Jump to content

Samsung SGH-E700 / 710 / 715


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22 (16 Ιαν. 2004 , 03:15)

 

ti na po exo to e-700 kai simera epiasa to 710.pragmatiki ierosilia katantisan to menu tou pou einai ekeino to omorfo ki exromo menu tis samsung pou oloi kseroume omorfo bebaia eksoterika alla mexri ekei giati apo ekso einai koukla ki apo mesa panoukla

 

 

τι εννοεις οταν λες "πανουκλα"...δηλ. πως ειναι; εχω το Ε700 και θα ηθελα να μαθω για το επομενο μοντελο. Τι του λειπει δηλαδη και δεν σ αρεσει; :confused: :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διαβασα στο forum του mobile-review [http://www.mobile-review.com] και συγκεκριμενα στο : http://www.mobile-review.com/forum2/showthread.php?threadid=5848

το μηνυμα καποιου χρηστη στο οποιο ελεγε οτι αν βαλεις το λογισμικο του 710 στο 700 μπορεις να εχεις την δυνατοτητα video και να βαλεις φωτογραφιες αντι για τα προσωπακια και τα αλλα εικονιδια που σου προσφερει το μενου σε αυτη την περιπτωση. Ισχυει κατι τετοιο; Δηλ. μπορεις να αλλαξεις το λογισμικο και αν το κανεις θα εχεις τις δυνατοτητες του επομενου μοντελου; Λιγο απιθανο μου φαινεται γιατι τοτε πιστευω οι περισοτεροι δεν θα αγοραζανε το 710 αλλα απλως θα κανανε αναβαθμιση του 700 [λεμε τωρα]. :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος konas (16 Ιαν. 2004 , 08:42)

 

Φιλε Λατου μ αρεσει που το βλεπεις ψυχραιμα και ευχαριστω για τα σχολια. Αλλα και οι παραπανω κρισεις των αλλων φιλων ειναι σωστες. Μας τα χει σπασει η samsung (τα νευρα εννοειται). Οσο περναει ο καιρος και ενημερωνομαι τοσο λεω να καταληξω στο ΝΟΚΙΑ 6600 και ας μην εχει flash.

 

 

Φίλε μου, το βλέπω ψύχραιμα γιατί πέρασα από τις φάσεις Panasonic Support (.....) και Nokia Service ( :cry: :wacko: ), οπότε καταλαβαίνεις γιατί!

 

Παράθεση

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22 (16 Ιαν. 2004 , 03:15)

 

ti na po exo to e-700 kai simera epiasa to 710.pragmatiki ierosilia katantisan to menu tou pou einai ekeino to omorfo ki exromo menu tis samsung pou oloi kseroume omorfo bebaia eksoterika alla mexri ekei giati apo ekso einai koukla ki apo mesa panoukla

 

Ταξιδιώτη, όλα είναι θέμα γούστου! Αν έπιασες το Live Ε710, ισως να είναι πανούκλα (αν κι εμένα μ'αρεσε πιο πολύ σε σχέση με το μενού τού Ε700), αν και έχεις 3 επιλογές εμφάνισης. Δείτε τις φωτό με τα 3 στυλ.. Στην τελική όλα είναι θέμα επιλογών!

 

http://www.geocities.com/latousakis/menu1.jpg

http://www.geocities.com/latousakis/menu2.jpg

http://www.geocities.com/latousakis/menu3.jpg

http://www.geocities.com/latousakis/menu4.jpg

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

simfono ola einai thema epilogon se allous aresei kai se allous oxi,prosopika to kinito einai xlidato se thema emfanisis omos ti menu einai auto to kanei poli aplo opos leei i fili i marion iparxei to 9 volto sto peiraia pou frontizei na dioxnei ta parasita apo ta menu ton kiniton ki ennoo to vf opote osoi to xoun kai de tous aresei to kinito kalo tha itan na to pane mia bolta apo kei

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

katholou apithano na sumbei auto marion an fantasteis oti kati paromoio eixe sumbei kai me to t68 an kai me to e-700 einai pio periploko alla ola ok tha deiksei sintoma kai pisteuo oti to 9volto olo kai kati tha kanei poli kalo magazi perimeno tora kai to sx-1 apo kei an kai eimai apo kriti otan pao athina tha peraso na tous gnoriso apo konta na tous sixaro gia tin kali douleia pou kanoun ax auto to vf live mou xei katsei

