Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανονικά έτσι πρέπει. Δοκίμασε να διαγράψεις τα αποτυπώματα και να τα ξαναπεράσεις μήπως δουλέψει. Το παθαίνουν καμια φορά.Ποια ρομ φοράς; Δοκίμασες καμία άλλη ρομ;

Το έκανα πολλές φορές αλλά τίποτα...

 

Έχει 7.1.8 stable

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έκανα πολλές φορές αλλά τίποτα...

 

Αυτή έχει,

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Koίτα να δεις συμπτωση, και σε εμενα εμφάνισε πρόβλημα. Εσβησα τα data από την εφαρμογή com.fingerprints.settings για να καθαρίσει η εφαρμογή και μετά δεν αποθηκευε νέο αποτύπωμα. Μου έβγαζε μήνυμα "cannot add new fingerprint, try again".Έκανα wipe cache/dalvik, ξαναπέρασα τη ρομ, αλλά τίποτα. Τελικά αναγκαστικά έκανα restore ενα παλιότερο backup που είχα αποθηκευμένο και έτσι λύθηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς έκανες Back up;;

Για δώσε κάποιες λεπτομέρειες....

 

Στάλθηκε από το P6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς έκανες Back up;;

Για δώσε κάποιες λεπτομέρειες....

 

Στάλθηκε από το P6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βackup από το ΤWRP. Nandroid backup που λέμε..

Στο recovery έχει επιλογή backup. Όταν το επιλέγεις, τότε κρατάει ενα αντιγραφο από τα πάντα που έχεις στο τηλεφωνο(ρομ,ρυθμίσεις κλπ). Και σε περίπτωση ανάγκης, κάνεις restore αυτό το αντίγραφο και το τηλέφωνο επανέρχεται στη κατάσταση που το είχες τότε. Είναι φοβερή ασφάλεια. Βασικά αυτός ήταν ο κυριότερος λόγος που ήθελα να ξεκλειδώσω το bootloader, για να μπορώ να έχω πρόσβαση στο recovery partition της συσκευής και έτσι να περάσω twrp.

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ενός φίλου το τηλέφωνο στα καλά καθουμενα έχει πρόβλημα και με τις δύο sim ,ενώ βλέπει ή συσκευή τις κάρτες δεν του δίνει το δικαίωμα καν να περάσει το pin τους. Έχει την οφισιαλ ελληνική Ρομ. Το έκανε μία φορά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δούλεψε κάποιες ώρες και μετά τα ίδια. Έχει τύχει σε κανένα άλλον; Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Αξίζει ή εγγραφή στο mi account? Έχει κάποια χρέωση γιατί πήγα να δοκίμασε και μου ζήτησε το τηλ μου.Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Χρεώνει τα SMS που στέλνει...

Σου δίνει την επιλογή για backup και 5gb αποθηκευτικό χώρο στο "σύννεφο"

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο αυτό δεν το έχω τσεκάρει...

 

Στάλθηκε από το P6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω πάρει το κινητό εδώ και 3 εβδομάδες.Ε χει μέσα google play και έλληνικα. Δεν έχω πειράξει τίποτα και είναι όλα οκ. Αναβαθμίσεις λογισμικού θα μπορώ να κανω ή θα έχω κάποιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω πάρει το κινητό εδώ και 3 εβδομάδες.Ε χει μέσα google play και έλληνικα. Δεν έχω πειράξει τίποτα και είναι όλα οκ. Αναβαθμίσεις λογισμικού θα μπορώ να κανω ή θα έχω κάποιο πρόβλημα;

 

Δυστυχώς ΟΤΑ δεν μπορείς να έχεις. Είναι μόνο για τις official.

Link to comment
Share on other sites

Στη καινουρια developer είναι στο settings-additional settings.

Ναι κατάλαβα το έψαξα λίγο σαν τη σφαίρα του iOS ένα πράγμα.Άντε να δούμε και εμείς με τη stable το miui8 σιγά σιγά :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να φλασαρουμε την ελληνική stable ή dev ROM πάνω από την επίσημη κινέζικη (stable ή dev) χωρίς να έχουμε ξεκλειδώσει bootloader;

...δεν με απασχολεί αν θα γίνει hard reset και σβηστουν όλα ή αν δεν θα μπορεί να γίνει αναβάθμιση...απλά θέλω να το δώσω στον bro και το βιαζεται κ δεν έχει υπομονή να ξεκλειδώσει επίσημα.εννοειται έχει την mtk εκδοση

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να φλασαρουμε την ελληνική stable ή dev ROM πάνω από την επίσημη κινέζικη (stable ή dev) χωρίς να έχουμε ξεκλειδώσει bootloader;

...δεν με απασχολεί αν θα γίνει hard reset και σβηστουν όλα ή αν δεν θα μπορεί να γίνει αναβάθμιση...απλά θέλω να το δώσω στον bro και το βιαζεται κ δεν έχει υπομονή να ξεκλειδώσει επίσημα.εννοειται έχει την mtk εκδοση

Tα παιδι'α στο ελληνικό φόρουμ δεν έχουν βγάλει καμία ελληνική ρομ σε fastboot μορφή, ωστε να τη φλασάρεις με το flashtool λόγω κλειδωμένου bt. Μπορείς όμως να κατεβάσεις την ευρωπαική ρομ που έχει μέσα ελληνικά και από ότι λένε είναι μια χαρά. Ή κάποια άλλη multilanguage που να έχει ελληνικά. Μπες λίγο και ψάξε εδώ, έχει πάρα πολλές για ΜΤΚ.

http://en.miui.com/type-86-679.html

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να φλασαρουμε την ελληνική stable ή dev ROM πάνω από την επίσημη κινέζικη (stable ή dev) χωρίς να έχουμε ξεκλειδώσει bootloader;

...δεν με απασχολεί αν θα γίνει hard reset και σβηστουν όλα ή αν δεν θα μπορεί να γίνει αναβάθμιση...απλά θέλω να το δώσω στον bro και το βιαζεται κ δεν έχει υπομονή να ξεκλειδώσει επίσημα.εννοειται έχει την mtk εκδοση

Φίλε με μια πρόχειρη ματιά που έριξα βρήκα αυτές. Ψάξε και εσύ λίγο και σίγουρα θα βρεις κάτι να σου ταιριάζει. Καλά λόγια ακουσα για ευρωπαική και sphinx.

http://en.miui.com/thread-283347-1-1.html

http://en.miui.com/thread-216904-1-1.html

http://en.miui.com/thread-273328-1-1.html

http://en.miui.com/thread-239876-1-1.html

http://en.miui.com/thread-236615-1-1.html

Έχει πολλές ακόμη. Προσωπικά δεν τις έχω δοκιμάσει, διάβασε τα σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Θενς αν κ τα ήξερα αυτά...έλεγα μήπως υπήρχε τρόπος για τις ελληνικές
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...