Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα βοηθουσε να τραβηξεις σε manual απο την λειτουργια pro.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το sammobile εκτος απο το προχθεσινό firmware (της Γερμανικής DBT)...μολις εβγαλε και μια καινουργια...τι παιζει ?ξερει κανεις?Αντε παλι απ την αρχη...;):mad:
Link to comment
Share on other sites

Την έκδοση Μαρτίου (apc8 αν θυμαμαι σωστα) που λέτε ότι βγάζει φοβερός χρόνους που την βρισκουμε;

Τώρα με την τελευταία, εννοείται πως μου βγάζει άνετα τη μέρα, απλά θα θελα να συγκρίνω να δω αν έχει όντως τρελή διαφορά!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160620/5f6e695709264f433019b288b3f60e4a.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160620/15f02542f2f90d82fe5eb9d0e7036f59.jpg

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sorry που ξανα ρωταω αλλα επειδη βλεπω με το drain να χανεται το ερωτημα μου μηπως ξερει κανεις κατι για αυτο;

 

Με κάποιο ad blocker. Έχει λογικά hosts διαφημίσεων της Vodafone στο κινητό και γιαυτό στο πετάει συνέχεια. Τώρα δεν θυμάμαι για τις διαφημίσεις σε non Root συσκευή τι εφαρμογές υπάρχουν άλλα με μια ερώτηση στο κατάλληλο θέμα θα σου πουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλά κρίμα είναι πολύ ακριβή όλοι η οθόνη μήπως αλλάζει μόνο το Τζαμάκι αν γνωρίζει κάποιος άλλος ας μας γράψει

Μπορεί να αλλάξει αλλά..... Εγώ δεν θα το έκανα σε καμία περίπτωση. 1ον δεν υπάρχει περίπτωση η κόλλα που θα βάλει ο τεχνικός να κολλήσει τόσο στεγανά όπως η μαμά. 2ον θα μαζεύει σκουπίδια και σκόνες και κατά την τοποθέτηση μπορεί και δαχτυλιές. 3ον το digitizer δεν θα είναι της Samsung μιας και δεν βγαίνει σαν ανταλλακτικό αλλά πάει πακέτο με την οθόνη και κατά 90%θα έχεις θέμα στην αφή και μπορεί ακόμη και στην απόδοση των χρωμάτων.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, το πρόβλημα είναι αυτό και υπάρχει και σε άλλους:

 

http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s7-edge/685025-darker-translucent-lines-when-i-change-brightness-my-galaxy-s7-edge.html

 

Κάπου αναφέρουν ότι φταίει η κάρτα γραφικών.

Θα ενημερώσω για την εξέλιξη του θέματος.

Καραμπινάτο hardware failure το κόβω.

Δοκίμασε επαναφορά και αν δεν, service

 

Μπορεί να αλλάξει αλλά..... Εγώ δεν θα το έκανα σε καμία περίπτωση. 1ον δεν υπάρχει περίπτωση η κόλλα που θα βάλει ο τεχνικός να κολλήσει τόσο στεγανά όπως η μαμά. 2ον θα μαζεύει σκουπίδια και σκόνες και κατά την τοποθέτηση μπορεί και δαχτυλιές. 3ον το digitizer δεν θα είναι της Samsung μιας και δεν βγαίνει σαν ανταλλακτικό αλλά πάει πακέτο με την οθόνη και κατά 90%θα έχεις θέμα στην αφή και μπορεί ακόμη και στην απόδοση των χρωμάτων.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και 4 να συμπληρώσω χάνεται η εγγύηση σε περίπτωση επέμβει τρίτος κα όχι αποκλειστικά η Samsung που είναι ο μόνος εξουσιοδοτημένος.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες πως ανεβάζετε screenshots από τις καταναλώσεις σας ? τραβάω screenshot και όταν πάω να το ανεβάσω δεν με αφήνει λόγο μεγέθους .. κάνετε επεξεργασία το αρχείο για να μικρύνει ?

όπως είναι εμένα δεν με αφήνει να ανεβάσω ...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες πως ανεβάζετε screenshots από τις καταναλώσεις σας ? τραβάω screenshot και όταν πάω να το ανεβάσω δεν με αφήνει λόγο μεγέθους .. κάνετε επεξεργασία το αρχείο για να μικρύνει ?