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το 9βολτο το εχω ακουσει πολλες φορες και εχω δει και το site τους. Τελικα ομως υπαρχει κανεις που να εχει κανει εκει μετατροπη σε αυτο η σε αλλο κινητο ? :worry: Πως ξερουμε αν δεν θα γινει καμμια ματσακονιά? και σε τελευταια αναλυση εκτος απο την αφαιρεση της VF λαιβ τι κερδιζουμε? και που βρηκανε το λογισμικο για το σκετο? ειναι απο τη samsung επισημο - αντιγραφή? Νομιζω ειναι λογικες ανησυχιες . Ξερει κανεις τιποτε απο αυτά?

καλο Σ/Κ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ncksm (16 Ιαν. 2004 , 15:28)

 

Ξέρει κανείς που πήγε το menu με τα παιχνίδια στο 710 live???

 

 

Το έχουν κρύψει καλά στο Vodafone Live!/Προσωπικά/Παιχνίδια & άλλα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ncksm (15 Ιαν. 2004 , 09:43)

 

Λοιπόν παίδες, για να βάλετε ring tones και wallpapers χρειάζεστε Easy GPRS 2.1.8

Φυσικά ούτε λόγος για PhoneBook με Ελληνικά... Αν το επιχειρίσετε θα δείτε ομορφιές όπως να κάνεις download τα contacts από το κινητό και μετά να μην μπορείς να τα κάνεις upload διότι το όνομα είναι μεγάλο!!!!!!! ή να βλέπεις τα Ελληνικά αλλά αν γράψεις το PC contact με Ελληνικά δεν βλέπεις τίποτα!!! στο κινητό.

 

Ακόμα δεν έχω βρει τρόπο να κατεβάσω video από το κινητό στο pc.

 

 

Τελικά τα κατάφερα να το συγχρονίσω με το Easy GPRS 2.1.8 με όλα τα γνωστά προβλήματα των ελληνικών.

Για όποιον άλλο παιδεύεται ακόμα πρέπει να προσέξετε να βάλετε τις υπέρυθρες στα 57600 & να έχετε απκετή υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22 (16 Ιαν. 2004 , 15:06)

 

simfono ola einai thema epilogon se allous aresei kai se allous oxi,prosopika to kinito einai xlidato se thema emfanisis omos ti menu einai auto to kanei poli aplo opos leei i fili i marion iparxei to 9 volto sto peiraia pou frontizei na dioxnei ta parasita apo ta menu ton kiniton ki ennoo to vf opote osoi to xoun kai de tous aresei to kinito kalo tha itan na to pane mia bolta apo kei

 

 

Αν κι εγώ δελεάζομαι να το κάνω, σκέφτομαι το εξής απειλητικότατο: Κάντο, και χαιρέτα την εγγύησή σου!! Είναι δίκοπο μαχαίρι γμτ... Η θα έχεις κινητό όχι Live, ή θα έχεις εγγύηση.... Γιατί άπαξ και παρέμβει άλλος εκτός της Samsung (Sony Ericsson στην Θεσσαλονίκη), το χάνεις το παιχνίδι, και δυστυχώς δεν μπορεί να στο επαναφέρει κανείς σε Voda Live αν στο βγάλει (πιστεύω δηλαδή, γιατί όλοι θέλουν να απαλλαγούν! κανείς να το φορτωθεί!)

 

Αρης

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

edw k 1 week exw k egw to kin sta xeria mou.parathrisa kati omws.otan kapoios filos mou esteile ena mms,sta eserxomena anti na grafei to onoma tou apostolea h estw ton aritho tou,grafei ton diko mou aritho.den xerw ti borei na ftaiei.exei kanenas allos ayto to provlima h paizei na exw kanei egw kamia m@l@ki@ stis rithmiseis twn mms?
Link to comment
Share on other sites

Mην ανησυχείς!!! :D Γίνεται να ξαναπεράσεις και το λαιβ πάλι!!! ;)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μπορείς, γιατί δεν έχω καμιά όρεξη να χάσω την εγγύηση για μία αναβάθμιση :(

