Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το παρήγγειλα τελικά!

http://www.geekbuying.com/item/Official-Global-ROM-Xiaomi-Mi5-5-15inch-3GB-32GB-Smartphone---Gold-375046.html

πριν 2 ημέρες η παραγγελία και σήμερα μου έστειλαν tracking number. θα βάλουν και τον ευρωπαϊκό φορτιστή.

εαν το σταματήσουν τελωνείο τι πληρώνεις; έχει τύχει σε κανέναν;

 

Εξαρτάται τι έχεις μιλήσει με τον πωλητή.εγω π.χ. ειχα πληρώσει + 28-30 ευρω για αποστολή eu express οπως μου πρότεινε ο πωλητής και του είπα ότι εάν σταματήσει δεν πληρώνω τελικα σταμάτησε στο τελωνείο Γαλλίας πλήρωσα αν θυμάμαι καλά 24 ευρώ μου επέστρεψαν 9ευρω.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα! Θέλω να πάρω το κινητό από banggood, καθώς έχω πόντους αξίας 30€ που λήγουν.

Διαβάζω στα σχόλια ότι έχει custom rom. Θα μπορέσω να περάσω την official global, ώστε να παίρνω ota updates;

 

http://m.banggood.com/Xiaomi-Mi5-5_15-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-Core-4G-Smartphone-p-1038074.html

Edited by pegg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να πάρω το κινητό από banggood, καθώς έχω πόντους αξίας 30€ που λήγουν.

Διαβάζω στα σχόλια ότι έχει custom rom. Θα μπορέσω να περάσω την official global, ώστε να παίρνω ota updates;

 

http://m.banggood.com/Xiaomi-Mi5-5_15-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-Core-4G-Smartphone-p-1038074.html

 

To μόνο εύκολο, καταβαζεις την recovery flash από en.miui.com και την φλασάρεις με το MiFlash. Θα έχεις την official Global stable που έχει και ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα τελικά!

http://www.geekbuying.com/item/Official-Global-ROM-Xiaomi-Mi5-5-15inch-3GB-32GB-Smartphone---Gold-375046.html

πριν 2 ημέρες η παραγγελία και σήμερα μου έστειλαν tracking number. θα βάλουν και τον ευρωπαϊκό φορτιστή.

εαν το σταματήσουν τελωνείο τι πληρώνεις; έχει τύχει σε κανέναν;

 

Φίλε και εγώ αυτό πήρα σε άσπρο πέρασε χωρίς τελωνειο μέσα της επόμενης εβδομάδας θα το έχω

Ένα παιδί είχε πει 55€ οπότε υπολόγισε 20 πάνω 5 κατω γιατί ο κάθε τελώνης μπορεί να το κοστολόγησει αλλιως

Ευρωπαϊκό φορτιστή θα βάλουν το λέει

Package Contents

1 × Phone

1 × Built-in Battery

1 × Eject pin

1 × Type-C USB cable

1 × Power adapter (A right AC Adapter will be sent as your shipping country)

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζουν άλλο φορτιστή, ένα αντάπτορα βάζουν που τον βάζεις πάνω στον κινέζικο φορτιστή για να μπορεί να μπεί σε "ευρωπαϊκή" πρίζα. Κάτι σαν:

?u=http%3A%2F%2Fwww.billiggrej.dk%2F34-94-thickbox%2Fus-eu-power-adapter.jpg&f=1

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζουν άλλο φορτιστή, ένα αντάπτορα βάζουν που τον βάζεις πάνω στον κινέζικο φορτιστή για να μπορεί να μπεί σε "ευρωπαϊκή" πρίζα. Κάτι σαν:

?u=http%3A%2F%2Fwww.billiggrej.dk%2F34-94-thickbox%2Fus-eu-power-adapter.jpg&f=1

 

Ναι το ξέρω μπερδεύτηκα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

To μόνο εύκολο, καταβαζεις την recovery flash από en.miui.com και την φλασάρεις με το MiFlash. Θα έχεις την official Global stable που έχει και ελληνικά

 

Επειδη θα μπώ και γω στη διαδικασια μηπως ενοεις με το Pc suite?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα μπώ και γω στη διαδικασια μηπως ενοεις με το Pc suite?

