Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμία μα καμία περίπτωση να είναι αληθινά τα stats σου φίλε μου. Μα καμία όμως.

 

συμφωνω,,,με την καμια ομως!! αλλιως αλλος ενας με special edition απευθειας απο τον εργοστασιο παραγωγης,δεν εξηγειται αλλιως;););)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

συμφωνω,,,με την καμια ομως!! αλλιως αλλος ενας με special edition απευθειας απο τον εργοστασιο παραγωγης,δεν εξηγειται αλλιως;););)

Δεν ξέρω αν έχω συσκευή special edition, ξέρω όμως ότι μου αλλάξανε πλακέτα και μπαταρία την προηγούμενη βδομάδα μέσα στην εγγύηση. Την συσκευή την έχω ένα χρόνο ακριβώς και ξέρω της δυνατότητες της. 7 ώρες οθόνης έβγαζα πριν και ήμουν γύρω στο 10% και τώρα 7 ώρες και είμαι στο 50%, με ΑΚΡΙΒΏΣ την ιδια χρήση (χρήση που κάνω εγώ και δεν είναι απαραίτητο να βγαίνουν τα νούμερα και στους άλλους). Ίσως άμα το άφηνα κάτω από εκεί να κατρακυλουσε η μπαταρία αλλά το έβαλα για φόρτιση. Πρώτος από όλους είπα ότι η συσκευή με εχει αφήσει άναυδο. Μάλλον εξηγειται ομως: Λίγο η καινούργια μπαταρία, λίγο η καινούργια πλακέτα (κάτι θα είδαν και θα την άλλαξαν, δεν μου έκαναν δώρο) , λίγο το φρέσκο στήσιμο... Μου πέρασαν επίσης στο service την μαμά rom που είχε το κινητό όταν το πηρα, Italy Vodafone. ;) ;) ;) ;) 819388b2399e36c47eb8beb90dfda2c5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικά νούμερα μπράβο. Εμένα πάντως μου φαίνονται αληθινά. Δε μπορεί να είναι ψεύτικα ούτε να έκατσε ο άνθρωπος να να κάνει επεξεργασία το screen shot και να το ανεβάσει εδώ.αφου λέει ο άνθρωπος..καινουργια μπαταρία και πλακέτα ..και οofficial rom
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να υπαρχουν ατομα που να βγαζουν ψευδες ενδειξεις. Αν παραμεινει ως εχει η κατασταση στο κινητο του φιλου, τοτε ειναι πολυ τυχερος και θα το χει μια ζωη (σχημα λογου).

Τωρα, εγω το πηρα χθες και ειμαι πολυ ικανοποιημενος, ειδικα στη μπαταρια αφου ολες οι αλλες δυνατοτητες ειναι κορυφαιες.

Παντως, η Nougat εχει κανει θαυματα, μιας και η θερμοτητα ηταν υπερβολικοτατη στη Marshmallow σε σημειο που αγχωθηκα και θα το πηγαινα για DOA.

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως που είναι 4 ημερών με επίσημη εννοείται ρομ,αυτά τα νούμερα δε τα πιάνει ούτε για πλάκα.

6 και κάτι ώρες είδα μόνο στο μαξ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω πολυ παιδια θα δω μηπως την κανω τελικα.Μετα αν θελω μπορω να γυρισω πισω στην 6?ευκολα?η θα εχω

προβλημα?

Υ.Γ.Κοιτα να δεις συμπτωση φιλε Χρισοστομε κι εγω απο redmi note 4x προερχομαι ,αυτο βεβαια ηταν τερας αυτονομιας φανταζομαι το εχεις διαβασει,καθε 3ο 24αωρο φορτιζα με τη στανταρ χρηση που κανω εγω.Δεν περιμενω τετοιους χρονους τωρα αλλα τη μερα γεματη να βγαζω ειμαι οκ.

 

την μέρα στην βγάζει εύκολα εννοείται,αλλά μη το συγκρίνεις με το 4x.

το κινητό αυτό που πήρες παίζει σε άλλη κατηγορία.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καποια εφαρμογη που να κρυψουμε εφαρμογες χωρις να φαινονται πουθενα οπως το App hider χωρις να χρειαζεται ρουτ αλλα και με το μαμα launcher,εχουμε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμένα πάντως που είναι 4 ημερών με επίσημη εννοείται ρομ,αυτά τα νούμερα δε τα πιάνει ούτε για πλάκα.

6 και κάτι ώρες είδα μόνο στο μαξ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

την μέρα στην βγάζει εύκολα εννοείται,αλλά μη το συγκρίνεις με το 4x.

το κινητό αυτό που πήρες παίζει σε άλλη κατηγορία.

