Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ παιδιά κάτι παίζει με το κατάστημα τις samsung γιατί δεν μου έχει και την τελευταία έκδοση και έχει και πολύ καιρό να μου βγάλει update για εφαρμογές τις samsung υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξεκολλήσω

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα έχω ένα θέμα μπήκα προχθές να ψάξω για μια φωτογραφική και από τότε που την έβαλα καλάθι αλλά δεν την πήρα όπου και να πηγαίνω σε όποιο sit μου την δείχνει καμία ιδέα πως θα κάνω εκκαθάριση κάτι τελώΣ πάντων να σταματήσει αυτό
Link to comment
Share on other sites

εμενα είναι διαφορετική η καρτέλα αυτή και στο κατάστημα τις samsung γράφω good lock στην αναζήτηση και δεν μου την βγάζει γιατί?

εμενα είναι έτσι https://fliptroniks.com/wp-content/uploads/2016/03/a336.png

Και εγώ αν βγάλω το update έτσι θα είναι. Θα πας στα top free και θα δεις πως θέλει ενημέρωση και όχι να το κάνεις εγκατάσταση!! Άρα το έχει από μόνο του. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161002/773761b92ae685c5f279f4099db406ba.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους εμφανίζεται το φως, προσπαθήστε να περάσετε χαρτί Α4 μέσα κ θα δείτε ότι περνάει. Αυτό που λέει ότι είναι ενωμένα δεν ισχύει όταν έχεις τέτοιο θέμα σίγουρα. Η πρώτη συσκευή που μου είχαν δώσει, δεν είχε πρόβλημα με διαρροή φωτός, αλλά το χαρτί έμπαινε μέσα. Αν ρωτήσετε τη σάμσουνγκ θα σας πει ότι η κόλλα είναι πιο μέσα κ όχι εντελώς στην άκρη. Με νερό δε δοκίμασα γιατί αν πάθαινε κάτι, θα έφταιγα εγώ. Όταν πήρα τη συσκευή το Μάιο κ πρόσεξα ότι το χαρτί περνάει, μίλησα μαζί τους κ μου είπαν ότι δεν είναι λογικό κ να το πάω στο σέρβις για αλλαγή της οθόνης. Την άλλαξαν κ το αποτέλεσμα ήταν να έχω το κενό, φως που βγαίνει κ προβληματικό πλήκτρο αρχικής οθόνης. Το ξανάστειλα σε σέρβις, αυτή τη φορά το πήρα με το φως πάλι, μάλλον σωστό πλήκτρο, αλλά δεν είχαν βάλει σωστά το πίσω καπάκι που ακουγόταν σαν κούφιο κ είχε ένα κενό στο πάνω μέρος.. Το έδωσα 3η φορά κ το πήρα όπως το έδωσα γιατί είπαν ότι είναι όλα εντάξει! Την 4η φορά κ μετά από πολύ πρήξιμο, μου έστειλαν νέα συσκευή για να περνάει φως (είναι ορατό βλέποντας το κ κανονικά, με φωτεινότητα πάνω από το 30%) κ το πλήκτρο της αρχικής να μην πιάνει καλά στα αριστερά, ενώ δεξιά πιάνει. Το πήρα την Παρασκευή κ αύριο έχω σκοπό να πάω να τους το δείξω σε σέρβις, γιατί μίλησα με το κέντρο τους κ μου είπαν τις κλασικές αηδίες τους. Θα τους πω ότι δεν το δίνω για σέρβις κ ότι απαιτώ νέα συσκευή που θα λειτουργεί σωστά, γιατί πολλά μας τα έχουν κάνει! Η κοροϊδία σε όλο της το μεγαλείο πια!

