Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά δεν άντεξα.....καλό το 7 αλλά εχθρός του καλού είναι το καλύτερο....μόλις απέκτησα και γω το edge....!!!

Γνωστή διαδρομή... καλομιλητο :)

Στο θέμα της αυτονομιας έχω καταλήξει ότι αν μου βγάζει την μέρα το κινητό είμαι οκ! Και το edge την βγάζει!

Έχω και ένα power bank καλού κακού μαζί μου και είμαι κομπλέ! Δεν γίνεται συνέχεια φλασαρισμα και στήσιμο από την αρχή...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γνωστή διαδρομή... καλομιλητο :)

Στο θέμα της αυτονομιας έχω καταλήξει ότι αν μου βγάζει την μέρα το κινητό είμαι οκ! Και το edge την βγάζει!

Έχω και ένα power bank καλού κακού μαζί μου και είμαι κομπλέ! Δεν γίνεται συνέχεια φλασαρισμα και στήσιμο από την αρχή...

Με γεια επίσης.

 

Φιλε την παραβγαζει την μερα αλλα ας μην είμαστε αλλο οφφ.

 

Υπάρχει το θέμα της μπαταρίας να τα λεμε εκει.

Link to comment
Share on other sites

100% θα σου βγάλει 2-2.5 ημέρες για τη χρήση που θα κανεις.

Εγώ battery drain δεν είχα με καμία έκδοση λογισμικού απλα με την C8 του Μαρτιου εχει καλύτερη διαχείρηση αυτονομία με καλύτερα νούμερα που και πάλι σε υψηλά νούμερα ειναι εξίσου.

 

Και επειδή θέλω το maximum για αυτο μένω με του Μαρτιου την έκδοση.

 

Στη χειρότερη μια φορά θα φλασαρεις οπως εκανα εγώ και τέλος αν σου έρθει με μεταγενέστερη έκδοση και δεν είσαι ευχαριστημένος.

Ενα τρίμηνο με την ίδια έκδοση ειμαι και δεν εχω το παραμικρό.

 

Μην νομίζεις οτι ασχολούμε με φλασαρισματα all time.

 

Απλα οπως όλες οι εταιρίας πρέπει να βρεις το κουμπί του να απολαμβάνεις το μέγιστο.

 

Οπως είπα αλλου χειρότερα τα πράγματα που θα σε προβληματίζουν να είσαι σίγουρος για αυτο.(να παίζεις ζαριά αν θα σου κάτσει σωστή οθόνη,κοφτές φωτεινότητας,κατω του μετριου αυτονομία,αδιάφορο ντιζάιν στην καλύτερη κ.α)

 

Και για την νεα έκδοση του Ιουνίου γράφονται θετικές εντυπώσεις απο χρήστες άρα δεν εχεις κατι να φοβάσαι.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Φιλε μου οταν λες του Μαρτίου ποια έκδοση εννοείς;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ας με βοηθήσει αν ξέρει κάποιος μου έπεσε το κινητό και ραγησε όλοι η οθόνη πόσο θα κάνει η επισκευή η οθόνη αφής πιάνει μια χαρά μήπως έχει κανένα Τζαμάκι και δεν μου βγεί ακριβά; Edited by panos93gr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το δικο μου ειναι απο επιδοτιση vodafone κατα συνεπεια branded Voda.

Κατα διαστηματα ενω ανοιγω νεα καρτελα chrome μου πεταει λινκ για ******** της voda κ ειναι ακρως σπαστικο.

