Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Πήρα σήμερα έγκριση ξεκλειδώματος. Μπορεί να μου προτείνει κάποιος μια ρομ δοκιμασμένη να βάλω και τις οδηγίες που πρέπει να ακολουθήσω για να μην κάνω κάτι λάθος. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Πήρα σήμερα έγκριση ξεκλειδώματος. Μπορεί να μου προτείνει κάποιος μια ρομ δοκιμασμένη να βάλω και τις οδηγίες που πρέπει να ακολουθήσω για να μην κάνω κάτι λάθος. Ευχαριστώ.

 

ριξε την τελευταια dev ξεκλειδωσε

φλασαρε adb revovery και μετα ριξε την ελληνικη

Link to comment
Share on other sites

ριξε την τελευταια dev ξεκλειδωσε

φλασαρε adb revovery και μετα ριξε την ελληνικη

 

Σε ευχαριστω για την απάντηση αλλά επειδή είμαι αρχάριος σε φλασάρισμα ρομ δεν κατάλαβα πολλά. Υπάρχει κάποιο λινκ να με παραπέμψεις;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απάντηση αλλά επειδή είμαι αρχάριος σε φλασάρισμα ρομ δεν κατάλαβα πολλά. Υπάρχει κάποιο λινκ να με παραπέμψεις;

 

κοιτα στην πρώτη σελίδα

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλγμα με την ποιοτητα της κλησης.

Πολλοι μου λενε οτι δεν με ακουνε καλα. Με ακουνε στο βαθος και με πολλες αυξομειώσεις στην ενταση της φωνης μου. Το σημα δεν παιζει γιατί το εχω γυρισει και σε 2g, με τα ιδια αποτελεσματα. Οταν χρησιμοποιω τα ακουστηκα ή το bluetooth ολα ειναι καλα.

Γνωριζεται κατι;

 

Στάλθηκε απο ....

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλγμα με την ποιοτητα της κλησης.

Πολλοι μου λενε οτι δεν με ακουνε καλα. Με ακουνε στο βαθος και με πολλες αυξομειώσεις στην ενταση της φωνης μου. Το σημα δεν παιζει γιατί το εχω γυρισει και σε 2g, με τα ιδια αποτελεσματα. Οταν χρησιμοποιω τα ακουστηκα ή το bluetooth ολα ειναι καλα.

Γνωριζεται κατι;

 

Στάλθηκε απο ....

 

ρομ; ;; που έχεις

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εχει ελληνικά χωρις να το εχω πειράξει εγω...

Stable 7.1.8.0 (LHNCNCK)

 

Στάλθηκε απο ....

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εχει ελληνικά χωρις να το εχω πειράξει εγω...

Stable 7.1.8.0 (LHNCNCK)

 

Στάλθηκε απο ....

εχεις πειραγμενη ρομ και παιζει να ναι και απο την ρομ το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ποια μου προτεινεις να περασω. Μπορεις να μου δειξεις εναν οδηγο.

Δεν ξερω αν εχω ξεκλειδωτο bootloadwr και recovery αν εχει σημασια...

 

Στάλθηκε απο ....

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ποια μου προτεινεις να περασω. Μπορεις να μου δειξεις εναν οδηγο.

Δεν ξερω αν εχω ξεκλειδωτο bootloadwr και recovery αν εχει σημασια...

 

Στάλθηκε απο ....

 

κλειδωμενο εχεις σιγουρα. για αρχη ριξε μια official για να δεις αν φταιει οντως η ρομ. εχει οδηγους στην πρωτη σελιδα. απλα θα χασεις τα ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Θα τσεκαρω το βραδακι και ευχομαι να φταιει αυτό...

 

Στάλθηκε απο ....

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

επειδή θέλω να πάρω το συγκεκριμένο κινητό από minideal μπορεί κάποιος να μου στείλει μήνυμα να ρωτήσω περί αγοράς ? ευχαριστώ εκ το πρότερον
Link to comment
Share on other sites

επειδή θέλω να πάρω το συγκεκριμένο κινητό από minideal μπορεί κάποιος να μου στείλει μήνυμα να ρωτήσω περί αγοράς ? ευχαριστώ εκ το πρότερον

 

τι θες να μαθεις?