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το αγόρασα κι εγώ.Το έβαλα στις 14:00 ακριβώς να φορτίσει.Μου είπαν στο γερμανό να το αφήσω 10 ώρες.Αλλά δεν μπορώ να περιμένω ρε γαμώτο.Πρέπει οπωσδήποτε 10 ώρες?Αντε να δούμε τι θα δούμε και΄μ'αυτό το τηλέφωνο.Πάντως είναι κουκλί.
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ponstan (17 Ιαν. 2004 , 14:29)

 

Παιδιά σήμερα το αγόρασα κι εγώ.Το έβαλα στις 14:00 ακριβώς να φορτίσει.Μου είπαν στο γερμανό να το αφήσω 10 ώρες.Αλλά δεν μπορώ να περιμένω ρε γαμώτο.Πρέπει οπωσδήποτε 10 ώρες?Αντε να δούμε τι θα δούμε και΄μ'αυτό το τηλέφωνο.Πάντως είναι κουκλί.

 

 

ayto einai moyfa! kai to problhma einai oti to lene OLOI OI kara-ASXETOI pwlhtes kinhtwn sta magazia!

An deis kai to manual leei mia adeia mpataria fortizei se 130 lepta peripoy!

Koita apo ka8ara proswpikh ektimhsh... kai to 10wro moy fainetai yperboliko alla kai to 2wro ligo gia prwth fortish.... fortise to kati endiameso.... px 3-4 wres!

 

Egw pantws to exw 1,5 mhna xwris na exei kleisei oyte 1 lepto kai me th 3wrh prwth fortish einai mia xara kai h mpataria moy deinei to maximum twn dynatothtwn ths poy einai peripoy 3 meres (eksartatai apo th xrhsh!)

Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό που είδα στο τηλέφωνο από μια γρήγορη ματιά,είναι ότι στην αναφορά παράδοσης αναφέρει και την ώρα αποστολής του μηνύματος.Η κάρτα μου βέβαια είναι TELESTET.Με άλλη εταιρεία να το κάνει αυτό η μονο με telestet?
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

:( exo parei to kinitaki, exo kai tis IrDA alla exo ena megalo provlima!

 

exeis kaneis vrei pos kaneis Delete ta arxeia pou exeis kanei upload? pantos mesa apo to Easy Studio den vrisko tpt oute mesa ap oto kinito! plz den tha ithela na gemisei i mnimi tou me vlakeies gia panta... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος _Astale_ (17 Ιαν. 2004 , 18:44)

 

:( exo parei to kinitaki, exo kai tis IrDA alla exo ena megalo provlima!

 

exeis kaneis vrei pos kaneis Delete ta arxeia pou exeis kanei upload? pantos mesa apo to Easy Studio den vrisko tpt oute mesa ap oto kinito! plz den tha ithela na gemisei i mnimi tou me vlakeies gia panta... :wacko:

 

Αν έχεις πάρει τις IRDA της mobile-action,κατέβασε το handset manager για το Ε700,και απο κει μέσα μπορεις να το κάνεις κι αυτό,μαζί με πολλά άλλα ακόμα.
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

:!: ox gamoto.... :mad: den pianei oute to handset manager... giati den exo ayto to sigkekrimeno kit IrDA, mipos iparxei kanena "spasmeno" an nai, poy tha to vro? i an exei kaneis allos kammia idea pos na sviso ayta poy den thelo!

 

thanks anyway

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα παρατηρησα το εξης "διασκεδαστικο" στο θεμα των κλησεων στο Ε700: οι αναπαντητες, οι εισερχομενες και οι εξερχομενες ξερουμε ολοι οτι φαινονται στο μενου 2.1,2.2,2.3 αντιστοιχα. Απο κει υπαρχει και η επιλογη για την διαγραφη ολων των καταλογων με τις κλησεις. Ομως τελικα δεν διαγραφονται ολες οι κλησεις με αυτη την επιλογη. Τι εννοω; Το κουμπακι με το πρασινο τηλεφωνακι [αποδοχη κλησης] αν το πατησεις μια φορα οταν το τηλεφωνο ειναι σε κατασταση αναμονης, σου εμφανιζει μια λιστα με κλησεις εισερχομενες και εξερχομενες οι οποιες και αυτες διαχειριζονται οπως και οι κλησεις του μενου 2. Αλλα παρατηρησα οτι αν επιλεξω να διαγραψω ολους τους καταλογους απο το μενου 2, δεν διαγραφονται και απο το μενου του κουμπιου αποδοχης κλησης. Πρεπει να κανω ξεχωριστη διαγραφη γι αυτες. Ενω θεωρητικα ειναι ιδιες με αυτες του μενου 2. Εκτος τωρα αν κρατιουνται σε διαφορετικη θεση μνημης του τηλεφωνου ή της καρτας. Δεν ξερω. :confused:

