Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μια απορία έχω ανεβάσει στο Samsung Cloud κάποια αρχεία φωτογραφιών κτλ πως τα βλέπω ή πως τα επαναφέρω μιλάω για το Samsung Cloud που μπήκε στις ρυθμίσεις μετά την τελευταία αναβάθμιση!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Διάβασα στο xda ότι άλλοι παίρνουν του Σεπτεμβρίου ειδικά όσοι άργησαν να πάρουν του Αυγούστου. Νομίζω μιλούσαν για ένα xef αν δεν κάνω λάθος

XEF εδώ. Αυγούστου ενημέρωση δε βγήκε για εμάς. Σήμερα του έβαλα να κάνει μια manual αναζήτηση και τσουπ, ~327mb.

 

http://i65.tinypic.com/fa1wev.png

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

XEF εδώ. Αυγούστου ενημέρωση δε βγήκε για εμάς. Σήμερα του έβαλα να κάνει μια manual αναζήτηση και τσουπ, ~327mb.

 

http://i65.tinypic.com/fa1wev.png

 

ρε παιδια, το οτι γεμιζετε ολοι σελιδες με screenshots απο την αναβαθμιση που ηρθε, πραγματικα δεν το καταλαβαινω. Οκ πειτε οτι ηρθε, ειναι αναγκη να βαζετε και την κουμουτσα να πιανει χωρο? (φιλε μου δεν το λεω για σενα προσωπικα, αλλα γενικα που το βλεπω 2 σελιδες τωρα και παντα το ιδιο γινεται)

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε μου ειναι απλο! πριν την αναβαθμιση, οταν εβγαζες φωτο απο την καμερα, παταγες το κουτακι απο κατω που δειχνει σε σμικρυνση τη φωτο, σου ανοιγε τη φωτο απο τη συλλογη και την εβλεπες! αν σκρολαρες δεξια, εβλεπες μονο οσες φωτο ειχε ο φακελος της καμερας μεσα!! πλεον , αν βγαλεις μια φωτο και πας να τη δεις απο το κουτακι , σου δειχνει την φωτο κανονικα στη συλλογη αλλα αν σκρολαρεις πλεον στις φωτο δεν σου δειχνει μονο του φακελου της καμερας αλλα ολες!! δλδ αν εχει ερθει εκεινη τη στιγμη μια φωτο στο βαιμπερ και εσυ μπεις να δεις τη φωτογραφια που εβγαλες, σου τη δειχνει και αυτη!!! οποτε μπορεις ανετα να εκτεθεις (λεμε τωρα). ελπιζω να εγινα κατανοητος

 

ολοι στην τσοντα βλεπω! γιαυτο βγηκε το snapchat ρε σεις!!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο από το να το παίζεις moderator και να γίνεσαι εριστικός καλύτερα να απαντήσεις σε κάτι on-topic.

Πόσταρες για να γράψεις τα περί τσόντας;

 

Το ότι το screenshot έχει γίνει resized μπήκες σε κόπο να το δεις;

Τη συγκεκριμένη έκδοση την έχεις δει και σε προηγούμενα screenshot (BPHJ και στις 3 εκδόσεις);

Ίσως το screenshot βολεύει αντί να κάθεσαι να γράφεις τι έχει αναβαθμιστεί;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Νίκο από το να το παίζεις moderator και να γίνεσαι εριστικός καλύτερα να απαντήσεις σε κάτι on-topic.

Πόσταρες για να γράψεις τα περί τσόντας;

 

Το ότι το screenshot έχει γίνει resized μπήκες σε κόπο να το δεις;

Τη συγκεκριμένη έκδοση την έχεις δει και σε προηγούμενα screenshot (BPHJ και στις 3 εκδόσεις);

Ίσως το screenshot βολεύει αντί να κάθεσαι να γράφεις τι έχει αναβαθμιστεί;

 

φιλε μου δεν το παιζω εριστικος γιαυτο και ειπα οτι δεν το λεω προσωπικα για σενα.. αλλα γενικα γιατι μου εκανε εντυπωση που πολλοι ανεβαζουν το screenshot. Οσο για το τι αναβαθμιζεται, αν ηταν κατι σπουδαιο ή διαφορετικο να το καταλαβω. Τωρα να βλεπουμε συνεχεια μιση σελιδα για το cloud, BT,nfc Κτλ σιγα. Πειτε οτι βγηκε η εκδοση σας με τα ιδια πραγματα και τελος. αρκει. Το σχολιαζω σαν παλιο μελος, που απλα παρακολουθει το νημα και περιμενει να δει κατι ουσιωδες.

