Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή είναι πιο εύκολο να πας στην Apple και όχι να περάσεις μέσω odin (πανεύκολη διαδικασία και δίχως κάποιο κόστος στην ασφάλεια) την 7 πχ btu?

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το δείχνει εμένα πάντως

Αυτό με την ένδειξη στο viber ισχύει και για κάποιον άλλο παιδιά?Σε μένα προσωπικά δεν εμφανίζεται η φουσκα με την ενδειξη στοviber οταν έχω νέο μυνημα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτό με την ένδειξη στο viber ισχύει και για κάποιον άλλο παιδιά?Σε μένα προσωπικά δεν εμφανίζεται η φουσκα με την ενδειξη στοviber οταν έχω νέο μυνημα

 

Ούτε σε μένα εμφανίζεται (7.0 ΒΤU).

Link to comment
Share on other sites

1. Λ. surround από το store της Samsung. Θα το βρεις μετά στα πρόσθετα της κάμερας.

2. Πάρε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της Samsung και ρώτησε για εξουσιοδοτημένο service στη Ρόδο. Πάντως να πληρώσεις αλλαγή πλακέτας που κοστίζει γύρω στα 200€ για ένα πρόβλημα που όπως λες δεν είναι τόσο έντονο και ίσως να φταίει και ο πάροχος για τη ποιότητα κάποιων κλήσεων, δε το θεωρώ συνετό.

 

 

1. Το αντίθετο πιστεύω εγώ.

2. Δεν είναι θέμα της nougat της συσκευής αλλά εφαρμογής της Google (play services), που το πιθανότερο είναι να δημιουργηθηκε λόγω της μη καθαρής εγκατάστασης.

3.Ναι, μπορεί, αλλά μπορείς να βάλεις άλλη gallery. Not big deal.

4. Το σημαντικό είναι πως διαχειρίζεται τη ram και όχι πόση αφήνει ελεύθερη. Free ram, useless ram ως γνωστόν.

5. Με όλα τα προηγούμενα συν αυτό, μήπως είσαι από τις περιπτώσεις που πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών μιας και την αναβάθμιση την έχεις περάσει από πάνω από την 6; είναι συχνό φαινόμενο στις μεγάλες αναβαθμίσεις του android να μη "κάθονται" καλά και αυτό ισχύει σε όλες τις συσκευές.

 

Thanks!! Ε όχι, δε θα δώσω εννοείται 200 ευρώ. :D

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Αυτή είναι η καλύτερη λύση. Οτιδήποτε άλλο θα είναι πεταμένα λεφτά μιας και το χτύπημα θα είναι πάντα εκεί να τον βασανίζει. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως ενώ τον στεναχωρεί πολύ η κατάσταση, άφησε εκτεθειμένο το κινητό χωρίς θήκη. Καλή η ομορφιά του γυμνου αλλά το ρίσκο τεράστιο.

Είναι καλύτερη λύση για ένα σημάδι στο πλάι που δεν επηρεάζει τη λειτουργία του τηλεφώνου να το πουλήσει και να πάρει άλλο; και αν του ξαναπέσει; στον καθένα μπορεί να πέσει και να γίνει ένα σημάδι, είναι λύση αυτή;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! εδώ και κανα διωρο αντιμετωπίζω πρόβλημα με το κινητο. το εχω από το Σεπτεμβριο και μεχρι τωρα δε μου ειχε βγαλει κανενα απολυτως πρόβλημα, εδώ και 2 ωρες όμως η οθονη εχει αποκτησει οριζόντιες ριγες οπου στη μια τα χρωματα είναι κανονικα, στην επομενη πιο αχνα κοκ!!! παει για service μαλλον ε?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! εδώ και κανα διωρο αντιμετωπίζω πρόβλημα με το κινητο. το εχω από το Σεπτεμβριο και μεχρι τωρα δε μου ειχε βγαλει κανενα απολυτως πρόβλημα, εδώ και 2 ωρες όμως η οθονη εχει αποκτησει οριζόντιες ριγες οπου στη μια τα χρωματα είναι κανονικα, στην επομενη πιο αχνα κοκ!!! παει για service μαλλον ε?

 

για βαλε μια φωτο να δουμε, μαλλον εισαι για αλλαγη και αφου εισαι στην εγγυηση λιγο το κακο

Link to comment
Share on other sites

με screenshot απευθειας δε φαινεται τιποτα. θα πρεπει να το βγαλω με άλλο κινητο. καπου μεσα στο σπιτι υπαρχει ένα! μολις το βρω θα ανεβασω φωτογραφια.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμπλήρωνα ότι το s7 έχει και κατά πολύ καλύτερη οθόνη (ανάλυση, χρώματα και touch responsiveness). Γενικά το Edge είναι ό,τι πιο ολοκληρωμένο υπάρχει. Έχω περάσει από όλες τις ναυαρχίδες το τελευταίο διάστημα και πάντα επιστρέφω σε αυτό.

Ανάλυση για εμένα τουλάχιστον είναι μηδαμινή η φιγούρα στο μάτι, όπως και στα χρώματα.Μην ξεχνάμε πως η Samsung τις φτιάχνει και τις 2. Για το touch θα συμφωνήσω μαζί σου, αν συνηθίσεις με το Samsung μετά σου κακό φαίνεται το one plus. Όχι ότι φταίει αυτό, απλά το Samsung το κοιτάς και πιέζεις την οθόνη

Link to comment
Share on other sites

με screenshot απευθειας δε φαινεται τιποτα. θα πρεπει να το βγαλω με άλλο κινητο. καπου μεσα στο σπιτι υπαρχει ένα! μολις το βρω θα ανεβασω φωτογραφια.

