Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν έχουν.. με την κανονική ηταν τραβηγμένη η πρώτη. Σήμερα τράβηξα το ιδιο πλάνο με την κανονική και με την ευρυγωνια για πρώτη φορά

Πολύ κατατοπιστική η παράθεση των παραπάνω φωτό για το ίδιο πλάνο, ώστε να φανούν οι δυνατότητες του ευρυγώνιου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μιας και εχεις και τα 2 κινητα θα ηθελα εντυπωσεις και την γνωμη σου.. Αξηζε απο το S7 Edge σε G5;

Κοιτα να δεις μεχρι στιγμης δεν το εχω μετανοιωσει για την αλλαγη . αν με καλυψει στην μπαταρια τοτε ναι αξιζει η αλλαγη . αν αναλογιστεις κ την διαφορα τιμης

 

G5

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις μεχρι στιγμης δεν το εχω μετανοιωσει για την αλλαγη . αν με καλυψει στην μπαταρια τοτε ναι αξιζει η αλλαγη . αν αναλογιστεις κ την διαφορα τιμης

 

G5

 

Αυτο ειναι το θεμα.. Οτι εχουν 100 ευρω διαφορα.. Εγω θα περιμενω κιαλλο να πεσει το G5 αν ειναι και θα το τσιμπισω.. Για οτι νεοτερο θα ηθελα να μας ενημερωσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει με την οθόνη αυτού του κινητού σε σημερινό βιντεακι στο YouTube του andro4all σύγκριση του s7με lg g5 η οθόνη του g5 είναι ισάξια του s7 δεν ξέρω τι να πιστέψω
Link to comment
Share on other sites

Σε φωτεινοτητα? Στα χρωματα;

 

G5

 

Γενικά σε όλα έμεινα έκπληκτος από την οθόνη, ενώ σε ένα άλλο σύνδεσμο που ανέβασα λίγο παραπάνω στο hdblog.it σύγκριση huawei p9 με lg g5 η οθόνη του g5 είναι χαλια

Link to comment
Share on other sites

Εγω ηρθα απο s7 edge κ δεν καταλαβα κατι τετοιο. Βεβαια βγηκε μια αναβαθμιση κ ανεβασε φωτηνοτητα η συσκευη. Μην βιαστουμε να την βγαλουμε σαπια.

Γενικα το λεω οχι για σενα. Κ το s7 δεν ειναι τελειο εχει θεματα κ ας μην τα λενε για να δικαιολογησουν την αγορα τους.

G5

Link to comment
Share on other sites

Εγω ηρθα απο s7 edge κ δεν καταλαβα κατι τετοιο. Βεβαια βγηκε μια αναβαθμιση κ ανεβασε φωτηνοτητα η συσκευη. Μην βιαστουμε να την βγαλουμε σαπια.

Γενικα το λεω οχι για σενα. Κ το s7 δεν ειναι τελειο εχει θεματα κ ας μην τα λενε για να δικαιολογησουν την αγορα τους.

G5

 

Όταν λες δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο εννοείς ότι η οθόνη του lg g5 είναι κατώτερη η ισάξια του s7 edge το έχω το s7 ε η οθόνη του είναι πολύ καλή δεν περιμένω βέβαια το g5 να έχει τόσο καλή αλλα βλέποντας πολλά βιντεακια έβγαλα το συμπέρασμα ότι του lg g5 είναι χάλια και από φωτεινότητα και απόδοση χρωμάτων

Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Σε καμια περπτωση δεν ειναι χαλια. Λιγο κατωτερη απο s7 (ειναι κ amoled ομως) απο φωτεινοτητα ειναι τα ιδια . δεν παρατηρησα καποια διαφορα

 

εστειλα απο τουμπανακι μου G5

Link to comment
Share on other sites

Χάλια δεν είναι σε καμία περίπτωση, μην κρίνεις από βίντεο. Μια χαρά lcd είναι η οθόνη του (ελεω και ανάλυσης), καλές γωνίες θέασης, καλή χρωματική απεικόνιση... Εκεί που υστερεί είναι η φωτεινότητα, βάλε το s7 σου στο 60% για να καταλάβεις πόση είναι περίπου η φωτεινότητα του κινητου...
Link to comment
Share on other sites

Χάλια δεν είναι σε καμία περίπτωση, μην κρίνεις από βίντεο. Μια χαρά lcd είναι η οθόνη του (ελεω και ανάλυσης), καλές γωνίες θέασης, καλή χρωματική απεικόνιση... Εκεί που υστερεί είναι η φωτεινότητα, βάλε το s7 σου στο 60% για να καταλάβεις πόση είναι περίπου η φωτεινότητα του κινητου...