 

όπως είναι εμένα δεν με αφήνει να ανεβάσω ...

 

 

Απο Tapatalk με αφηνει και τις ανεβάζω 640x380 ουτε πολυ μικρές να ειναι ουτε πολυ μεγάλες να ενοχλούν.

Την έκδοση Μαρτίου (apc8 αν θυμαμαι σωστα) που λέτε ότι βγάζει φοβερός χρόνους που την βρισκουμε;

Τώρα με την τελευταία, εννοείται πως μου βγάζει άνετα τη μέρα, απλά θα θελα να συγκρίνω να δω αν έχει όντως τρελή διαφορά!

 

Sammobile μόνο.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ανεβάζεις στο σωστό τόπικ...γι'αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sammobile μόνο.

 

Sent from my iPad Air 2

 

Ναι αλλά μου δείχνει μόνο τις τελευταίες εκεί. Δεν μπορώ να βρω προηγούμενες εκδόσεις. Παίζει κάνα λινκ;

επίσης, επειδή κάποιοι έλεγαν για 2% drain το βράδυ, εχτές το άφησα με WiFi ανοικτό και φυσικά συγχρονισμόυς, κλπ κλπ και έχασα 6% στις 8ωρες. Από το 34% πήγα στο 28%. Κάπου 0.8% / ώρα..

Επίσης να αναφέρω ότι το σήμα μου είναι χάλια στο σπίτι.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μου δείχνει μόνο τις τελευταίες εκεί. Δεν μπορώ να βρω προηγούμενες εκδόσεις. Παίζει κάνα λινκ;

επίσης, επειδή κάποιοι έλεγαν για 2% drain το βράδυ, εχτές το άφησα με WiFi ανοικτό και φυσικά συγχρονισμόυς, κλπ κλπ και έχασα 6% στις 8ωρες. Από το 34% πήγα στο 28%. Κάπου 0.8% / ώρα..

Επίσης να αναφέρω ότι το σήμα μου είναι χάλια στο σπίτι.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

 

 

Εδω η C8 η γερμανική unbranded που εχω εγώ.

http://www.sammobile.com/firmwares/download/67657/G935FXXU1APC8_G935FDBT1APB1_DBT/

 

Αλλιώς αν θες άλλης χώρας πας απλα στη κάθε χώρα ξεχωριστά και οχι ομαδοποιημένα με όλες τις άλλες και επιλέγεις.

 

Δες εδω και βάλε οτι χώρα θες να σου εμφανίσει.

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G935F/DBT/

 

6% που έχασες με κακό σήμα και wifi on το θεωρώ στα πλαίσια του φυσιολογικού.

1-2% λιγότερο να πετυχαίνεις μικρή σημασία θα είχε.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδω η C8 η γερμανική unbranded που εχω εγώ.

http://www.sammobile.com/firmwares/download/67657/G935FXXU1APC8_G935FDBT1APB1_DBT/

 

Αλλιώς αν θες άλλης χώρας πας απλα στη κάθε χώρα ξεχωριστά και οχι ομαδοποιημένα με όλες τις άλλες και επιλέγεις.

 

Δες εδω και βάλε οτι χώρα θες να σου εμφανίσει.

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G935F/DBT/

 

6% που έχασες με κακό σήμα και wifi on το θεωρώ στα πλαίσια του φυσιολογικού.

1-2% λιγότερο να πετυχαίνεις μικρή σημασία θα είχε.

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Σε ευχαριστω, θα κανω μερικες εφαρμογες disable ακομη να δω πως θα παει και σημερα το βραδυ και ισως την περασω για αλλαγη! το σημα ειναι αισχος, φαντασου οτι το πρωι που ξυπνησα βρηκα μηνυμα οτι με ειχαν καλεσει 4 ατομα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μου δείχνει μόνο τις τελευταίες εκεί. Δεν μπορώ να βρω προηγούμενες εκδόσεις. Παίζει κάνα λινκ;

επίσης, επειδή κάποιοι έλεγαν για 2% drain το βράδυ, εχτές το άφησα με WiFi ανοικτό και φυσικά συγχρονισμόυς, κλπ κλπ και έχασα 6% στις 8ωρες. Από το 34% πήγα στο 28%. Κάπου 0.8% / ώρα..

