Jump to content

[LG G4] Φωτογραφίες / βίντεο


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Cafe ενός φίλου, ποικιλία από τσάγια.

Φίλτρο HDR ISO 150 Κλείστρο 1/30

 

24085890230_b12f3b86b5_k.jpgAvenue Cafe Argostoli by dim tsef, on Flickr

 

Πολύ καλή κι αυτή. Χωρίς hdr δεν πας πουθενά έτσι; : P

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καλή κι αυτή. Χωρίς hdr δεν πας πουθενά έτσι; : P

 

thanks ! ε δίνει το κάτι παραπάνω !!!

Ολα γύρο μου γυρίζουν
Link to comment
Share on other sites

Στο Cafe ενός φίλου, ποικιλία από τσάγια.

Φίλτρο HDR ISO 150 Κλείστρο 1/30

 

24085890230_b12f3b86b5_k.jpgAvenue Cafe Argostoli by dim tsef, on Flickr

Ωραια όπως πάντα βέβαια. ..Έχω την αίσθηση όμως ότι επειδή είναι κοντινή λήψη και με προοπτική "καλων" χρωμάτων ,το μποκε θα φαινόταν πιο ωραίο δίχως την χρήση HDR. ..απλά η γνώμη μου

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω την αρχή και να εγκαινιάσω το subforum μας του G4 με τις φωτογραφίες. Τι άλλο θα μπορούσε να ήταν γι' αυτό το κινητό άλλωστε?

 

Ξεκινάω με μία ασπρόμαυρη τραβηγμένη στην Πορταριά Πηλίου και η ίδια στο πιο φυσικό της.

 

23165765314_2006527cbf_z.jpg

 

23793891375_22647bc80d_z.jpg

Ωραιότατες.!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν θέλει 2 άτομα , ο ένας στην κάμερα ο άλλος με τον φακό στο χέρι

δεύτερο και πιο σημαντικό θέλει τρίποδο

ψιλό σκοτάδι iso 50 και κλείστρο 15 δεύτερα

και πολλές πολλές προσπάθειες :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν θέλει 2 άτομα , ο ένας στην κάμερα ο άλλος με τον φακό στο χέρι

δεύτερο και πιο σημαντικό θέλει τρίποδο

ψιλό σκοτάδι iso 50 και κλείστρο 15 δεύτερα

και πολλές πολλές προσπάθειες :lol::lol::lol::lol:

 

 

ένα μεγάλο μπράβο για το τελικό αποτέλεσμα και άλλο ένα για την προσπάθεια !

Ολα γύρο μου γυρίζουν
Link to comment
Share on other sites

ένα μεγάλο μπράβο για το τελικό αποτέλεσμα και άλλο ένα για την προσπάθεια !

 

και ένα για τους κορεατες για το κινητό που έφτιαξαν!! η κάμερα του είναι απίστευτη ! να μας είχε και λίγο καλύτερο πρόγραμμα με τις ρυθμίσεις για την κάθε φωτογραφία

Link to comment
Share on other sites

Και μια από εμένα με iso 50 Δυστυχώς μένω στον 1 όροφο https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160115/918ff0b4997a5d0bce95551c02684d7e.jpg
Link to comment
Share on other sites

να και μια απο μενα

 

24318461531_38ecd66675_c.jpg20160115_190950 by xrhstos x, on Flickr

Τέλεια....!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα τρελό ΑΛΛΑ μου έκανε εντύπωση το ποσό ΦΥΣΙΚΑ αποτυπώνει η κάμερα τα χρώματα. Όπως ακριβώς τα βλέπετε έτσι ακριβώς είναι και στα αλήθεια.

 

ISO 50 & κλείστρο 1/2

 

http://i65.tinypic.com/2wm2lxe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λιγη βοηθεια παιδια : εχω τραβηξει βιντεο σε full hd και ενω στο κινητο παιζει μια χαρα , οταν παω να το δω στο laptop μεσω του windows player το δειχνει αναποδα. Οταν αλλαζω player και προσπαθω να το δω με τον VLC player μου κανει σπασιματα εικονας και κολληματα. Το τηλεφωνο κατα την ληψη βιντεο ειναι σε βαση στο παρμπριζ του αυτοκινητου και γυρισμενο σε landscape mode. Κανω κατι λαθος; εχετε καποια λυση να προτεινετε;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Λιγη βοηθεια παιδια : εχω τραβηξει βιντεο σε full hd και ενω στο κινητο παιζει μια χαρα , οταν παω να το δω στο laptop μεσω του windows player το δειχνει αναποδα. Οταν αλλαζω player και προσπαθω να το δω με τον VLC player μου κανει σπασιματα εικονας και κολληματα. Το τηλεφωνο κατα την ληψη βιντεο ειναι σε βαση στο παρμπριζ του αυτοκινητου και γυρισμενο σε landscape mode. Κανω κατι λαθος; εχετε καποια λυση να προτεινετε;

 

Το εχω πάθει κι εγώ αυτό και δεν έχω καταλάβει τι παίζει.

