Jump to content

Leagoo Shark 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ευχαριστώ για τ ενδιαφερον σχετικα με το προβλημα με το led. Τελικα το προβλημα ηταν η εφαρμογη light flow π ειχα κατεβάσει.Προσπαθησα να αλλαξω ολες τις ρυθμίσεις της αλλα τελικα μόνο οταν τη διέγραψα λύθηκε το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 654
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου ήρθε ένα update

Description:

LEAGOO_SHARK_1_OS1.2_160912

 

Έχει έρθει σε κανέναν άλλον;

Έκανα το update. Δεν ασχολήθηκα πολύ να βρω διάφορες. Μέχρι στιγμής πρόσεξα ότι βελτιώνει το Bluetooth και δεν έχω πλέον αποσυνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχει σταθεροποιηθεί και δεν έχει κοψίματα πλέον η συνδεση κάποια στιγμή σταματά ο ήχος στο ακουστικό.Για να επανέλθει ο ήχος πρέπει να ανοιγοκλείσω το Bluetooth. Κάτι άλλο δεν βρήκα να διαφέρει στην συσκευή ακόμη.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω τέσσερις μέρες.προς το παρόν όλα καλά.εκανα και την αναβάθμιση.Σε γενικές γραμμές και με αυτά που έχω διαβάσει εδώ ,είμαι πολύ ευχαριστημένος . ακόμα.και το blu tooth το είχα κανά μισαωρο μία χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Πηρα κ εγω το leagoo shark 1 πριν ενα μηνα. Εχω μερικες αποριες θα ηθελα σας παρακαλω να μου πειτε ποσο περιπου σας κραταει η μπαταρια. Γιατι εμενα με βγαζει μονο μια μερα με μετρια χρηση κ σκεφτομαι μηπως εχει θεμα επειδη στα σχολια στο skroutz καποιοι γραφουν πως τους κραταει 3 μερες. Κ μου φαινεται παραξενο να κραταει μονο μια μερα ισως υπαρχει καποια ρυθμιση η ξερω γω κατι δεν εκανα σωστα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Πηρα κ εγω το leagoo shark 1 πριν ενα μηνα. Εχω μερικες αποριες θα ηθελα σας παρακαλω να μου πειτε ποσο περιπου σας κραταει η μπαταρια. Γιατι εμενα με βγαζει μονο μια μερα με μετρια χρηση κ σκεφτομαι μηπως εχει θεμα επειδη στα σχολια στο skroutz καποιοι γραφουν πως τους κραταει 3 μερες. Κ μου φαινεται παραξενο να κραταει μονο μια μερα ισως υπαρχει καποια ρυθμιση η ξερω γω κατι δεν εκανα σωστα.

 

τοσο κραταει η οθονη, περιπου 3 μερες. Δες αν εχεις καμια εφαρμογη να τρεχει στο προσκηνιο, και κραταει σε θεση αναμονης την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Μπα οχι το ελεγξα. Παντως εκει στ σχολια γραφανε οτι κραταει με φουλ χρηση 3 μερες ιντερνετ κλπ. Βεβαια αυτοι μποροι να ειναι κ βαλμενοι πως θα πουλησουν αλλωστε. Εσενα ποσο σου κραταει?
Link to comment
Share on other sites

Μπα οχι το ελεγξα. Παντως εκει στ σχολια γραφανε οτι κραταει με φουλ χρηση 3 μερες ιντερνετ κλπ. Βεβαια αυτοι μποροι να ειναι κ βαλμενοι πως θα πουλησουν αλλωστε. Εσενα ποσο σου κραταει?

 

Ενος φιλου μου, ειχε περιπου 2.5 μερες και αυτο το ειδα απο την χρηση μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Μπα οχι το ελεγξα. Παντως εκει στ σχολια γραφανε οτι κραταει με φουλ χρηση 3 μερες ιντερνετ κλπ. Βεβαια αυτοι μποροι να ειναι κ βαλμενοι πως θα πουλησουν αλλωστε. Εσενα ποσο σου κραταει?

 

το σωστότερο είναι να γράφονται οι ώρες με ενεργή οθόνη και συγκεκριμένα μέσα σε μια ημέρα (ώστε να μην τρώει πόρους και μπαταρία η αναμόνή δικτύου κτλ), το να λέει ο άλλος 3 μέρες δεν έχει νόημα αν το χρησιμοποιεί για καθρεπτάκι με σβηστή οθόνη.

Έχω φτάσει και 10 ώρες ενεργή οθόνη μέσα σε μια ημέρα και θεωρώ ότι ειναι πάρα πολύ καλή η διάρκεια της μπαταρίας του όταν με το lg g2 που είχα πριν και είχε και αυτό σχετικά μεγάλη μπαταρια (3000) είχε 5 με 5.30 ώρες μεγιστη ανοικτή οθόνη μεσα σε μια μέρα πριν φτάσει η μπαταρία να ξαναφορτιστεί απο το 100%.

Άρα πρεπει να πας στις ιδιότητες της μπαταρίας και να δεις πόσες ώρες ενεργή οθόνη έχεις (και να ψάξεις μπας και κάποια εφαρμογή τρώει πόρους αν έχεις χαμηλή τιμή μέσα στην ημέρα).

