Jump to content

Huawei Y625


Antretng
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα.. Πηρα δωρο για τον αδερφο μου ενα Huawei Y625 απο το Mediamarkt και μου κανε εντυπωση οτι δεν ειχε ζελατινα πανω στην οθονη. Η ελληνικη αντιπροσωπια ετσι το δινει; Το χει κανενας αλλος;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Δυο συσκευες, της οποιες πηρα προχθες απο media markt, huawei honor 4c ηταν σε σακουλακι χωρις ζελατινα στην οθονη.

 

Συνηθως οταν ανοιγεται η συσκεασια το αυτοκολλητο ασφαλειας αφηνει πανω στην συκευασια την λεξη VOID.

Edited by petecj101
Link to comment
Share on other sites

Οποτε μαλλον ειναι οκ. Ετσι ακριβως ηταν, σε σακουλακι χωρις ζελατινα.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση. :)

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να μην έχει ζελατίνα. Σίγουρα ήταν ανοιγμένο. Εγώ αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό από το NOK-SHOP πριν 10 μέρες και ήταν κανονικά με τη ζελατίνα του στην οθόνη και μέσα στο σακουλάκι όλο το κινητό. Μάλλον αυτά που λέτε χωρίς ζελατίνα στην οθόνη είναι κινητά που τα έχουν επιστρέψει στο κατάστημα για κάποιο λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα πηρα 3 huawei honor 4c. Στην αρχη πηρα ενα λευκο κι ενα μαυρο, και την επομενη μερα επεστρεψα το λευκο για να παρω μαυρο. Και τα τρια ηταν χωρις αυτοκολλητο στην οθονη.

 

Σε περιπτωση που επιστραφει, οπως αλλαζουν το κουτι ή βαζουν αλλη ταινια ασφαλειας, μπορουν να βαλουν κι ενα αυτοκολλητακι στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα πηρα 3 huawei honor 4c. Στην αρχη πηρα ενα λευκο κι ενα μαυρο, και την επομενη μερα επεστρεψα το λευκο για να παρω μαυρο. Και τα τρια ηταν χωρις αυτοκολλητο στην οθονη.

 

Σε περιπτωση που επιστραφει, οπως αλλαζουν το κουτι ή βαζουν αλλη ταινια ασφαλειας, μπορουν να βαλουν κι ενα αυτοκολλητακι στην οθονη.

 

Ούτε κουτί ούτε άλλη ταινία ασφαλείας μπορούν να βάλουν και εάν βάλουν, αυτή θα είναι πλαστή και παράνομη. Όλα τα κινητά όλων των μεγάλων κατασκευαστών και όχι μόνο, από το εργοστάσιο φεύγουν προς την αγορά με ταινία ασφαλείας και με ζελατίνα στην οθόνη. Και μπορεί να βάζουν μία ψευτοταινία ασφαλείας στο κουτί αλλά ζελατίνα στην οθόνη δεν βάζουν γιατί απλά δεν είναι εύκολο να φτιάξουν ανάλογη. Κινητά λοιπόν χωρίς ζελατίνα στην οθόνη, είναι πάντα από επιστροφή για κάποιο λόγο. Μην επιμένεις. Εγώ αγόρασα πριν κάτι μήνες το Huawei Y360 και πρόσφατα το Υ625 από το Nok-Shop και είχαν κανονικά και ταινία ασφαλείας στα κουτιά τους και ζελατίνες στην οθόνη τους. Μπορείς να τηλεφωνήσεις στο Nok-Shop να επιβεβαιώσεις τα όσα λέω. 210 862 0273 6947 563 563 info@nok-shop.gr

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κουτί ούτε άλλη ταινία ασφαλείας μπορούν να βάλουν και εάν βάλουν, αυτή θα είναι πλαστή και παράνομη. Όλα τα κινητά όλων των μεγάλων κατασκευαστών και όχι μόνο, από το εργοστάσιο φεύγουν προς την αγορά με ταινία ασφαλείας και με ζελατίνα στην οθόνη. Και μπορεί να βάζουν μία ψευτοταινία ασφαλείας στο κουτί αλλά ζελατίνα στην οθόνη δεν βάζουν γιατί απλά δεν είναι εύκολο να φτιάξουν ανάλογη. Κινητά λοιπόν χωρίς ζελατίνα στην οθόνη, είναι πάντα από επιστροφή για κάποιο λόγο. Μην επιμένεις. Εγώ αγόρασα πριν κάτι μήνες το Huawei Y360 και πρόσφατα το Υ625 από το Nok-Shop και είχαν κανονικά και ταινία ασφαλείας στα κουτιά τους και ζελατίνες στην οθόνη τους. Μπορείς να τηλεφωνήσεις στο Nok-Shop να επιβεβαιώσεις τα όσα λέω. 210 862 0273 6947 563 563 info@nok-shop.gr

