Jump to content

Z5 Premium vs S6 Edge plus


ernesto1983
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Z5 Premium vs S6 Edge plus!!!Ποιο λετε απο τα δυο?απο οτι διαβαζω σε πολλα site το s6 plus υπερτερει παντου..ακομα κ στην καμερα!τωρα για το z5 4Κ Display 806 ppi δεν ξερω κατα ποσο μπορει να φτασει την amoled!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Έχω το edge plus εγω.πηγα και είδα το premium από κοντά. Έκανα ένα μίνι συγκριτικό πάνω κατω.ουτε για πλάκα θα έδινα το plus για να πάρω το premium. (Σκέφτομαι το premium για 2 η συσκευή μονο). Το 4Κ υπάρχει μόνο στις φωτογραφίες και στα βίντεο. Κατασκευή και τα δύο παίζουν στο ίδιο επίπεδο. Από θέμα ομορφιάς το edge είναι για μένα ανωτερο.Το premium απλά ένα μεγαλύτερο Z2 3 5 με ελάχιστες διαφορές . lag free και τα δύο . κλασσικό Sony ui κοντά σε pure Android. Αν και ο Tw της Samsung είναι βελτιωμένος με παλιά. Καμερα,οθονη,ομορφιά και γενικά το plus για μένα είναι κορυφή. Και με το Sony από εμπειρία χρήσης δεν θα έχεις κανένα θεμα.Η μπαταρία του από όσο έχω δει και διαβάσει ακόμα και η κάμερα δεν λένε πολλά. Έκανα και ένα vs στην κάμερα και το plus έβγαλε καλύτερες φωτογραφίες. Ακόμα και στο net αν δεις Reviews η κάμερα δεν φτάνει τα υπόλοιπα. Αρκετά βελτιωμένη όμως από το Ζ3. Θα το πάρω το premium μετά τις γιορτές για 2 η συσκευή. Μπαταρία edge plus εγώ βγάζω 5ωρο sot αλλά αυτό δεν λέει τίποτα μιας και παίζουν πολλά ρολο. Πάντως αν πάρεις Sony το στανταρακι είναι ότι θα έχεις κατώτερη καμερα.Για μπαταρία δεν ξέρω αλλά πιστεύω τελικά το Ζ5 το απλό έχει καλύτερη από το premium.

(Δεν θαβω το Sony ούτε εκθεσιαζω το δικό μου.Λεω αυτά που έχω δει . κάποιοι έχουν άλλη άποψη και την σέβομαι. Αυτά από μενα)

Link to comment
Share on other sites

S6 Edge Plus, ανώτερο hardware καταρχάς το οποίο είναι μία σημαντική βάση. Και στα περισσότερα άλλα σημεία υπερέχει εκτός του ότι δεν είναι αδιάβροχο.
Link to comment
Share on other sites

S6 Edge Plus, ανώτερο hardware καταρχάς το οποίο είναι μία σημαντική βάση. Και στα περισσότερα άλλα σημεία υπερέχει εκτός του ότι δεν είναι αδιάβροχο.

Και εκτός του ότι δεν έχει sd , και ράδιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια απλα το εχω το z5 premium το κερδισα απο την sony μεγαλη ιστορια το πως και το εχω ως δευτερο..και το σκεφτομαι ανταλλαγη με το plus..σημερα το ανοιξα και θα το κανω ενα review και θα σας πω..και εμενα η αποψη μου ειναι προς το plus..θα θεσω 2 ερωτησεις..ποιον αισθητηρα φοραει το z5 premium?sony imx 240 vs sony imx 238?

ο snap 810 ζεστενεται λενε...το χειροτερο ομως που με χαλαει τοσο πολυ ειναι αυτο ui που εχει..σςν ειναι ωραιο αυτο το πραμα..καπως παιδικο να το πω...δεν ξερω στην mars mellow πως θα ειναι..περιμενω και αλλες εντυπωσεις απο καποιον που εχει το z5 premium

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια απλα το εχω το z5 premium το κερδισα απο την sony μεγαλη ιστορια το πως και το εχω ως δευτερο..και το σκεφτομαι ανταλλαγη με το plus..σημερα το ανοιξα και θα το κανω ενα review και θα σας πω..και εμενα η αποψη μου ειναι προς το plus..θα θεσω 2 ερωτησεις..ποιον αισθητηρα φοραει το z5 premium?sony imx 240 vs sony imx 238?