 

είναι απαράδεκτοι τέτοια ξεφτίλα και δίνουμε τόσα λεφτά........να δω πότε θα με πάρει εμένα ο προϊστάμενος.....να το δίνεις να σου αλλάζουν οθόνη κ να το κάνουν χειρότερα!!!!!!τι έλεγχο κάνουν??βάζουν και υπογραφές οι διευθυντές

20160928_111502.jpg

 

received_1089283951108947.jpg

 

received_1089283954442280.jpg

 

 

photoupload

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ το έβρισκα και το κατέβασα από το λινκ

Τεσπα, πολύ ωραίο έχει αλλάξει το κινητό κατά πολύ.

Ένα bug βρήκα μόνο, όταν πατάς να ανοίξουν οι πρόσφατες εφαρμογές και πατάς edit κολλάει και σε επαναφέρει στο ξεκλείδωμα της οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αν βγάλω το update έτσι θα είναι. Θα πας στα top free και θα δεις πως θέλει ενημέρωση και όχι να το κάνεις εγκατάσταση!! Άρα το έχει από μόνο του. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161002/773761b92ae685c5f279f4099db406ba.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

πήγα εκεί στην ίδια λίστα πέρασα μια μια τις εφαρμογές και πουθενά δεν υπάρχει έκδοση του καταστήματος έχω 4.1.04-10 και μου γραφει αυτή είναι η πιο πρόσφατη έκδοση

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ το έβρισκα και το κατέβασα από το λινκ

Τεσπα, πολύ ωραίο έχει αλλάξει το κινητό κατά πολύ.

Ένα bug βρήκα μόνο, όταν πατάς να ανοίξουν οι πρόσφατες εφαρμογές και πατάς edit κολλάει και σε επαναφέρει στο ξεκλείδωμα της οθόνης

 

Εγω δεν έχω τέτοιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Eμ να για αυτό δεν την βρίσκω στο κατάστημα

Good Lock is currently available as a download from Galaxy Apps in the United States, the United Kingdom, Canada, Australia, Singapore and Korea. It is compatible with the Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 edge+, Galaxy S6 Active and Galaxy Note5 (running on Android 6.0 Marshmallow OS).

 

πως αλλάζω χωρα στο κατάστημα γνωρίζετε?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Eμ να για αυτό δεν την βρίσκω στο κατάστημα

Good Lock is currently available as a download from Galaxy Apps in the United States, the United Kingdom, Canada, Australia, Singapore and Korea. It is compatible with the Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 edge+, Galaxy S6 Active and Galaxy Note5 (running on Android 6.0 Marshmallow OS).

 

πως αλλάζω χωρα στο κατάστημα γνωρίζετε?

Να σου πω την αλήθεια εγώ δεν ξέρω. Από skroutz είχα πάρει το κινητό ιταλικό unbranded και τώρα μένω Αγγλία. Μόνο στο playstore άλλαξα χώρα καο στοιχεία. Στο Galaxy apps που είδα στις ρυθμίσεις δεν δίνει αλλαγή χώρας....

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν νομίζω να έχουν όλα αυτό το light bleed στις άκρες.

Το δικό μου δεν έχει καθόλου light bleed σε οποιαδήποτε φωτεινότητα (μπορώ να ανεβάσω φώτο) ούτε και περνάει Α4 κόλλα μεταξύ γυαλιού και μεταλλου.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Eμ να για αυτό δεν την βρίσκω στο κατάστημα

Good Lock is currently available as a download from Galaxy Apps in the United States, the United Kingdom, Canada, Australia, Singapore and Korea. It is compatible with the Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 edge+, Galaxy S6 Active and Galaxy Note5 (running on Android 6.0 Marshmallow OS).

 

πως αλλάζω χωρα στο κατάστημα γνωρίζετε?

Σιγά μην αλλάξεις χώρα....κατέβασε το από "αλλού "

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην αλλάξεις χώρα....κατέβασε το από "αλλού "

πριν το κατεβάσω θα ήθελα να ρωτήσω στα ελληνικά θα είναι? ρωτάω γιατί αφού δεν κυκλοφορεί για ελλάδα μήπως δεν το έχουν μεταφράσει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Σημερα εκανα ενα update της samsung.