 

 

Για τις τσοντες, φυσικα αν αυτο ειναι το προβλημα του φιλου υπαρχει λυση: να βαλει να μην κατεβαζει αυτοματα ο,τι του στελνουν αλλα να επιλεγει τι θα κατεβει. στο μενου του viber στα μεσα λεει αυτοματη ληψη μεσων...με wifi, με data κτλ. Ας τα κλεισει.

Εγω το κλεινω γιατι σε ομαδικες συνομιλιες δε μπορω να γεμιζω φωτο που δε με αφορουν πολλες φορες και επιλεγω τι θα κατεβει αν με αφορα ο διαλογος. τα ιδια στο whatsapp.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στα περι αναβάθμισης παιδιά

Όντως του Σεπτεμβρίου είναι η αναβάθμιση για BTU, ευχαριστη έκπληξη.

Το κινητο είναι ακόμα πιο αερατο στην χρήση και σε μπαταρία δεν βλέπω καμμια διαφορά μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

για οσους θυμουνται το προβλημα που ειχα με το always on display τελικα μετα απο 3 εισαγωγες στο σερβις ακομα δεν το αναγνωριζουνε σαν προβλημα και δεν μου το φτιαχνουν. ο τεχνικος εδω στην θεσσαλονικη εβαλε το δικο μου διπλα σε ενα αλλο και ειδε την διαφορα στην οθονη. 20 μερες μετα και απειρα τηλεφωνα και δικα μου και του επισημου τεχνικου της σαμσουνγκ προς τα κεντρικα στην αθηνα δεν εγινε τιποτα. απλα δεν δεχονται οτι υπαρχει προβλημα. δεν ξερω τι αλλο να κανω. θα δοκιμασω μια καταγγελεια στον συνηγορο του καταναλωτη και αν δεν βγαλω και ετσι ακρη θα το πουλησω ως ελλατωματικο. νομιζα οτι οταν αγοραζεις μια συσκευη μεσα στην τιμη περιλαμβανεται και η υποστηριξη. κριμα γιατι δεν την ειχα για τετοια εταιρια την σαμσουνγκ. ντροπη τους
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο service το έχεις στείλει;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

την πρωτη φορα στην microtech και τις αλλες 2 στο myservice αθανασιαδης. στην θεσσαλονικη και τα 2. η microtech το ειδε επι τοπου και μου ειπαν οτι λειτουργει βαση προδιαγραφων και το δευτερο σερβις το εστειλε αθηνα 2 φορες και απο εκει το επιστρεψαν με την ιδια δικαιολογια. για να προλαβω σχετικες ερωτησεις. το προβλημα ισχυει δεν ειναι ιδεα μου και το ειδαμε με επισημο τεχνικο διπλα σε αλλο καινουργιο τηλεφωνο και ειχανε εμφανη διαφορα

Link to comment
Share on other sites

για οσους θυμουνται το προβλημα που ειχα με το always on display τελικα μετα απο 3 εισαγωγες στο σερβις ακομα δεν το αναγνωριζουνε σαν προβλημα και δεν μου το φτιαχνουν. ο τεχνικος εδω στην θεσσαλονικη εβαλε το δικο μου διπλα σε ενα αλλο και ειδε την διαφορα στην οθονη. 20 μερες μετα και απειρα τηλεφωνα και δικα μου και του επισημου τεχνικου της σαμσουνγκ προς τα κεντρικα στην αθηνα δεν εγινε τιποτα. απλα δεν δεχονται οτι υπαρχει προβλημα. δεν ξερω τι αλλο να κανω. θα δοκιμασω μια καταγγελεια στον συνηγορο του καταναλωτη και αν δεν βγαλω και ετσι ακρη θα το πουλησω ως ελλατωματικο. νομιζα οτι οταν αγοραζεις μια συσκευη μεσα στην τιμη περιλαμβανεται και η υποστηριξη. κριμα γιατι δεν την ειχα για τετοια εταιρια την σαμσουνγκ. ντροπη τους

 

Εκτός από αυτό όλα τα άλλα δουλεύουν κανονικά?

Βάλε κάποιο δείγμα

Αν είναι μόνο αυτό το θέμα δε βλέπω το λόγο να το αποχωριστεις

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν το παιζω εριστικος γιαυτο και ειπα οτι δεν το λεω προσωπικα για σενα.. αλλα γενικα γιατι μου εκανε εντυπωση που πολλοι ανεβαζουν το screenshot. Οσο για το τι αναβαθμιζεται, αν ηταν κατι σπουδαιο ή διαφορετικο να το καταλαβω. Τωρα να βλεπουμε συνεχεια μιση σελιδα για το cloud, BT,nfc Κτλ σιγα. Πειτε οτι βγηκε η εκδοση σας με τα ιδια πραγματα και τελος. αρκει. Το σχολιαζω σαν παλιο μελος, που απλα παρακολουθει το νημα και περιμενει να δει κατι ουσιωδες.