ο snap 810 ζεστενεται λενε...το χειροτερο ομως που με χαλαει τοσο πολυ ειναι αυτο ui που εχει..σςν ειναι ωραιο αυτο το πραμα..καπως παιδικο να το πω...δεν ξερω στην mars mellow πως θα ειναι..περιμενω και αλλες εντυπωσεις απο καποιον που εχει το z5 premium

 

Υπόψη, ότι στην 6.0 ολόκληρο το ui θα υποστηρίζει 4Κ ανάλυση, οπότε δεν θα είναι μόνο για φώτο και βίντεο.

Τέλος πάντων, γούστα είναι αυτά. Κατά τη γνώμη μου, το Ζ είναι πιο ισορροπημένη πρόταση, λόγω sd και αδιαβροχοποίησης. Και το edge βέβαια, τηλεφωνάρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου με την 6.0 θα ξεκλειδωσει το 4κ..

 

Οπότε bye bye αυτονομία αν γίνει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε bye bye αυτονομία αν γίνει αυτο...

 

Καλά, μην προδικάζεις...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μην προδικάζεις...

 

Αν δουλεύει μόνιμα 4Κ θες να μας πεις ότι θα έχει την ίδια αυτονομία όπως τωρα που είναι μόνο στο βίντεο και τις φωτογραφίες;

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύει μόνιμα 4Κ θες να μας πεις ότι θα έχει την ίδια αυτονομία όπως τωρα που είναι μόνο στο βίντεο και τις φωτογραφίες;

 

Στο g3 που είχαν κάνει πατέντα και είχαν ρίξει την ανάλυση η αυτονομία είχε μείνει ίδια αλλά απλά το κινητό πήγαινε καλύτερα.

 

 

http://www.phonearena.com/news/We-changed-the-LG-G3s-display-resolution-to-1080p---we-got-superb-performance-and-negligible-battery-life-increases_id65982

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύει μόνιμα 4Κ θες να μας πεις ότι θα έχει την ίδια αυτονομία όπως τωρα που είναι μόνο στο βίντεο και τις φωτογραφίες;

Θέλω να σας πώ να περιμένετε να δειτε, γιατί μπορεί πχ στην 6 η διαχείριση ενέργειας να είναι τέτοια που να ισοσκελίζει τη διαφορά από την κατανάλωση της οθόνης.

Γενικώς, μην βγάζουμε συμπεράσματα χωρίς πρώτα να δούμε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

4k αναλυση σε οθονες 5.5 -5.7" ειναι καθαρα αχρηστα. Εδω με 2k και δυσκολευομαστε να δουμε διαφορά.

Απο κει και περα φιλε μου, θα πρεπει να μας πεις τι προτεραιοτητες εχεις για να σου πουμε ποια συσκευη σου ταιριαζει καλυτερα.

 

Θέλω να σας πώ να περιμένετε να δειτε, γιατί μπορεί πχ στην 6 η διαχείριση ενέργειας να είναι τέτοια που να ισοσκελίζει τη διαφορά από την κατανάλωση της οθόνης.

Γενικώς, μην βγάζουμε συμπεράσματα χωρίς πρώτα να δούμε.

Ακομα και θαυματα να γινουν Γιαννη, μια 4k ips θα καψει πολυ παραπανω ρευμα απο μια 2k amoled της samsung.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

4k αναλυση σε οθονες 5.5 -5.7" ειναι καθαρα αχρηστα. Εδω με 2k και δυσκολευομαστε να δουμε διαφορά.

Απο κει και περα φιλε μου, θα πρεπει να μας πεις τι προτεραιοτητες εχεις για να σου πουμε ποια συσκευη σου ταιριαζει καλυτερα.

 

 

Ακομα και θαυματα να γινουν Γιαννη, μια 4k ips θα καψει πολυ παραπανω ρευμα απο μια 2k amoled της samsung.

Συμφωνώ Σωτήρη ότι η 4Κ ανάλυση (από μόνη της) είναι αχρείαστη. Γι αυτό άλλωστε και προτίμησα το Ζ5 "το απλό".

 

Για την αυτονομία, απλά λέω να μην βιαζόμαστε, γιατί έτσι βιαστικά, βγάζουμε λάθος συμπεράσματα. Τίποτα παραπάνω...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...