Επίσης να αναφέρω ότι το σήμα μου είναι χάλια στο σπίτι.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Είμαστε στα ίδια, όλα ανοιχτά και bt με χάλια σήμα, από 0,7% έως 0,9%. Νομίζω ότι είναι καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το μεγάλο θέμα που έχει δημιουργηθεί περί κατανάλωσης system κλπ νομίζω ότι τσάμπα το κουράζουμε.

Όλοι ενώ βλέπετε πολύ καλούς χρόνους οθόνης ψάχνεστε.

Δείτε την κατανάλωση με κάποια άλλη εφαρμογή και θα καταλάβετε ότι στην OEM εφαρμογή, στο system περικλείεται και η κατανάλωση των εφαρμογών που χρησιμοποιείτε. Δεν είναι δυνατόν με χρήση εφαρμογών όλη μέρα να βλέπεις FB 1,5%. Μεγάλο μέρος της κατανάλωσης του έχει συμπεριληφθεί στο system.

Προφανώς αυτό άλλαξε μετά την apc8 και το έχουμε κάνει ζήτημα.

 

Για τα google services υπάρχει θέμα σε κάποιες εκδόσεις της Google, οι οποίες γίνονται update απροειδοποίητα.

 

Τσεκάρετε μόνο την κατανάλωση το βράδυ που είναι σε sleep για τυχόν αδικαιολόγητο brain και τέλος.

Βασικά υποψιάζομαι ότι όσοι παραπονιούνται για το system κάνουν μικρή χρήση της συσκευής όποτε χωρίς κατανάλωση από την οθόνη λογικό είναι η πτώση της μπαταρίας να οφείλεται στις λειτουργίες που γίνονται στο παρασκήνιο και το system να βρίσκεται πρώτο στην λίστα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το μεγάλο θέμα που έχει δημιουργηθεί περί κατανάλωσης system κλπ νομίζω ότι τσάμπα το κουράζουμε.

Όλοι ενώ βλέπετε πολύ καλούς χρόνους οθόνης ψάχνεστε.

Δείτε την κατανάλωση με κάποια άλλη εφαρμογή και θα καταλάβετε ότι στην OEM εφαρμογή, στο system περικλείεται και η κατανάλωση των εφαρμογών που χρησιμοποιείτε. Δεν είναι δυνατόν με χρήση εφαρμογών όλη μέρα να βλέπεις FB 1,5%. Μεγάλο μέρος της κατανάλωσης του έχει συμπεριληφθεί στο system.

Προφανώς αυτό άλλαξε μετά την apc8 και το έχουμε κάνει ζήτημα.

 

Για τα google services υπάρχει θέμα σε κάποιες εκδόσεις της Google, οι οποίες γίνονται update απροειδοποίητα.

 

Τσεκάρετε μόνο την κατανάλωση το βράδυ που είναι σε sleep για τυχόν αδικαιολόγητο brain και τέλος.

Βασικά υποψιάζομαι ότι όσοι παραπονιούνται για το system κάνουν μικρή χρήση της συσκευής όποτε χωρίς κατανάλωση από την οθόνη λογικό είναι η πτώση της μπαταρίας να οφείλεται στις λειτουργίες που γίνονται στο παρασκήνιο και το system να βρίσκεται πρώτο στην λίστα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Σωστή η παρατήρηση σου ειδικά με το fb και την κατανάλωση του. Συμφωνώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το μεγάλο θέμα που έχει δημιουργηθεί περί κατανάλωσης system κλπ νομίζω ότι τσάμπα το κουράζουμε.

Όλοι ενώ βλέπετε πολύ καλούς χρόνους οθόνης ψάχνεστε.

