compact

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έφτιαξα καθόλου φίλε μου.. Το έδωσα για ανταλλακτικά ! Δεν μπήκα καν στη διαδικασία

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας ευχαριστώ όλους σας για της απαντήσεις και τα φώτα σας !! Είμαι ανάμεσα σε Samsung Α5 sony z5 compact!! Θα επανέλθω να σας πω το αποφάσισα τελικά !! Καλή εβδομάδα σε όλους με υγεία !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...