Εννοειτε,φιλε καλα και τα chinaphones αλλα εδω ειμαστε αλλου,εχω περασει κι εγω απο ολα τα note της σαμυ(2-3-4) και το ξερω καλα το εργο γι αυτο λεω ειμαι οκ με 24αωρο.Αν και να σου πω παντα με τη δικη μου χρηση 3η μερα το εχω εχτες το πρωι το πηρα απο φορτιση και τωρα ειμαι 40% με 6αρα ειμαι ακομα και οπως καταλαβαινεις το σκαλιζω συνεχως και νυχτες ανοιχτο εννοειτε.Ειναι πολυ καλα.Πως βλεπουμε αυτο που γραφουν καποια παιδια ποσες ωρες οθονηκ.λ.π?γιατι δεν το εχω δει ποτε απλα βλεπω βαση της χρησης μου

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις θα βρεις για την μπαταρία και από εκεί για την χρήση της.

 

Και αυτο που λεμε π.χ. 6 ωρες οθονη σημαινει ωρες που ειναι φωτισμενη η οθονη? και καθε φορα που το παιρνουμε απο φορτιση μετραει απο την αρχη?Εμενα τωρα που το ειδα λεει 1η 4ω 14λ 42δ λειτουργεια με μπαταρια 40% οθονη και κατι αλλα πιο κατω

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο που λεμε π.χ. 6 ωρες οθονη σημαινει ωρες που ειναι φωτισμενη η οθονη? και καθε φορα που το παιρνουμε απο φορτιση μετραει απο την αρχη?Εμενα τωρα που το ειδα λεει 1η 4ω 14λ 42δ λειτουργεια με μπαταρια 40% οθονη και κατι αλλα πιο κατω

Πάτα εκεί που λέει οθόνη και θα δεις πόσες ώρες ανοιχτή οθόνη έχει το κινητό από την τελευταία φορά που το έβγαλες από τον φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Πάτα εκεί που λέει οθόνη και θα δεις πόσες ώρες ανοιχτή οθόνη έχει το κινητό από την τελευταία φορά που το έβγαλες από τον φορτιστή.

 

Λεει 3ω 53λ 28δ τι σημαινει?λιγο χαλια νομιζω?

Link to comment
Share on other sites

Λεει 3ω 53λ 28δ τι σημαινει?λιγο χαλια νομιζω?

 

Για μενα εισαι πάρα πολύ καλά.Μεχρι τις 6,5 ωρες ανοιχτής οθόνης σε υπολογίζω ότι θα φτάσεις!

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Λεει 3ω 53λ 28δ τι σημαινει?λιγο χαλια νομιζω?

Σε 28ωρες έχεις άλλο 40% να δουλέψεις και έχεις 4 ώρες οθόνη. Με πρόχειρους υπολογισμούς στο 10% θα έχεις περίπου 6+ ώρες οθόνης σίγουρα με 48 ώρες περίπου χρήσης.

Πρέπει να είσαι ευχαριστημένος νομίζω...

Δεν το έχω αλλά αν το κινητό βγάζει αυτά τα νούμερα με μόνιμο 4G, έφυγα να το παρω

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λεει 3ω 53λ 28δ τι σημαινει?λιγο χαλια νομιζω?

 

όχι βέβαια...

 

έχω αυτά με καμπόσο παιχνίδι

4c9b9bd180d642e8bc5280e3e65a2811.jpg759dc79a68b20c436fe8431c49b8f03a.jpg

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχω συσκευή special edition, ξέρω όμως ότι μου αλλάξανε πλακέτα και μπαταρία την προηγούμενη βδομάδα μέσα στην εγγύηση. Την συσκευή την έχω ένα χρόνο ακριβώς και ξέρω της δυνατότητες της. 7 ώρες οθόνης έβγαζα πριν και ήμουν γύρω στο 10% και τώρα 7 ώρες και είμαι στο 50%, με ΑΚΡΙΒΏΣ την ιδια χρήση (χρήση που κάνω εγώ και δεν είναι απαραίτητο να βγαίνουν τα νούμερα και στους άλλους). Ίσως άμα το άφηνα κάτω από εκεί να κατρακυλουσε η μπαταρία αλλά το έβαλα για φόρτιση. Πρώτος από όλους είπα ότι η συσκευή με εχει αφήσει άναυδο. Μάλλον εξηγειται ομως: Λίγο η καινούργια μπαταρία, λίγο η καινούργια πλακέτα (κάτι θα είδαν και θα την άλλαξαν, δεν μου έκαναν δώρο) , λίγο το φρέσκο στήσιμο... Μου πέρασαν επίσης στο service την μαμά rom που είχε το κινητό όταν το πηρα, Italy Vodafone. ;) ;) ;) ;) 819388b2399e36c47eb8beb90dfda2c5.jpg