Δείτε την κατανάλωση με κάποια άλλη εφαρμογή και θα καταλάβετε ότι στην OEM εφαρμογή, στο system περικλείεται και η κατανάλωση των εφαρμογών που χρησιμοποιείτε. Δεν είναι δυνατόν με χρήση εφαρμογών όλη μέρα να βλέπεις FB 1,5%. Μεγάλο μέρος της κατανάλωσης του έχει συμπεριληφθεί στο system.

Προφανώς αυτό άλλαξε μετά την apc8 και το έχουμε κάνει ζήτημα.

 

Για τα google services υπάρχει θέμα σε κάποιες εκδόσεις της Google, οι οποίες γίνονται update απροειδοποίητα.

 

Τσεκάρετε μόνο την κατανάλωση το βράδυ που είναι σε sleep για τυχόν αδικαιολόγητο brain και τέλος.

Βασικά υποψιάζομαι ότι όσοι παραπονιούνται για το system κάνουν μικρή χρήση της συσκευής όποτε χωρίς κατανάλωση από την οθόνη λογικό είναι η πτώση της μπαταρίας να οφείλεται στις λειτουργίες που γίνονται στο παρασκήνιο και το system να βρίσκεται πρώτο στην λίστα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

συμφωνω με το σκεπτικο αυτο, αλλα προσωπικα οταν εβαλα την apc8 παλι, ειδα οτι ξανα εβγαλα 2 ημερες ανετα ενω πριν δεν εβγαζα σταθερα. Τωρα τυχαιο να ηταν? δεν ξερω, μπορει..αλλα και η οθονη ηταν πιο κατω συνολικα. Σιγουρα ισως ειναι τυχαιο. Επισης το αλλο που σκεφτομουν ειναι οτι το κινητο ειναι λιγο ασταθες. Δηλαδη εκει που εναι βραχος σε ενα διημερο, μπορει καποιο αλλο να πεφτει λιγο πιο γρηγορα οποτε να μην προλαβεις να κλεισεις 2 ημερες ή γενικα να εχεις χειροτερες επιδοσεις στη μπαταρια συνολικα χωρις να ξερεις το γιατι και πως.

Τελος το play services εμενα απο οταν εβαλα την πιο προσφατη εκδοση ειναι αριστο, 1-3% παιζει ειτε σε μια μερα ειτε σε 2 μερες χρησης.

 

Συμπερασμα: το κινητο ειναι τοσο αριστο και ολοκληρωμενο που ψειριζουμε τη μαιμου..

 

και τελικα, η πιο προσφατη αναβαθμιση τι βελτιωσε στην καμερα?

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με το σκεπτικο αυτο, αλλα προσωπικα οταν εβαλα την apc8 παλι, ειδα οτι ξανα εβγαλα 2 ημερες ανετα ενω πριν δεν εβγαζα σταθερα. Τωρα τυχαιο να ηταν? δεν ξερω, μπορει..αλλα και η οθονη ηταν πιο κατω συνολικα. Σιγουρα ισως ειναι τυχαιο. Επισης το αλλο που σκεφτομουν ειναι οτι το κινητο ειναι λιγο ασταθες. Δηλαδη εκει που εναι βραχος σε ενα διημερο, μπορει καποιο αλλο να πεφτει λιγο πιο γρηγορα οποτε να μην προλαβεις να κλεισεις 2 ημερες ή γενικα να εχεις χειροτερες επιδοσεις στη μπαταρια συνολικα χωρις να ξερεις το γιατι και πως.

Τελος το play services εμενα απο οταν εβαλα την πιο προσφατη εκδοση ειναι αριστο, 1-3% παιζει ειτε σε μια μερα ειτε σε 2 μερες χρησης.

 

Συμπερασμα: το κινητο ειναι τοσο αριστο και ολοκληρωμενο που ψειριζουμε τη μαιμου..

 

και τελικα, η πιο προσφατη αναβαθμιση τι βελτιωσε στην καμερα?

Φιλε εγω δεν είδα αστάθειες στην χρήση του ισα ισα είναι πολυ ισορροπημενη η κατανάλωση του.

 

Το play services δεν μου το εμφανισε ποτε στα στατιστικά.

 

Στο συμπέρασμα θα συμφωνήσω παρόλο που εγω δεν το ψιριζω γιατί είμαι φουλ ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω δεν είδα αστάθειες στην χρήση του ισα ισα είναι πολυ ισορροπημενη η κατανάλωση του.