Το ανοίγω με BS player και το παίζει κανονικά στον υπολογιστή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

να και μια απο μενα

 

24318461531_38ecd66675_c.jpg20160115_190950 by xrhstos x, on Flickr

Πως την εκανες αυτη την εικονα ρε θυριο ; 1000 μπαβρο και συγχαρητηρια συντεγνε.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Το εχω πάθει κι εγώ αυτό και δεν έχω καταλάβει τι παίζει.

Το ανοίγω με BS player και το παίζει κανονικά στον υπολογιστή.

Και με το BS player παλι αναποδα δειχνει το video. Υπαρχει καποιος τροπος να κανω rotate σε video;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται rotate με πρόγραμμα επεξεργασίας βίντεο

Για δωσε βοηθεια please!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ το έκανα με το power director αλλά υπάρχει και η δωρεάν λύση. Απ όσο ξέρω την επιλογή την έχει και το windows movie maker. Και μπορείς να επιλέξεις μόνο κάποια σκηνή από το βίντεο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να εδώ κοίτα:

http://www.guidingtech.com/12958/rotate-videos-windows-movie-maker/

 

Και εδώ περισσότερες δωρεάν επιλογές αν έχεις και Mac.

http://m.wikihow.com/Rotate-a-Video

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να με πειτε πως ανεβαζω φωτογραφια στο φορουμ και φαινεται στο κανονικο μεγεθος?Σας ρωταω γιατι πηγα να ανεβασω μια φωτο απο flickr και εκει που λεει στο θεμα url φωτογραφιας εβαλα το link απο flickr αλλα δεν εμφανιστηκε με το κανονικο μεγεθος.Η φωτογραφια μου ειναι σελιδα 2 post 26

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να με πειτε πως ανεβαζω φωτογραφια στο φορουμ και φαινεται στο κανονικο μεγεθος?Σας ρωταω γιατι πηγα να ανεβασω μια φωτο απο flickr και εκει που λεει στο θεμα url φωτογραφιας εβαλα το link απο flickr αλλα δεν εμφανιστηκε με το κανονικο μεγεθος.Η φωτογραφια μου ειναι σελιδα 2 post 26

 

Tinypic.com να τις ανεβάζεις... Και κάνεις εδώ post το IMG Code for Forums & Message Boards

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ το έκανα με το power director αλλά υπάρχει και η δωρεάν λύση. Απ όσο ξέρω την επιλογή την έχει και το windows movie maker. Και μπορείς να επιλέξεις μόνο κάποια σκηνή από το βίντεο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να εδώ κοίτα:

http://www.guidingtech.com/12958/rotate-videos-windows-movie-maker/

 

Και εδώ περισσότερες δωρεάν επιλογές αν έχεις και Mac.

http://m.wikihow.com/Rotate-a-Video

Thanks man!!!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να με πειτε πως ανεβαζω φωτογραφια στο φορουμ και φαινεται στο κανονικο μεγεθος?Σας ρωταω γιατι πηγα να ανεβασω μια φωτο απο flickr και εκει που λεει στο θεμα url φωτογραφιας εβαλα το link απο flickr αλλα δεν εμφανιστηκε με το κανονικο μεγεθος.Η φωτογραφια μου ειναι σελιδα 2 post 26

 

 

απο το flickr ετσι οπως βλεπεις την φωτο προς τα κατω της φωτογραφιας εχει ενα 4 κουμπια το τριτο (ενα βελακι) ειναι το share photo το πατας , πας μετα στην 4 επιλογη BBcode και σου δεινει το link στο μεγεθος βαζεις 800x 450 ( αναλογα με το μεγεθος της φωτο αλλα οχι πανω απο 800 για να το βγαζει και σωστα στο site που θες να το βαλεις) και απο εκει οποιος θελει να την δει στο πραγματικο μεγεθος την βλεπει απο το λογαριασμο σου στο flickr

Link to comment
Share on other sites

https://farm2.staticflickr.com/1448/24333641932_e136596955_c.jpg' alt='24333641932_e136596955_c.jpg'>20151220_182250 by Kostas Sifis, on Flickr[/img]

 

ISO 300 SHUTTER 1/2

Edited by sifario

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Φωτογραφίες / βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...