Jump to content

j5 ή note 2 ή note 3 ?


bil9
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν θες αμεση αγορα απο ελλαδα, πας στο j5 που εχει και φλας στην καμερα. ειναι 5"

για 5.5" πας σε ενα απ τα αλλα. το νοτε 2 παιρνει sd. το νοτε 3 εχει 3γβ ραμ, ΜΟΝΟ στην 32γβ εκδοση, δεν παιρνει εξτρα μνημη, ειναι μεταλλικο, εχει φινκερπριντ.

 

προσωπικα εχω το 2 και θεωρω οτι καλυτερη επιλογη απ το 3 λογω sd και αποσπωμενης μπαταριας. η ραμ του ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

αν θες αμεση αγορα απο ελλαδα, πας στο j5 που εχει και φλας στην καμερα. ειναι 5"

για 5.5" πας σε ενα απ τα αλλα. το νοτε 2 παιρνει sd. το νοτε 3 εχει 3γβ ραμ, ΜΟΝΟ στην 32γβ εκδοση, δεν παιρνει εξτρα μνημη, ειναι μεταλλικο, εχει φινκερπριντ.

 

προσωπικα εχω το 2 και θεωρω οτι καλυτερη επιλογη απ το 3 λογω sd και αποσπωμενης μπαταριας. η ραμ του ειναι οκ

 

Σε διαβαζω και λεω μεσα μου...τι λεει ο τυπος... Νομιζα οτι αναφεροταν το παιδι στα Samsung Note 2 και 3. :lol:

Μετα καταλαβα οτι εννοουσε τα xiaomi.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

φυσικο και επομενο ειναι να μην συγκρινεται το j5 με τα σαμσουνγκ νοτε 2/3 ;)

τα μονα νοτε που μπορει να συγκριθει ειναι τα χιαομι

Link to comment
Share on other sites

Αν θες εγγύηση πας j5. Αν θες καλύτερο τηλέφωνο πας xiaomi. Ίσως μόνο ή φωτό του j5 να είναι συγκρίσιμη με τα xiaomi ( όπως και η μπαταρία του). Σε όλα τα άλλα τα xiaomi είναι άλλη κατηγορία, plus το note 2 είναι και πολύ φθηνότερο!
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να αγορσειςα απ εξω προφανως και

τα 2 note ειναι ανωτερα. Αν θες αγορα απο Ελλάδα δες εκτος απο j5 smart ultra 6, motto g 3, η 640χλ αν σ αρεσουν τα wp

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ κατ αρχήν για τις άμμεσες απαντήσεις.

Εχω το moto g και είπα για κάτι καλύτερο

Αρα παμε για Xiaomi Redmi Note 2 ή το τελευταίο Xiaomi Redmi Note 3 απο ποιον και αν υπάρχει και κάποιος κωδικός έκπτωσης.Εχω κοιτάξει βρίσκω το 3 περίπου 165 $ http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-3-16gb

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Έχεις προσέξει ότι πρόκειται για την έκδοση με τα 16GB του RN3 και γνωρίζεις ότι δεν παίρνει sd card?

Ενημερωτικα, το RN2 (16GB), το οποίο έχει sd card και αφαιρούμενη μπαταρία αντί για 4000mah μπαταρία, premium αίσθηση κ fingerprint sensor που εχει το RN3, το βρίσκεις πλέον στα 125 ευρώ και είναι εξαιρετική συσκευή....;)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις προσέξει ότι πρόκειται για την έκδοση με τα 16GB του RN3 και γνωρίζεις ότι δεν παίρνει sd card?

Ενημερωτικα, το RN2 (16GB), το οποίο έχει sd card και αφαιρούμενη μπαταρία αντί για 4000mah μπαταρία, premium αίσθηση κ fingerprint sensor που εχει το RN3, το βρίσκεις πλέον στα 125 ευρώ και είναι εξαιρετική συσκευή....;)

 

Σε σχέση με το j5 η κάμερα των xiaomi τι λέει; Ειναι καλύτερη ή χειροτερη;

@demakhs. Στα 125 σε ποιο νότε 2 αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

@demakhs. Στα 125 σε ποιο νότε 2 αναφέρεσαι;

Redmi Note 2(16GB) λόγω της τιμής κ της δυνατότητας επέκτασης του αποθηκευτικού χώρου με sd card.

Όπως λένε τα παιδιά, αν πας στο RN3, μάλλον είναι μονόδρομος η αγορά της έκδοσης με τα 32 GB, που το βρίσκεις πλέον σε στα 200+ ευρώ (αναλόγως χρώματος & διαθεσιμοτητας καταστήματος), το οποίο φοράει την ίδια κάμερα που φοράει και το 3.

Η τιμή του βέβαια παίζεται να πέσει σύντομα, λόγω της έλευσης του 4 (η xiaomi καθε 3 μήνες ανακοινώνει και νέα version του ίδιου μοντέλου! :wacko:).

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή και πάλι Redmi Note 2 μάλλον γιατί απ οτι διάβασα δεν έχει ελληνικό μενού το ΝΟΤΕ 3 απο τη μαμμά αλλά απο τροποποιημένες rom και δεν θέλω να μπλεξω......αγορά από everbuying ή ... vickmall με καπέλο 15 ευρώ με ένα power Battery Quick Charging 10000mAh; Edited by bil9
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή και πάλι Redmi Note 2 μάλλον γιατί απ οτι διάβασα δεν έχει ελληνικό μενού το ΝΟΤΕ 3 απο τη μαμμά αλλά απο τροποποιημένες rom και δεν θέλω να μπλεξω......αγορά από everbuying ή ... vickmall με καπέλο 15 ευρώ με ένα power Battery Quick Charging 10000mAh;

Από το vickmall και ας είναι λίγο ποιο ακριβό ειναι αν οχι το ποιο αξιοπιστο ενα απο τα ποιο αξιοπιστα κινεζομαγαζα που ψωνίζουν οι περισσότεροι από Ελλάδα.Το τηλέφωνο το εχω ενα μηνα (redmi note 2 32gb) ειναι παρα πολυ καλο και φυσικά ελληνικη υποστήριξη απο το miui. gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...