Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κανένα καλό call recorder για oreo δοκιμασμένο υπάρχει;
Δοκιμασμένο σε S9 και Oreo, χωρίς root, καθαρή ηχογράφηση και από τις δύο πλευρές - ACR.

 

Tapatalked using my galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε ενημέρωση για Ελληνικό.

355ΜΒ περίπου.... ενημερώσεις ασφαλείας 1 Ιουλίου 2018.

Downloading...

 

Ήρθε και σε μένα, για Πορτογαλικό κινητό, την πέρασα πριν από λίγο, όλα μια χαρά όπως πάντα με αυτήν την υπέροχη συσκευή που τον άλλον μήνα κλείνει 2 χρόνια στα χέρια μου. Good job Sammy ✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Konakis του εχεις αλλαξει μπαταρια; Αν οχι σε τη κατασταση ειναι μετα απο 2 χρονια;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν του έχω αλλάξει μπαταρία, το δουλεύω συνήθως καλοκαιρινή περίοδο επειδή είναι πιο κόμπακτ συσκευή σε σχέση με το s8 plus που επίσης έχω. Από Οκτώβρη μήνα και μετά τι φορτίζω μια δυο φορές την εβδομάδα μιας και το χρησιμοποιώ ως μικρό phabletάκι όταν φορτίζω το 8 plus. Γενικά δεν του κάνω "σκληρή" χρήση, αρκετό internet, μερικές φωτογραφίες ανάλογα τις περιστάσεις, ομιλία καθημερινά πάνω από μιάμιση ώρα, συνήθως φορτίζω πάνω από τις 50 ώρες (μ.ο. 2 μέρες) με μικρές εναλλαγές μεταξύ κλήσεων και χρήσης οθόνης εννοώ στο ποσοστό χρήσης, κάπου στις 4μιση ώρες οθόνη και με 4g και πάνω από 3μιση ώρες κλήσεις... πιστεύω ότι έχει πέσει ελάχιστα η μπαταρία του και με βάση το Samsung info πέφτει μέσα χονδρικά και στους κύκλους φόρτισης της που περίμενα... κάπου στις 180 φορτίσεις σε αυτούς τους 23 μήνες περίπου.... αυτά ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

* κλασσικά emails, Facebook light, Whats App αρκετό και στα ταξίδια χάρτες κλπ χρήσιμες εφαρμογές.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα... Τι ποσοστο ζωης δινει το phone info: Οχι οτι θα ειναι απολυτα ακριβες αλλα δινει μια εικονα...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η διαχείρηση της μπαταρίας του s8 plus μου με έχει αφήσει άφωνο πάντως, θεωρώ ότι καλύτερο έχει περάσει από τα χέρια μου ακόμα κι από το θρυλικό lg g2 .

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

189 κύκλοι φόρτισης, 96.89% battery health για ένα κινητό με ημερομηνία παραγωγής 24-6-16 καθόλου άσχημα θα έλεγα... :) ✌

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναφέρομαι φυσικά στο s7 edge ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο νουμερο για να ειναι αληθινο! Εμενα το S8 με 91 κυκλους φορτισης ειναι στο 95.63%..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω κρατήσει και τα screen shots φίλε ;)

Πάντα κανονική, όχι γρήγορη φόρτιση, με έναν 1.5Α φορτιστή ή με τον δικό του 2Α

 

Screenshot_20180810-184518.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι. Με σωστη φορτιση η μπαταρια αντεχει στον χρονο...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω κρατήσει και τα screen shots φίλε ;)

Πάντα κανονική, όχι γρήγορη φόρτιση, με έναν 1.5Α φορτιστή ή με τον δικό του 2Α

 

Screenshot_20180810-184518.jpg

Δηλαδή με γρήγορη φόρτιση τι διαφορά υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Έχω την άποψη,εντύπωση ότι ανεβάζει μεγαλύτερη θερμοκρασία η μπαταρία λόγω του ότι γίνεται πλήρη εκμετάλλευση του ρεύματος των 2Α του φορτιστή. Στης γυναίκας μου με γρήγορη φόρτιση καθημερινά η μπαταρία είχε εμφανή πτώση σε σχέση με του δικού μου ,όλα αυτά πριν μερικούς μήνες πριν το αλλάξει το δικό της κινητό s7 edge. Ηλικιακά σε κατασκευή ήταν επίσης κοντά (ένα μήνα διαφορά είχαν ;) ) .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την άποψη,εντύπωση ότι ανεβάζει μεγαλύτερη θερμοκρασία η μπαταρία λόγω του ότι γίνεται πλήρη εκμετάλλευση του ρεύματος των 2Α του φορτιστή. Στης γυναίκας μου με γρήγορη φόρτιση καθημερινά η μπαταρία είχε εμφανή πτώση σε σχέση με του δικού μου ,όλα αυτά πριν μερικούς μήνες πριν το αλλάξει το δικό της κινητό s7 edge. Ηλικιακά σε κατασκευή ήταν επίσης κοντά (ένα μήνα διαφορά είχαν ;) ) .