 

Την recovery rom με pc suite και την fastboot με miflash.Πρωτα ομως κοιταμε εαν εχει επισημη ρομ και ξεκλειδωτο bootloader σε περιπτωση miflash απενεργοποίηση ψηφιακής υπογραφής.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι απλή αλλά θέλει προσοχή να έχεις στήσει σωστά το έχεις υπολογιστή σου και με τα σωστά προγράμματα ώστε να έχουν μπει όλοι οι drivers. ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τελικα το μι5 που αγορασα για τον φιλο μου παρουσιαζει το εξης προβλημα :δεν του ανοιγει το facebook ,δηλαδη Ανοιγει κ ή κλεινει απευθείας ή κατεβαινει λιγο κ με τον πεταει.επισης στο messenger οταν παει να βγαλει βιντεο κρασαρει

αντιμετωπιζει καποιος αλλλος το ιδιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τελικα το μι5 που αγορασα για τον φιλο μου παρουσιαζει το εξης προβλημα :δεν του ανοιγει το facebook ,δηλαδη Ανοιγει κ ή κλεινει απευθείας ή κατεβαινει λιγο κ με τον πεταει.επισης στο messenger οταν παει να βγαλει βιντεο κρασαρει

αντιμετωπιζει καποιος αλλλος το ιδιο προβλημα;

 

Ας μπει μεσα στης εφαρμογες και ας κανει μια εκκαθαριση θα βολευε κιολας να μας πει τι λειτουργικο φοραει ποια εκδοση !!! ;) ;)

 

Ασεχτο αυτο το mod που εβαλα ειναι ολα τα λεφτα ξεκλειδωνει διαβαζοντας το δαχτυλικο χωρις να πατας το κουμπι στα πλαγια η το μπροστα ειναι σουπερ !!!

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ας μπει μεσα στης εφαρμογες και ας κανει μια εκκαθαριση θα βολευε κιολας να μας πει τι λειτουργικο φοραει ποια εκδοση !!! ;) ;)

 

Ασεχτο αυτο το mod που εβαλα ειναι ολα τα λεφτα ξεκλειδωνει διαβαζοντας το δαχτυλικο χωρις να πατας το κουμπι στα πλαγια η το μπροστα ειναι σουπερ !!!

 

Ποιο mod; Με την αφή δηλαδή θα ξεκλειδώνει;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν πάρω αυτόν εδώ

https://www.skroutz.gr/s/9339845/Tronsmart-USB-Wall-Adapter-Μαύρο-WC1T.html

Έχει Micro usb και όχι type-c .Αν βάλω το καλώδιο που έχει μέσα το κινητό θα έχω προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα

Μολις χθες παρελαβα απο το geekbuying το xiaomi mi5

Το συνδεσα με τον φορτιστη αλλα τιποτα

Δεν αναβει καποιο φωτακι για να καταλαβω οτι φορτιζει και δεν ανοιγει καθολου

Τι να κανω;

Να εχει προβλημα το κινητο;

Συνδεσα τον φορτιστη σε ενα letv x500 και ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με άλλο καλώδιο...

Θέλει προσοχή πολύ χωρίς θήκη το κινητό. Απογειώνεται και πέφτει από μόνο του ακόμα και από επίπεδες επιφάνειες.... Λες και έχει ρόδες..... Σπάνια μου έχει τύχει να μου πέσει κινητό, και το mi5 ήδη μου έχει πέσει 3 φορές από επίπεδες επιφάνειες μέσα σε 2 μέρες .....