 

Το play services δεν μου το εμφανισε ποτε στα στατιστικά.

 

Στο συμπέρασμα θα συμφωνήσω παρόλο που εγω δεν το ψιριζω γιατί είμαι φουλ ικανοποιημενος.

 

δεν ξερω αν εννοεις τα στατιστικα ισοροπημενα ή το αποτελεσμα.. Εγω μιλαω για το αποτελεσμα καθως τα νουμερα παντα διαφερουν εκτος αν κανεις πολυ τυποποιημενη χρηση. Εγω λοιπον με την apc8 βγαζω 2 μερες στανταρ, ειτε ΣΚ ειτε καθημερινες, ενω με την apd1 δεν το καταφερνα. αλλα μπορει να ηταν τυχαιο.

Τωρα μου ηρθε η APF2, Που πρεπει ναναι νεοτερη της apeq..και την βαζω ΟΤΑ να δω πως θα παει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εννοεις τα στατιστικα ισοροπημενα ή το αποτελεσμα.. Εγω μιλαω για το αποτελεσμα καθως τα νουμερα παντα διαφερουν εκτος αν κανεις πολυ τυποποιημενη χρηση. Εγω λοιπον με την apc8 βγαζω 2 μερες στανταρ, ειτε ΣΚ ειτε καθημερινες, ενω με την apd1 δεν το καταφερνα. αλλα μπορει να ηταν τυχαιο.

Τωρα μου ηρθε η APF2, Που πρεπει ναναι νεοτερη της apeq..και την βαζω ΟΤΑ να δω πως θα παει..

Τα Στατιστικά είναι σχεδόν παντα τα ίδια δηλαδή system Android δεν εχω δει πανω απο 10%, αναμονή περίπου στο 6%, αδράνεια στο 3%.

 

Απο την πρώτη μέρα τοσο είναι αυτα.

 

Το αποτέλεσμα αλλαζει σαφώς πχ μια μέρα επαιζα 2 ωρες angry birds (ναι εφαγα κολλημα χεχ) και την ρουφηξε την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω το νημα αρκετες μερες γιατι ειμαι στο τσακ να το αγορασω και εγω...αλλα με αποτρεπει η αυτονομια του με αυτα που διαβαζω εδω μεσα.

Εγω τωρα εχω το Huawei 9 plus με μικροτερη μπαταρια απο το s7 αλλα μου βγαζει τωρα που το κοιταω στο 5% ,58 ωρες αναμονη με 5μιση ωρες οθονη. Δηλ αρκετα περισσοτερο απο αυτα που βλεπω απο εσας. Και αναρωτιεμαι πως ειναι δυνατον με μικροτερη μπαταρια να εχω τετοια διαφορα. Δηλ τοσο κακογραμμενο ειναι το soft? Και οθονη παντα την εχω με φουλ φωτεινοτητα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω το νημα αρκετες μερες γιατι ειμαι στο τσακ να το αγορασω και εγω...αλλα με αποτρεπει η αυτονομια του με αυτα που διαβαζω εδω μεσα.

Εγω τωρα εχω το Huawei 9 plus με μικροτερη μπαταρια απο το s7 αλλα μου βγαζει τωρα που το κοιταω στο 5% ,58 ωρες αναμονη με 5μιση ωρες οθονη. Δηλ αρκετα περισσοτερο απο αυτα που βλεπω απο εσας. Και αναρωτιεμαι πως ειναι δυνατον με μικροτερη μπαταρια να εχω τετοια διαφορα. Δηλ τοσο κακογραμμενο ειναι το soft? Και οθονη παντα την εχω με φουλ φωτεινοτητα.

 

μαλλον ξεχνας την αναλυση της οθονη σου..

Επισης μπορει με τη δικη σου χρηση να βγαζει παραπανω το s7 edge. Ειναι σχετικες οι ωρες οθονης που βγαζει ο καθε ενας και δεν μπορει να συγκρινεις με κανεναν αλλο. Ουτε το ιδιο σημα εχεις, ουτε τις ιδιες εφαρμογες ουτε το ιδιο στησιμο.