 

 

Για τις τσοντες, φυσικα αν αυτο ειναι το προβλημα του φιλου υπαρχει λυση: να βαλει να μην κατεβαζει αυτοματα ο,τι του στελνουν αλλα να επιλεγει τι θα κατεβει. στο μενου του viber στα μεσα λεει αυτοματη ληψη μεσων...με wifi, με data κτλ. Ας τα κλεισει.

Εγω το κλεινω γιατι σε ομαδικες συνομιλιες δε μπορω να γεμιζω φωτο που δε με αφορουν πολλες φορες και επιλεγω τι θα κατεβει αν με αφορα ο διαλογος. τα ιδια στο whatsapp.

Πάνω σε αυτό που λες για το whatsapp,ενώ δεν έχω ενεργεί την αυτόματη λήψη πολυμέσων,όταν μου έρθει μια φωτογραφία και πατήσω πάνω της για να κατέβει,μου την βάζει αυτόματα στην συλλογή.εγώ θέλω να την δω στο whatsapp και τέλος.υπαρχει κάποια ρύθμιση για αυτό;

Στο iPhone την ρύθμιση που ζητάω την έχει στις συνομιλίες αποθήκευση πολυμέσων.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by hlias77
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από αυτό όλα τα άλλα δουλεύουν κανονικά?

Βάλε κάποιο δείγμα

Αν είναι μόνο αυτό το θέμα δε βλέπω το λόγο να το αποχωριστεις

 

δυστυχως δεν εχω καποιο δειγμα να σας δωσω. μολις το παραλλαβω θα βγαλω φωτο διπλα σε αλλο να δειτε. το θεμα δεν ειναι αν ειναι λειτουργικο το τηλεφωνο. το θεμα ειναι οτι καινουργια συσκευη πανακριβη και δεν μου φτιαχνουν το προβλημα εντος εγγυησης. ειμαι και λιγο ψειρας, ειναι και χρησιμη η λειτουργια.... μου την σπαει να ξερω οτι εχει προβλημα :wacko: αλλα ειναι και το ****το της ιστοριας. η σταση της εταιριας αν με καταλαβαινεις

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε μας δουλεύεις;; ποιος σου μίλησε για τσοντα;;;; μια οποιαδήποτε φωτογραφια που δεν θες να δει ο αλλος λεμε. Τι τσοντες λες; αν δεν μπορεις να βοηθήσεις μην απαντάς απο το να λες ασυναρτητα...
Link to comment
Share on other sites

Με το Android pay που έβγαλε τι παίζει παιδιά; μπορούμε και αξίζει να το χρησιμοποιούμε;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

PHN ολλανδικό, σήμερα πήρα την PHJ (security patch Σεπτεμβριου) Τα κλασικά , new gallery app, Samsung cloud κτλ. Το κινητό πάει πολύ πιο γρήγορα και είμαι σίγουρος ότι δεν είναι placebo. Για την μπαταρία σε κάνα δυο μέρες θα ξέρω αν είναι στα ίδια κορυφαία επίπεδα που ήταν πριν. Να σημειωσω ότι έκανα wipe cache πριν την αναβάθμιση και έγινε με οτα. Πάντως φέτος είμαι ικανοποιημένος από το κινητό σαν συσκευή , αλλά και από αναβαθμίσεις τουλάχιστον για την ώρα.

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Link to comment
Share on other sites

PHN ολλανδικό, σήμερα πήρα την PHJ (security patch Σεπτεμβριου) Τα κλασικά , new gallery app, Samsung cloud κτλ. Το κινητό πάει πολύ πιο γρήγορα και είμαι σίγουρος ότι δεν είναι placebo. Για την μπαταρία σε κάνα δυο μέρες θα ξέρω αν είναι στα ίδια κορυφαία επίπεδα που ήταν πριν. Να σημειωσω ότι έκανα wipe cache πριν την αναβάθμιση και έγινε με οτα. Πάντως φέτος είμαι ικανοποιημένος από το κινητό σαν συσκευή , αλλά και από αναβαθμίσεις τουλάχιστον για την ώρα.

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Ετσι φιλε και εγω οσο περνά η μέρα βλέπω την διαφορά είναι πιο σβελτο.