Πως μπορω αυτο να το απενεργοποιησω; ξερει κανεις;

Sorry που ξανα ρωταω αλλα επειδη βλεπω με το drain να χανεται το ερωτημα μου μηπως ξερει κανεις κατι για αυτο;

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Sorry που ξανα ρωταω αλλα επειδη βλεπω με το drain να χανεται το ερωτημα μου μηπως ξερει κανεις κατι για αυτο;

Δοκίμασε 1 αλλο browser, 2 κάποιο ad block, 3 φλασαρεις καθαρη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Sorry που ξανα ρωταω αλλα επειδη βλεπω με το drain να χανεται το ερωτημα μου μηπως ξερει κανεις κατι για αυτο;

 

αν το λινκ ειναι στον chrome δοκιμασε απο ρυθμισεις αρχικη σελιδα κτλ μηπως μπορεις να το διορθωσεις. Επισης με odin φλασαρεις σε 5 λεπτα αλλη ρομ και εισαι κομπλε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Άλλα δύο που παρατήρησα με την APEQ-APF2 είναι η καλύτερη διαχείριση μνήμης που κάνει κ δεύτερο επειδη χρησιμοποιω αρκετά κάμερα βγαζει καλύτερες φωτο με πιο σωστη ρύθμιση χρωμάτων κ μπροστά κ πίσω..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ας με βοηθήσει αν ξέρει κάποιος μου έπεσε το κινητό και ραγησε όλοι η οθόνη πόσο θα κάνει η επισκευή η οθόνη αφής πιάνει μια χαρά μήπως έχει κανένα Τζαμάκι και δεν μου βγεί ακριβά;

 

Οπως ανέφεραν μια σελίδα πίσω κάπου 260 ευρω το κόστος.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οπως ανέφεραν μια σελίδα πίσω κάπου 260 ευρω το κόστος.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Απλά η οθόνη δεν έπαθε κάτι ούτε κάηκαν τα pixel μήπως αλλάζει το Τζαμάκι από έξω η πάει όλοι η οθόνη μαζί ξέρει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Απλά η οθόνη δεν έπαθε κάτι ούτε κάηκαν τα pixel μήπως αλλάζει το Τζαμάκι από έξω η πάει όλοι η οθόνη μαζί ξέρει κάποιος;

νομιζω ολη μαζι οθονη - digitizer

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ολη μαζι οθονη - digitizer

 

Απλά κρίμα είναι πολύ ακριβή όλοι η οθόνη μήπως αλλάζει μόνο το Τζαμάκι αν γνωρίζει κάποιος άλλος ας μας γράψει

Link to comment
Share on other sites

Απλά κρίμα είναι πολύ ακριβή όλοι η οθόνη μήπως αλλάζει μόνο το Τζαμάκι αν γνωρίζει κάποιος άλλος ας μας γράψει

Δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση.

Ακόμα και αν στο προτείνει κάποιος προσωπικά θα σου συνιστούσα να μην το δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι νεο μελος και πιστευω να με βοηθησετε

εχω ενα samsung s7 edge και εχω παρατηρηση ενα προβλημα στην καμερα οτα τραβαω μια εικονα η βιντεο στο σκοταδι ας πουμε μια λαμπα στο δρομο μου βγαιζει κατι στιγματα σαν πιγολαμπιδα στις εικονες και στα βιντεο :(:(:(:(:(

20160620_213611.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση αλλα οτα τραβας βιντεο σου σπαει τα νευρα ............... δεν υπαρχει καποιος τροπος να μην τα βγαζει.....
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν δουλεύει το winbank wallet app φορώντας θήκη στο κινητό;

Φοράω μια swpigen ultra clear.

Δοκίμασα να πληρώσω και δεν έγινε τίποτα.

Ευχαριστώ πολύ

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε 1 αλλο browser, 2 κάποιο ad block, 3 φλασαρεις καθαρη ρομ.

 

καλησπέρα .... θεωρώ πως και με άλλον browser το ίδιο θα γίνεται μιας και το app της vodafone θα "σηκώνεται" και έκει. Πάντως είδα πως σαν αρχική σελίδα στον chrome είχε προεπιλογή την σελίδα της voda οπου και πήρε πόδι ....

 

ad block δεν είχα βάλει ποτέ μου δεν είχε χρειαστεί ποτε.... αλλά αν έχεις κάποιο δοκιμασμένο και καλό ας το προτείνεις ..