 

Μακαρι φιλε μου με την αλλαγη που έκανες να εχεις τετοια νούμερα και κύλιση συσκευής! Ευελπιστούμε και εμείς αν εχουμε ποτε θεμα με την συσκευή και το παμε για αλλαγη πλακέτα μπαταρίας να βγάλουμε τετοια νούμερα! Αν μπορέσεις ανέβασε καμια φωτο όταν θα εχει φτασει κανα5% με τι sοt θα εχει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

 

Τις τελευταιες μερες (και σημερα πιο εντονο απο ποτε) αντιμετωπιζω προβλημα με το κινητο και το wifi.

 

Τι θελω να πω...Οσο το δουλευω το κινητο και χαζευω ολα καλα...

Το παραταω σβηνει η οθονη οκ.

Παω μετα απο κανα 10λεπτο πχ να δω κατι...αφαντο το wifi...Και μολις βαζω το δαχτυλικο αποτυπωμα μου γραφει <συνδεση με το δικτυο>...

Τι γινεται? Ουτε εξοικονομηση εχω, οκ και ενα σχετικα τουμπανακι ρουτερ εχω (fritz 7490) και νορμαλ συνδεση 11-1 adsl...

 

Το ολο θεμα ειναι πολυ εκνευριστικο γιατι περιμενεις πχ ενα μηνυμα στο viber, δεν ερχεται και πρεπει να ανοιξεις το κινητο,να συνδεθει για να ερθει...

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Σε 28ωρες έχεις άλλο 40% να δουλέψεις και έχεις 4 ώρες οθόνη. Με πρόχειρους υπολογισμούς στο 10% θα έχεις περίπου 6+ ώρες οθόνης σίγουρα με 48 ώρες περίπου χρήσης.

Πρέπει να είσαι ευχαριστημένος νομίζω...

Δεν το έχω αλλά αν το κινητό βγάζει αυτά τα νούμερα με μόνιμο 4G, έφυγα να το παρω

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

όχι βέβαια...

 

έχω αυτά με καμπόσο παιχνίδι

4c9b9bd180d642e8bc5280e3e65a2811.jpg759dc79a68b20c436fe8431c49b8f03a.jpg

Παιδια επειδη οπως προειπα δεν ξερω απο μετρηση επιδοσεων με αυτον τον τροπο μετρησης αλλα με το ποσο μου βγαζει η μπαταρια με τη χρηση μου χρονια τωρα,αν μου λετε εσεις οτι ειναι καλα,ειμαι ευτυχισμενος.Να πω οτι σε αυτη τη φορτιση που ειμαι τωρα εχω κατεβασει modern combat και navigon.δεν ξερω οι καταναλωσεις στο download πως ειναι αλλα ειμαι με 3g 2g σαν στανταρ ρυθμιση και επιλεκτικα 4g οταν ειμαι εκτος wifi δεδομενου οτι κινουμε σε μερη που παντα σχεδον εχω wifi καλυψη, 2 mail και facebook τωρα ακομα απο χτες το πρωι που ειπα ειμαι με 28%.Νομιζω κι εγω οτι ειναι ακρως ικανοποιητικο για καινουριο τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχω συσκευή special edition, ξέρω όμως ότι μου αλλάξανε πλακέτα και μπαταρία την προηγούμενη βδομάδα μέσα στην εγγύηση. Την συσκευή την έχω ένα χρόνο ακριβώς και ξέρω της δυνατότητες της. 7 ώρες οθόνης έβγαζα πριν και ήμουν γύρω στο 10% και τώρα 7 ώρες και είμαι στο 50%, με ΑΚΡΙΒΏΣ την ιδια χρήση (χρήση που κάνω εγώ και δεν είναι απαραίτητο να βγαίνουν τα νούμερα και στους άλλους). Ίσως άμα το άφηνα κάτω από εκεί να κατρακυλουσε η μπαταρία αλλά το έβαλα για φόρτιση. Πρώτος από όλους είπα ότι η συσκευή με εχει αφήσει άναυδο. Μάλλον εξηγειται ομως: Λίγο η καινούργια μπαταρία, λίγο η καινούργια πλακέτα (κάτι θα είδαν και θα την άλλαξαν, δεν μου έκαναν δώρο) , λίγο το φρέσκο στήσιμο... Μου πέρασαν επίσης στο service την μαμά rom που είχε το κινητό όταν το πηρα, Italy Vodafone. ;) ;) ;) ;) 819388b2399e36c47eb8beb90dfda2c5.jpg