 

Δηλαδή το 60% του s7 σε φωτεινότητα είναι το 100% του lg g5 αρκετά χαμηλά

Link to comment
Share on other sites

Χάλια δεν είναι σε καμία περίπτωση, μην κρίνεις από βίντεο. Μια χαρά lcd είναι η οθόνη του (ελεω και ανάλυσης), καλές γωνίες θέασης, καλή χρωματική απεικόνιση... Εκεί που υστερεί είναι η φωτεινότητα, βάλε το s7 σου στο 60% για να καταλάβεις πόση είναι περίπου η φωτεινότητα του κινητου...

 

Μετά το update θεωρώ πως μια χαρα ειναι η φωτεινότητα . Εγω που πάντα έβαζα όλες της συσκευές μου σε φουλ φωτεινότητα ,στο G5 την χαμήλωσα κιόλας γιατι με ενόχλησε η φωτεινότητα της οθόνης μετα απο 5 gaming . Θεωρώ μάλιστα πως στα λεφτα που είναι ηδη αλλα και με την κατηφόρα που έχει πάρει στην πτώση τιμής η συσκευή αποτελεί πλέον value for money. Ράδιο, υπέρυθρες, μέταλλο, κάμερες, σωθικά,πρόσθετα αξεσουάρ και αποσπωμενη μπαταρία ,οθόνη κλάσεις ανώτερη απο οποιαδήποτε αλλη ips, και ήδη εχει ξεκινήσει το development στο xda για τους φίλους του φλασαρίσματος .

Kαπου πήρε το μάτι μου οτι ενας αντίστοιχος φακός wide angle με specs σαν του g5 σαν πρόσθετο αξεσουάρ για οποιαδήποτε άλλη συσκευή εχει τουλάχιστον 150 δολάρια!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανείς tempered glass που να ειναι οπως η εργοστασιακή ζελατίνα σε διαστάσεις; Γιατί αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσει λογω της καμπύλης που κάνει απο το ακουστικό και πανω
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update θεωρώ πως μια χαρα ειναι η φωτεινότητα . Εγω που πάντα έβαζα όλες της συσκευές μου σε φουλ φωτεινότητα ,στο G5 την χαμήλωσα κιόλας γιατι με ενόχλησε η φωτεινότητα της οθόνης μετα απο 5 gaming . Θεωρώ μάλιστα πως στα λεφτα που είναι ηδη αλλα και με την κατηφόρα που έχει πάρει στην πτώση τιμής η συσκευή αποτελεί πλέον value for money. Ράδιο, υπέρυθρες, μέταλλο, κάμερες, σωθικά,πρόσθετα αξεσουάρ και αποσπωμενη μπαταρία ,οθόνη κλάσεις ανώτερη απο οποιαδήποτε αλλη ips, και ήδη εχει ξεκινήσει το development στο xda για τους φίλους του φλασαρίσματος .

Kαπου πήρε το μάτι μου οτι ενας αντίστοιχος φακός wide angle με specs σαν του g5 σαν πρόσθετο αξεσουάρ για οποιαδήποτε άλλη συσκευή εχει τουλάχιστον 150 δολάρια!

 

Μια χαρα δεν ειναι ακομα Χρηστο, την τσεκαρα ξανα πριν λιγο.

Πρεπει να βγαλουν τον κοφτη εκει στην lg , δεν παθαινει τιποτα η συσκευη να ανεβει λιγο ακομα σαν μεση θερμοκρασια...