Απο εκει και περα η αυτονομια του s7 edge ειναι κορυφαια και απλα ψαχνουμε το ακομα καλυτερο, αν θα βγαλει 7 ή 8 ή 9 ωρες σε μια μερα δηλαδη..τωρα αν καποιος λεει απογοητευτικο το 7 πχ επειδη δεν εινα 9, οκ δεν υπαρχει λογος να το αναλουμε περισσοτερο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω το νημα αρκετες μερες γιατι ειμαι στο τσακ να το αγορασω και εγω...αλλα με αποτρεπει η αυτονομια του με αυτα που διαβαζω εδω μεσα.

 

Εγω τωρα εχω το Huawei 9 plus με μικροτερη μπαταρια απο το s7 αλλα μου βγαζει τωρα που το κοιταω στο 5% ,58 ωρες αναμονη με 5μιση ωρες οθονη. Δηλ αρκετα περισσοτερο απο αυτα που βλεπω απο εσας. Και αναρωτιεμαι πως ειναι δυνατον με μικροτερη μπαταρια να εχω τετοια διαφορα. Δηλ τοσο κακογραμμενο ειναι το soft? Και οθονη παντα την εχω με φουλ φωτεινοτητα.

 

 

Οπως βλέπω εχεις αλλάξει δεκάδες συσκευες σε σύντομο χρονικό διάστημα,επομένως καλυτερο συμπέρασμα θα βγάλεις για εσένα μόνο οταν την αποκτήσεις και δουλέψεις.

 

Εγώ το μόνο που μπορώ να σου πω οτι ειναι η μοναδική συσκευη που πιάνω χρόνους z3.

Συνολικά τελευταία 3 ετη μόνο σε g2/z3 και η παρόν συσκευη με καλυπτει στο υψηλότερο δυνατό επίπεδο σε επίπεδο αυτονομίας.

 

Κακογραμμένο το software σε καμία περίπτωση,απλα υπάρχουν χιλιάδες παράγοντες που επηρεάζουν ανάμεσα σε αυτά και τα google services που μπορει να προκαλέσουν ασταθεία.

 

Έμπειρος χρήστης είσαι δεν θα δυσκολευτείς να βρεις τα κουμπιά του φαντάζομαι.

 

Full φωτεινότητα δεν τη δουλεύω οπως και καμία άλλη συσκευη(με μόνη εξαίρεση σε εξωτερικές συνθήκες με πολυ φως)οπως αντίστοιχα ουτε tablet/PC/οθόνες/tv δεν τις δουλεύω έτσι άρα δεν μπορώ να σου πω τι ψάρια θα πιάσεις.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μήπως ξέρετε πως να ενεργοποίηση το multiwindow?

Πήγα στο παρακάτω αλλά είναι απενεργοποιημένο?!

Ξέρω ότι αρχικά δούλευε και προφανώς κάτι έκανα και το απενεργοποίησα.

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160621/28420e5c11f61a9655863a357c8b6070.jpg

 

From SM-G935F through tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μήπως ξέρετε πως να ενεργοποίηση το multiwindow?

Πήγα στο παρακάτω αλλά είναι απενεργοποιημένο?!

Ξέρω ότι αρχικά δούλευε και προφανώς κάτι έκανα και το απενεργοποίησα.

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160621/28420e5c11f61a9655863a357c8b6070.jpg

 

From SM-G935F through tapatalk

Αφηνεις πατημένο το πλήκτρο των προσφατων εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδε κανείς; 2 firmware Γερμανικά μέσα σε 4 μέρες. Δοκίμασε κανείς;

Το τελευταίο έχει PDA:APF2

CSC:ΑPF1 https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160621/5fd8bd4c7e43fb6da31920b957864411.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδε κανείς; 2 firmware Γερμανικά μέσα σε 4 μέρες. Δοκίμασε κανείς;

Το τελευταίο έχει PDA:APF2

CSC:ΑPF1 https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160621/5fd8bd4c7e43fb6da31920b957864411.jpg

Το είδα αλλά δεν έχει βγει ότα κάτι πέρα του πρωτου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...