 

7 ώρες στις 9 το πρωί ? Δηλαδή το άφησες όλη νύχτα να παίζει μόνο του να γράφει ? Ή ήσουν όλη νύχτα με το κινητό στο χέρι ? Ενδιαφέρον θα είχε να έβαζες και όλα τα υπόλοιπα που έτρεχαν στη μπαταρία και όχι μόνο οθόνη. Να δούμε τι άλλο ήταν ψηλά. Προσωπικά δεν πιστεύω τέτοια στατιστικά. Όχι ότι το έχει πειράξει, αλλά δεν γίνονται με φυσιολογική χρήση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες στις 9 το πρωί ? Δηλαδή το άφησες όλη νύχτα να παίζει μόνο του να γράφει ? Ή ήσουν όλη νύχτα με το κινητό στο χέρι ? Ενδιαφέρον θα είχε να έβαζες και όλα τα υπόλοιπα που έτρεχαν στη μπαταρία και όχι μόνο οθόνη. Να δούμε τι άλλο ήταν ψηλά. Προσωπικά δεν πιστεύω τέτοια στατιστικά. Όχι ότι το έχει πειράξει, αλλά δεν γίνονται με φυσιολογική χρήση.

 

Μπορω να το κανω και εγω να γραψει δεκαωρα.Τραβας φωτεινοτητα στο σκοτεινο,βαζεις χρονο απενεργοποιησης της οθονης στα δεκα λεπτα,και συνέχεια το ακουμπάς για να μη σβήσει η οθονη.Το αφηνεις ετσι ολη μερα.

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

7 ώρες στις 9 το πρωί ? Δηλαδή το άφησες όλη νύχτα να παίζει μόνο του να γράφει ? Ή ήσουν όλη νύχτα με το κινητό στο χέρι ? Ενδιαφέρον θα είχε να έβαζες και όλα τα υπόλοιπα που έτρεχαν στη μπαταρία και όχι μόνο οθόνη. Να δούμε τι άλλο ήταν ψηλά. Προσωπικά δεν πιστεύω τέτοια στατιστικά. Όχι ότι το έχει πειράξει, αλλά δεν γίνονται με φυσιολογική χρήση.

 

Μπορω να το κανω και εγω να γραψει δεκαωρα.Τραβας φωτεινοτητα στο σκοτεινο,βαζεις χρονο απενεργοποιησης της οθονης στα δεκα λεπτα,και συνέχεια το ακουμπάς για να μη σβήσει η οθονη.Το αφηνεις ετσι ολη μερα.

Παιδιά τα έχω γράψει παραπισω. Το screenshot είναι τραβηγμένο 12παρα το βράδυ, νομίζω φιανεται. Την χρήση μου την έχω γράψει επισης παραπισω, κάντε ένα κόπο και διαβάστε,μη επαναλαμβανομαι. Δεν είναι η πρώτη φορά που γράφω στο νήμα του S7 γενικότερα, ξέρω της δυνατότητες της συσκευής, άλλωστε και εμένα με εντυπωσίασε. Οι νέοι χρήστες μάλλον δεν τις ξέρετε. Επίσης thereon αν το δικό σου γράφει 10ωρα με την χρήση που λες εμένα γράφει 15ωρα plus.

 

Και αν θέλετε υπάρχει και σημερινό screenshot με 83%μπαταρία και 2ωρες κ 10λεπτα οθονη, 50wifi 50 άθλιο 40g κτλ κτλ

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

όλοι μας ξέρουμε τις δυνατότητες του κινητού.

Απλά τα νούμερα σου φαίνονται το λιγότερο,ουτοπικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

όλοι μας ξέρουμε τις δυνατότητες του κινητού.

Απλά τα νούμερα σου φαίνονται το λιγότερο,ουτοπικά.

Κ εγω έτσι θα συμπεριφέρομουν/πίστευα αν τα έβλεπα πριν από μια βδομάδα που έβγαζα 7ωρες στο 24ωρο (πάνω κάτω).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση.. Πρώτη φορά βάζω το αποτύπωμα και θέλω να ρωτήσω μπορώ να κάνω μια ρύθμιση να ανοίγει απευθείας η οθονη βάζοντας το δάχτυλο στο κεντρικό κουμπί? Δηλαδή να μην χρειάζεται να πατήσω πρώτα το κουμπί αλλά να ανοίγει απευθείας από τη μαυρισμένη οθόνη?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά Μήπως ξέρει κανείς να μου πει πως μπορούμε να διορθώσουμε στις επαφές δεξιά την μπαρά τα γράμματα να συμβαδίζουν με τα γράμματα των επαφών
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...