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update θεωρώ πως μια χαρα ειναι η φωτεινότητα . Εγω που πάντα έβαζα όλες της συσκευές μου σε φουλ φωτεινότητα ,στο G5 την χαμήλωσα κιόλας γιατι με ενόχλησε η φωτεινότητα της οθόνης μετα απο 5 gaming . Θεωρώ μάλιστα πως στα λεφτα που είναι ηδη αλλα και με την κατηφόρα που έχει πάρει στην πτώση τιμής η συσκευή αποτελεί πλέον value for money. Ράδιο, υπέρυθρες, μέταλλο, κάμερες, σωθικά,πρόσθετα αξεσουάρ και αποσπωμενη μπαταρία ,οθόνη κλάσεις ανώτερη απο οποιαδήποτε αλλη ips, και ήδη εχει ξεκινήσει το development στο xda για τους φίλους του φλασαρίσματος .

 

Kαπου πήρε το μάτι μου οτι ενας αντίστοιχος φακός wide angle με specs σαν του g5 σαν πρόσθετο αξεσουάρ για οποιαδήποτε άλλη συσκευή εχει τουλάχιστον 150 δολάρια!

 

Πιστεύω υπάρχουν περιθώρια να κατέβει 80-100 ευρω επιπλέον εντός του Ιουνίου.

Για το κόφτη φωτεινότητας ασφαλές συμπέρασμα θα βγει οταν σταθεροποιηθούν τα 30+ βαθμούς και εφόσον κανεις μια δραστηριότητα πχ σερφάρισμα με 4g πχ κανά 20λεπτο και να δούμε αν θα κόβει η οχι.

 

Πες πχ είσαι παραλία και θες να σερφάρεις λίγο και ο ήλιος να ψήνει έστω και με ομπρέλα άμα αρχίζει να κόβει κλάφτα Χαράλαμπε.

 

Ένας απο τους λόγους που σουταρα το g flex 2 και δεν ακουμπάω LG απο εδω και πέρα.

 

Κόφτη φωτεινότητας δεν ανέχομαι για 35-45 βαθμούς θερμοκρασία συσκευής.

Να πήγαινε 50+ να το δεχτώ.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω υπάρχουν περιθώρια να κατέβει 80-100 ευρω επιπλέον εντός του Ιουνίου.

Για το κόφτη φωτεινότητας ασφαλές συμπέρασμα θα βγει οταν σταθεροποιηθούν τα 30+ βαθμούς και εφόσον κανεις μια δραστηριότητα πχ σερφάρισμα με 4g πχ κανά 20λεπτο και να δούμε αν θα κόβει η οχι.

 

Πες πχ είσαι παραλία και θες να σερφάρεις λίγο και ο ήλιος να ψήνει έστω και με ομπρέλα άμα αρχίζει να κόβει κλάφτα Χαράλαμπε.

 

Ένας απο τους λόγους που σουταρα το g flex 2 και δεν ακουμπάω LG απο εδω και πέρα.

 

Κόφτη φωτεινότητας δεν ανέχομαι για 35-45 βαθμούς θερμοκρασία συσκευής.

Να πήγαινε 50+ να το δεχτώ.

Μου κάνει εντύπωση γιατί ούτε το g4 ούτε το v10 έχει τον γνωστό κόφτη φωτεινότητας που σε περίπτωση που αυξηθεί η θερμοκρασία κόβει. Δεν έχει τουλάχιστον όπως είχε το g3, Flex 2 που φαινόταν καθαρά όταν κατέβασε φωτεινότητα ακόμα και στην μπάρα που δεν μπορούσες να την ανεβάσεις πάνω από 90%. Και τα έχω φτάσει και τα δύο 70+ βαθμούς. Ακόμα και σε 42-43 βαθμούς σε μπαταρία δεν κόβει, εκτός και αν κόβει και δεν το έχω καταλάβει.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση γιατί ούτε το g4 ούτε το v10 έχει τον γνωστό κόφτη φωτεινότητας που σε περίπτωση που αυξηθεί η θερμοκρασία κόβει. Δεν έχει τουλάχιστον όπως είχε το g3, Flex 2 που φαινόταν καθαρά όταν κατέβασε φωτεινότητα ακόμα και στην μπάρα που δεν μπορούσες να την ανεβάσεις πάνω από 90%. Και τα έχω φτάσει και τα δύο 70+ βαθμούς. Ακόμα και σε 42-43 βαθμούς σε μπαταρία δεν κόβει, εκτός και αν κόβει και δεν το έχω καταλάβει.