 

Ναι αλλαγη οθονης.Εφοσον εισαι σε εγγυηση δεν εχεις θεμα.πας smartec και παιζει και σε κανα 2ωρο να το εχεις ετοιμο

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Το οποιο δεν φαινεται καθολου σε μαυρο φοντο αλλα πιο πολυ σε ανοιχτοχρωμο.

Εχω το ιδιο θεμα στο tab s2 μου και θα το παω smartec απο Δευτερα.

Αληθεια πως λεγεται αυτο το προβλημα;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ο μόνος...με μια αναζήτηση στη Google θα διαπιστώσεις ότι δυστυχώς είναι πολλοί με αυτό το πρόβλημα στην οθόνη.

Samsung service λοιπόν από Δευτέρα, αλλαγή οθόνης.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το οποιο δεν φαινεται καθολου σε μαυρο φοντο αλλα πιο πολυ σε ανοιχτοχρωμο.

Εχω το ιδιο θεμα στο tab s2 μου και θα το παω smartec απο Δευτερα.

Αληθεια πως λεγεται αυτο το προβλημα;

 

εχεις δικιο. στο σκουρο δεν ξεχωριζει και τοσο πολύ γι'αυτο κι εβγαλα φωτογραφια το ξυπνητηρι που το φοντο είναι λευκο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είσαι ο μόνος...με μια αναζήτηση στη Google θα διαπιστώσεις ότι δυστυχώς είναι πολλοί με αυτό το πρόβλημα στην οθόνη.

Samsung service λοιπόν από Δευτέρα, αλλαγή οθόνης.

 

καταλαβα! σ'ευχαριστω πολύ! ξερεις μηπως ποσες μερες το κρατανε στο περιπου?

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο. στο σκουρο δεν ξεχωριζει και τοσο πολύ γι'αυτο κι εβγαλα φωτογραφια το ξυπνητηρι που το φοντο είναι λευκο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

καταλαβα! σ'ευχαριστω πολύ! ξερεις μηπως ποσες μερες το κρατανε στο περιπου?

Αν είσαι Αθήνα και πας smartec, σε μια ώρα είναι έτοιμο.

Τα υπόλοιπα services είναι ανάλογα τη διαθεσιμότητα και τη διαδικασία που τηρούν. Πάντως γενικά, το service είναι ένα από τα δυνατά σημεία της εταιρείας και δεν αργούν πολύ κατά κανόνα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Αθήνα και πας smartec, σε μια ώρα είναι έτοιμο.

Τα υπόλοιπα services είναι ανάλογα τη διαθεσιμότητα και τη διαδικασία που τηρούν. Πάντως γενικά, το service είναι ένα από τα δυνατά σημεία της εταιρείας και δεν αργούν πολύ κατά κανόνα.

 

μακαρι να ημουν! εδω που είμαι μαλλον Πατρα βολευει κι αυτό με οδηγηση 1.5 ωρας!

ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Όχι για τη πρώτη ερώτηση και επίσης Όχι (με εξαίρεση κάποιες πολύ πολύ σπάνιες περιπτώσεις) στη δεύτερη.

 

Ευχαριστώ Ηλία

Οπότε περιμένω λίγο ακόμα αν δεν έρθει θα περάσω με odin

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Εσένα δουλεύει κανονικά;

Με τον stock launcher δεν λειτουργει.Με αλλον νομιζω δειχνει ειδοποιη

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Εσένα δουλεύει κανονικά;

Ναι. Με τον stock είμαι αλλά custom rom (7 btu)

Δεν ξέρω αν έχει σημασία και δεν θα έπρεπε

Link to comment
Share on other sites

Θα συμπλήρωνα ότι το s7 έχει και κατά πολύ καλύτερη οθόνη (ανάλυση, χρώματα και touch responsiveness). Γενικά το Edge είναι ό,τι πιο ολοκληρωμένο υπάρχει. Έχω περάσει από όλες τις ναυαρχίδες το τελευταίο διάστημα και πάντα επιστρέφω σε αυτό.

 

Δηλαδή αξίζει λες η αλλαγή;; αν κ μάλλον θα περιμένω να βγει το s8 πρώτα, για να πέσει η τιμή του s7edge

Link to comment
Share on other sites

Πια nugat να βάλω? Αν είναι εύκολο ένα Λιλκ

Ώστε να έρχονται και μελλοντικά πιο γρήγορα τα update

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη απο το πρωι που εγραψα βλεπω αρκετους με ελβετικα, να ρωτησω κατι, ισως βλακεια αλλα επειδη δεν εχω ασχοληθει καθολου με το αθλημα.. υπαρχει λογος να μην αλλαξει καποιος το csc σε ελληνικο? Χωρις root κτλ εννοω. Δεν γινεται ή επηρεαζει εγγυησεις κτλ??

 

Ξαναρωταω μηπως μεσα στα πολλα δεν το ειδε καποιος που γνωριζει.. thanks

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας,θα πας εκεί που κοιτάς..

Link to comment
Share on other sites

και εγώ είμαι κάτοχος ελβετικού

μίλησα με samsung Ελλάδος και μου είπαν πως αν περάσεις ρομ άλλης χώρας αυτόματα χάνεις την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...