Σορρυ, δηλαδη ποσοτικα μπορεις περιπου να το προσδορισιες ποοοσο εμφανη?

 

*εγω κανω γρηγορη

 

 

*****

και μηπως ξερεις κατι για ακολουθο"? Θενξ!

Υπάρχει δυνατοτα (με καποια παραμετρο? εφαρμογη κλπ) να αυξάνει το in call volume, η ένταση ήχου κατά την διάρκεια εισερχομένων κ εξερχομένων κλήσεων?

 

(πέρα από το κουμπί extra volume που μπορεί να ενεργοποιηθεί κατά την διάρκεια κλήσης)

Κάτι έξτρα που να μπορεί να ανεβάσει ακόμα τον ήχο κατά την διάρκεια συνομιλιας.

Ήδη από τις ρυθμίσεις είναι στο μάξιμουμ. Αλλά θα ήθελα να μπορώ να το ανεβάζω ακόμα. Με το S7 edge.

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαφορά, τώρα σε ποσοστό σε ημερήσια χρήση ένα 10-15 % το θεωρώ σίγουρο μετά από ένα έτος χρήσης και συνεχείς φορτίσεις. Όσον αφορά την ένταση του ήχου των εισερχόμενων κλήσεων πατάω το πληκτρο με την έξτρα ένταση στο μενού κατά την διάρκεια της κλήσης, αν και ως επί το πλείστον χρησιμοποιώ την ανοιχτή ακρόαση όπου είμαι πολύ ευχαριστημένος από την έντασή του.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την ένταση του ήχου των εισερχόμενων κλήσεων πατάω το πληκτρο με την έξτρα ένταση στο μενού κατά την διάρκεια της κλήσης, αν και ως επί το πλείστον χρησιμοποιώ την ανοιχτή ακρόαση όπου είμαι πολύ ευχαριστημένος από την έντασή του.

ε αυτο με την ανοιχτη ακροαση κανω και εγω οταν βρισκομαι σε εξωτερικο χωρο ιδιαιτερα. Και λειτουργει καλα.

Πραγμα που σημαινει οτι το "προβλημα" εντασης ηχου κατα την διαρκεια συνομιλιων (in call volume), εισερχομενων/εξερχομενων, υπαρχει.

Αυτο ρωταγα , αν υπαρχει κατι (χωρις να πειραχτει root) να ανεβαζει την ενταση του ηχου κατα την διαρκεια κλησεων στο επανω speaker (ακουστικο τηε συσκευης) (το κατω δεν εχει κανενα θεμα..απο αυτο περναει η ανοιχτη ακροαση, μουσικη κλπ)

 

Καποια παραμετρος/ρυθμιση πρεπει να υπαρχει που να αυξανει την ενταση (εφ οσον κατα τη διαρκεια συνομιλιας η ενταση ειναι στο μαξιμουμ, αλλα μη ικανοποιητικη)

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Εμένα λέει 71% στο phone info η μπαταρία. Και το έχω πάνω από δύο χρόνια. Είμαι για αλλαγή ε;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για μπαταρία του s7 edge ...

2 χρόνια αργή ασύρματη φόρτιση. Η μπαταρία είναι ακόμα κτήνος...d03f083593b334387767015ff140ef0c.jpg

 

Μια χαρά σε βρίσκω Διονύση ✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σε βρίσκω Διονύση ✌
Ούτε προσοχή ούτε 20% 80% που βλέπω κατά καιρούς να λένε διάφοροι, όποτε να είναι το φορτίζω, συνήθως κάτω από 5% το αφήνω όλο το βράδυ και φορτίζει.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη εμείς μόλοι εμείς με αυτό το κινητό ποτέ θα βρούμε κάποιο καινούργιο Android κινητό να μας εντυπωσιάσει .. δεν με συγκινεί τίποτα από τα καινούργια :D:D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη εμείς μόλοι εμείς με αυτό το κινητό ποτέ θα βρούμε κάποιο καινούργιο Android κινητό να μας εντυπωσιάσει .. δεν με συγκινεί τίποτα από τα καινούργια :D:D

 

Εδω εγω με S8 συνεχεια σκεφτομαι να γυρισω στο S7 E αντι να παω πχ S9 η Note 9...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο η μπαταρια του edge που ειναι 3,5 μηνων με 402 κυκλους φορτισης και να ειναι στο 89,89? στην ''υγεια''της?

Μεγαλη η πτωση μου φαινεται...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...