 

όσο για το φλασάρισμα ναι.. είναι η πιο απλή μέθοδος να γίνω unbranded αλλά 1. δεν θέλω να το πειράξω ακόμα μέχρι να σταθεροποιηθεί το θέμα του drain που ευτυχώς ακόμα δεν έχω θέμα και 2. αυτήν την στιγμή δεν έχω χρόνο για να ξανά στήσω το τηλ ... μπορεί να ακούγεται αστείο ..αλλά ναι ...δεν εχω χρόνο γμτ...

 

σε ευχαριστώ για την απάντηση ..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Σε φίλο - που δεν ασχολείται και πολύ με την τεχνολογία - έχω (και έχει) παρατηρήσει γκρι γραμμές επί της οθόνης όταν η φωτεινότητα είναι χαμηλά. Το πρόβλημα δεν εμφανίζεται όταν η φωτεινότητα είναι ψηλά. Το έχει πετύχει κανείς; Και αν ναι , λύνεται με επαναφορά ρυθμισεων;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα .... θεωρώ πως και με άλλον browser το ίδιο θα γίνεται μιας και το app της vodafone θα "σηκώνεται" και έκει. Πάντως είδα πως σαν αρχική σελίδα στον chrome είχε προεπιλογή την σελίδα της voda οπου και πήρε πόδι ....

 

ad block δεν είχα βάλει ποτέ μου δεν είχε χρειαστεί ποτε.... αλλά αν έχεις κάποιο δοκιμασμένο και καλό ας το προτείνεις ..

 

όσο για το φλασάρισμα ναι.. είναι η πιο απλή μέθοδος να γίνω unbranded αλλά 1. δεν θέλω να το πειράξω ακόμα μέχρι να σταθεροποιηθεί το θέμα του drain που ευτυχώς ακόμα δεν έχω θέμα και 2. αυτήν την στιγμή δεν έχω χρόνο για να ξανά στήσω το τηλ ... μπορεί να ακούγεται αστείο ..αλλά ναι ...δεν εχω χρόνο γμτ...

 

σε ευχαριστώ για την απάντηση ..

Δοκίμασε τον στοκ browser της Samsung και εγκατέστησε το adblock extension.

 

Αν φλασαρεις θα βάλεις την Apc8 έκδοση που ειναι τσεκαρισμενη χωρίς κανένα θέμα. Αν ασχοληθείς ενα ΣΚ πχ 2 3 ωρες ξεμπερδευεις μια για πάντα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε φίλο - που δεν ασχολείται και πολύ με την τεχνολογία - έχω (και έχει) παρατηρήσει γκρι γραμμές επί της οθόνης όταν η φωτεινότητα είναι χαμηλά. Το πρόβλημα δεν εμφανίζεται όταν η φωτεινότητα είναι ψηλά. Το έχει πετύχει κανείς; Και αν ναι , λύνεται με επαναφορά ρυθμισεων;

Αν υπάρχει όντως τέτοιο θέμα το θεωρώ απίθανο να είναι θεμα software.

 

Ας κάνει μια επίσκεψη στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν δουλεύει το winbank wallet app φορώντας θήκη στο κινητό;

Φοράω μια swpigen ultra clear.

Δοκίμασα να πληρώσω και δεν έγινε τίποτα.

Ευχαριστώ πολύ

Εγώ με nillkin natural πλήρωσα κανονικά.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Σε φίλο - που δεν ασχολείται και πολύ με την τεχνολογία - έχω (και έχει) παρατηρήσει γκρι γραμμές επί της οθόνης όταν η φωτεινότητα είναι χαμηλά. Το πρόβλημα δεν εμφανίζεται όταν η φωτεινότητα είναι ψηλά. Το έχει πετύχει κανείς; Και αν ναι , λύνεται με επαναφορά ρυθμισεων;

 

Ενημερωτικά, το πρόβλημα είναι αυτό και υπάρχει και σε άλλους:

 

http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s7-edge/685025-darker-translucent-lines-when-i-change-brightness-my-galaxy-s7-edge.html

 

Κάπου αναφέρουν ότι φταίει η κάρτα γραφικών.

Θα ενημερώσω για την εξέλιξη του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...