Δεν είναι από επιστροφή οι συσκευές της Huawei που αναφέρονται οι προλαλήσαντες,απλώς υπάρχει διαφορετικός τρόπος του retail packaging αναλογα με τον τελικό διανομέα προορισμού και σχετίζεται και με το κόστος τελικης διάθεσης/πώλησης,πχ. αυτό που αγορασες εσύ από το nokshop μπορεί να προοριζόταν σε EU αγορά πχ. Γερμανία κλπ. ενώ τα 4C που πήραμε στο Mediamarkt είναι προορισμένα για προσφορά κόστους(έτσι λείπουν ας πούμε και τα ακουστικά-σε ένα Honor 4X που είχα πάρει από το γερμανικό amazon είχε ακουστικά,σε ένα αλλο από skroutzoμάγαζο δεν είχε και πάει λέγοντας...),δες εδώ για το Honor 4C δυο διαφορετικά unboxing ένα με και ένα χωρίς. αν βγάλεις τις ταινίες ασφαλείας χωρίς να τις κόψεις αφήνουν την λέξη void,στο Mediamarkt όλα τα κουτιά ήταν σε ένα μεγάλο καλάθι κλειστά στο προστατευτικό κλοπής ,ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ.

(με)

(χωρίς)
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι από επιστροφή οι συσκευές της Huawei που αναφέρονται οι προλαλήσαντες,απλώς υπάρχει διαφορετικός τρόπος του retail packaging αναλογα με τον τελικό διανομέα προορισμού και σχετίζεται και με το κόστος τελικης διάθεσης/πώλησης,πχ. αυτό που αγορασες εσύ από το nokshop μπορεί να προοριζόταν σε EU αγορά πχ. Γερμανία κλπ. ενώ τα 4C που πήραμε στο Mediamarkt είναι προορισμένα για προσφορά κόστους(έτσι λείπουν ας πούμε και τα ακουστικά-σε ένα Honor 4X που είχα πάρει από το γερμανικό amazon είχε ακουστικά,σε ένα αλλο από skroutzoμάγαζο δεν είχε και πάει λέγοντας...),δες εδώ για το Honor 4C δυο διαφορετικά unboxing ένα με και ένα χωρίς. αν βγάλεις τις ταινίες ασφαλείας χωρίς να τις κόψεις αφήνουν την λέξη void,στο Mediamarkt όλα τα κουτιά ήταν σε ένα μεγάλο καλάθι κλειστά στο προστατευτικό κλοπής ,ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ.

(με)

(χωρίς)

 

Πιθανόν όπως τα λες, έχεις δίκιο. Εμένα πάντως στο κουτί είχαν και ακουστικά. 97 ευρώ το πήρα. Στο Mediamarkt πόσο κάνει;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μιας και υπαρχει ηδη θεμα θελω μια βοηθεια.

 

φιλος εχει ενα Y625-u51.

το προβλημα ειναι οτι το τηλεφωνο εχει κολλησει,βγαζει συνεχεια μαυρη οθονη το ανθρωπακι του android και ενα κατεβατο που συνεχεια ανανεωνεται,κατι για το dload...Mount....κατι τετοια που δυστυχως δε προλαβαινω να διαβασω.

 

λογικα λειπει κατι.

που μπορω να βρω την εκδοση dload για την συγκεκριμενη συσκευη για να την περασω?

υποψιν οτι η συσκευη κλεινει μονο αν βγαλω μπαταρια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μιας και υπαρχει ηδη θεμα θελω μια βοηθεια.

 

φιλος εχει ενα Y625-u51.

το προβλημα ειναι οτι το τηλεφωνο εχει κολλησει,βγαζει συνεχεια μαυρη οθονη το ανθρωπακι του android και ενα κατεβατο που συνεχεια ανανεωνεται,κατι για το dload...Mount....κατι τετοια που δυστυχως δε προλαβαινω να διαβασω.

 

λογικα λειπει κατι.

που μπορω να βρω την εκδοση dload για την συγκεκριμενη συσκευη για να την περασω?

υποψιν οτι η συσκευη κλεινει μονο αν βγαλω μπαταρια.

 

Δεν πρόκειται να κάνεις τίποτα μόνος σου. Ο φίλος σου μάλλον πήγε να του κάνει κάνα root που δεν πέτυχε και καπούτ. Πήγαινέ το στην αντιπροσωπεία για service. Εάν δεν έχει βάλει το χεράκι του, θα στο φτιάξουν δωρεάν αφού είναι μέσα στην εγγύηση. Εάν είσαι Αθήνα μπορούν να στο φτιάξουν και στο NokShop http://www.nok-shop.gr/eshop/

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Γεια σας παιδια,

έχω ένα huawei Y625, και ξαφνικά έβγαλε μηνυμα "encryption unsuccessful "

Εκανα τις οδηγίες που βρήκα στο net για factory reset και reboot αλλά συνεχίζει να κάνει το ίδιο.

Καμια ιδέα;

 

Ευχαριστώ

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπερα εχω το ιδιο προβλημα με το haweii y625 μου εβγαλε οτι δεν πέτυχε η κρυπτογράφηση και οτι πρεπει να κανω reboot, εκανα αλλα συνεχιζει το ιδιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...