Ξερει κανεις γιατισυμβαινει αυτο; Ειναι και καπως επικινδυνο :!: γιατι νομιζεις οτι εχεις σβησει τα "ιχνη" σου [ κατι σαν το history στα windows] και τελικα δεν εχουν σβησει ολα..... :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MAD 13 (17 Ιαν. 2004 , 16:41)

 

ayto einai moyfa! kai to problhma einai oti to lene OLOI OI kara-ASXETOI pwlhtes kinhtwn sta magazia!

An deis kai to manual leei mia adeia mpataria fortizei se 130 lepta peripoy!

Koita apo ka8ara proswpikh ektimhsh... kai to 10wro moy fainetai yperboliko alla kai to 2wro ligo gia prwth fortish.... fortise to kati endiameso.... px 3-4 wres!

 

Egw pantws to exw 1,5 mhna xwris na exei kleisei oyte 1 lepto kai me th 3wrh prwth fortish einai mia xara kai h mpataria moy deinei to maximum twn dynatothtwn ths poy einai peripoy 3 meres (eksartatai apo th xrhsh!)

 

Σωστος ο MAD13.Οσο για την πρωτη φορτιση 3 ωρες ειναι καλεσ.Ξερει καποιος να μου πει τι γινεται με τις υπερυθρες.Εννοω το φορητο μου δεν εχει υπερυθρες.Πρεπει να αγορασω usb υπερυθρες.Χρειαζεται καποιο προγραμμα που πρεπει να κατεβασω και αν ναι τι γινεται με τουσ ηχους?Τιποτα free?

Φιλικα παντα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

πρόσφατα και εγώ αγόρασα το E700...

 

Παρατήρησα ότι στον τηλ κατάλογο υπάρχει πρόβλημα με την αποθήκευση ονομάτων στα ελληνικά (8 χαρακτήρες). Ξέρει κανείς αν είναι πρόβλημα της συσκευής ή οφείλεται στην κάρτα sim ?

 

Αν είναι πρόβλημα της συσκευής.....δε βλέπω να σας πολυενδιαφέρει....

 

Ούτε το όνομα "Παναγιώτης" δε μπορεί να αποθηκευτεί....δεν σχολιάζω για το επώνυμο....σε καμία περίπτωση....

 

Προσωπική μου άποψη....θα ήταν καλύτερο....500 σωστές καταχωρήσεις....παρά 1000 έτσι...

Keep Walking......!!!....if you can....!!!

Johny Walker :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R4ST3R (19 Ιαν. 2004 , 11:57)

 

Καλημέρα σε όλους,

 

πρόσφατα και εγώ αγόρασα το E700...

 

Παρατήρησα ότι στον τηλ κατάλογο υπάρχει πρόβλημα με την αποθήκευση ονομάτων στα ελληνικά (8 χαρακτήρες). Ξέρει κανείς αν είναι πρόβλημα της συσκευής ή οφείλεται στην κάρτα sim ?

 

Αν είναι πρόβλημα της συσκευής.....δε βλέπω να σας πολυενδιαφέρει....

 

Ούτε το όνομα "Παναγιώτης" δε μπορεί να αποθηκευτεί....δεν σχολιάζω για το επώνυμο....σε καμία περίπτωση....

 

Προσωπική μου άποψη....θα ήταν καλύτερο....500 σωστές καταχωρήσεις....παρά 1000 έτσι...

 

Λοιπον φιλε μου.Η λυση ειναι οτι πρεπει να αποθυκευεις απο εδω κ στο εξης στην μνημη του τλφ .Δοκιμασε το.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E700 / 710 / 715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...