 

Αν δεν δουλεύεις φωτεινότητα τουλάχιστον 80-100%, δεν θα το δεις.

Π.χ. το G4 έχει πολύ υψηλότερη φωτεινότητα από g3, άρα το δουλεύεις συνήθως πολύ χαμηλότερα, σε σχέση με το 2ο.

 

Επίσης, εξαρτάται πόσο επιθετικός είναι ο κόφτης.

Στο G2 νόμιζα ότι δεν υπήρχε, ενώ το έλιωνα & φωτεινότητα πάντα τέρμα, μου εμφανίστηκε μετά από 5μήνες για 1η(& τελευταία) φορά, καλοκαίρι, με 80 βαθμούς cpu για ώρες.

Αντίθετα σε 4x & g3 εμφανίζεται για ψύλλου πήδημα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update θεωρώ πως μια χαρα ειναι η φωτεινότητα . Εγω που πάντα έβαζα όλες της συσκευές μου σε φουλ φωτεινότητα ,στο G5 την χαμήλωσα κιόλας γιατι με ενόχλησε η φωτεινότητα της οθόνης μετα απο 5 gaming . Θεωρώ μάλιστα πως στα λεφτα που είναι ηδη αλλα και με την κατηφόρα που έχει πάρει στην πτώση τιμής η συσκευή αποτελεί πλέον value for money. Ράδιο, υπέρυθρες, μέταλλο, κάμερες, σωθικά,πρόσθετα αξεσουάρ και αποσπωμενη μπαταρία ,οθόνη κλάσεις ανώτερη απο οποιαδήποτε αλλη ips, και ήδη εχει ξεκινήσει το development στο xda για τους φίλους του φλασαρίσματος .

Kαπου πήρε το μάτι μου οτι ενας αντίστοιχος φακός wide angle με specs σαν του g5 σαν πρόσθετο αξεσουάρ για οποιαδήποτε άλλη συσκευή εχει τουλάχιστον 150 δολάρια!

 

Η συσκευή είναι εμπορική αποτυχία. Η φωτεινότητα είναι για γέλια και δεν έχει διορθωθεί ακόμα τίποτα. Χρήστο μην γράφεις παραμύθια στον κόσμο. Η φωτεινότητα είναι το 60% του s7 edge. Ίσως σε κάποιες χαμηλές θερμοκρασίες το δει κάποιος τα 800 nits αλλά είναι για να Ελάχιστα δευτερόλεπτα.

Συνήθως λειτουργεί στα 300nits

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δεν ειναι ακομα Χρηστο, την τσεκαρα ξανα πριν λιγο.

Πρεπει να βγαλουν τον κοφτη εκει στην lg , δεν παθαινει τιποτα η συσκευη να ανεβει λιγο ακομα σαν μεση θερμοκρασια...

 

Ισως να υπάρχει λόγος που είναι εκει ο κόφτης Βαγγέλη . Τα καλα του 810 ακομα τα φυσάνε για να κρυώσουν. Καλοκαίρι έρχεται ,ασε σου λεέι μην καεί κανένα και βγεί καμιά φήμη πάλι για κακες θερμοκρασίες του snapdragon.:lol:

Πάντος πέρα απο την πλάκα η lg έχει κάνει υπερβολές στο θέμα του κόφτη και πιστεύω οτι σύντομα θα λυθεί αυτό το θέμα η απο την lg η απο xda. H φωτεινότητα ειναι καλή. Ναι μπορεί και καλύτερα. Και σίγουρα οταν ο επεξεργαστής πιάνει 35c ριχνει την φωτεινότητα.