Έχω τύχει να φορτίσω το κινητό μετά απο 4-5 μέρες αλλά το χρησιμοποιούσα ελάχιστα, δεν έχει κανενα νόημα αυτο

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

"με βγαζει ανετα 3 ημερες με ιντερνετ 24ωρες το 24ωρο.και αρκετα τηλεφωνα."

Αυτο ακριβως εγραφε? Παιζει κατι τετοιο? δε ξερω τι να κανω να το στειλω να το φτιαξουν ? Δν ειναι λιγο παραξενο οτι θελει φορτιση καθε μια μερα με μετρια χρηση, με χαμηλομενη εντελως τη φωτεινοτητα και με αδρανεις εφαρμογες? Ακομα κ πριν κατεβασω εφαρμογες τα ιδια εκανε .

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

*Αυτο ακριβως ελεγε . χωρις ερωτηματικο

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

*Αυτο ακριβως ελεγε . χωρις ερωτηματικο

Link to comment
Share on other sites

μην πιστεύεις κάτι τέτοια, 24 ώρες το 24ωρο θα εννοεί σβηστή οθόνη, απλά με wifi να του έρχεται καμια ενημέρωση ή ειδοποιηση και να ανοιγει την οθονη να διαβάσει:D και μετά πάλι κλεισιμο μη χαλάμε μπαταρια

εγώ σου ειπα, να κοιτάς ώρες ενεργής οθόνη, πχ το δικό μου το φόρτισα πριν 15 ώρες, η μπαταρία είναι στο 92% αλλά έχω ενεργή οθόνη μόνο 36 λεπτά, αν το συνεχίσω έτσι θα φτάσω μια βδομάδα

εξάλλου το wifi με κλειστή οθόνη δεν σου τρώει μπαταρία, εγώ οι μισες ώρες είναι με 4g

 

κάντου ένα εργοστασιακό reset, είχα κ εγώ πολλά προβλήμάτα (κοίτα πιο πισω) αλλά με ένα εργοστασιακό έφτιαξαν όλα δια μαγειας!

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Κατι ασχετο απο ηχειο ειστε ικανοποιημενοι? Γτ το θεωρω πολυ χαμηλο.

 

αδύναμο ηχείο, αδύναμο φλας, αδύναμο bluetooth, μετρια φωτογραφική, καλή μπαταρία, οθονάρα, για τα χρηματα του καλά ειναι:)

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα πες ακριβως. Το παλιο μ το κινητο το πηρα πριν 2,5 χρονια ειναι lg. Εχει 2 μικρα ηχεια και παρολο που το ενα εχει χαλασει και παιζει μονο το αλλο, ακουγεται πιο δυνατα απ αυτο το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Το χω κανει ηδη αυτο . ψιλοπραματα. Θα μπορουσε να ειναι κ καλυτερο το ηχειο. Εδω κινητα του 2008 κ ακουγοντουσαν καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

Με προσοχή το παρακάτω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τον παραπάνω τρόπο ανέβασα την ένταση προπαντός του ήχου κλήσης. Αλλά προσοχή με τα ορια. Ο οδηγός είναι στην πρώτη σελίδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσεις δεν χρειάζεται να είστε root απλά μπαίνετε στο *#*#3646633#*#* και αλλάζετε τις ρυθμίσεις αλλά δεν τις κρατάει όλες σε περίπτωση που απενεργοποιησετε το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και πάλι...Να σας ρωτήσω. Εδώ και μία εβδομάδα, το έχω φορτίσει 2 φορές. Και προσέξτε: Την μία φορά, φορτίστηκε σε 9 ώρες, την 2η εχθές, από τις 01:00 το βράδυ (συνεχής φόρτιση) τελείωσε στις 15:46, σήμερα!!!!!!! Παίζει κάτι;;; Το έχει αντιμετωπίσει κάποιο παιδί;Είναι τρελό; Υποτίθεται με φορτιστή fast charger;

Στην αρχή ήταν αμέσου δράσεως και καλά... Μην τρελαθούμε κιόλας. Ε, όχι όμως και τόσες ώρες!! Έλεος...!!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου έχουν συμβεί διάφορα άλλα ευτράπελα αλλά αυτό όχι

δοκίμασε να αλλάξεις καλώδιο ή φορτιστή, σου γράφει για αργή φόρτιση usb όταν το συνδέεις στο ρεύμα, αν ναι συμβαίνει ένα από τα δύο που σου ανάφερα

αλλιώς τι να πω, να βάρεσε μπιέλα η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου έχουν συμβεί διάφορα άλλα ευτράπελα αλλά αυτό όχι

δοκίμασε να αλλάξεις καλώδιο ή φορτιστή, σου γράφει για αργή φόρτιση usb όταν το συνδέεις στο ρεύμα, αν ναι συμβαίνει ένα από τα δύο που σου ανάφερα

αλλιώς τι να πω, να βάρεσε μπιέλα η μπαταρία;

 

Όχι δεν μου γράφει κάτι τέτοιο, τουλάχιστον όσες φορές το κοίταζα...Αυτό θα δοκιμάσω και θα πω...

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...