Jump to content

note 2 από eu warehouse ή note 3 από κίνα ή meizu public


stelioslaw
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους. Ψάχνοντας ένα αξιόπιστο κινητό και οικονομικό σκέφτομαι για πρώτη φορά την λύση της Κίνας. Από σχόλια και προσωπική χρήση διαφόρων γκάτζετ αλλά ποτέ κινητών, ακούω καλά λόγια για τα xiaomi. Είδα λοιπόν στο minideal το note 2 στα 185 ευρώ από eu warehouse. Σκαλίζοντας έπεσα και στο νέο note 3 από Κίνα. Τέλος σκέφτομαι και την παρόμοια λύση του meizu από το public με 199 και την διετή εγγύηση. Τι προτείνεται ως έμπειροι αγοραστές τέτοιων συσκευών. Να προτιμήσω συγκεκριμένο κατάστημα και ποια από τις παραπάνω λύσεις προτείνετε? Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Με σώζετε!!! tt
Link to comment
Share on other sites

να πας σε redmi note 3 απο κινα 10-20 μερες θα κανει απο vickmall φοβερο κινητο τελεια μπαταρια τελειο design
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

καλό το note 3, αλλά βλέπω ότι δεν έχει υποδοχή κάρτας sd και άρα πρέπει να παω σε έκδοση 32gb καθώς και δεν ξέρω αν έχει δύο σιμ όπως θα με βόλευε. Πρέπει να προσέξω κάτι με τις ρομ? Άρα καλύτερα να κοιτάξω για note 2. να προσέξω συγκεκριμένη έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το redmi note 2 prime , αξίζει και με το παραπάνω. Το note 3 εξίσου καλό. Δεν έχει sd και αποσπώμενη μπαταρία. Από την άλλη έχει αισθητήρα για δακτυλικό ξεκλειδωμα. Μεταλλικό σασί και αν πας στην 32αρα έκδοση έχει 3 gb ram και γενικώς μεγαλύτερη μπαταρία.

Το meizu το επιασα στα χέρια μου δεν μου άρεσε καθόλου, ιδίως το ui.

Ή πήγαινε στο note 2 prime ή στο note 3 με 3gb ram.

Αναλόγως την τσέπη σου...

Υ.γ. το note 3 προς το παρόν έχει Ρομ multi επίσης καλή. Το note 2 έχει ελληνική από miui.gr.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Φίλη είμαι... Εγώ ευτυχώς δεν είχα αυτό το δίλημμα. Το note 3 βγήκε μετά !

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πάρεις το Νότε 2 στα 185, καλυτερα το Νότε 3 λιγα παραπανω.

Και γω το 2 έχω, υπέρ ευχαριστημένος!

Στο 3 δε θα πηγαινα, λόγω μη αποσπωμενης μπαταρίας και μη ύπαρξης εξωτερικης μνήμης. Οκ, η μπαταρία τέρας, ο αισθητήρας δακτύλου με αφήνει αδιαφορο

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πάρεις το Νότε 2 στα 185, καλυτερα το Νότε 3 λιγα παραπανω.

Και γω το 2 έχω, υπέρ ευχαριστημένος!

Στο 3 δε θα πηγαινα, λόγω μη αποσπωμενης μπαταρίας και μη ύπαρξης εξωτερικης μνήμης. Οκ, η μπαταρία τέρας, ο αισθητήρας δακτύλου με αφήνει αδιαφορο

 

 

Bρε mol μου τον μπέρδεψες τον άνθρωπο:lol: Να πάρει ή να μην πάρει το note 3;

Μεγάλο δίλημμα αλλά περί γούστου... τουλάχιστον θα πάρει σιάομι!:)

 

@wiowia συνήθισα, έτσι και αλλιώς ανδροκρατούμενο είναι το φόρουμ :lol:

υ.γ. Καλή χρονιά επίσης εύχομαι

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το redmi note 2 (32GB) prime το βρίσκεις στα 150, το απλό (16GB) ακόμα φθηνότερα στα 125 (από Κίνα/fastcardtech).

Υπενθύμιση, παίρνουν εξωτερική sd κ τα δύο...;)

 

Το note 3 ανεβαίνει σε κόστος κ ισχύει ακριβως ότι είπαν οι προλαλησαντες.

 

Δοκιμασα για λίγο ένα note 2 κ είμαι σίγουρος πως η επόμενη συσκευή μου θα είναι το note 3...:up:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...