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Ας μπει μεσα στης εφαρμογες και ας κανει μια εκκαθαριση θα βολευε κιολας να μας πει τι λειτουργικο φοραει ποια εκδοση !!! ;) ;)

 

 

Έχει την πιο πρόσφατη global stable , το κάναμε δούλεψε για λίγο και μετά πάλι τα ίδια, αυτό που Δεν δουλεύει με τίποτα είναι να βγάζει Βίντεο με την κάμερα του κινητού και να το στείλει

Link to comment
Share on other sites

Έχει την πιο πρόσφατη global stable , το κάναμε δούλεψε για λίγο και μετά πάλι τα ίδια, αυτό που Δεν δουλεύει με τίποτα είναι να βγάζει Βίντεο με την κάμερα του κινητού και να το στείλει

Για κοίτα λίγο τα δικαιώματα που έχει η εφαρμογή messenger , μπορεί να μην έχει το δικαίωμα να γράψει ή να στείλει video...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο mod; Με την αφή δηλαδή θα ξεκλειδώνει;

 

Καλησπερα σε ολους και καλη χρονια να εχουμε !!! Ναι υπαρχει mod που αν το βαλεις μπορεις να το ξεκλειδωνεις με την αφη χωρις να πατας καποιο κουμπι..!!! Απλα με ενα αγγιγμα μονο σαν το mi5s η σαν το one olus 3 ..!!Δουλευει αψογα ειναι σουπερ !!!

Ειναι ενα τελειο δωρο στο mi5 και στον εαυτο μας για πρωτοχρονιατικο δωρο !!! ;) ;) :p :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα μια παραγγελία για ένα τέτοια

http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi5-5_15-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-Core-4G-Smartphone-p-1038074.html?rmmds=search

 

Και έστειλα το γνωστό mail μετά να βγούν τυχόν κινέζικες εφσαρμογέρςνα μπουν ελληνικά και να είναι unlicked.

Σήμερα μου απάντησαν copy paste το αίτημα μου και κότσαραν στο τέλος we cant.

Would you like to cancel the order?

Τι κάνω, υπάρχει περίπτωση να είναι κλειδωμένο ή απλά δεν το φλασάρουν??

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα μια παραγγελία για ένα τέτοια

http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi5-5_15-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-Core-4G-Smartphone-p-1038074.html?rmmds=search

 

Και έστειλα το γνωστό mail μετά να βγούν τυχόν κινέζικες εφσαρμογέρςνα μπουν ελληνικά και να είναι unlicked.

Σήμερα μου απάντησαν copy paste το αίτημα μου και κότσαραν στο τέλος we cant.

Would you like to cancel the order?

Τι κάνω, υπάρχει περίπτωση να είναι κλειδωμένο ή απλά δεν το φλασάρουν??

Με ότι software και να σου έρθει το κινητό, αρκεί βέβαια να είναι άψογο από πλευράς hardware, μπορείς να κάνεις μόνος σου ότι θες. Μην σου πω ότι είναι καλύτερα να έρθει με official κινεζικη (περιέχει κινέζικα και αγγλικά) rom.

 

Φτιάχνεις account στην Xiaomi, πριν καλά καλά σου έρθει το κινητό και αίτημα για ξεκλέιδωμα boot-loader, όπου θα λάβεις το OK από Xiaomi πριν καλά καλά παραλάβεις το δέμα. Μετά ακολουθείς τους οδηγούς για φλασάρισμα της official Global rom που περιέχει ελληνικά. Αν δεν σου αρέσει μπορείς -αφού έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader- να περάσεις την ελληνική MIUI.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ καλη χρονιά! προσπαθώ να περάσω απο updater την official global που εχει πλεον κ ελληνικά απο dev global που έχω αλλα δεν περνάει... υπάρχει αλλος τρόπος ρε παιδιά για να μην ασχολούμαι με mi flash? Π. χ απο τον miui recovery η απο το mi pc suite

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.Επειδή θα το έχω από Τρίτη , μπορεί κάποιος να μου πει αν υποστηρίζει OTG γιατί αγόρασα το 32αρι και το βασικότερο όλων τι παίζει με τις μπάντες 4g γιατί όσο διαβάζω τόσο αγχώνομαι...ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.Επειδή θα το έχω από Τρίτη , μπορεί κάποιος να μου πει αν υποστηρίζει OTG γιατί αγόρασα το 32αρι και το βασικότερο όλων τι παίζει με τις μπάντες 4g γιατί όσο διαβάζω τόσο αγχώνομαι...ευχαριστώ!!

Τι παροχο έχεις;;;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...