 

 

Προς gkp

Μια φορά και ενα καιρό ηταν ενα κινητό με χαμηλή φωτεινότητα... χαχαχαχα!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι εμπορική αποτυχία. Η φωτεινότητα είναι για γέλια και δεν έχει διορθωθεί ακόμα τίποτα. Χρήστο μην γράφεις παραμύθια στον κόσμο. Η φωτεινότητα είναι το 60% του s7 edge. Ίσως σε κάποιες χαμηλές θερμοκρασίες το δει κάποιος τα 800 nits αλλά είναι για να Ελάχιστα δευτερόλεπτα.

Συνήθως λειτουργεί στα 300nits

 

Δυστυχως λες αληθειες Γιωργο, απολυτες αληθειες. Η συσκευή δεν πουλαει τιποτα (περιμενα εστω 10% επι του συνολου των πωλήσεων των τελευταίων ναυαρχιδων των μεγαλων εταιριων, όπως ειχα γραψει εδώ και καιρο, αλλα ουτε αυτά δεν πουλαει) και η φωτεινοτητα δεν είναι καλη.

Περιμενω καλυτερα και ένα ξέσπασμα πωλήσεων στα 400 (δε θα αργησει να φτασει εκει, συνεχιζει την κατρακυλα σε καθημερινη βαση), οπου πλεον, σιγουρα θα αξιζει...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως λες αληθειες Γιωργο, απολυτες αληθειες. Η συσκευή δεν πουλαει τιποτα (περιμενα εστω 10% των πωλήσεων των τελευταίων ναυαρχιδων των μεγαλων εταιριων, όπως ειχα γραψει εδώ και καιρο, αλλα ουτε αυτά δεν πουλαει) και η φωτεινοτητα δεν είναι καλη.

Περιμενω καλυτερα και ένα ξέσπασμα πωλήσεων στα 400 (δε θα αργησει να φτασει εκει, συνεχιζει την κατρακυλα σε καθημερινη βαση), οπου πλεον, σιγουρα θα αξιζει...

 

Βαγγελη λέω αυτά που βλέπω όταν το δουλεύω το κινητό.

Ποιότητα κατασκευής για γέλια

Φωτεινότητα αστεία

Τιμή στα επίπεδα του s7

 

Όχι κύριοι. Στα 400 ευρώ ναι αλλά παραπάνω ούτε καν. Μέχρι τότε οποίος το παρει είναι σαν να πετάει χρήματα στα σκουπίδια

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Aμα μιλάνε οι ειδικοί εμπειρογνωμονες gkp και Βαγγέλης λογικό ειναι να πατώσει η συσκευή.

Κάντε ενα γραφείο τελετών κινητών με τόσο θάψιμο που έχετε ρίξει στο g5. Aχρηστο το βγάλατε !!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Aμα μιλάνε οι ειδικοί εμπειρογνωμονες gkp και Βαγγέλης λογικό ειναι να πατώσει η συσκευή.

Κάντε ενα γραφείο τελετών κινητών με τόσο θάψιμο που έχετε ρίξει στο g5. Aχρηστο το βγάλατε !!

 

Την παταγωδη εμπορικη αποτυχια του, δεν την ορισαμε εμεις Χρηστο, αλλα η ιδια η LG από τη μερα της παρουσιασης αυτης της συσκευης. Κι ο πλεον αδαης καταλαβαινε ότι πηγαινε για πατο εμπορικα. Ειλικρινα, όμως, δεν περιμενα να παει τοσο χαλια. Το πολύ θετικο της υπόθεσης είναι ότι η τιμη του θα περιοριστεί αμεσα, οποτε στα επίπεδα των 400 θα πουλησει πολύ (και θα το αξιζει)...

Link to comment
Share on other sites

Την παταγωδη εμπορικη αποτυχια του, δεν την ορισαμε εμεις Χρηστο, αλλα η ιδια η LG από τη μερα της παρουσιασης αυτης της συσκευης. Κι ο πλεον αδαης καταλαβαινε ότι πηγαινε για πατο εμπορικα. Ειλικρινα, όμως, δεν περιμενα να παει τοσο χαλια. Το πολύ θετικο της υπόθεσης είναι ότι η τιμη του θα περιοριστεί αμεσα, οποτε στα επίπεδα των 400 θα πουλησει πολύ (και θα το αξιζει)...

 

Συμφωνώ απόλυτα, πλην της παρένθεσης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...