Μετα απο το update παρατηρησα οτι η μπαταρια πεφτει γρηγορα.

Διαβασα για το gear vr services και oculus.

Ομως στο application manager δε βρισκω το oculus να απενεργοποιησω καθως και το gear vr services δε μου βγαζει επιλογη disable.

Ξερετε τι μπορω να κανω ή αν φταιει κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

πριν το κατεβάσω θα ήθελα να ρωτήσω στα ελληνικά θα είναι? ρωτάω γιατί αφού δεν κυκλοφορεί για ελλάδα μήπως δεν το έχουν μεταφράσει

 

 

Κατέβασε,εγκατέστησε και αν δεν έχει ελληνικά βγάλτο.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε,εγκατέστησε και αν δεν έχει ελληνικά βγάλτο.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Καλημέρα μισό γιατί μπερδεύτηκα είναι ξεχωριστή εφαρμογή αυτόνομη ή είναι αναβάθμιση τις υπάρχουσας?

Γιατί αν είναι αναβάθμιση τις υπάρχουσας πως θα την σβήσω αν δεν μου αρέσει και να γυρίσω σε αυτή που έχω τώρα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6923517#post6923517

 

Εδω γράφουμε για το s7 edge

Οποίος ξέρει θα σε βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση για το προβλημα με το κινητο απο Ταυλανδη.

 

Επικοινωνησα και με Ελλαδα και με Εσθονια και δεν αναλαμβανουν την επισκευη ακομη και αν πληρωσω. Το θεωρω αρχικα απαραδεκτο κινητο 2μηνων να χαλαει απο μητρικη χωρις κανενα λογο και επισης να μην μπορεις να επισκευασεις το κινητο σε επισημο service της Samsung.

 

Εχω επικοινωνησει και με την Samsung Ταυλανδης και περιμενω απαντηση στο αν μπορω να στειλω την συσκευη με ταχυδρομειο για επισκευη. Αν δεν γινεται να την στειλω τοτε ειναι κατι παραπανω απο απαραδεκτοι

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση για το προβλημα με το κινητο απο Ταυλανδη.

 

Επικοινωνησα και με Ελλαδα και με Εσθονια και δεν αναλαμβανουν την επισκευη ακομη και αν πληρωσω. Το θεωρω αρχικα απαραδεκτο κινητο 2μηνων να χαλαει απο μητρικη χωρις κανενα λογο και επισης να μην μπορεις να επισκευασεις το κινητο σε επισημο service της Samsung.

 

Εχω επικοινωνησει και με την Samsung Ταυλανδης και περιμενω απαντηση στο αν μπορω να στειλω την συσκευη με ταχυδρομειο για επισκευη. Αν δεν γινεται να την στειλω τοτε ειναι κατι παραπανω απο απαραδεκτοι

Ειναι γνωστή εδω και χρόνια η πολιτική της samsung Hellas ( και γενικότερα της samsung ) όσον αφορά το συγκεκριμένο θέμα ,δεν αναλαμβάνουν συσκευή η οποία εχει αγοραστεί εκτός ευρωπαϊκής ένωσης ή δεν προορίζεται για την αγορά της Ευρώπης .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστή εδω και χρόνια η πολιτική της samsung Hellas ( και γενικότερα της samsung ) όσον αφορά το συγκεκριμένο θέμα ,δεν αναλαμβάνουν συσκευή η οποία εχει αγοραστεί εκτός ευρωπαϊκής ένωσης ή δεν προορίζεται για την αγορά της Ευρώπης .