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν έχω paypall κι δεν θέλω να φτιάξω με μια prepaid κάρτα θα μπορέσω να κάνω την αγορά? άμα μου έρθει με προβλήματα μετά μπορώ να τους το στείλω πίσω για επιδιόρθωση ?
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν έχω paypall κι δεν θέλω να φτιάξω με μια prepaid κάρτα θα μπορέσω να κάνω την αγορά? άμα μου έρθει με προβλήματα μετά μπορώ να τους το στείλω πίσω για επιδιόρθωση ?

 

xiaomi δεν εχει προβληματα. βασικα παρτο απο σοβαρο μαγαζι. με ποιο τροπο θα πληρωσεις λιγο σχεση εχει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εκανα ροοτ την συσκευη μου και περασα στν 7.0.25 . Αλλα μετα το ροοτ δεν λειτουργει το " προσφατα" ( το αριστερο button ) . Τι μπορω να κανω γιαυτο ? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την stable αγγλοκινεζικη. Δεν βλέπω root.

Πώς μπορώ να το περάσω?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εν αναμονή της 7.5 Stable δεν κρατήθηκα και αλλαξα την Rom του κινητού σε stable 7.3.3. Όλα έγιναν καλώς και η rom εγκαταστάθηκε επιτυχως ακολουθώντας τον οδηγό στην πρώτη σελίδα του ninjamoz. Η εγκατάσταση του gapps έγινε κανονικά με τον google installer από το mi store. Πάμε τώρα στην γκρίνια μου. Το viber ενώ το χω δώσει permissions και το χω autostart, μόλις κάνω clean τις εφαρμογές στο παρασκήνιο σταματά τα notification. Στην αρχή είπα κάποια μαλαγανία κάνω αλλά το Messenger του Facebook είτε καθαρίσω τις εφαρμογές παρασκηνίου είτε όχι αυτό καρφί παίρνει τα notifications. Ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι ενώ έχω το messenger της Google όταν πατάω από την default εφαρμογή contacts να στείλω SMS μου ανοίγει την default εφαρμογή μηνυμάτων και όχι το messenger της google. Τέλος θέλω και μία βοήθεια καθώς θέλω τις εφαρμογές και το google play store σε Ελληνικά αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.
OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εν αναμονή της 7.5 Stable δεν κρατήθηκα και αλλαξα την Rom του κινητού σε stable 7.3.3. Όλα έγιναν καλώς και η rom εγκαταστάθηκε επιτυχως ακολουθώντας τον οδηγό στην πρώτη σελίδα του ninjamoz. Η εγκατάσταση του gapps έγινε κανονικά με τον google installer από το mi store. Πάμε τώρα στην γκρίνια μου. Το viber ενώ το χω δώσει permissions και το χω autostart, μόλις κάνω clean τις εφαρμογές στο παρασκήνιο σταματά τα notification. Στην αρχή είπα κάποια μαλαγανία κάνω αλλά το Messenger του Facebook είτε καθαρίσω τις εφαρμογές παρασκηνίου είτε όχι αυτό καρφί παίρνει τα notifications. Ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι ενώ έχω το messenger της Google όταν πατάω από την default εφαρμογή contacts να στείλω SMS μου ανοίγει την default εφαρμογή μηνυμάτων και όχι το messenger της google. Τέλος θέλω και μία βοήθεια καθώς θέλω τις εφαρμογές και το google play store σε Ελληνικά αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

 

Bάλε την ελληνική να ξενοιάσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι.

Μία ερώτηση, φίλος θέλει να πάρει Back up όλο τα δεδομένα που έχει στο τηλέφωνο (μηνύματα, Viper, Skype κλπ) .

Υπάρχει τρόπος να το κάνει αυτό; Να σημειώσω ότι δεν έχει "μεγάλη" σχέση με την τεχνολογία....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...