 

Νομίζω είναι μια από τις αναβαθμίσεις που αξίζει θα δούμε και με την μπαταρία πάντως απτο πρωί φαίνεται μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ενας φιλος πηρε το τηλεφωνο και κανει τρεις με τεσσερις ωρες να φορτισει.τι μπορει να φταιει;

 

 

 

Μήπως δεν το φορτίζει με το φορτιστή της συσκευασίας ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε μας δουλεύεις;; ποιος σου μίλησε για τσοντα;;;; μια οποιαδήποτε φωτογραφια που δεν θες να δει ο αλλος λεμε. Τι τσοντες λες; αν δεν μπορεις να βοηθήσεις μην απαντάς απο το να λες ασυναρτητα...

 

Μερικοί εδώ μέσα το έχετε κάψει τόσο που δεν έχετε αίσθηση του χιούμορ.

Όσο για λύση πρότεινα 2. Μια να βάλεις snap και άλλη να μην κατεβάζει αυτόματα τα αρχεία αν δεν θες να τα δει κάποιος. Όσο για την λέξη τσόντα, το 90% αυτό θα σκεφτόταν έτσι όπως διατυπωθηκε. Τωρα αν έχεις αλλού είδους κρυφές φώτο είπα λύση. Λίγο χιούμορ όμως δεν βλάπτει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάνω σε αυτό που λες για το whatsapp,ενώ δεν έχω ενεργεί την αυτόματη λήψη πολυμέσων,όταν μου έρθει μια φωτογραφία και πατήσω πάνω της για να κατέβει,μου την βάζει αυτόματα στην συλλογή.εγώ θέλω να την δω στο whatsapp και τέλος.υπαρχει κάποια ρύθμιση για αυτό;

Στο iPhone την ρύθμιση που ζητάω την έχει στις συνομιλίες αποθήκευση πολυμέσων.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν τις φώτο τις έχεις να τις βλέπεις ανά album στις πάει σε άλμπουμ του whatsapp αλλιώς χύμα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ok Νίκο ναι χύμα μου τις πάει και είναι κάπως σπαστικό.σε ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι fb στην εφαρμογή μου βγάζει τις τελευταίες φωτογραφίες που έχω τραβηγμένες στην συλλογή μου έχει κ αι ένα χ δίπλα από εκεί που κανονικά το πατάς για να φύγουν ε εμένα η θα το παταω μια φορά στο τόσο και θα φεύγουν η δεν θα φεύγουν με τίποτα. Η αφή δουλεύει κομπλέ μόνο στο fb το κάνει αυτό. Κάτι άλλο υπάρχει τρίποδο για το κινητο μας; όταν έχω στο 4g χωρίς ανοιχτά δεδομένα με Vodafone έχω με το ζόρι 1γραμμη το βάζω στο 2g τέρμα σήμα

και πιάνει παντού! Για vr ξέρει κάποιος ποιο αξίζει να παρω;

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

την πρωτη φορα στην microtech και τις αλλες 2 στο myservice αθανασιαδης. στην θεσσαλονικη και τα 2. η microtech το ειδε επι τοπου και μου ειπαν οτι λειτουργει βαση προδιαγραφων και το δευτερο σερβις το εστειλε αθηνα 2 φορες και απο εκει το επιστρεψαν με την ιδια δικαιολογια. για να προλαβω σχετικες ερωτησεις. το προβλημα ισχυει δεν ειναι ιδεα μου και το ειδαμε με επισημο τεχνικο διπλα σε αλλο καινουργιο τηλεφωνο και ειχανε εμφανη διαφορα

Εγώ με το service της Θεσσαλονίκης δεν ασχολούμαι. Καινούργιο κινητό που κόλλησε κατά την αναβάθμιση με odin θέλανε να το βγάλουν εκτός εγγύησης λόγω "υγρασίας"..... Δες αν έχει πάει smartec Αθήνα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το service της Θεσσαλονίκης δεν ασχολούμαι. Καινούργιο κινητό που κόλλησε κατά την αναβάθμιση με odin θέλανε να το βγάλουν εκτός εγγύησης λόγω "υγρασίας"..... Δες αν έχει πάει smartec Αθήνα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

λες να το στειλω smartec?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν το φορτίζει με το φορτιστή της συσκευασίας ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Το φορτιζει με τον φορτιστη της συσκευασιας.Εχει τρελλαθει.Τι πρεπει να κανει;Να το παει πισω;

Link to comment
Share on other sites

Το φορτιζει με τον φορτιστη της συσκευασιας.Εχει τρελλαθει.Τι πρεπει να κανει;Να το παει πισω;

 

Έχει κάνει πολλές φορτισεις δηλαδή και όλες βγάζουν τόσες ώρες?

Εμένα στην πρώτη δεν είχε κουμπωσει καλά το usb και έβγαζε 5 ώρες. Ας δει και αυτό και ας αλλάξει και κανένα άλλο καλώδιο και αν δεν βγάλει 2 ώρες που είναι πάνω κάτω το φυσιολογικό ας το πάει service

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...