Ωραία πράγματα... δλδ έρχεται ένας ταξιδιώτης εδώ ή τον στέλνουν για δουλειά για 1-2 μήνες, παθαίνει κάτι το κινητό του, δεν το καλύπτουν με εγγύηση (σεβαστό) αλλά δεν του το φτιάχνουν κιόλας! Χαχαχα είναι για γέλια εντελώς η Samsung και οποιαδήποτε εταιρία το κάνει αυτό...δλδ και μπαταρία να το στείλεις δεν θα στην αλλάξουν; Ότι να ναι...

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράγματα... δλδ έρχεται ένας ταξιδιώτης εδώ ή τον στέλνουν για δουλειά για 1-2 μήνες, παθαίνει κάτι το κινητό του, δεν το καλύπτουν με εγγύηση (σεβαστό) αλλά δεν του το φτιάχνουν κιόλας! Χαχαχα είναι για γέλια εντελώς η Samsung και οποιαδήποτε εταιρία το κάνει αυτό...δλδ και μπαταρία να το στείλεις δεν θα στην αλλάξουν; Ότι να ναι...

 

 

Δεν αναλαμβανουν γιατι συμφωνα με τα λεγομενα τους δεν μπορουν να παραγγειλουν ανταλλακτικά που προορίζονται για αλλες αγορες (πχ Ασια) και επισης δεν εχουν την τεχνογνωσια λογο διαφορων στο HW!? τρεχα γυρευε δηλαδη.

 

Για μενα ειναι απαραδεκτο επισημα γραφεις της ιδιας εταιρειας σε αλλη χωρα να μην συνεργαζονται μεταξυ τους. Ειναι λες και ειμαστε 50χρονια πισω. Και οχι μονο δεν συνεργαζονται αδυνατουν να παρεχουν και πληροφοριες. Φορτωσα λεφτα στο Viber και αυριο θα καλεσω την Samsung Ταυλανδης για να δω τι θα πουν. Αν αρνηθουν την αποστολη με εξξοδα δικα μου τοτε θα πρεπει να βρω καποιον να κραξω που να αξιζει ομως γιατι ειναι απαραδεκτο μιας και δεν μιλαμε για κινητο των 100€ αλλα των 700€.

 

ΥΓ: αυτο ακριβος εγινε με το φιλο μου του χαλασε το κινητο στο ταξιδι και αγορασε καινουριο απλα βρηκα και εγω ευκαιρία να αγορασω γιατι το αλλο ειναι στα τελευταια του

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες εχω πορταρισμενη rom απο Note 7 με το νεο grace ux,,Πανεμορφο κ λειτουργικοτατο.του εβαλα κ το voltage kernel 4.0...αποτελεσμα 2 ωρες sot με υπολειπομενη μπαταρια 85%!!!!!!!!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες εχω πορταρισμενη rom απο Note 7 με το νεο grace ux,,Πανεμορφο κ λειτουργικοτατο.του εβαλα κ το voltage kernel 4.0...αποτελεσμα 2 ωρες sot με υπολειπομενη μπαταρια 85%!!!!!!!!!!:)

 

Είχα διαβάσει ότι οι ρομ που βασίζονται στο 7 έχουν θεματακια και κυρίως με τη μπαταρία

Αλλά ο χρόνος σου είναι εξωπραγματικος

Με τη χρήση όλο αυτό?

Επίσης εγώ με την Efficient έβγαλα το ίδιο με την stock 5:30 ώρες δηλαδή μόνο data βέβαια και συνολικός χρόνος On 2.5 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει ότι οι ρομ που βασίζονται στο 7 έχουν θεματακια και κυρίως με τη μπαταρία

Αλλά ο χρόνος σου είναι εξωπραγματικος

Με τη χρήση όλο αυτό?

Επίσης εγώ με την Efficient έβγαλα το ίδιο με την stock 5:30 ώρες δηλαδή μόνο data βέβαια και συνολικός χρόνος On 2.5 ημέρες

surfing,viber ως επι το πλειστον..κ εγω εχω μεινει εκπληκτος....θα ανεβασω φωτο μολις κλεισω κυκλο μπαταριας...;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...